IPB

( | )

3 V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Problemy z kwiatami domowymi
V
lulu
18.03.2009, 17:20

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327
Numer GG: 16291098

Moje beniaminki maja li?cie ca?y czas. Zrobi?am zdj?cie temu ?aciatemu bo ciekawszy. Z zielonymi listkami mam jeszcze trzy.
Go to the top of the page

+Quote Post
Al_la
18.03.2009, 18:54

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Janeczko, ja mam same......... osi?gni?cia (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

Mam 13 okien i na ka?dym parapecie sta?y kwiatki. Na meblach i kwietniku te? i na pod?odze...
Po?owa posz?a sobie... (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif)
Albo ja tak mocno chora albo przesta?y mnie lubi? (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Najbardziej ?al mi draceny, któr? kupi?am rok temu. By?a pi?kna o szerokich li?ciach, po?rodku zielonych a na brzegach ?ó?tych.
By?a wy?sza ode mnie. PIsz? w czasie przesz?ym, bo ju? jej prawie nie ma....

Podobno mam "dobr? r?k?" do kwiatów...chyba mia?am (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
manka45
18.03.2009, 21:22

Guru na forum

Wspiera forum
1,089
5-11 07
SABATOWO KUJAWSKIE
20
Numer GG: 1536385

Przez zime kwiatki mi padaj? ,zacze?am je teraz reanimowac .Powiedzia?a mi kolezanka która ma piekne kwiety ze wk?ada do ziemi skórk? banana.Ponoc rosna jak g?upie .Kwiaty o duzych lisciach mozna tez czyscic skórka banana .Podobno efekty rewelacyjne.Zobaczymy .Za pare tygodni powiem czy to dzia?a .Banany maja potas wiec moze ...........

--------------------
Roztancze w sobie swiat na przekór ?zom.......

http://www.youtube.com/watch?v=zB0JISdrSsw...feature=related

+Quote Post
agis
18.03.2009, 21:38

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
179
1-10 08
?ódzkie
981
Numer GG: 511254

CYTAT(agnieszka @ 30.01.2009, 11:16) *
Lu?ka je?li chodzi o benjaminka to mój zawsze gubi li?cie w grudniu i styczniu i wygl?da jak miot?a (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ...od wczoraj zaczyna wypuszcza? m?ode listki.

Z Beniaminkami to wiem z do?wiadczenia, ?e nie mo?na lata? po pokoju (znaczy przestawia?). A jak zaczyna gubi? listki to trzeba przysi??? i wszystkie zako?czenia uszczypa? (u?ama?, obci??), to zatrzyma opadanie li?ci, ale spowolni tez wzrost ro?linki na jaki? czas.

+Quote Post
Parabola
18.03.2009, 21:41

Guru na forum

Wspiera forum
1,728
6-11 07
Ma?opolska
68
Numer GG: 6181092

No to ja tez sie pochwal?.... mam 9 storczyków.
Pi?? aktualnie kwitnie..no prawie bo dwa ju? ko?cz? kwitnienie, a cztery ma p?ki !!
Kliwia mi zacz??a kwitn?? !!!
W sumie mam prawie 30 doniczek // o Jesssu nawet nie wiedzia?am, ?e tyle!! dopiero Janeczka jak poda?a ile ma to si? wysili?am i po liczy?am...//
Dwie hoje. które nie kwitn? ...paprotki, s?polie, dracen? w paski, fikus d?bolistny, gardeni? // ma p?czki ale zrzuca je ma?pa.. // ..
Najbardziej mnie cieszy, ze moja dipladenia przezimowa?a obok drzwi balkonowych i nie zrzuci?a wszystkich li?ci // hura.. hura..//
Do 3 razy sztuka, bo przez poprzednie 2 lata mi pad?y ..//

--------------------
?ycie jest twarde, od Ciebie zale?y czy zetrze Ci? na proszek, czy wypoleruje.....

+Quote Post
Janina.S
18.03.2009, 21:55

Guru na forum

Wspiera forum
1,561
24-03 08
Ma?opolska
478
Numer GG: 8015260

Lulu jak ja Ci zazdroszcz? tego "?aciatego" - przepiekny- odpuka? , niech rosnie , ile lat go hodujesz??

Parabolciu - kliwia piekna tylko czemu tak nisko ten kwiat? chyba jeszcze podrosnie ..
a Twoje storczyki- no , no podziwiam - masz z?ote rece i przemi?e s?owka im szepczesz ze tak kwitn?.
Czy zasilasz je p?ynnym nawozem czy moze masz takie ma?e seledynowe kuleczki wielkosci gorczycy - kiedys
kupi?am na targach kwiatowych - bez nazwy ale bardzo dobre - kilka szt. do doniczki i na 2 tyg . spokój
...

aha a jak myslisz czemu nasze hoje nie kwitna - jedna prowdze do góry na pa??ku i tak ze 3 lata nic a nic..
druga zwisa w dó? ale ani paka ...
a do przechowania dipladeni startowa?am 2 X i zawsze w zimie pada?y , pewnie i tej wiosny kupie now? ..

--------------------

.....jesli niebo spada nam na g?ow? , to nie po to by sie z nas ?mia?,
... lecz by podziwia? patrz?c jak sie podnosimy...

+Quote Post
Parabola
18.03.2009, 22:10

Guru na forum

Wspiera forum
1,728
6-11 07
Ma?opolska
68
Numer GG: 6181092

Kwiat kliwi jeszcze podro?nie... zawsze ma kwiaty na takim grubym pa??ku....
Sama nie wiem czemu zakwit? ....przecie ledwo co wylaz?.

Storczyki podlewam nawozem p?ynnym // takim do orchidei//
A te ?ó?te kuleczki podobne do gorczycy to Osmokote....stosuje w domu do wszystkich kwiatów zielonych i kwitnacych te?.
Stosuje sie w zale?no?ci od wielko?ci doniczki..do ma?ej pó? ?yzeczki a do du?ych to nawet 2-3 daje.

Moje hoje maja juz 5 - 6 lat i nic !! .....moze oba "samce" (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

--------------------
?ycie jest twarde, od Ciebie zale?y czy zetrze Ci? na proszek, czy wypoleruje.....

+Quote Post
Janina.S
18.03.2009, 22:29

Guru na forum

Wspiera forum
1,561
24-03 08
Ma?opolska
478

Skarbie "Osmokote" to znam - za?atwi?am nimi moje 4 paprotki , 2 skrzyd?okwiaty i kilka drobnych fio?ków afryka?skich -
- oh nie mog? od?a?owac- przedobrzy?am..

te kulki o których wspomnia?am s? w kolorze lekkiego seledynku i sprzedawane w woreczkach foliowych bez ceny i opisu,
Facet który mia? stoisko ze storczykami taki nawóz w?a?nie oferowa? - bez nazwy.

--------------------

+Quote Post
mag_dag
18.03.2009, 22:36

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

ojejej...
ale cuda nam Parabolciu pokazujesz... fiu_fiu...
pikno?ci niesamowite!!!

mam w domu sztuk jeden doniczek, w nim kwiatek, musi mnie bardzo kocha?, bo jeszcze nie zdech? mimo, ?e podlewam go jak sobie przypomn? - czytaj: bardzo rzadko, czasem jak lekko podsycha dopiero... a o kuleczkach to sierotka mo?e tylko pomarzy? ...mocne uczucie musi by? //oczko

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
lulu
18.03.2009, 22:40

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327
Numer GG: 16291098

Janeczko, w?a?nie si? zastanawiam ile lat mam tego ?aciatego ... i z oblicze? wychodzi oko?o 10 lat. Pod nieobecno?? w?a?cicieli uszczkn??am ga??zeczk? i przyj??a mi si?.

+Quote Post
jagrok
18.03.2009, 22:43

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
36
1-09 08
?l?sk
893
Numer GG: 12126790

Ja mam hoj? juz 10lat ca?y czas w tym samym miejscu bo pono? nie lubi przeprowadzek i kwitnie ka?dego roku 2 razy .Dodam ?e kwitnie bardzo obficie i wieczorami czasem zaczyna mnie bole? g?owa od tych zapachów.

--------------------

"Wa?ne s? tylko te dni ,których jeszcze nie znamy......"
....ale to co prze?yli?my jest tak samo wa?ne!!!!

+Quote Post
Janina.S
19.03.2009, 18:19

Guru na forum

Wspiera forum
1,561
24-03 08
Ma?opolska
478

Alu a próbowa?a? ratowac te Twoja dracen? - znam taka pasiasta o szerokich lisciach- gdy zdrewnia?y trzon zaczyna
gni? to mozna odci?? te zielone pióropusze i do wody - szybko sie ukorzeniaja - b?dzie chocia? namiastka tej duzej.

Magduniu nie wierze - 1szt ????? co to za jedynak - przyjedx do mnie dostaniesz nawet 12 szt albo tuzin /he ,he/.
..

Jagrok wiem jak hoja potrafi mocno pachnie? wr?cz "md?o" podobno nie wolno spac w tym samym pokoju- boli g?owa.

--------------------

+Quote Post
Al_la
19.03.2009, 19:04

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Janeczko, jeszcze czekam i mówi? do niej, ?eby si? nie podda?a (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Teraz to nawet nie ma co odci??, bo chyba g?ówny problem zacz?? si? od li?ci. Zacz??y br?zowie? na brzegach i zasycha?.
Czekam na wiosn?, ?e mo?e wypu?ci pare m?odych, ?eby mo?na by?o taki "pióropusz" odci??.
Tak mi jej szkoda...wygl?da?a jak drzewo. Mia?a z 10 ?odyg g?ównych i na ka?dej po kilka "pióropuszy" (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
ToJa
19.04.2009, 18:03

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644
Numer GG: 766329

ToJa poprosze o przepisa dla tumana, któremu wszystkie (no, prawie, z wyjatkiem kaktusów) kwiaty padaj? (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
jak wróci?am z turnusu rehabilitacyjnego (16.03 br) od mojej m?odszej dosta?am storczyka (tak sie dziecko steskni?o, ze mamusi kwiotka kupi?o, ca?e 25 z?otych ze skarbonki wyciagne?a), no i teraz mam
po pierwsze - slicznego kwiatka
po drugie - ogromny k?opot - zakupi?am za rad? kobiety zza lady ogrodniczej - doniczk? przezroczyst? do tego storczyka, wiem, ze ma?o podlewa? trzeba, a ile to ma?o? a ile to niezaczesto? a sama wod?, czy od czasu do czasu cos tam jeszcze dola?? Parabolciu, widze, ?e Ty znawczyni jeste?, takie piekne fotki wrzuci?a?, podpowiedz troszk?, nie chc? coby sie kwiatuszek zmarnowa?.....

--------------------
Tylko twa wiara pomo?e ci
Wiara i si?a, by wygra? z tym
Z czym tylu ludzi przegrywa co dzie?

+Quote Post
madzia 61
19.04.2009, 18:13

Guru na forum

Wspiera forum
2,385
11-12 07
centrum
209

ToJa przeczytaj na wczesniejszych stonach tego watku .

--------------------

Nigdy nie rezygnuj z marzen.Kieruj sie znakami-PAULO COELHO

+Quote Post
ToJa
19.04.2009, 18:25

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644

poczyta?am (a nie wiedzia?am, ?e tu przewazaja porady storczykowe), jutro lece kupic cos coby do wody dolewac
a teraz lece wylac wode z os?onki (jest tam ca?y czas, mysla?am, ?e tak ma byc (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) )

--------------------

+Quote Post
Janina.S
19.04.2009, 19:05

Guru na forum

Wspiera forum
1,561
24-03 08
Ma?opolska
478

Toja tak w skrócie to podlewaj co tydzie? ale po 10- 15-u minutkach wylewaj wod? z os?onki .
Je?li chcesz przesadzis do wiekszej doniczki to koniecznie kup " substrat" do storczyków /kora/
- przypadkiem nie dosypuj ziemi.
A nawóz to kupisz w kwiaciarni lecz ostroznie i z umiarem "nieprzedobrzyj".
...powodzenia.
..

--------------------

+Quote Post
ToJa
19.04.2009, 19:21

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644

a pani zza lady powiedzia?a, zeby nie przesadzac do wiekszej doniczki..... doniczka jest taka srednia, storczyk tez sredni
no tak wszedzie tam gdzie sie pojawie to zaczynaja sie porady dla tumanów...a to kuchennych, a to kwiatkowych, a to porzadkowych.....???ooo matko....na czym ja sie znam dobrze...hmmmmmm....coby na ca?kowitego tumana nie wyj??......

--------------------

+Quote Post
Janina.S
19.04.2009, 19:36

Guru na forum

Wspiera forum
1,561
24-03 08
Ma?opolska
478

Toja na pieknym "pisaniu forumowym " to sie okropnie dobrze znasz no i na pracy swojej te? ,
na wychowaniu córek , okie?znaniu duzego domu itd , itd,.....
..du?o by wymienia? tu i teraz wiec nie stresuj sie ..
.

--------------------

+Quote Post
« · ro?liny · »

3 V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 26.10.2020 - 4:54