IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u : REKONSTRUKCJA PIERSI

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=12.0

4 V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Post?powanie tu? po rekonstrukcji, Czekam na cenne rady:)
V
ELAS
11.09.2008, 17:28

Expert na forum

Zarejestrowana
416
6-12 07
?ód?
196
Numer GG: 12204834

Czy która? stosowa?a DERMATIX (?el i spray silikonowy)?

Co do korekty nieodp?atnej nie by?abym taka pewna. U mnie w ?odzi powiedziano wyra?nie zmiana zasad - nie ma mowy.
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
11.09.2008, 17:28
#

Quote Post
wiera
11.09.2008, 17:49

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
110
18-11 07
157
Numer GG: 11872942

Ja mia?am robione we Wroc?awiu. Dok?adnie tam gdzie Halinka. Na pewno nie p?aci?am. Jeszcze w sierpniu obowi?zywa?y takie zasady. My?le , ?e Halinka jeszcze si? za?apie.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
luska
11.09.2008, 17:53

Guru na forum

Wspiera forum
2,229
5-11 07
Gdynia
18
Numer GG: 9006789

Nie wiem jak b?dziesz znieczulana je?li przez rur? intubacyjn? .....to ró?nie bywa czasem troszk? podra?ni? gard?o ....ja wtedy ratowa?am si? tabletkami do ssania takimi na ból gard?a mi to pomaga?o

--------------------
Ciesz si?
drobnymi rzeczami,
gdy? pewnego dnia
mo?esz odkryc,
?e by?y one wielkie.

+Quote Post
ELAS
11.09.2008, 17:55

Expert na forum

Zarejestrowana
416
6-12 07
?ód?
196

Wiero to ile Ty w sumie mia?a? zabiegów zwi?zanych z rekonstrukcj?, je?li wolno spyta?.

+Quote Post
wiera
11.09.2008, 18:09

Zarejestrowana
110
18-11 07
157
Numer GG: 11872942

Trzy. Pierwsza, to pobranie p?ata z brzucha . Druga to wszycie protezy . A trzecia to redukcja mojej piersi z jednoczesn? rekonstrukcja otoczki. Jestem jaka? nie wymiarowa. Nic nie sz?o jak trzeba. heh:)

+Quote Post
Halinka
11.09.2008, 19:04

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
251
20-01 08
spod Legnicy
285

Wierka, niestety - sierpniowe zasady nie obowi?zuj?;-( Osobi?cie by?am we Wrocku 19 sierpnia i przymierza?am jeszcze wtedy dla pewno?ci implant anatomiczny. Mia?am nic nie p?aci?. Teraz okaza?o si?, ?e tamto niewa?ne!!! Tak wi?c nie wiadomo, co b?dzie nawet z otoczk?, a co dopiero z podniesieniem. Je?li chodzi o cisz? i spokój to przez dwa dni na oddziale do?wiadczy?am tego a? nadto! Tam mo?na umrze? z nudów, dlatego szybko zwia?am do domku.

Lusiu, dzi?kuj? za rad? - czeka mnie w?a?nie ta rura...

+Quote Post
goska
13.09.2008, 22:38

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
215
15-11 07
Kraków
152
Numer GG: 1452026

Czyta?am w necie...?e przez 6-tygodni nie mozna r?ki - ramienia podnosi? do góry...

P?ywanie zabronione przez 3 miesi?ce....

I dalej nie wiem...co z T? proc? ? ( z tego co czytam, nie zawsze jest zalecana.....z czego to wynika ?)....z wielko?ci dope?nienia ?

+Quote Post
b.angel
13.09.2008, 22:41

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

....... proca wynika z tego czy cycek chce i?? w gór? czy nie .........decyduje dr
.mi po rekonstrukcji nie kaza? procy nosi? a po powi?kszeniu kaza? ........

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
goska
13.09.2008, 22:59

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
215
15-11 07
Kraków
152
Numer GG: 1452026

dzi?ki anio?ku....w jednym temacie juz jestem obeznana....(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ))))

a te cycki jednym ida w góre, drugim pozostaja na miejscu, a pozosta?ym ?...(taka ma?a dygresja..(IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

+Quote Post
shilla
15.09.2008, 10:16

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
6
13-09 08
926
Numer GG: 12673765

Witam serdecznie. Halinko dlaczego nie zdecydowa?as sie na rekonstrukcje z w?asnych tkanek? Ja w maju przesz?am taka rekonstrukcje i dobrze sie czuje. W czerwcu pojechalam nad morze p?ywa?am, opalalam sie i nawet nie odczu?am ze jestem miesiac po operacji. Ta metoda jest wspania?a bo bardzo zadko zdarza sie, ze organizm odrzuci w?asne tkanki. Ciesze sie znow ,ze moge poczuc sie kobieta i chodzic w bluzeczkach z dekoldem czego wczesniej przez 7 lat unika?am. Za rekonstrukcje nie p?aci?am bo pokrywa? koszty NFZ. Pozdrawiam (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

+Quote Post
ELAS
15.09.2008, 15:20

Expert na forum

Zarejestrowana
416
6-12 07
?ód?
196

"Sposób rekonstrukcji z tkanek w?asnych polega na przeniesieniu p?ata z tkanek okolicy podbrzusza wraz z mi??niem prostym brzucha. Zazwyczaj nie potrzeba wówczas u?ywa? endoprotezy. Jest to natomiast operacja rozleg?a, kilkugodzinna, pozostawia te? du?? blizn? w okolicy podbrzusza. Je?eli stosuje si? mikrozespolenia naczyniowe, czas operacji dodatkowo si? wyd?u?a. Metody tej nie mo?na zastosowa? u kobiet szczup?ych, po wcze?niejszych operacjach w obr?bie tkanek brzucha, a przede wszystkim u palaczek papierosów, u których ryzyko wyst?pienia powik?a? w ukrwieniu w?asnych tkanek jest wi?ksze."

Czy o tej metodzie shilla piszesz?

+Quote Post
Hanna
15.09.2008, 15:54

Expert na forum

Wspiera forum
440
9-07 08
759
Numer GG: 11374864

Elas, s? dwie mo?liwo?ci przeprowadzenia takiej operacji. Mo?na wykorzysta? mi?sie? brzucha lub tylko p?at skórno- t?uszczowy (tak by?o w moim przypadku). Faktem jest, ?e nie mo?na mie? wcze?niej poci?tego brzucha (cho? znam pani?, która mia?a tak? rekonstrukcje, mimo, ?e wcze?niej mia?a cesark?). Co do tego, ?e nie mo?na jej stosowa? u kobiet szczup?ych to nie jest to do ko?ca prawd?, trzeba mie? tylko na brzuchu wystarczaj?c? ilo?? tkanki t?uszczowej, ?eby tego t?uszczu wystarczy?o na pier?. S? to bardzo trudne i ci??kie operacje zarówno dla lekarzy jak i dla pacjentki i faktycznie trawaj? kilka godzin. Brzuch ci?ty jest na lini p?pka, dlatego po operacji posiada si? p?pek nieco powy?ej linii ci?cia i jest on zupe?nie nowy, plastycznie utworzony przez chirurga. Takie rekonstrukcje trwaj? od 6- 8 godzin, w przypadku jednoczesnej mastektomii i rekonstrukcji 8- 12 godzin. I faktycznie, nie mo?na pali? papierosów.

+Quote Post
ELAS
15.09.2008, 18:28

Expert na forum

Zarejestrowana
416
6-12 07
?ód?
196

Mnie chodzi równie? o to czy wk?adany jest implant. W wersji z brzucha chyba nie, bo p?at z pleców wyczyta?am, ?e tak.

+Quote Post
Hanna
15.09.2008, 19:27

Expert na forum

Wspiera forum
440
9-07 08
759

W takiej rekonstrukcji nie ma nic sztucznego, wype?nieniem jest tylko tkanka w?asna.

+Quote Post
anawa
16.09.2008, 15:01

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
159
7-11 07
Pcim
77
Numer GG: 5021373

Mi?sie? z brzucha jest znacznie wi?kszy ni? z pleców, ale nie raz trzeba go uzupe?ni? implantem je?eli druga pier? jest du?a.

+Quote Post
ELAS
16.09.2008, 15:59

Expert na forum

Zarejestrowana
416
6-12 07
?ód?
196

Moje pytania wynikaj? z tego, ?e zastanawiam si? po co operacja typu TRAN je?eli i tak trzeba w?o?y? implant. Rozumiem, ?e nieraz potrzeba skóry na utworzenie piersi.
No bo je?eli nic sztucznego to niech?e b?dzie tylko w?asne cia?o. Wiadomo, ?e takie operacje s? du?o trudniejsze i powa?niejsze ni? w?o?enie protezy.

+Quote Post
Hanna
16.09.2008, 16:37

Expert na forum

Wspiera forum
440
9-07 08
759

W operacjach typu TRAM i DIEP nie potrzeba implantu- to rekonstrukcje z u?yciem tylko tkanek w?asnych z brzucha.

Wolny p?at TRAM
W technice tej wykorzystuje si? t? sam? wysp? skórn? z podbrzusza, która jest wykorzystywana w rekonstrukcji z wykorzystaniem p?ata TRAM przenoszonego na szypule, ale pobierana jest mniejsza ilo?? mi??nia. System ukrwienia wolnego p?ata jest lepszy, poniewa? krew nie musi dop?ywa? na du?? odleg?o??. Technika ta daje mo?liwo?? odtworzenia du?ej piersi, a efekt estetyczny zwykle jest bardzo zadowalaj?cy. Jednak w miejscu, z którego zosta? wypreparowany mi?sie? w celu zapobie?enia powstaniu przepukliny lub wybrzusze? konieczne jest zastosowanie wzmacniaj?cej siatki.

Wolny p?at DIEP (Deep Inferior Epigastric Perforator)
Z podbrzusza pobierana jest wyspa skórno - t?uszczowa bez mi??nia. Zamiast tego delikatne naczynia krwiono?ne s? ostro?nie wycinane z mi??nia pozostawionego na brzuchu. Estetyczny efekt odtworzonej piersi zwykle jest bardzo dobry a ryzyko wyst?pienia przepukliny czy wybrzusze? jest bardzo znikome, w zwi?zku z czym nie istnieje konieczno?? stosowania siatki.
Czas trwania tej operacji jest znacznie d?u?szy ni? przy przenoszeniu wyspy na szypule (od 6 do 8 godzin) i niesie ze sob? ryzyko obumarcia tkanki, je?eli system ukrwienia zrekonstruowanej piersi nie jest wystarczaj?co dobry. Zdarza si? to u 5% kobiet przechodz?cych ten rodzaj operacji.

Je?li jest za ma?o tkanki t?uszczowej to si? wtedy robi rekonstrukcj? inn? metod? i wówczas u?ywa si? implantów. Kiedy rekonstrukcja jest z u?yciem p?ata skórno-mi??niowego z mi??niem najszerszym grzbietu, wtedy daje sie implant.

Wykorzystanie p?ata skórno-mi??niowego z mi??niem najszerszym grzbietu
Ten rodzaj rekonstrukcji polega na przeszczepieniu p?ata tkanki t?uszczowej i pokrywaj?cej skóry wraz z jego unaczynieniem w miejsce usuni?tej piersi. P?at ten przetaczany jest w tunelu podskórnym tu? pod pach? i umiejscawiany jest tak, aby jak najlepiej odtworzy? kszta?t nowej piersi. Od ?aci?skiej nazwy p?ata (latissimus dorsi) wykorzystywanego do tego rodzaju rekonstrukcji pochodzi jego nazwa „p?at LD”.
Poniewa? zwykle ilo?? tkanki nie jest wystarczaj?ca do pe?nego odtworzenia wynios?o?ci piersi odpowiadaj?cego rozmiarowi zachowanej piersi, dodatkowo pod p?atem skóry umiejscawia si? implant. Ten rodzaj rekonstrukcji pozostawia blizn? w miejscu, z którego pobrano wysp? skórn?, jak równie? w miejscu odtworzonej piersi.

Informacje napisane kursyw? skopiowa?am ze strony http://www.rakpiersi.pl/php/poleczeniu_2_4_299_0.html
Bardzo to skomplikowane (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
trajektorium
23.09.2008, 20:30

Zarejestrowana
63
18-09 08
Kraków
937
Numer GG: 809023

po zmianie zasad. zasady sa jedne.
nie ma doplat.
rozpoznanie. zrobienie kosztorysu. w ramach refundowanej kwoty: zabieg, pobyt w szpitalu, implant, itd.
w moim przypadku koszt zabiegu i implantu (anatomicznego, teksturowanego) przekracza kwote refundacji... zatem: operacji nie bedzie. zycie bywa czasem i proste i zaskakujace. nie wiadomo czy sie smiac czy plakac. no chyba ze wymysle inny sposob, np inny (czytaj: tanszy - bo np okragly i gorszy - bo np g?adki) implant <- ktory nie pasuje mi lub wymysle sama cos innego i przekonam do tego ordynatora. tyle ze jeszcze nie wymyslilam co to moze byc (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) .
chcialabym miec mozliwosc doplaty 3tys. zeby miec zrobione cycki jak nalezy bo np u mnie taka kwota wyszla z wyliczen. znaczy sie, ze jej brakuje, a mnie nie wolno jej dolozyc, bo to wbrew zasadom i prawu!
no ale nfz zeby ulatwic nam zycie obcielo kwoty i zabronilo doplat. no i jest jak jest.

po wszczepieniu implantu nie spalam na brzuchu bardzo dlugo.
nie tyle nawet nie chcialam (zeby cos nie zepsuc) co po prostu nie byloby to ani wygodne, ani wykonalne.
ale mozna sie przyzwyczaic (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) .
slyszalam tez ze niektorzy lekarze zalecaja po powiekszeniu piersi ubieranie 'pasa Teresy'. takiego co to sie ubiera na brzuch po porodzie, zeby sie macica dobrze obkurczala.
to prawda co szkola, to metoda.

+Quote Post
Halinka
26.09.2008, 19:32

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
251
20-01 08
spod Legnicy
285

Co do wybranej przeze mnie metody: ja i za ma?o na brzuchu mam i palaczka jestem, hi, hi;-) Poza tym uzna?am, ?e to dla mnie psychicznie lepiej, bo wol? ogl?da? w?asn? blizn? z ty?u (a raczej jej nie ogl?da? na co dzie?) ni? z przodu.

Dzi? wysz?am ze szpitala i jestem bardzo zadowolona. Z powodu nowych zasad refundacji nie mam implantu anatomicznego, tylko ta?szy - okr?g?y, ale wygl?da dobrze. Jeszcze opuchni?te, troch? wody u do?u (co to ma si? sama wkrótce wch?on??), ale czuj?, ?e b?dzie OK. Nie jestem nic a nic rozczarowana, chocia? ta pier? jest inna ni? zdrowa! W biustonoszu wygl?da normalnie. I jest moja!

A co do Tram, to zauwa?y?am, ?e najcz??ciej jednak implant te? trzeba do?o?y?, bo t?uszczyku okazuje si? za ma?o, a cz?sto i zdrow? pier? nale?y zmniejszy?. No, ale robi si? tak, jak komu pasuje. Najwa?niejsza jest szczegó?owa rozmowa z lekarzem przed podj?ciem decyzji, a ta decyzja nie pochopna, tylko przemy?lana i sto razy przetrawiona.

Kto trafi? na to forum - MA WIELKIE SZCZ??CIE, BO Z PEWNO?CI? PODEJMIE NAJLEPSZ? DLA SIEBIE DECYZJ?:))) DZI?KUJ? WSZYSTKIM!!!!!!!!!!!

+Quote Post
Halinka
15.10.2008, 8:25

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
251
20-01 08
spod Legnicy
285

Kochane Zrekonstruowane!
Mam pytanie odno?nie spania na operowanym boku. Nied?ugo zwariuj? od spania na plecach i na boczku lewym, bo to prawy jest mój ulubiony, nie mówi?c o brzuchu. Kiedy mo?na zacz?? spa? "normalnie"?

Goska - jak u Ciebie post?py w rekonwalescencji (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) ?

+Quote Post

4 V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 7.12.2019 - 22:29