IPB

( | )

Reply to this topicStart new topic
> filmy inne, ani polskie... ani ameryka?skie
V
mag_dag
13.01.2010, 16:44

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

zupe?nie nie wiem, jak to si? sta?o, ?e mamy w?tek o filmach polskich i ameryka?skich, a nie powsta? do tej pory w?tek dla pozosta?ych //my?li
to taki za?o?y?am i od razu pisz?, bo wczoraj w kinie by?am

nie na Avatarze jeszcze, bo ci?gle nie wiem czy mam i?? na 2D czy na 3D, ale czyta?am, ?e ciekawi Was co bra? twórca Avatara //oczko
ja po wczorajszym seansie, gdzie spotka?am wyobra?ni? bez granic te? mog? zada? takie pytanie, hehe...
ale tym razem chodzi mi o re?ysera Terrego Gilliama i jego film "Pranassus"
?e Gilliam to wizjoner i szaleniec troszk? te?, to wiem po filmach "Jaberrwocky" i "Przygody barona Munchausena"
ale "Fisher King" podoba? mi si? ju? ca?kiem "normalnie"

"Parnassus" to dziwny film, bo po mojemu, to g?ównym bohaterem jest diabe? ... i wcale nie jest bohaterem negatywnym
pomijaj?c to, ?e gra go Tom Waits (i ?wietnie mu wychodzi ta rola) to jest to diabe?, co nie czyni z?a, on daje niebo??tkom wolny wybór i dopiero jak sami si? decyduj?, to owszem zgadza si? z ich wyborem //u?miech

to dziwny film te? dlatego, ?e wcale mog?o go nie by?, bo w po?owie realizacji zmar? g?ówny aktor Heath Ledger - i w?a?ciwie pomys? upad?...
ale szkoda by?o i re?yser wykorzysta? to, ?e Ledger odebra? sobie ?ycie (b?d? za?pa? si?/zmar?) po nakr?ceniu scen, które dziej? si? "po tej stronie lustra" - i wymy?li?, ?e pozosta?e - które dziej? si? w ?wiecie wyobra?ni, mo?e zagra? kto? inny
poszed? nawet dalej i powierzy? te role 3 innym aktorom - powiem, ?e to ca?kiem fajnie wygl?da i gdybym o tym nie wiedzia?a, to nie zw?szy?abym podst?pu
z tych 3 najbardziej spisa? si? Colin Farrell ze swoimi mokrymi oczkami w czarnej oprawie //u?miech

film jest wed?ug mnie o sile wyobra?ni, o wyborach i o tym, ?e ?wiat nie jest ani dobry ani z?y - tylko dobro i z?o dogaduj? si? jako? by ca?o?? mog?a si? kr?ci? ...

w sumie fajny film wczoraj widzia?am //oczko

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---
Go to the top of the page

+Quote Post
b.angel
13.01.2010, 17:09

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

no ......... du?o czyta?am i s?ysza?am o tem filmie i zajawki ogl?da?am i namawiam ?lubnego coby my sie wybrali na?

ps. hehe// o nieamerykanskich te? my pisali we amerykanckim w?tku , bo tera to popl?tenie z pomieszaniem w onych filmach jezd

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
mag_dag
13.01.2010, 18:25

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

a to ja jeszcze dopisz?, bo mi si? przypomnia?o, ?e doktora Parnassusa gra Christopher Plummer, który ma ju? 80 lat i nie to jest ciekawe ino to, ?e kapitan co zatrudni? guwernantk? (Julie Andrews) do gromadki swoich dzieci w filmie "d?wi?ki muzyki" z 1965 roku, to ca?kiem ten sam facet //u?miech

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
hala1962
25.02.2010, 18:14

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

Obejrza?am Autora widmo...no i chyba odrobine przereklamowany jest. Nie jest to ?adne arcydzie?o, ale jest ?wietnym thrillerem z nieoczekiwanym zako?czeniem. Pola?ski ?wietnie dobra? aktorów, dialogi s? na wysokim poziomie, pi?kne zdj?cia, zgrabny monta? scen, film nie nu?y...
Ogólnie to mi si? podoba?, ale chyba oczekiwa?am czego? wi?cej... chocia? z drugiej strony - jakbym nie ogl?da?a filmu zaraz po "lekko" stresuj?cej" komisji w ZUS - to mo?e bardziej by mnie wci?gn?? i oczarowa?...
Warto zobaczy?.

acha - w oczy si? rzuca stosunek Romana do amerykanów...

+Quote Post
viola64
13.03.2010, 22:12

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
171
27-11 09
Bydgoszcz
1,779

obejrza?am dzisiaj "Nostalgia anio?a" czyta?am t? powie?? jaki? czas temu i by?am ciekawa jej ekranizacji ?
ponownie dozna?am refleksji zawartych w ksi??ce i wzruszy?am si? na filmie , który bardzo mi si? podoba? warto zobaczy? i przeczyta?
Alice Sebold -Nostalgia.....

--------------------
[font="Arial"][/font][color="#000080"][/color]

+Quote Post
Dortek
17.03.2010, 13:15

Guru na forum

Wspiera forum
1,148
19-11 08
PL/UK
1,269
Numer GG: 13183421

Obejrza?am wczoraj Coco Chanel w rez. Anne Fontaine.
Film biograficzny o kobiecie, której zawdzieczmy tak wiele. To ona zmieni?a sztywny styl mody na bardziej przyjazny kobietom, a przy tym niesamowicie elegancki. Przyznam si?, ze wcze?niej niewiele wiedzia?am o tej postaci: moda, perfumy, ma?a czarna... Z tym kojarzy?am t? dyktatork? mody.
Ten film przyblizy? mi jej postac. Nie mia?am poj?cia, ze jej zycie to w?a?ciwie historia Kopciuszka, który próbuje wyrwac sie ze swojej biedy chowaj?c swoj? dum?, nie trac?c jednocze?nie przy tym swej niezaleznosci.
Lubi? filmy, które potrafi? zainetresowac mnie przedstawian? w nich postaci? na tyle, ze po?wiecam nieco czasu by powertowac na jej temat w necie.

--------------------

+Quote Post
« · Film · »

Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 26.10.2020 - 22:10