IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

2 V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> jak d?ugo w szpitalu po operacji?
V
Guest_Matylda_*
12.12.2007, 11:13

Guest

Witam wszystkich.
moja Mama bedzie mie? operacj? amputacji piersi, data przyjecia do szpitala to 18.12, czy mo?ecie mi powiedzie? jak d?ugo po takiej operacji b?dzie musia?a le?ec w szpitalu - b?dzie operowana poza miejscem zamieszkania, w Krakowie, czy wyjdzie na ?wi?ta - to dla niej bardzo wazne ?eby ?wi?ta sp?dzic z rodzin?. Mama im bli?ej do operacji tym bardziej si? boi, do tej pory trzyma?a sie dzielnie, ale widze ?e jest coraz gorzej. Jak jej pomóc?
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
12.12.2007, 11:13
#

Quote Post
magda 24
12.12.2007, 11:54

Guru na forum

Zarejestrowana
631
5-11 07
Olsztyn
16
Numer GG: 6710847

Czesc Matylda, skoro mame beda operowali to znaczy ze nie jest zle.... ja mialam operacje (amputacja piersi wraz zwezlami pachowymi) w srode, a juz w piatek rano wypisali mnie do domu... 18.12 to jest wtorek, tak, ze mama na pewno na wigilje bedzie w domu... najlepsza pomoc dla mamy bedzie spotkanie z jakas Amazonka, ktora juz to przeszla, jesli takiej nie znacie niech poczyta Forum, to naprawde pomaga... powiedz mamie, ze po raku piersi w bardzo wielu przypadkach zyje sie dlugo i szczesliwie... tzrymajcie sie, bedzie dobrze, uszy do gory... wszystkie bylysmy kiedys w miejscu Twojej mamy... dzis jest juz ok....

+Quote Post
Kela
12.12.2007, 12:06

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31
Numer GG: 4948590

Witaj Matyldo
czas pobytu w szpitalu mo?e by? rozny.
My?l?, ?e Mama wyjdzie na ?wieta do domu. Na pewno bedzie mia?a dren i buteleczk? do której b?dzie zbiera? si? ch?onka.

Wszystkie przezywa?y?my lek przed operacj?, aj bardzo ba?am si? narkozy. Po operacji przychodzi uspokojenie, pomaga ?wiadomo?c, ?e rak jest wyci?ty.
Trzymajcie si? dzielnie

+Quote Post
EL?BIETA
12.12.2007, 12:11

Guru na forum

Zarejestrowana
1,137
6-11 07
Kielce/Morecambe
44

Matyldo - roznie to bywa z pobytem w szpitalu...mnie trzymali 5 dni, ale znam dziewczyny ktore wychodzily w 3 dobie po operacji Mysle ze na swieta mama powinna byc w domu.... jesli oczywiscie jej stan bedzie dobry A jestem przekonana ze bedzie dobry....
Strach jest naturalny w tej sytuacji...kazda z nas tego doswiadczyla i doswiadcza... ale operacja oznacza wyrzucenie gada z organizmu i to juz polowa sukcesu w walce z nim
Bede trzymac kciuki za twoja mama
a i ty badz dzielna... Badz z mama, rozmawiaj z nia o drobnostkach, nie o chorobie... milcz kiedy ona potrzebuje milczenia...
Pozdrawiam i przytulam

--------------------
?ycie jest cudownie pi?kne

+Quote Post
Jola52
12.12.2007, 12:12

Guru na forum

Wspiera forum
750
5-11 07
woj. ?ódzkie
32
Numer GG: 9619523

Nie ma normy na dlugos? pobytu w szpitalu,jest to sprawa indywidualna,zale?u od zasad stosowanych w szpitalu,od samopoczucia pacjentki.Czyta?am,?e niektóre szpitale wypisuj? z drenami ,ja wyszlam dopiero po 10 dniach i co drugi dzie?(60 km )
je?dzi?am na ?ci?ganie ch?onki, te? by? to okres ?wi?t Bo?ego Narodzenia.Moim zdaniem powinna? przekona? Mam? by pozosta?a w szpitalu tak dlugo jak zaleci lekarz,nale?y jemu zaufa?.Trudno,te ?wi?ta bed? inne dla Twojej rodziny ale Nowy Rok sp?dzicie juz razem w domu. Musisz Mamie tlumaczy? ,?e nale?y pozbyc si? gada jak najpr?dzej,?e b?dzie wszystko w porz?dku.U mnie w?a?nie dzisiaj mija czwarta rocznica pozbycia si? niepowo?anego lokatora.

--------------------
?ycie jest za krótkie
by si? nim nie cieszy?

+Quote Post
Guest_Matylda_*
12.12.2007, 12:35

Guest

Dziekuj? Wam za odpowiedzi, jako? od razu l?ej mi sie zrobi?o na sercu, ?e kto? si? odezwa?. Nie bardzo mam z kim o chorobie Mamy pogada?, a takie s?owa pocieszenia s? mi bardzo potrzebne bo jakos ?atwiej mi Mame pozytywnie nastawia?:) To jest badzo silna kobieta, ale ostatnio jakby skuli?a si? w sobie jak na to patrz? to mi strasznie smutno. Staramy si? rozmawiac na inne tematy, odwarcamy uwage od choroby, ale widze ?e Mama si? boi i to moje pociaszanie im bli?ej do operacji, to s?owa bardziej wiezna w gardle i mam wra?enie ?e mój strach w tym s?ychac. Operacja to jedno, na razie nie wybiegamy my?l? co b?dzie dalej, guz ma 14 mm, jakie? leczenie uzupe?nij?ce na pewno b?dzie, lekarz mówi? o na?wietlaniach, ale czytam ?e wi?kszo?? przechodzi chemioterapi?. Czemu nie zalecono operacji oszcz?dzaj?cej? CZy powodem mo?e byc fakt, iz moja Mama ma raczej ma?y biust? Oj mam wra?enie ?e ja to przechodze gorzej od mamy:( w kazdym razie dzi?ki za odzew

+Quote Post
EL?BIETA
12.12.2007, 13:15

Guru na forum

Zarejestrowana
1,137
6-11 07
Kielce/Morecambe
44

Nie zawsze oparacja oszczedzajaca jest wskazana...
maly biust tez moze byc powodem
mnie natura takze hojnie nie obdarzyla i na moja sugesie co do operacji oszczedzajacej lekarz stwierdzil ze to bez sensu bo zostanie mi na klacie jakies niewydarzone cos co na pewno bedzie gorzej wygladac niz plaskosc Musialam mu przyznac racje No i mi ciachneli biusta.... ale dzieki temu raczysko powedrowalo sobie w sina dal I to jest optymistyczne

moj guz mial 12mm
mialam po operacji tylko chemioterapie, radioterapia nie byla potrzebna
no i oczywiscie tamoksyfen - pewnie twoja mama tez dostanie te tabletki na 5lat

--------------------

+Quote Post
Guest_Matylda_*
12.12.2007, 13:33

Guest

Elu,
Dzi?kuje za odpowied?. Pozdrawiam Kielczank? - sama si? tam urodzi?am i moja Mama tez pochodzi z Kielc:)

+Quote Post
aniusia
12.12.2007, 14:37

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
243
6-11 07
Kraków
63

Witaj na forum.
Jestem z Krakowa, po oszcz?dzaj?cej. Piersi mam ma?e B, tyle, ?e ta z gadem by?a troch? wi?ksza od drugiej. Guz ponad 30 mm.
A gdzie mama b?dzie operowana w Krakowie?

+Quote Post
Guest_Matylda_*
12.12.2007, 15:01

Guest

cze?? Aniusia,
Mama b?dzie operowana na Garncarskiej, konsultowa?a si? u Dr. Darasza. A jak u Ciebie wygl?da?o dalsze leczenie? Mama by?a tez u dr. Basty, tak ?eby sie poradzi? innego lekarza, i on mówi? o radioterapii.

+Quote Post
Kela
12.12.2007, 15:06

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31
Numer GG: 4948590

Matyldo po operacji mama dostanie wynik bada? histopatologicznych i wtedy lekarze zdecyduj? czy bedzie chemia, radio, hormonoterapia. Tak jak Elzbieta mia?am tylko chemi?, radio nie mia?am.

+Quote Post
Guest_Matylda_*
12.12.2007, 15:20

Guest

Tez mnie to zdziwi?o, ?e ktos "na oko" ocenia co b?dzie dalej. Czekanie na ten hispat. b?dzie chyba najgorsze. Myslalam ze wynik biopsji cos powie,ale tylko potwierdzi? obecno?c komórek nowotworowych. Mama zrobila juz wszyskie zalecone badania- rtg p?uc, usg brzucha, narz?dów rodnych, morfologie, cytologi? -wyniki dobre,brak jakichkolwiek niepokoj?cych zmian, czy cos jeszce powinna zrobic ?

+Quote Post
EL?BIETA
12.12.2007, 17:39

Guru na forum

Zarejestrowana
1,137
6-11 07
Kielce/Morecambe
44

zrelaksowac sie...jesli to w ogole mozliwe.....
teraz trzeba czekac na operacje a potem zajac sie rehabilitacja i dalszym leczeniem....
wszystko bedzie dobrze

--------------------

+Quote Post
Gra?yna1
12.12.2007, 19:11

Guru na forum

Zarejestrowana
1,536
5-11 07
Warszawa
29

A do szpitala radz? wzi??? rozpinan? pi?amk? , po operacji wygodniejsza oraz bia?e bawe?niane majtki bez koronek - to w tarkcie operacji nie b?dzie le?a?a ca?kiem go?a. Mnie trzymali w szpitalu 4 dni.

+Quote Post
aniusia
12.12.2007, 20:30

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
243
6-11 07
Kraków
63

Polecam jeszcze stopery do uszu..
Ja by?am te? w IO u dr Skotnickiego i Tabora, operowa?a mnie pani Marczyk.
Mama wpadnie w "trybiki" i bedzie kierowana do nast?pnych lekarzy. Nie martw sie na zapas, wszystko oka?e si? po ostatecznych wynikach.
Na oddziale chirurgii panuje naprawd? mi?a atmosfera, lekarze i pielegniarki bardzo ?yczliwie podchodza do pacj?tów.

+Quote Post
danka58
13.12.2007, 12:06

Guru na forum

Wspiera forum
801
7-11 07
wielkoposka
71

Ja mialam operacj? oszczedzj?ca mimo ma?ego biustu. Guz mia? 1.5 cm, 1 stopien zlosliwosci. Mialam tylko radioterapi? bo w?zly byly czyste. Obecnie bior? Zoladex i tamoksifen. Jak dziewczyny napisaly dalsze leczenie zale?e? bedzie od wyniku hist.-pat. Z Krakowa jest duzo dziewczyn na forum, na pewno beda sluzyly pomoc?.

--------------------
W ?yciu pi?kne s? tylko chwile i dla tych chwil warto ?y?.

+Quote Post
Guest_Matylda_*
13.12.2007, 12:45

Guest

dzi?kuj? za odpowiedzi i wsparcie, na pewno odezw? si? "po" i zach?ce Mame do poczytania, mam nadzieje ?e wiadomo?ci b?d? dobre. Pozdrawiam Wszystkich przed?wi?tecznie:)

+Quote Post
Guest_Matylda_*
18.12.2007, 15:45

Guest

Witam,
Mama ma operacj? jutro rano - trzymajcie kciuki.

+Quote Post
Gra?yna1
18.12.2007, 18:25

Guru na forum

Zarejestrowana
1,536
5-11 07
Warszawa
29

Trzymam!! A Ty - g?owa do góry ! Z pewno?ci? mama na ?wi?ta b?dzie ju? w domu. (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/closedeyes.gif)

+Quote Post
Guest_Matylda_*
22.12.2007, 21:40

Guest

Witam serdecznie,
Dobre wiadomo?ci: Mama jest ju? w domu !!! operacje znios?a bardzo dobrze, i psychicznie, i fizicznie, skar?y sie tylko na uczucie odr?twienia w okolicy pachy, ?wiczy r?k? i jak sama mówi, czuje si? normalnie, jak juz pisa?am to super dzielna Mamcia:)
Pozdrowienia dla wszystkich czytaj?cych i wpisuj?cych sie forumowiczów - ?ycz? Wam cudownych ?wi?t Bo?ego Narodzenia a w Nowym Roku samych pomy?lno?ci !!!

+Quote Post
« · Leczenie · »

2 V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 28.03.2020 - 19:18