IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

6 V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> taxol-reakcja alergiczna podczas podawania
V
MOTYL
9.10.2008, 17:21

Guru na forum

Wspiera forum
1,025
6-11 07
okolice Bydgoszczy
42

.....dzi? zdarzy?o si? po raz kolejny ?e by?am ?wiadkiem reakcji alergicznej podczas wlewu taxolu.....po pod??czeniu kroplówki z t? chemi? kobieta zacz??a si? dusi?......by? to drugi wlew.....przy pierwszym nic si? nie dzia?o......wezwano lekarza który zadecydowa? o podaniu leków os?onowych odczulaj?cych......piel?gniarki mówi?y ?e by? to kolejny ju? podobny przypadek......je?li macie taxol to popro?cie ?eby piel?gniarka chwil? zaczeka?a a? kroplówka zacznie p?yn??....reakcja alergiczna mo?e by? silna.....taxol to dobra chemia ale ostro?no?ci nigdy za du?o....pozdrawiam
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
9.10.2008, 17:21
#

Quote Post
justa1970
9.10.2008, 18:30

Guru na forum

Wspiera forum
1,213
6-11 07
centralna polska
36
Numer GG: 8660751

Przy mnie piel?gniarka zawze czeka?a z 10 min.

--------------------
http//www.ebielizna.eu sklep dla amazonek

+Quote Post
danuta maria
9.10.2008, 21:44

Guru na forum

Wspiera forum
1,266
8-08 08
kujawsko-pomorskie
837
Numer GG: 6389244

...Motylku, dzi?kuj? Ci bardzo za ostrze?enie...
Mam przepisane 4 taxole, pierwszy dostan? w Bydgoszczy 27.X. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Justa, mo?e napiszesz mi co? wi?cej na temat tej chemii.
Podobno d?u?ej j? podaj? ni? AC, dodatkowo jakie? tabletki.
Jakie s? dolegliwo?ci po wlewie?

Pozdrawiam Was (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

--------------------

+Quote Post
gonia123
9.10.2008, 21:59

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
53
23-08 08
864

Ja wzi??am cztery taxole, nie mia?am ?adnych skutków ubocznych przy podwaniu, ale wiem na pewno , ?e wlew musi trwa? d?ugo i lecie? bardzo powoli.
Os?onowo dostawa?am dexametason( steryd) po którym przez 2 dni wygl?da?am jak upiór , albo 100 % apacz (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

+Quote Post
Ajaka
9.10.2008, 22:07

Guru na forum

Wspiera forum
2,126
6-11 07
mazowieckie
41
Numer GG: 4306037

zatankowa?am taxol 4 razy.....nic mi nie by?o......chemia lecia?a ok 3 godzin.......te tabletki ,które si? bierze przed podaniem maj? w?asnie zapobiega? reakcji alergicznej.....ja bra?am wieczorem przed wlewem 20szt i rano nast?pne 20szt......ale wiem ze dziewczyny dostawa?y je te? wed?ug innych schematów.......to by?aby ca?kim przyjemna chemia gdyby nie bóle mi??ni i ko?ci....okropie?stwo!!!!!

--------------------
"Jeszcze nigdy tak nie by?o, ?eby jako? nie by?o" ..... Szwejk

+Quote Post
Kris
9.10.2008, 22:18

Guru na forum

Wspiera forum
904
26-06 07
Rzym
10

...wlasnie..."wlew musi trwac dlugo i leciec bardzo powoli"...

Motylku, bardzo dobrze, ze o tym napisalas...ja wprawdzie nie bralam taxolu, tylko taxoter...

4 cykle...taxoter jest z tej samej rodziny, choc mam wrazenie mniej agresywny w momencie podawania...

...2 razy sie zdarzylo, ze przerwano mi podawanie...ruch sie zrobil niezwykly wokol mnie...

...mierzenie ciesnienia, obserwacja i takie tam...lekarze i pielegniarki w pogotowiu...mialam bardzo zawezone pole widzenie

i bardzo przeszkadzalo mi swiatlo...

...w czasie kazdej chemii na scianie przede mna analizowalam tabele ze sposobem podawania chemii...

...kazdy specyfik wymaga innego czasu...od ilus tam minut - do 3-4 godzin...taxole musza byc podawane bardzo powoli...

+Quote Post
MOTYL
9.10.2008, 22:31

Guru na forum

Wspiera forum
1,025
6-11 07
okolice Bydgoszczy
42

.....mia?am taxol i nic si? nie dzia?o.....ale kole?anka dostawa?a uczulenie...duszno??......pora?enie mi??ni twarzy.....u Anity by?o tak ?e zakaszla?a ....zrobi?a si? czerwona jak rak.....trudno?ci w oddychaniu.....a dzi? babce podali i podobne objawy duszno??.....nudno?ci okropny ból g?owy.....i wczoraj te? mieli taki przypadek.....powiem wam ?e przestraszy?am si?.....ale wzywali lekarza .....wi?cej odczulacza i dalej sz?o
przed chemi? ?yka si? 2x20 tabletek dexametazonu/steryd/....dzia?a odczulaj?co.....godziny wyznacza lekarz.....dobre wyniki i wlew......3 godziny nie szybciej......
efekty uboczne...mrowienie w nogach.....po sterydach cz?owiek robi si? jak kuleczka....ale zmarszczki si? rozprostowuj? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Kris
9.10.2008, 22:40

Guru na forum

Wspiera forum
904
26-06 07
Rzym
10

...hmm...jak kuleczka...15 kg zlapalam...ale potem nie wiem kiedy stracilam...

+Quote Post
justa1970
10.10.2008, 6:33

Guru na forum

Wspiera forum
1,213
6-11 07
centralna polska
36
Numer GG: 8660751

Ja przyty?am 6 --i zgubi? nic anic si? nie chce----ze skutków ubocznych ----przez 1 3 dni nic apo 3 okropne bóle ko?ci i ca?ego cioa?a----jak zbita kijem ,nawet czapka czy chustaeczka mnie uwiera??.
Ale mia??m tylko 3 wiec jako? przesz?am ---ale wiem ,?e niektóre nie mia?y takich objawów.
Pozdrawiam i nic nie bojaj.

--------------------
http//www.ebielizna.eu sklep dla amazonek

+Quote Post
danuta maria
10.10.2008, 8:28

Guru na forum

Wspiera forum
1,266
8-08 08
kujawsko-pomorskie
837

...dzi?ki dziewczyny...
za ciekawie to nie wygl?da, ale... czego si? nie zrobi, ?eby zdrow? by?...

Pozdrawiam Was (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------

+Quote Post
Mamotsa
10.10.2008, 10:01

Guru na forum

Wspiera forum
1,098
25-06 07
Niebieskie Migdaly
2

Ja tankowalam to cudo 6 razy ale sterydy mialam w innym schemacie ,bralam je w wyznaczonych godzinach po 8 sztuk.
Bole kosci, glowy , nudnosci i samopoczucie jak po wypiciu lizolu zaliczone wielokrotnie.
Po pierwszej dawce nie moglam chodzic i chcialam namowic meza na kupno wozka ...
Po kiku latach wiele wspomnien blednie ale T0 pamietam.

--------------------
tylko dzisiaj jest dzisiaj..carpe diem

+Quote Post
Guest_Nefretete_*
11.10.2008, 23:24

Guest

Ja mia?am 4 razy taxol, scieka? mi 3h, przed podaniem tez dostawa?am sterydy, a pó?niej w szpitalu jeszcze mierzenie ci?nienia, os?ony na ?o??dek. Tak?e w szpitalu na odziale ze 4godz. sp?dza?am.

No i robi?m sobie w mi?dzyczasie ok?ady z sody na r?k?, bo mnie strasznie ?y?y po nim bola?y.

Nie mialam takich starsznych bóli, jak tu dziewczyny pisz?, wystarcza? mi Nurofen Forte jak co? sie dzia?o.

Plus 7 kg na liczniku (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ALe sobie poprostu nie ?a?owa?am.

Je?li nie zabrzmi dziwnie, to lepiej wspominam taxol ni? AC. Psychicznie te? si? lepiej po nim czu?am.

+Quote Post
gonia123
11.10.2008, 23:41

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
53
23-08 08
864

Ja te? wspominam lepiej taxol ni? AC ( cho? rigoletta nie mia?am ), ale kosteczki owszem pobolewa?y...

+Quote Post
gosik
23.11.2008, 22:20

Expert na forum

Zarejestrowana
568
23-11 08
PL
1,275

CYTAT(gonia123 @ 11.10.2008, 23:41) *
Ja te? wspominam lepiej taxol ni? AC ( cho? rigoletta nie mia?am ), ale kosteczki owszem pobolewa?y...

Witam wszystkich.Jestem nowa na tym forum i zgadzam si? z wi?kszo?ci? odno?nie reakcji alergicznych jaka wyst?powa?a podczas podawania taxolu ( Paclitaxel ).Po podaniu dos?ownie 20 kropli które liczy?am nastapi?a duszno?? i trzeba by?o przerwa? podawanie na 20 minut ( ca?o?? 3 h ) i tak przez nast?pne cykle równie?. Sterydy dexawen pomog?y, odczuli?y mnie a te bóle kostno stawowe to okropie?stwo.

+Quote Post
danuta maria
24.11.2008, 9:31

Guru na forum

Wspiera forum
1,266
8-08 08
kujawsko-pomorskie
837

Tabletki Pabi-dexamethason 2x 20 szt w przeddzie? chemii, o godzinie 20-ej i 2-ej w nocy.
Pierwszy wlew na oddziale, a drugi ambulatoryjnie. Po wlewie kilkunastu kropli wyst?pi?y
duszno?ci i ko?atanie serca, ale jako? zdo?a?am to opanowa? g??bokimi wdechami.
Bardzo wolno podaj?, 3 godziny, mo?e nawet troch? wi?cej zesz?o. Bóle stawów, ko?ci,
mi??ni s? bardzo przykre. Osobi?cie wol? ju? jednak taxol ni? AC.
( tak twierdz? po dwóch wlewach taxolu, obym nie zmieni?a zdania po czekaj?cych
mnie jeszcze dwóch (IMG:style_emoticons/default/mellow.gif) )

--------------------

+Quote Post
Lonia
24.11.2008, 9:36

Guru na forum

Wspiera forum
1,368
5-11 07
wielkopolska
30
Numer GG: 3043067

Ja mia?am Taxoter 9 poda? , ale takich objawów jak piszecie to nie mia?am , oczywi?cie bra?am steryd po 8 tabl. wieczorem , 8 rano przed podaniem i 8 wieczorem po podaniu .
Jedynie to co mia?am to strasznie czerwon? twarz na drugi dzie? , ja wzi??am steryd to znika?o , ale stara?am si? nie bra? w nadmiarze , przecie? by?am w domu ...

+Quote Post
Tina
24.11.2008, 10:05

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
300
9-07 08
malopolska
757
Numer GG: 2382919

Dziewczyny, mnie w czwartek czeka pierwszy wlew taxolu. Nie powiem, zebym by?a podbudowana Waszymi postami (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
W przeddzien - o polnocy 20x dexamethason i to samo o 6 rano. Maja te tabletki wstretny posmak (zazywalam po AC) a 20 szt. na raz sobie po prostu nie wyobrazam. Czyli: pilnowac powolnego wlewu, bo do tej pory AC schodzilo w godzine (w sumie 3 kroplowki w??cznie z odczulaczami/p?ukaniem).
Kiedy zaczynaja "naparzac" mi??nie i kosci - i do czego da sie to porównac? Wiem, ze ka?dy indywidualnie to przechodzi. A jak bylo u Was?

--------------------
L?k to strata mojego czasu ;)

+Quote Post
Doris
24.11.2008, 10:12

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

Tina, na prawd? wzi??am du?o, bardzo du?o taxolu, odwró? swoje my?li, poddaj si? leczeniu, zaufaj, a b?dzie dobrze, normalne, ?e si? niepokoisz, ale nawet gdyby co? si? dzia?o to w chwili obecnej maj? bardzo dobre leki wspomagaj?co-pomagaj?ce na oddzia?ach. trzymaj si?.
jest to lek z wyci?gu ro?liny truj?cej _CISA, a wi?c i alergie wyst?puj?, ale medycyna sobie z tym znakomicie radzi!

+Quote Post
Tina
24.11.2008, 10:17

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
300
9-07 08
malopolska
757
Numer GG: 2382919

Dzieki Doris. Im blizej czwartku - moj wewnetrzny spokoj jest coraz mniej stabilny... Mimo wszystko mysle, ze dam rade.

--------------------
L?k to strata mojego czasu ;)

+Quote Post
danuta maria
24.11.2008, 20:25

Guru na forum

Wspiera forum
1,266
8-08 08
kujawsko-pomorskie
837

Tina, spokojnie, nie jest to takie straszne, nie bój si?. Wiesz, ?e ka?dy organizm
inaczej przechodzi, mo?esz wcale nie mie? takich objawów jak tu opisa?y?my.
Ja na przyk?ad nie by?am czerwona, by?o mi przez chwil? duszno,ale tylko przez chwil?,
wlew odby? si? spokojniutko, bez ?adnych sensacji ( pisa?am o tym w swoim w?tku).
A jak bol? stawy, ko?ci to wzi?? lek przeciwbólowy ( ja bra?am Nimesil).
A jak bol? ? pytasz si? - no tak jak przy wi?kszej grypie, to co nie dasz rady? Tinka!
Jeste? dzielna dziewczyna, nie stresuj si? ! Przytulam Ci? cieplutko (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

--------------------

+Quote Post
« · Leczenie · »

6 V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 12.12.2019 - 2:32