IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u : DIETA ZDROWA ?YWNO??, ?RODOWISKO

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=17.0

Reply to this topicStart new topic
> Czekolada dobra jest :)
V
Baba Jaga
28.01.2010, 11:58

Guru na forum

Wspiera forum
2,364
6-11 07
Jagolandia
43

Doktor czekolada
Kaja Tyzenhauz

Dobra wiadomo?? dla wielbicieli tego smako?yku. Wed?ug bada? czekolada poprawia nie tylko humor, ale i figur?.
Mo?na bez obaw o lini? zje?? kilka kostek czekolady. Najlepiej jednak wybra? jej gorzk? odmian?. To ona zawiera najwi?cej miazgi kakaowej, czyli kakao. Znajduj? si? w nim bardzo silne, ro?linne przeciwutleniacze, podobne do tych z czerwonego wina.

Wzmocnienie serca
Naukowcy niemieccy w "The Journal of The American Medical Association" potwierdzili, ?e polifenole z czekolady chroni? ?y?y przed wp?ywem z?ego cholesterolu. Niektóre z tych substancji maj? dzia?anie podobne do aspiryny. Zapobiegaj? sklejaniu si? p?ytek krwi, co zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepów.

Kawa?ek na szcz??cie
Czekolada dodaje pewno?ci siebie przed randk?, bo aktywuje rejony mózgu, zarz?dzaj?ce wydzielaniem endorfin. Hormony te sprawiaj?, ?e odczuwamy zadowolenie. Oprócz tego, czekolada zawiera fenyloetyloamin?, substancj?, która poprawia humor. S?odki smak ciemnych tabliczek doskonale wspó?gra z chilli. To modne ostatnio kulinarne po??czenie dzia?a jak afrodyzjak. Zawarte w przyprawie rozgrzewaj?ce substancje wzmacniaj? dzia?anie czekolady. Rozszerzaj? naczynia krwiono?ne i dzi?ki temu podkr?caj? doznania w sypialni.

Tabliczka dla figury
Najlepsza jest czekolada gorzka, bo mleczna i bia?a maj? wi?cej kalorii. Ciemne kostki nie szkodz? figurze, ich indeks glikemiczny wynosi zaledwie 22. To mniej ni? ma marchewka. Niskie IG gwarantuje, ?e po takim deserze insulina we krwi utrzyma si? na sta?ym poziomie, co zapobiegnie napadom g?odu.

S?odka instrukcja obs?ugi
Kupowanie: im wi?cej procent kakao zawiera czekolada, tym jest lepsza. Na li?cie sk?adników nie powinno by? takich substancji, jak t?uszcz kakaopodobny albo ro?linny. S?odycze z ich zawarto?ci? to nie czekolady, ale wyroby czekoladopodobne.
Przechowywanie: najlepiej trzyma? czekolad? w szafce, bez dost?pu ?wiat?a. S?odkie tabliczki lubi? najbardziej ciemne, suche i ch?odne miejsca.
Gotowanie: kiedy czekolada jest sk?adnikiem s?odkiej polewy albo koktajlu, najlepiej nie dolewa? do niej zimnych p?ynów, bo mo?e zbi? si? w grudki.

Aksamitny mus z mango:
Mus czekoladowy ?wietnie si? prezentuje, a przy tym jest bardzo prosty do zrobienia. Jego sekretem jest puszysta piana, która sprawia, ?e jest bardzo lekki i mo?na go poda? nawet po syc?cej kolacji. To pyszny, ale równie? zdrowy deser, bo zawiera niewiele cukru i bardzo ma?o t?uszczu.
Sk?adniki na 5 osób (1 porcja ok. 257 kcal): 2 tabliczki czekolady; 1 ?y?ka cukru trzcinowego; 4 jajka; jedno du?e mango.
W du?ym garnku zagotuj sporo wody. Kiedy zacznie wrze?, do ?rodka wstaw ma?y rondelek. Prze?ó? do niego czekolad? i stopniowo dodaj?c cukier, mieszaj do momentu, a? si? ca?kowicie rozpu?ci. Powinna mie? konsystencj? bardzo g?stej ?mietany. Oddziel bia?ka od ?ó?tek. Bia?ka ubij ze szczypt? soli na sztywn? pian?. ?ó?tka utrzyj z lekko ostudzon?, ale nadal p?ynn? czekolad?. Do masy, ostro?nie mieszaj?c, dodawaj stopniowo bia?ka. Mus prze?ó? do kokilek, przykryj je foli? i wstaw na co najmniej trzy godziny do lodówki. W tym czasie op?ucz i osusz mango. Obierz je ze skórki, a nast?pnie od pestki oddziel tyle mi??szu, ile si? da. Pokrój go w kostk? i udekoruj sch?odzony deser.

--------------------
mi?dzy cisz?, a cisz? sprawy si? ko?ysz?
i id?, i p?yn? póki nie przemin? .......
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
28.01.2010, 11:58
#

Quote Post
Al_la
28.01.2010, 12:33

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Ja ostatnio cz?sto kupuj? cz?kolad? Terravity 77%.
Zach?ci?a mnie do niej Mag_dag, potem da?a spróbowa?...
Niebo w g?bie (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Jest w 3 smakach: gorzka, gorzka z pomara?cz? i chilli oraz gorzka z kaw? i kardamonem.
Najbardziej lubi? t? ostatni? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

No i pono? nie tuczy (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

A tak na marginesie polecam stronk? firmy. Fajna (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) http://www.terravita.com.pl/

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
Ella
28.01.2010, 23:37

Guru na forum

Wspiera forum
1,842
7-11 07
Lubuskie
85
Numer GG: 4100022

By?am na stronce, potwierdzam.
Rewelka (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Od razu zach?ci?a mnie do odpowiednich preferencji. Kupi?, jak bum cyk cyk!
?wietne pomys?y maj? ichni ludzie od reklamy.

--------------------
Jeste?my sprawcami czynów, które spe?niamy, a nie narz?dziami ró?nych si?.
(Leszek Ko?akowski)

+Quote Post
agawa
28.01.2010, 23:50

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Jutro na przek?sk? czekolada (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....

+Quote Post
justyna
3.02.2010, 19:32

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
56
31-12 08
Sosnowiec
1,337
Numer GG: 4622486

Bardzo podoba mi si? ten w?tek (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Bardzo lubi? czekolad? w ka?dej postaci. Musu jeszcze nie robi?am.... jestem bardzo ciekawa jak smakuje:) Zaraz po sesji egzaminacyjnej zrobi? sobie taki mus (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Agaba190
3.02.2010, 20:32

Expert na forum

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87

Czekolad? uwielbiam.
Polecam wam rewelacyjny mus czekoladowy z programu Pascala.

http://poprostugotuj.onet.pl/ tam jest wyszukiwanie przepisów i wpisujesz mus czekoladowy.
Przepis prosty, robi?am ju? ze 4 razy. Niebo w gebie no i niestety centymetry w du...ie.
Ale co tam warto.

+Quote Post
agawa
3.02.2010, 22:23

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

CYTAT(justyna @ 3.02.2010, 19:32) *
z po sesji egzaminacyjnej zrobi? sobie taki mus (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

... lepiej w trakcie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Ja czekolad? podkarmiam swojego sesjowca (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) Magnez potrzebny w trakcie. Po te?. I przed (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....

+Quote Post
justyna
4.02.2010, 22:23

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
56
31-12 08
Sosnowiec
1,337
Numer GG: 4622486

hmmm przepis rzeczywi?cie jest prosty (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Dzi?ki (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

musik zrobi? dzie? przed samym egzaminem (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) czyli w sobot? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ?eby si? nie stresowa? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ...... a drugi po kolejnym egzaminie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) czyli w nast?pn? sobot? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

ojoj ale po tej sesji to chyba b?d? musia?a si? wybra? na jaki? basen....... dzisiaj w ramach przek?ski zjad?am ca?e opakowanie wafelków:/

+Quote Post
Klaudia
5.02.2010, 17:44

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
16
18-01 10
Rybnik
1,819

Jak widz? to nie tylko ja zajadam si? czekolad?

,ja tylko gorzk? Wedel

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 10.04.2020 - 5:46