IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

12 V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Tamoksifen- objawy uboczne
V
handzik
9.03.2009, 10:01

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
17
10-12 08
pomorskie
1,309

Witam,

bardzo prosi?abym o informacje dotycz?ce sk?adu otoczki leku tamoksifen firmy Hexal, Ebewe, Nolvadex.

Pozdrawiam
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
9.03.2009, 10:01
#

Quote Post
handzik
9.03.2009, 17:36

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
17
10-12 08
pomorskie
1,309

Jestem ?wie?? amazonk? i zbieram si?, aby napisa? co? o sobie w dziale przedstaw si?.Mój problem na dzisiaj polega na tym,
?e prawdopodobnie wskutek zawarto?ci w tamoksyfenie laktozy, mam po nim bóle jelit i wzd?cia.
Dlatego moja pro?ba,czy w preparatach innych firm równie? znajduje si? laktoza i w jakiej dawce.Dotar?am do ulotki Nolvadexu w necie i przeczyta?am, ?e tam równie? jest laktoza ale nie by?o napisane w jakiej dawce.

+Quote Post
amado
9.03.2009, 18:06

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
866
6-11 07
mazowieckie
39

Tu jest sk?ad tamoxifenu heksal:
http://www.sfd.pl/%5BREAL%5D_TAMOXIFEN_-_H...mg-t318689.html

na ulotce ebewe nie ma podanego pe?nego sk?adu, tylko substancja czynna

+Quote Post
handzik
9.03.2009, 18:50

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
17
10-12 08
pomorskie
1,309

Dzi?ki bardzo.
Z ulotki wynika ?e nie ma w sk?adzie laktozy a wi?c mam nadziej?,?e to rozwi??e mój problem.A ciekawa jestem równie?, czy kto? mia? podobne do moich k?opoty z jelitami po wprowadzeniu tamoksyfenu.

+Quote Post
lulu
9.03.2009, 19:44

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327
Numer GG: 16291098

Ja ju? ponad rok jestem na tamoksifenie i zaczyna?am od w?gierskiego nast?pnie Ebewe a teraz od d?u?szego czasu mam firmy Hexal i nie zauwa?y?am znacz?cej ró?nicy mi?dzy nimi. Z przewodem pokarmowym nie mia?am k?opotu, jedynie w?troba troch? si? buntuje ale bior? essentiale forte lub esseliv (znacznie ta?szy i te? skuteczny) i na jaki? czas jest o.k.

+Quote Post
handzik
9.03.2009, 20:07

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
17
10-12 08
pomorskie
1,309

Teraz zacz??am si? zastanawia? ,?e mo?e i u mnie troch? te? strajkuje w?troba.Musz? zrobi? chocia?by podstawowe badania.

+Quote Post
lulu
9.03.2009, 20:17

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327

T? moj? w?tróbk? to na usg wykaza?o, ?e "st?uszczona" troch?. W badaniu krwi nie by?o znacznych nieprawid?owo?ci.

+Quote Post
joanna68
9.03.2009, 20:25

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
72
19-11 08
Chorzów
1,267
Numer GG: 8386583

Witaj Handzik
Ja w listopadzie sko?czy?am Tamoxifen,bra?am go przez 5 lat.
W aptece dawali mi czasami ró?nych producentów i
nie mia?am ?adnych dolegliwo?ci po nim ,poza oczywistymi takimi jak
uderzenia gor?ca.
Pozdrawiam serdecznie b?dzie dobrze (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

--------------------

...wyobra?am sobie wszystko i nic,
i anio?y s? tak blisko,i chce si? ?y?...

+Quote Post
Ajaka
9.03.2009, 20:29

Guru na forum

Wspiera forum
2,126
6-11 07
mazowieckie
41
Numer GG: 4306037

Ja te? mam nietolerancj? laktozy, w tych lekach dawka jest minimalna, tylko w otoczce....mój lekarz kiedy zapyta?am powiedzia? ?ebym wypróbowa?a po kolei tamoxifen ró?nych firm....po to aby dobra? ten najlepszy dla mnie bo laktoza jest we wszystkich.....bra?am w?gierski, potem Ebewe teraz Nolavdex i przy nim chyba pozostan?......Spróbuj bra? Essential Forte mo?e to jednak w?tróbka daje ci popali?......mo?e bardziej sprawdzaj co jesz, bo w kupowanych produktach laktozy jest wi?cej ni? w tych lekach....

--------------------
"Jeszcze nigdy tak nie by?o, ?eby jako? nie by?o" ..... Szwejk

+Quote Post
handzik
9.03.2009, 21:18

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
17
10-12 08
pomorskie
1,309

W tym w?gierskim jest ponad 200mg laktozy ,to jest ju? sporo.Skoro w ulotce Hexalu nie ma laktozy spróbuj? tamten bra? i zobaczy? efekty.
Na produkty zawieraj?ce laktoz? uwa?am ju? od wielu lat z dobrym efektem.Mam nawet w domu Essential Forte i najpierw wypróbuje jedno a potem drugie.
Dzi?ki za rady i pozdrowienia dla wszystkich.

+Quote Post
PLYM
12.03.2009, 15:46

Guru na forum

Zarejestrowana
703
2-07 08
ma?opolska
732

.
ja troszk? o czym innym ale jednak o skutkach ubocznych Tamoksifenu
..
dziewczyny Kochane
.
zaczynam si? bardziej tym wszystkim niepokoi?. Chcia?am zignorowa? ale si? nie da.
Bo w ko?ciach mnie zaczyna ?ama? i czasem nic mi nie jest a czasem jak mnie postrzyknie to a? poczuje.
Ostatnimi czasy kr?gos?up, gdzie? tak, w okolicach karu, na wysoko?ci barków
?okie? i kolana i wszystko to taki ból promieniuj?cy, dra?ni?cy
Kurcze blade no nie chce mi si? wierzy? ?e to ten na "r" w ko?ciach si? postanowi?a zainstalowa?.
Jeszcze ch dobrze si? nie usun??a, a poz a tym ja by?am I grupa z?o?liwo?ci
.
Jak to jest z tym Tamoksifenem. Mo?e on jest winowajc? tego ?amania, jak to odró?ni?
Gdy le?? moje kolana i lokie? zaczynaja dawa? si? we znaki bardziej taki denerwuj?cy drazni?cy ból.
Macie jakie? sposoby na z?agodzenie czy nale?y si? przyzwyczai? i tyle bo lepiej nie b?dzie
.

+Quote Post
Halka
12.03.2009, 16:26

Expert na forum

Zarejestrowana
515
13-11 07
Warszawa
145

Plymko kochana, to ju? temat rzeka - skutki uboczne tamoxifenu, a zw?aszcza te w ko?ciach. Br. du?o dziewczyn pisa?o o ?upaniu, bólach strasznych nóg i r?k, skr?caniu i wyginaniu z bólu nóg w nocy i innych porach, kurczach i poruszaniu si? jak babunia strasznie schorowana. Niektóre maj? do tego wszystkiego k?opoty z kr?gos?upem. Ja mam k?opoty g?ównie z nogami. W nocy ?api? mnie straszliwe kurcze i bóle ko?ci, palce u stóp wygina mi w ró?ne strony, a? nie mog? stan?? na nogach. Bol? i kolana i ta ko?? z przodu od kolana do stopy. Czasem chwyci mnie i w d?oniach. By?am na prze?wietleniu ko?ci - niby wszystko w porz?dku, a czasem z ?ó?ka nie mog? sama wsta?.
Teraz bior? arimidex (po 2 ponad latach brania tamoxifenu), obserwuj? po prostu co b?dzie si? dzia?o, bo arimidex pono? szczególnie daje po ko?ciach. Có?, co? za co?. Warto ratowa? si? wapnem (podobno to z muszli jest najlepsze) i magnezem. Tak wi?c chyba jeste?my na to skazane, a jak si? ratowa? - na pewno wiele z nas na swoje sposoby - prosimy si? podzielic!

+Quote Post
lulu
12.03.2009, 16:49

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327

Ja mia?am straszne k?opoty z moimi kolanami na d?ugo przed chorob?. Chodzi?am na rehabilitacj?, w sumie 20 zabiegów i uspokoi?o si?. Od ponad roku bior? tamoxifen i tylko je?li przemarzn? to czasem odczuwam kolana. Jak na razie to tamixyf szarpie mi tylko w?tróbk? (nie licz?c uderze? gor?ca). Je?li chodzi o kurcze to mo?e jednak inna przyczyna. Mojego m??a od jakiego? czasu m?cz? kurcze a nie bierze tamiksyfa, chyba ?e ode mnie przechodzi na niego (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

+Quote Post
Pere?ka
12.03.2009, 17:04

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
332
29-05 08
?ódzkie
648
Numer GG: 1268938

Mnie te? ?amie w ko?ciach. Mam problemy ze stawami, z kr?gos?upem, z chodzeniem. Boli mnie nawet jedna pi?ta.
Malo tego, potrafi? mi puchn?? nogi, a ?e Nolvadex potrafi doprowadzi? do zakrzepicy, to w te p?dy zrobi?am z krwi badania d-dimerów, czas protrombinowy. INR i USG ?y? g??bokich z kolorowym Dopplerem. Niby wszystko w porz?dku, a nogi bol?. Mia?am tez raz ból piszczeli podobnie jak Halka, ale na szcz??cie mi przeszed?. Czuje sie tak jakby w stawach nie mia?a "smaru". Nied?ugo chyba zaczn? skrzypie? jak stary, zardzewia?y zamek.
Jedna z lekarek ( naczyniowiec) zaproponowa?a kupienia rowerku treningowego co tez uczyni?am. Peda?owanie nie na wiele si? zdaje, bo ból nie porozchodzi. Ona jednak twierdzi, ?e regularne ?wiczenia na rowerku zapobiegn? tworzeniu si? ewentualnych skrzeplin w ?y?ach ko?czyn dolnych. I b?d? tu babo m?dra.

+Quote Post
Ajaka
12.03.2009, 17:37

Guru na forum

Wspiera forum
2,126
6-11 07
mazowieckie
41

Bra?am tamoxifen w?gierski i Ebewe....mia?am bóle....szczególnie stóp.....doktorka zmieni?a mi teraz na Nolvadex i jak narazie jest ok.......ale zanim zacz??am bra? Nolvadex kaza?a mi zrobi? min. tygodniow? przerw? aby z organizmu usun?? si? poprzedni lek........kiedy tylko przesta?am bra? tamoxifen bóle ust?pi?y......moja doktorka mówi ze je?li tydzie? nie b?dzie bra?o si? tamoxifenu to nic si? nie stanie a ka?da z nas jest inna i dla jednej dobry jest Nolvadex a dla innej np.Ebewe.....trzeba popróbowa?....

--------------------

+Quote Post
grazyna007
12.03.2009, 21:14

Zarejestrowana
98
26-09 08
Gdynia
967

Czytam wasze wypowiedzi o roznych Tamoxifenach. Mnie dzisiaj zapisali Tamoxifen produkowany przez polski Vipharm. Czy ktoras z was juz go brala i wie, czego niemilego mozna sie spodziewac?
Czy mozna jakos zapobiec negatywnemu wplywowi tego leku na watrobe, czyms takim jak np Hepatil?

--------------------

+Quote Post
lulu
12.03.2009, 21:42

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327

Zastanawia mnie gra?ynko007 czemu przepisali Ci polski tamoxifen. Ja na recepcie mam tylko nazw? leku bez wskazania na firm? i sama wybieram której firmy bior? lek. Polski i w?gierski jest za darmo do austryjackiego i niemieckiego trzeba odrobink? dop?aci?. Wcze?niej pisa?am co bior? na popraw? w?troby (Essentialeforte albo du?o ta?szy Esseliv te? skuteczny).

+Quote Post
grazyna007
12.03.2009, 21:48

Zarejestrowana
98
26-09 08
Gdynia
967

Nieprecyzyjnie sie wyrazilam. W aptece po prostu taki mi dali, a ja nie zwrocilam uwagi na to jakiej on produkcji, dopoki nie znalazalem tego watku. Czy te, do ktorych sie doplaca maja jakas wyrazna przewage nad polskim?

--------------------

+Quote Post
lulu
12.03.2009, 22:16

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327

Ja na sobie testowa?am w?gierski, austryjacki i niemiecki. Najd?u?ej bior? niemiecki. Znacznych ró?nic ja nie zauwa?am.

+Quote Post
Ajaka
12.03.2009, 22:36

Guru na forum

Wspiera forum
2,126
6-11 07
mazowieckie
41

To wszystko jest Tamoxifen.....czy który? jest lepszy?....nie wiem.....mnie przesta?y bole? nogi kiedy zacz??am bra? Nolvadex i tylko tak? ró?nic? zauwa?y?am....

--------------------

+Quote Post
« · Leczenie · »

12 V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 8.04.2020 - 9:37