IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u WYKRYWANIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=3.0

4 V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Scyntygrafia ko?ci, prosz? o pomoc
V
anawa
20.10.2008, 9:04

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
159
7-11 07
Pcim
77
Numer GG: 5021373

Witam. Zarejestrowali mnie na scyntygrafi? ko?ci na 19 stycznia 2009 r, jest to odleg?y termin, wi?c gdyby w Waszych miastach by? wcze?niejszy, to bym tam pojecha?a. Za daleko nie, tak gdzie? do 400 km od Wroc?awia, mo?e by? Opole, Katowice, Kraków, Pozna?, ?ód?. Bardzo prosz?, mo?e która? z Was z tych miast zaklepa?a by mi wcze?niejszy termin?
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
20.10.2008, 9:04
#

Quote Post
Danu?ka
20.10.2008, 10:36

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
10
11-05 08
596
Numer GG: 9645807

Witam.Ja robi?am scyntygrafie w sierpniu,w Poznaniu na Garbary.Wprawdzie robi?am odp?atnie(czeka?am tydzie?),ale my?l? ?e na skierowanie nie s? a? tak odleg?e terminy.Spróbuj.Numer telefonu znajdziesz na stronie WCO Pozna? . Powodzenia !!!

+Quote Post
lotka4
20.10.2008, 12:20

Expert na forum

Zarejestrowana
554
9-11 07
Rybnik
105

Witaj.Ja robi?am scyntografi? w Gliwicach i termin mia?am za 2 tygodnie.Mo?e tam sprópowa?? Pozdrawiam cieplutko

+Quote Post
MirkaW
20.10.2008, 12:30

Expert na forum

Wspiera forum
385
6-11 07
Jastrz?bie Zdrój
52

Anawa, ja robi?am dwukrotnie scyntygrafi? w Krakowie, w szpitalu Jana Paw?a II i raz czeka?am 4 dni, a drugi raz tydzie?.
Tylko, czy skierowanie z innego województwa b?dzie tam wa?ne ???? Ja mia?am skierowanie z Rydygiera, a oni maj? podpisan? umow? mi?dzy sob?.

http://www.szpitaljp2.krakow.pl/kontakt.php

--------------------

+Quote Post
akwe
20.10.2008, 15:20

Guru na forum

Wspiera forum
993
9-11 07
114

Zlecaj?cy badanie diagnostyczne wysy?a do tego o?rodka medycznego z którym ma podpisan? umow? . Wtedy za badanie p?aci zlecaj?cy .Je?li wykonujemy prywatnie (odp?atnie) badanie wówczas mo?emy wybiera? o?rodek medyczny gdzie tylko zechcemy .

--------------------

+Quote Post
anawa
20.10.2008, 16:10

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
159
7-11 07
Pcim
77
Numer GG: 5021373

Dzi?ki wielkie. Pasuj? mi Gliwice, bo du?o s?ysza?am dobrego na temat szpitala, mia?am tam nawet jecha? na konsultacj? jak by?am chora, ale czy to b?dzie w tym samym szpitalu, dowiem si? jutro jak zadzwoni?. Do Poznania te? zadzwoni?. Do Gliwic i Poznania mam prawie tak? sam? drog?.

+Quote Post
MInie
25.11.2008, 20:51

Guru na forum

Wspiera forum
610
23-09 08
954
Numer GG: 8428387

mam pytanie ile kosztuje tego typu badanie robione prywatnie?

+Quote Post
jadwiga61
25.11.2008, 21:45

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
279
13-06 08
Zachodniopomorskie
682
Numer GG: 10365731

ja s?ysza?am ?e 160 z? ale nie jestem pewna

+Quote Post
mag_dag
25.11.2008, 21:48

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

a ja s?ysza?am, ?e nie da si? zrobi? prywatnie scyntygrafii... przynajmniej w Instytucie Onkologii
w Gliwicach... ale nie wiem czy to prawda //my?li

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
MirkaW
25.11.2008, 23:23

Expert na forum

Wspiera forum
385
6-11 07
Jastrz?bie Zdrój
52

CYTAT(mag_dag @ 25.11.2008, 21:48) *
a ja s?ysza?am, ?e nie da si? zrobi? prywatnie scyntygrafii... przynajmniej w Instytucie Onkologii
w Gliwicach... ale nie wiem czy to prawda //my?li

Dok?adnie tak jest, a przynajmniej by?o jakie? 1,5 roku temu jak próbowa?am zrobi? prywatnie nie mog?c doprosi? sie skierowania.My?l?, ?e nadal tak jest.

--------------------

+Quote Post
marlx
26.11.2008, 11:17

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
348
11-09 08
922

Scyntografi? prywatnie mo?na zrobi? w Katowicach , ale tak jak mówi Mirusia trzeba mie? skierowanie. Kosztuje 285 z?..

--------------------
witam serdecznie

+Quote Post
hala1962
26.11.2008, 15:43

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

Czy przy scyntygrafia bardzo obci??a organizm?

+Quote Post
marlx
26.11.2008, 16:43

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
348
11-09 08
922

No w?a?nie. Czy to badanie jest bardzo szkodliwe? Kiedy powinno si? go robi? jak zaczn? si? dolegliwo?ci bólowe czy po zako?czeniu leczenia? Mam kole?ank? chor? na raka p?uc . Zachorowa?a tak jak ja w marcu tego roku. Ma usuni?te jedno p?uco. Po chyba 2 miesi?cach od operacji zacz?? j? bole? kr?gos?up. Leczy si? w Gliwicach. Ale jej nie robiono scyntografii tylko TK albo RM. Wykryto prze?uty w kr?gos?upie szyjnym i w miednicy. Bierze doustnie chemie bonefos czy co? takiego. By?a wczoraj u mnie na kawie i narzeka na ból w nodze i b?d? jej prze?wietla?. Martwi? si? o ni?. Gdyby kto? chcia? zrobi? prywatnie scyntografi? w Katowicach to podaj? nr tel. 032 2525555 ale jak pisa?am wy?ej trzeba mie? skierowanie. Tak wi?c kiedy w ko?cu robi? to badanie jak zacznie bole? czy zanim zacznie? Dziewczyny dajcie zna? bo nie wiem czy molestowa? moj? onkolog o to badanie lub przynajmniej skierowanie.

--------------------
witam serdecznie

+Quote Post
Kris
27.11.2008, 11:05

Guru na forum

Wspiera forum
904
26-06 07
Rzym
10

...czy scyntygrafia jest bardzo szkodliwa?

...na pewno nie jest obojetna, jak kazde badanie, ktore wykonuje sie z podaniem kontrastu...

...przy scyntygrafii stosuje sie promieniotworczy izotop technetu i dwa dni po badaniu nie powinno

zblizac sie do dzieci i kobiet w ciazy...

...ja leczylam sie we Wloszech...tutaj na ogol scyntygrafie robi sie przed rozpoczeciem leczenia,

tak samo jak i szereg innych badan, zeby wykluczyc ewentualne przerzuty odlegle...skierowanie

dostalam jeszcze przed rozpoczeciem chemii, ale okres oczekiwania byl 1 miesiac i zrobilam je

po pierwszej chemii...

...po roku mialam ponownie, a potem trzecia za rok...o te trzecia to poprosilam, bo bolaly mnie kosci biodra,

podudzia, a nawet stopy...oczywiscie na zdjeciach wyszly same zwyrodnienia...

...podczas kontrolnych wizyt moja onkolog bada mnie cala dokladnie i za kazdym razem wypisujac skierowania

na badania kontrolne przy scyntygrafii zatrzymuje sie, patrzy na mnie pytajaco...i stwierdza,

ze mozemy ja sobie podarowac...

Marlx, twoja kolezanka miala rezonans magnetyczny, ktory jest chyba dokladniejszy niz scyntygrafia...

+Quote Post
marlx
27.11.2008, 11:26

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
348
11-09 08
922

Dzi?kuj? Kris. Tak wi?c poprosz? jednak o skierowanie. Tak si? w?a?nie zastanawia?am na jakiej podstawie onkolog przed podaniem chemii stwierdzi?a ,?e ca?e szcz??cie ,?e nie ma u prze?utów odleg?ych skoro nie mia?am robionych ?adnych bada? oprócz RTG p?uc. Mo?e chodzi?o jej o czyste w?z?y ch?onne pod pach?.

--------------------
witam serdecznie

+Quote Post
Kris
27.11.2008, 11:59

Guru na forum

Wspiera forum
904
26-06 07
Rzym
10

...faktem jest, ze ja mialam 2 wezly zajete...i to duze...

...i byc moze, ze takie automatyczne skierowanie na scyntygrafie zalezy rowniez

od wielkosci guza, stopnia zlosliwosci itp...

+Quote Post
b.angel
27.11.2008, 12:21

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

w Polsce to chyba ka?dy lekarz ma swój sposób .........
bo na przyk?ad nasz radomski onk. zawsze kieruje na scyntygrafie tuz przed rozpocz?ciem chemii albo na samym pocz?tku leczenia a potem to juz tylko jak s? dolegliwo?ci wskazuj?ce na mozliwo?? przerzutów .....

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
marlx
27.11.2008, 12:51

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
348
11-09 08
922

Di?ki Anio?ku za odpowied?. Chyba zmienie onkologa poniewa? jak by?am na kontroli to mówi?a ,?e nie musz? robi? ?adnych bada? ,chocia? mówi?am jej ,?e mam dolegliwo?ci takie jak przy zapaleniu p?cherza i krwawienia przy oddawania moczu. Nie wys?a?a mnie nawet na USG jamy brzusznej tylko pomaca?a i wsjo. Gdyby nie wy dziewczyny i ch?opaku na forum i moja ukochanej Mag Dag to moja torbiel na jajniku osi?gn??a by wielko?? arbuza.

--------------------
witam serdecznie

+Quote Post
MInie
4.12.2008, 12:59

Guru na forum

Wspiera forum
610
23-09 08
954
Numer GG: 8428387

CYTAT(Kris @ 27.11.2008, 11:59) *

...faktem jest, ze ja mialam 2 wezly zajete...i to duze...

...i byc moze, ze takie automatyczne skierowanie na scyntygrafie zalezy rowniez

od wielkosci guza, stopnia zlosliwosci itp...

moja mama miala mega guza...i w tym nieszczesiu "tylko"2 wezly zajete...i tak nie wysylaja na badanie kosci:(

+Quote Post
Kela
4.12.2008, 14:30

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31
Numer GG: 4948590

to straszne, ?e musimy tak ?ebra? o badania (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

wczoraj mia?am wizyt? kontroln?, poprzednia 3 miesi?ce temu, nastepna za 3 miesi?ce
prosi?am o badanie kosci, mówi?am, ?e boli mnie biodro-od dawna, i ca?y kr?gos?up - od niedawna
?e jestem bardzo s?aba, bez si?
i co us?ysza?am?
?e to normalne, bo leki, które bior? posun??y mnie w wieku o 10 lat (czyli 52 lata - to nie staro??!!!!!!!!!!!!!)
?e ból przerzutowy to wielki bol a nie takie tam ?amanie w ko?ciach ( pytam dziewczyn z przerzutami : od razu wielki ból?)
?e pewnie mia?am takie dolegliwo?ci przed chorob? (nie mia?am)
?e powinnam wzi?c antydepresanty (po co? nie narzeka?am na stany depresyjne)
i ?e 1,5 roku temu zosta?a zrobiona diagnostyka w kierunku przerzutów i by?o czysto (czyli potencjalnie nie ma szans, ?eby te przerzuty by?y, skoro diagnostyka wykluczy?a je 1,5 roku temu)
oczywi?cie nie dosta?am nawet skierowania na morfologi?, czyli przez co najmniej 9 miesi?cy jestem bez ?adnych bada? mimo zg?aszanych niepokoj?cych objawów

zastanawiam si? nad badaniem za w?asne pieni?dze
gdzies czyta?am, ?e na TK czy na RM mo?e dac skierowanie nawet lekarz rodzinny

+Quote Post
« · Wykrywanie · »

4 V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 4.04.2020 - 16:14