IPB

( | )

8 V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> literatura nie tylko piekna
V
madzia 61
14.01.2008, 20:56

Guru na forum

Wspiera forum
2,385
11-12 07
centrum
209

Dziewczynki polecam Wam ksiazke Corinne Hofmann"Biala Masajka" jest to relacja z czterech lat, ktore autorka spedzila w buszu.Wyszla za maz za masaja z Kenii.Tam doswiadczyla milosci a zarazem piekla.Jej ksiazka zostala sfilmowana .GORACO POLECAM.

--------------------

Nigdy nie rezygnuj z marzen.Kieruj sie znakami-PAULO COELHO
Go to the top of the page

+Quote Post
Doris
17.01.2008, 19:58

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

czytam <niani?..> dla mnie super, a u?miecham sie przy niej, ?e oj, oj!!!

+Quote Post
Kela
17.01.2008, 21:33

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31
Numer GG: 4948590

Czyta?am "Niani? w Londynie" - dobre czytad?o. Ciekawe, czy Niani? w Nowym Jorku znajde w bibliotece, czy musz? kupowa??

+Quote Post
b.angel
17.01.2008, 22:11

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

Niani? w nowym jorku kupi?am do jakiej? gazety .....(Oliwia bodaj?e)..... co to po 8 czy 9 z?ociszy ksi?zka jest ............
jak nie znajdziesz mog? przywie?? do poznania

"Bia?a Masajk?" tez polecam, niesamowite robi wra?enie ta lektura .........
przypomnia?a mi sie te? "spalona zywcem" - chyba na starym forum ja poleca?am ......
i teraz nie pamietam tytu?u ale tez jest niez?a ksi?zka Irakijki - fotoreporterki (z arystokratycznego jakiegos rodu) zyj?cej w Iraku , Saddama ....... zna?a dyktatora, pisa?a o nim reporta?e , póxniej znalaz?a sie w irakijskim wi?zieniu ........ sa opisy tortur i losów wspó?wi??niarek - niesamowita historia - a moze tez juz o niej pisa?am
(IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/huh.gif)

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
madzia 61
17.01.2008, 22:22

Guru na forum

Wspiera forum
2,385
11-12 07
centrum
209

Aniele lo matko takie straszne ksiazki ja ostatnio Ania z zielonego wzgorza za kare obiecalam kiedys corce ze jak bedzie ja przerabiac to bedziemy czytac na zmiane na glos .

--------------------

+Quote Post
b.angel
17.01.2008, 22:28

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9

eeeeeeeeeeeeeee tam straszne (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/wink.gif) ........
moja skleroza sie potwierdzi?a , w?asnie znalaz?am na "starym"
to wkleje jeszcze raz info bo ksi??ka naprwde godna przeczytania

"Majjada Kobieta Iraku"
Autorka: Jean Sasson

"Bohaterka ksi??ki wywodzi si? z rodziny zas?u?onej w walce o niepodleg?o?? Iraku i to pomog?o jej zrobi? karier? dziennikarsk?. Jednak zdegustowana ?wiatem polityki wycofa?a si? z zawodu i zacz??a prowadzic ma?? drukarni?. Bezpodstawnie zosta?a aresztowana i trafi?a do wi?zienia. By?a torurowana i przes?uchiwana bez wyroków s?dowych, podobnie zreszt? jak wielu innych obywateli Iraku. Uda?o jej si? uj?? z ?yciem i opisa? to co prze?y?a"

--------------------

+Quote Post
Doris
21.01.2008, 22:17

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

sko?czy?am niani?, dzi?kuj? Aniele, dla mnie super!

+Quote Post
b.angel
21.01.2008, 22:51

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9

no w?asnie
niesamowita ......... nawet mój slubny by? pod wra?eniem i podoba?a mu sie
ciekawam bardzo ekranizacji ........

--------------------

+Quote Post
Amor
22.01.2008, 15:16

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

Zamowilam "Smiertelni-niesmiertelni"Wilbera ,podobno swietna.Czyta? kto?to ksiazka autobiograficzna o zyciu,milosci i umieraniu,wyzwoleniu.Ksiazka bardzo optymistyczna,uskrzydlajaca, mimo iz bohaterka umiera.Podobno tego autora "Krotka historia wszystkiego " tez dobra.Poczytam opowiem

+Quote Post
Doris
29.01.2008, 20:45

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

ja nie czyta?am Amorku. a do Ko?obrzegu zabra?am ,,traktat o ?uskaniu fasoli" sko?czy?am, lubiem takie rozmy?lanie, te? bym chcia?a sobie tak napisa? swoje rozmy?lania....

+Quote Post
Kela
29.01.2008, 21:59

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31

Kupi?am....pozazdro?ci?am Amorowi i kupi?am Smiertelni, niesmiertelni"
poza tym "Skafander i motyl" i "Jedz, módl si? i kochaj" - tytu? mi sie spodoba? (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/rolleyes.gif)
kiedy to przeczytam?
nie wiem
ale sam zakup sprawi? mi tyle rado?ci

+Quote Post
Marianna08
1.02.2008, 13:15

du?a praktyka na forum

Wspiera forum
315
8-11 07
Kraków
100
Numer GG: 824640

Polecam gor?co dwie ksi?zki Ma?gorzaty Kalici?skiej :

1- "Dom nad rozlewiskiem"
2- " Powroty and rozlewiskiem"

?wietnie si? czyta, kazda z nich poch?on??am w czasie weekedu.

Poni?ej recenzje z Merlina

Ad 1 . Czy s? takie babcie i takie domy jak w tej powie?ci? S?. Ka?dy mo?e taki dom zbudowa? i nada? mu tak? aur?. Naturalnie to rola nas, kobiet: bab?, mam, córek i wnuczek - budowanie atmosfery domu - Rodziny. Tak ju? jest i ju?! Na?ladownictwo - jak najbardziej polecam. W czasach, gdy wszystko idzie Wam ci??ko, "pod górk?", kiedy czujecie si? niedoko?ysani, zm?czeni i nostalgiczni - zajrzyjcie nad Rozlewisko. Poczujcie zapach herbaty z cytryn? parzonej dla Was przez Gosi?, mo?e dostaniecie misk? roso?u i klucz do morelowego pokoju, w którym odpoczniecie... Opowiecie Wasz? histori?, albo pos?uchacie o tym, co si? dzieje nad Rozlewiskiem. Ma?gorzata ucieka w z Warszawy i uk?ada swoje ?ycie od nowa, na mazurskiej wsi. Odnajduje powoli sens ?ycia i spokój, poznaje... tak, poznaje swoja matk?, z któr? rozsta?a si? w dzieci?stwie. Jest wi?c rodzinna przesz?o?? i tera?niejszo??, jest te? przysz?o?? - trzeba my?le? o sobie, o córce, o nowo budowanym pensjonacie. O naniesieniu drewna na jutro, o zrobieniu przetworów na zim?. O mi?o?ci. Wspania?a, pe?na i ciep?a i ?yciowej m?dro?ci opowie?? o drodze, któr? trzeba przeby?, by odnale?? swoje miejsce na ziemi.

Ad. 2 Ponownie go?cimy w przepe?nionym ciep?em i magi? domu nad rozlewiskiem. W domu, który pokocha?o dziesi?tki tysi?cy czytelników. Tym razem opowie?? snuje matka g?ównej bohaterki "Domu nad rozlewiskiem" - Basia.
Ukazana historia si?ga pocz?tków XX wieku, przedstawia losy polskiej rodziny szlacheckiej na Mazurach. Spl?tane korzenie bohaterów ksi??ki - polsko-niemieckie i katolicko-ewangelickie - stanowi? t?o dla pe?nych dramatyzmu historii mi?osnych oraz codziennych zdarze?.
Basia opowiada o swoim dzieci?stwie, okresie studiów, marzeniach, dramatycznych rozstaniach, poszukiwaniu mi?o?ci, dla której warto ?y?.
W domu zatopionym po?ród mazurskich pejza?y dokonuj? si? przedziwne powroty - do siebie, do tradycji, do bliskich. Powroty, które nieraz wymagaja uczciwego po?egnania - z iluzj?, z egoizmem, z zazdro?ci?.
Basia odnajduje siebie. Osadza, zakorzenia. Powraca.

--------------------
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, ?e osi?gni?cie go wymaga d?ugiego czasu...
Czas i tak up?ynie...

+Quote Post
EL?BIETA
1.02.2008, 21:18

Guru na forum

Zarejestrowana
1,137
6-11 07
Kielce/Morecambe
44

A ja wreszcie skusilam sie na Paulo Coelho... zaczelam od "Czarownicy z Portobello" i musze powiedziec ze jestem zafascynowana Dawno zadna ksiazka mnie tak nie wciagnela Generalnie od czasow skonczenia polonistyki zaczelam cierpiec na ksiazkowstret choc wczesniej ksiazki rozmaite po prostu pochlanialam
Jestem pod wrazeniem

Ponizej zamieszczam cytaty znajdujace sie na okladce z tylu:

"Atena manipulowa?a mn?, wykorzystywa?a mnie, nie bacz?c na moje uczucia. By?a moj? mistrzyni?, zobowi?zan? do przekazywania mi ?wi?tych tajemnic, do budzenia nieznanych mocy, które drzemi? w ka?dym z nas. Wypuszczaj?c si? na nieznane morza, ?lepo ufamy naszym przewodnikom - w przekonaniu, ?e wiedz? wi?cej ni? my." Andrea McCain, aktorka

"Cz?owiek tworzy jak?? rzeczywisto??, a potem staje si? jej ofiar?. Atena buntowa?a si? przeciwko temu, i przysz?o jej zap?aci? za to wysok? cen?." Heron Ryan, dziennikarz

"Jej wielki problem polega? na tym, ?e by?a kobiet? XXII wieku, której przysz?o ?y? w XXI wieku - z czym si? zreszt? nie kry?a. Czy zap?aci?a wysok? cen?? Bez w?tpienia. Ale zap?aci?aby du?o wi?cej, gdyby t?umi?a kipi?c? w niej energi?. Sta?aby si? zgorzknia?a, sfrustrowana, stale przejmowa?aby si? owym "co ludzie powiedz?", wci?? powtarza?aby "najpierw poza?atwiam to co wa?ne, a potem pomy?l? o realizacji w?asnych marze?", ci?gle narzeka?aby, ?e "jeszcze nie teraz, bo ci?gle stoi co? na przeszkodzie". Dedeire O`Neil, znana jako Edda

G?owna bohaterka jest niesamowicie fascynujaca osobowoscia Z rozkosza zanurzam sie w poznawanie jej... poza tym autor stosuje ciekawa, choc nienowatorska technike punktow widzenie - prezentuje postac poprzez wypowiedzi innych osob o niej Chwyt znany juz z prozy konca XXIX i poczatkow XX wieku ale bynajmniej nie ograny w literaturze popularnej

Serdecznie polecam

--------------------
?ycie jest cudownie pi?kne

+Quote Post
madzia 61
2.02.2008, 1:17

Guru na forum

Wspiera forum
2,385
11-12 07
centrum
209

Elzuniu polecam Paula Coelho ALCHEMIKA cudna ksiazka Przypomnialas mi biore sie szybko za czytanie Byc jak plynaca rzeka tegoz samego autora ,wrazenia po przeczytaniu.

--------------------

+Quote Post
Doris
29.02.2008, 12:43

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

Kelu (i Inni) przeczyta?a? skafander? a film widzia?a?? jakie wra?enia? wybieram si? na film (jak ta sójka za morze).

+Quote Post
madzia 61
29.02.2008, 12:59

Guru na forum

Wspiera forum
2,385
11-12 07
centrum
209

Dostalam od mezusia dwie ksiazeczki i tez ich jeszcze nie ruszylam (dobrze ze Doris przypomniala)
IAN McEWAN-Pokuta oraz Nicholas Spaarks-List w butelce.Ta druga pozycje ogladalam w telewizorku .
Na Pokute tez sie wybieram i zawsze cos na przeszkodzie.

--------------------

+Quote Post
Kela
1.03.2008, 22:26

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31

CYTAT(Doris @ 29.02.2008, 12:43) *
Kelu (i Inni) przeczyta?a? skafander? a film widzia?a?? jakie wra?enia? wybieram si? na film (jak ta sójka za morze).

Dorotko mój "Skafander" kr??y mi?dzy znajomymi , jeszcze nie przeczyta?am..
chetnie prze?l? ci ksi??k? , jak tylko przeczytam

jestem w trakcie lektury "Powroty nad rozlewiskiem"....
"Dom nad rozlewiskiem" czyta?am kilka miesi?cy temu
pisa?a te? o tych ksi??kach Marianna

jestem pod wra?eniem....wzruszam sie czytaj?c...odnajduje swoje dawne doswiadczenia.....ta ksi??ka pachnie chlebem, jagodami....moim domem, dzieci?stwem, m?odo?ci?

+Quote Post
Doris
3.03.2008, 23:22

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

id? na skafander do kina w sobot?.

+Quote Post
madzia 61
8.04.2008, 19:20

Guru na forum

Wspiera forum
2,385
11-12 07
centrum
209

Chce Wam polecic ksiazke ,ktora wlasnie czytam, jestem pod jej ogromnym wrazeniem -Jonathan Carroll-
"Zakochany duch".

--------------------

+Quote Post
mag_dag
8.04.2008, 20:14

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

"Kraina chichów" Carrolla te? super, czyta?am dawno, powinnam wróci? do niej...

teraz czyta?am Marshy Mehran "Zup? z granatów" - spokojna opowie?? o 3 siostrach, przeplatana przepisami i opisami dzia?ania przeró?nych zió? ... smaczna //oczko

w?a?nie ko?cz? "Kwietniow? czarownic?" Majgull Axelsson, w wakacje poleca?am Wam "Dom Augusty" tej samej autorki... bardzobardzo mi si? podoba, realistyczna, a jednak magiczna... to lubi? ...

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
« · Ksi??ka · »

8 V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 9.08.2020 - 21:42