IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u : REHABILITACJA

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=5.0

2 V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Prewencja rentowa, Rehabilitacja lecznicza w ramach prewencji rentowej ZUS
V
ToJa
25.02.2010, 12:39

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644
Numer GG: 766329

kobitka mi powiedzia?a, ?e najchetniej to oni (zus znaczy si?) wysy?aja na ten turnus rehabilitacyjny ludzi takich jak ja (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .... co maja stopien niepe?nos. , pracuja, i ani im do glowy nie przychodzi coby na rente i?c (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------
Tylko twa wiara pomo?e ci
Wiara i si?a, by wygra? z tym
Z czym tylu ludzi przegrywa co dzie?
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
25.02.2010, 12:39
#

Quote Post
roza3
25.02.2010, 12:44

Guru na forum

Wspiera forum
1,389
5-11 07
mazowiecke
27
Numer GG: 9493197

no nie wiem czy w ramach urlopu..... prewencja jak nazwa wskazuje to zapobieganie rencie

...czyli dla osób na L-4.....lub na rencie w celu przywrócenia ich do sprawno?ci....i umo?liwienie powrót do pracy
...zus przecie robi wszystko, by chorych uzdrowi? (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

dawno temu jak ch?opu memu sie kr?gos?up zwichn??....a zwolnienie wtedy trwa?o jeszcze 9 m-cy.....to po 3 miesi?cach mia? komisje lekarsk?.....po 6 miesi?cach nast?pn?...i wtedy wys?a? go zus do sanatorium na 24 dni....za darmoche zupe?n?....coby go dok?adnie wyrehabilitowali......i ?adna renta mu do g?owy nie przysz?a
....sie zmie?ci? z tym leczeniem w tych 9 misi?cach L-4.....i zdrowiu?ki (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) do roboty powróci?
.....co mu sie tam dalej w tym kr?gos?upie dzia?o....to ju? zusu nie interesuje przeca

+Quote Post
ToJa
25.02.2010, 12:49

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644

no i dobrze, ze dalby lekarz L4 bo szkoda urlopu....... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ......ja z tych kochajacych prace.......wi?c zus ze mn? nie ma problemu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------

+Quote Post
Kela
25.02.2010, 15:25

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31
Numer GG: 4948590

Pyta?am co z prac?, pani z zus-u powiedzia?a, ?e dostan? L-4 od lekarza w sanatarium, ale chyba trzeba to sprawdzi?.

+Quote Post
ToJa
25.02.2010, 17:10

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644

sprawdzimy Kelus sprawdzimy....w poniedzia?ek ide do Zusu...posz?abym jutro...ale chora jestem ( (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) znaczy na L4 (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) - bo juz mi chyba lepiej......ca?y dzie? dzisiaj buszuje...gdzie tylko moge (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ....i nawet ju? mi s?odycze smakuja (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------

+Quote Post
Agaba190
28.02.2010, 10:27

Expert na forum

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87

Czy która? z was (lub jej lekarz) wype?nia?a druk, który jest zamieszczony na stronie ZUS ?
Obawiam si?, ?e mój lekarz mo?e nie wiedzie?, co tam wpisywa?. A mam wizyt? u onka w CO w po?owie marca i chcia?am mu zanie?? do wype?nienia no a pó?niej do ZUS.
Ale chyba sama najpierw musze wiedzie? co tam wpisa? (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) Jak na razie nie wiem.
ToJa jak b?dziesz w poniedzia?ek w ZUS to wypytaj co tam nale?y wype?ni? ( na tym przyk?adowym druku nie ma nic o naszej chorobie)
Cholera, dzi? ta strona nie chce mi si? otworzy?. (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)

+Quote Post
ewa m
3.03.2010, 11:46

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
295
11-03 09
1,462

witam dziewczyny (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) dzisiaj odebra?am wnioski ,nied?ugo p?dz? do onkologa niech wypisuje ,mam jedno pytanko wiecie mo?e czy dziewczyna która mia?a operacj? 3 lata temu ,ma grup? inwalidzk? teraz pracuje ,moze si? tak?e stara? o taki wyjazd?czy to tylko w pierwszym roku po????Toja czy dowiedzia?a? si? jak ze zwolnieniem w tym czasie???

--------------------
"Nie dostajemy w ?yciu ci??szego krzy?a ni? ten,jaki jeste?my w stanie unie??",wi?c stwierdzenia :nie dam rady: nie ma w moim s?owniku

+Quote Post
Agaba190
3.03.2010, 12:33

Expert na forum

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87

Przed chwila dzwoni?am do ZUS (w W-wie).
Trzeba do nich z?o?y?:
1. Za?wiadczenie o zatrudnieniu (na jaki okres jeste?my zatrudnione) i o?wiadczenie Zak?adu pracy, ?e s? odprowadzane sk?adki do ZUS.
2. Wype?niony przez lekarza wniosek (dost?pny na stronie ZUS).

Pani (bardzo mi?a) poinformowa?a mnie,?e zostan? zawiadomiona o wizycie u ich lekarza i ten?e lekarz opiniuje, czy kwalifikuj? si? do wyjazdu do sanatorium, czy rehabilitacji na miejscu (w CO w W-wie).
Kiedy to si? wydarzy nie wiadomo, jeszcze w tym roku nie rozpatrywali ?adnego wniosku. Na razie je zbieraj?.

Nie ukrywam, ?e rehabilitacja w CO w W-wie mnie nie kr?ci. Nie lubie tam je?dzi?. Nie ukrywam, ?e chcia?abym wyrwa? si? z W-wy i pojecha? do sanatorium.

edit.: nie ma znaczenia ile jesmy lat po operacji. Nie mo?emy byc na rencie.
Co do zwolnienia nie pyta?am, bo je?eli to mam zamiar wyjecha? w ramach 21 dni, które mi dodatkowo przys?ugu? (zgodnie z ustaw? o niepe?nosprawnych)
edit.2: ale ta Pani w ZUS to chyba nie mia?a racji. Na stronie ZUS jest napisane, ?e mo?emy by? na czasowej rencie.

+Quote Post
viola64
3.03.2010, 19:32

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
171
27-11 09
Bydgoszcz
1,779

serdeczne dzi?ki za liczne informacje na pewno skorzystam , a w moim przypadku spe?niam wymieniane kryteria , bardzo potrzebuj? rehabilitacji psychofizycznej" startuj? " z za?atwianiem w moim mie?cie od poniedzia?ku , relacje zdam obowi?zkowo (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

--------------------
[font="Arial"][/font][color="#000080"][/color]

+Quote Post
ewa m
4.03.2010, 18:15

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
295
11-03 09
1,462

odebra?am wniosek w Gdy?skim ZUS-ie bez ?adnych przeszkód (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

--------------------
"Nie dostajemy w ?yciu ci??szego krzy?a ni? ten,jaki jeste?my w stanie unie??",wi?c stwierdzenia :nie dam rady: nie ma w moim s?owniku

+Quote Post
viola64
22.03.2010, 15:04

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
171
27-11 09
Bydgoszcz
1,779

wniosek zci?gn??am z internetu , p.kadrowa napisa?a za?wiadczenie o zatrudnieniu i odprowadzaniu sk?adek Zus na takim ma?ym druczku
po badaniu lekarskim wniosek wypisa?a mi prowadz?ca neurolog -rehabilitant , bez problemów , a zarazem poinformowa?a mnie, ?e z takiej formy rehabilitacji mo?na skorzysta? tylko jeden raz w ?yciu (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) dokumenty odda?am do miejscowego Zus 18.03
komisja orzecznika naszej ulubionej instytucji czeka mnie za oko?o 3-4 tygodnie , a wi?c sprawa w toku cdn. pozdrawiam

--------------------

+Quote Post
viola64
4.04.2010, 19:15

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
171
27-11 09
Bydgoszcz
1,779

otrzyma?am wezwanie na badanie lekarskie orzecznika 13.04 przed po?udniem
z podkre?leniem na wszelk? dokumentacj? leczenia , , ale do tej instytucji czasami "g?owa pod pach? "
przyniesiona nie wystarcza .....?
mam stracha , chyba ju? mi si? odechcia?o (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------

+Quote Post
viola64
17.04.2010, 21:22

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
171
27-11 09
Bydgoszcz
1,779

witam serdecznie , na komisji Zus w sprawie prewencji rentowej "nie bola?o "- wywiad bad. lekarskie , otrzymam na adres domowy informacj? za 1,5 m-ca ? lekarka podkre?li?a , ?e 9 lat po mastektomii ob?dzie si? bez decyzji onkologa .
pozdrawiam cdn.

--------------------

+Quote Post
Agaba190
19.04.2010, 17:20

Expert na forum

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87

Z?o?y?am tak oko?o 10 marca. I cisza absolutna. ?adnego wezwania. Nic. Czekam dalej.

+Quote Post

2 V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 17.09.2019 - 15:19