IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

12 V  « < 8 9 10 11 12 >  
Reply to this topicStart new topic
> Tamoksifen- objawy uboczne
V
wiki123
10.02.2010, 12:12

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
37
23-10 09
Centrum kraju
1,747

Zg?asza si? nast?pna miesi?czkuj?ca. Ja miesi?czki niepozby?am si? mimo 6 AC które sko?czy?am w lipcu 2009r.,od sierpnia po?ykam tamox bez zoladexu i miesi?czka nadal jest cho? nie jest zbyt regularna,a gada mia?am horm. est.+ pro.+++ .Jestem laikiem w tej dziedzinie i niewiem czy to dobrze czy nie, ale moja onka.która nienale?y do rozmownych powiedzia?a ?e niema potrzeby aby miesi?czke blokowa? (wiek 39 lat) no w ko?cu komu? trzeba zaufa?.
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
10.02.2010, 12:12
#

Quote Post
niczka
10.02.2010, 13:51

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
7
1-02 10
1,841

witam czytam i czytam nie rozumiem juz nic:)
Moja ciocia miala niehoromonozale?nego ...ponizej wyniki:
Carcinoma Ductale infiltrans NOS B-R-EIS 5pkt(G1) z dom. komponetna Carcinoma indraductale intermediale grad focale high grade(typus comedo)
Kompon. inwazyjny ma tylko 3mm ?rednicy a reszta zmiany to CDIS
rec.prog pon 1% 2pkt
rec estr. 1% 2 pkt
HER 2 w cz?sci inwazyjnej +3
Ciocia mia?a operacje oszcz?dzaj?c? i wyci?to 13 wez?ów chlonnych bez zmian nowotworowych 13/0

By?a chemia i radio i rok herceptyny.
i narazie tyle jutro ma wizyte i czy tez powinna dostac tamoxyfen na 5 lat....
Pomocy

+Quote Post
dani
10.02.2010, 13:53

Guru na forum

Wspiera forum
3,708
10-07 08
okolice stolicy :-)
765
Numer GG: 9941563

Niczka...
Tamoxifen i ewentualnie zoladex dostaje si?,kiedy rak by? hormnozale?ny.
Piszesz,?e rak cioci by? niehormonozale?ny,czyli....
Nie dotyczy..

--------------------

"Chcesz roz?mieszy? Boga....Opowiedz mu o swoich planach..."

+Quote Post
niczka
10.02.2010, 14:12

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
7
1-02 10
1,841

Dzieki za szybka odpowiedz...dodam ze ciocia juz jest po menopauzie.
I ktos z podanych wyników podpowiedzia? ze to w?asnie niehormonozale?ny...ehh tylko tak mnie zastanawia ze tylko herceptyna rok i teraz juz nic...zadne leki...

+Quote Post
Pere?ka
10.02.2010, 15:26

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
332
29-05 08
?ódzkie
648
Numer GG: 1268938

Dziewczyny ja wiem,?e podczas brania Tamoxifenu mo?na normalnie miesi?czkowa?. By?am o tym poinformowana przez ginekologa, onkologa i ginekologa- onkologa. W moim wypadku nie mia?abym blokowanych miesi?czek Zoladexem.
Mnie si? same zatrzyma?y, ale by?am w okresie przekwitania i miewa?am juz przerwy w krwawieniach.

+Quote Post
Amor
10.02.2010, 19:49

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

Niczka - gdyby cicoia miala her ujemny nawet herceptyny by nie bylo. Tak sie leczy raka niehormonozaleznego!

+Quote Post
Rene
10.02.2010, 20:21

Zarejestrowana
104
25-02 08
422

Mnie miesi?czka znikn??a po 5 chemii(w sumie mia?am 6 czerwonych) i nie wiem czy by wróci?a mia?am wtedy 37 lat, bo po radio zaraz dosta?am Tamox i Zoladex.Dlaczego jedne dziewczyny dostaj? zoladex a drugie nie? nie kumam nic...

+Quote Post
kudlatam
10.02.2010, 21:23

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
204
12-12 07
Kraków
212

Z tego co mi wiadomo to Tamoxifen blokuje receptory estragonowe, a Zoladex blokuje produkcj? estragonów w jajnikach. Przy rakach hormonozale?nych powinno sie brac jedno i drugie lekarstwo

+Quote Post
Amor
10.02.2010, 21:30

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

Probonuje by sie nie straszyc , nawet niezamierzenie....( bo teraz te bez zoladexu b?da w l?ku). Popytajcie sie lekarzy mo?e cos wytlumacz?...ja zapytam swojej onki pod koniec lutego!

+Quote Post
Pere?ka
10.02.2010, 23:37

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
332
29-05 08
?ódzkie
648

Ja sobie wydedukowa?am tak, ?e sam Tamox daje sie kobietom bli?ej menopauzy, bo w wi?kszo?ci wypadków podczas blokowania estrogenów i tak sko?cz? miesi?czkowa? i tak.
Innym, m?odszym podaje sie dodatkowo Zoladex.
Dziewczyny, ja bior? Nolvadex i na ulotce pisze, ?e kobiety mog?ce zaj?c w ci??? powinny stosowa? niehormonalna antykoncepcje, wiec z samej ulotki mo?na wywnioskowa?, ze sam Tamox nie hamuje ani miesi?czek ani p?odno?ci.
Mnie wypytywano przed wypisaniem recepty o moje miesi?czkowanie, Kiedy powiedzia?am pani doktor, ?e kiedy? miesi?czkowa?am jak w zegarku a od kilku lat mam przerwy co 3, 4 miesi?ce ( a zdarza?o sie, ?e d?u?ej) i okres przekwitania w mojej rodzinie waha? si? u moich sióstr na wiek 46-48 lat nie zapisa?a mi nic poza Nolvadexem, uprzedzaj?c, ze nie wp?ywa on na miesi?czkowanie. Je?li wyst?pi . to krwawienie mo?e by? mniejsze, a z czasem miesi?czki zanikn?.
Ostatnia miesi?czk? mia?am tuz przed operacja i wi?cej si? nie pojawi?a. 16 dni po spodziewanym terminie miesi?czki wzi??am pierwsz? tabletk? Nolvadexu.

+Quote Post
Amor
11.02.2010, 8:44

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

Ja mia?am 48 lat , miesiaczkowalam po chemii mialam wznowe po roku i tym razem byl to hormonozalezny- dostalam tamoksyfen i mialam kastracje jajnikow przez krotkie naswietlanie. Proponuje nie kombinowac a zapytac sie lekarza....

+Quote Post
Agaba190
11.02.2010, 13:28

Expert na forum

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87

Hormonozale?no?? mo?e by? tylko estrogenowa albo progesteronowa albo obie.
W zale?no?ci jak? mamy takie dostajemy leczenie. Albo sam Tamoks albo ca?kowita kastracja.
Amor s?usznie pisze nie kombinujmy, pytajmy lekarza (y).

+Quote Post
Tola
11.02.2010, 15:26

Zarejestrowana
48
2-12 09
Chojnice
1,784
Numer GG: 4120347

Z tym rokowaniem to jest tak,?e ka?dy organizm jest inny i inaczej reaguje na leczenie. Ja wierz? w przeznaczenie co nie znaczy,?e tylko b?d? czeka? na to co jest nieuniknione.Leczy? si? trzeba i nie s?ucha? o rokowaniach.A to,?e jedna ma zlecony sam tamoxifen a inna co? jeszcze to normalka.Zale?y to od lekarza a przede wszystkim od tego ,?e niema dwóch identycznych przypadków co najwy?ej podobne. W moim w?tku pisa?am ju? o bratowej,której lekarz rokowa? trzyletnie prze?ycie.?yje ju? pi?tnasty rok i po?yje jeszcze troch?. Takie przyk?ady mo?na mno?y?.Czyli rokowanie to jedna wielka niewiadoma. Jest te? tak ,?e nieraz lekarz ,który zna dobrze psychik? pacjentki mówi jej to co chcia?aby us?ysze?.Tak mog?o by? w przypadku anny66.
MY JE?TESMY LUB W KRÓTCE B?DZIEMY ZDROWE I TEGO SI? TRZYMAJMY.

+Quote Post
Melodia
21.03.2010, 13:50

Zarejestrowana
72
30-09 09
Gda?sk
1,727

Dziewczyny, wkrótce b?d? bra?a tamoxifen. Z tego, co czytam dzia?a on na estrogen, którego mia?am na +. A co z progesteronem, który by? u mnie na +++ ?

+Quote Post
Agaba190
21.03.2010, 14:16

Expert na forum

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87

By?a tu gdzie? na forum ca?a dyskusja na ten temat (oprócz tego watku).
U mnie pocz?tkowo chcieli zastosowa? dodatkowo Zoladex. Ale zostawiono decyzj? do momentu utraty, b?d? nie, miesi?czki.
Nie by? potrzebny.

U niektórych dziewczyn przeprowadzono kastracje poprzez na?wietlania.
Tak naprawd? to musisz zapyta? lekarza co ci proponuje. W zale?no?ci od wieku stosuje si? ró?ne metody. Mnie si? wydaje, ?e powinni zablokowa? Ci jajniki. Ale to jest tylko i wy??cznie moje zdanie (no i mojego onka).

Pozdrowienia

+Quote Post
Per?a
21.03.2010, 14:36

Zarejestrowana
46
15-03 10
1,868

A czy przerzuca?y?cie si? na ró?ne Tamoksy, czy to ma znaczenie...? Czy jak kupi? co? innego ni? Nolvadex, to mniej b?dzie sensacji typu: walenie po ko?ciach i mrówy w ciele?(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Amor
21.03.2010, 15:34

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

Czwarty rok zaczynam brac Nolwadex ale walenie po kosciach i mrowy w ciele sa mi obce!!!!( odpukuje w niemalowane)

+Quote Post
Pere?ka
22.03.2010, 22:07

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
332
29-05 08
?ódzkie
648

Prawdziwa szcz??ciara! (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

Przez pierwsze miesi?ce stosowania Nolvadexu poza warami i przerostem endometrium dos?ownie nic mi nie dolega?o.
Potem w??czy?y si? hu?tawki nastroju, torbiele w jajnikach, ?amanie w gnatach, teraz dosz?o jeszcze st?uszczenie w?troby.
Co rusz powi?kszam pakiecik dzia?a? niepo??danych - sama rozkosz!

+Quote Post
Amor
23.03.2010, 19:55

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

:(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Jasne - zyje wci?z wi?c do szcz?sciar sie zaliczam!!!
Wary oczywiscie byly i jeszcze bywaja , ale juz nie sa tak uci?zliwe ....endometrium na razie utrzymuje sie w normie ale wiem ze przy tym leku moze byc roznie. Hustawki nastrojow to cale zycie miewalam - najwiecej przed okresem wiec musze przyznac ze teraz lepiej sie czuje niz z miesi?czkami. Nauczy?am sie tez stawiac swoja psyche do pionu - nakrzycze na siebie ze to wszystko to bzdury skoro zdrowa jestem ( podobno!) . Jajniki zostaly usmiercone 4 naswietlaniami by przyspieszyc menopauze .... trzymaja sie kruszynki grzecznie jak do tej pory. Gnaty owszem i lami? czasami , jakowes bole dopadaja ale ja staram sie cwiczyc , gimnastykowac, przesilac ,przem?czac cialo wiec jak mnie cos boli to moiwe sobie ze to po cwiczeniach i jest ok. Diete mam Budiwkowej a ta jest antycholesterolowa- na razie dziala , byc moze i watroba na tym korzysta ....Oby! Podobno lekarstwa swoje trzeba chwalic , cieszyc sie nimi , myslec jak to nas lecza i korzystnie wplywaja nasze zdrowie. Nolwadex ma przeciez ratowac nasze zycie......

+Quote Post
Pere?ka
23.03.2010, 23:16

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
332
29-05 08
?ódzkie
648

Amorku, to? jak ja ?ykam Nolvadex to wmawiam sobie, ?e to najcudowniejsze cukiereczki ?wiata miam mniam, ?e mi bardzo smakuj? i na dodatek jeszcze mi pomagaj? i takie tam.
Chwale te moje prochy, zachwycam si? nimi do tego stopnia, ?e nied?ugo g?upawki dostane na ich punkcie.
Musze to robi?, bo jak do tej pory wmusi? we mnie jakiego? procha zakrawa?o na cud.

+Quote Post
« · Leczenie · »

12 V  « < 8 9 10 11 12 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 30.03.2020 - 18:32