902 Depilacja! - Forum Amazonki Net
  IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Depilacja!
Mamotsa
post 19.06.2008, 14:55
Post #1

Guru na forum
Ikona Grupy

Grupa: Wspiera forum
Nr użytkownika: 2

Bogini w bikini

Zjawisko zwane "idealnie gładkie ciało" dotyczy już nie tylko nóg, pach czy okolic bikini, ale także tego, co skrywamy pod figami.

Znów przed kolejną depilacją zadajesz sobie pytanie: po co to robić? Odpowiadamy: każda kultura wytwarza wzorce, których przyczyn nie sposób racjonalnie wytłumaczyć. Chcemy być nowoczesne, więc poddajemy się modzie. A historia depilacji jest przecież w stu procentach historią mody. Starożytny Egipt wylansował półprzezroczyste stroje, eksponowały one nagie ramiona i nogi. Ideałem piękna była zatem kobieta całkowicie pozbawiona owłosienia. W średniowieczu, gdy odziano nas w ciężkie barchany, nikt nie patrzył, czy mamy porośniętą kłaczkami łydkę. Oburzano się raczej na to, że ją bezwstydnie pokazujemy.

Tak minęło kilkaset lat i znów nastąpił przełom. Tym razem za sprawą magazynu "Harper's Bazaar" reklamującego na początku XX w. sukienki bez rękawów i... pachy gładkie jak aksamit. Pomysł ten od razu spodobał się producentom maszynek do golenia. A dalej już poszło gładko! Coco Chanel upowszechnia małą czarną - golimy nogi. Louis Reard prezentuje na pokazie w Paryżu dziewczynę w bikini - depilujemy uda. Ktoś w latach 90. wpada na pomysł, by zamiast majteczek nosić sznureczki - zaczynamy myśleć o depilacji brazylijskiej. I tak moda na pozbawianie się włosków zatacza coraz szersze kręgi. Dlatego właśnie, jeśli lubisz nosić stringi, topy i krótkie spódniczki, nie pozostaje ci nic innego niż depilacja.
Ekspresowo - maszynką
Metoda jest świetna, jeśli się śpieszysz, np. przed spontanicznym wypadem na plażę lub niespodziewaną randką, a depilowane miejsca będziesz odsłaniać jeszcze tego samego dnia (lub wieczoru).
Zalety i wady: To najszybszy, tani i bezbolesny sposób usuwania zbędnych włosków. Jednak twoja skóra nie pozostanie gładka zbyt długa. Po dwóch dniach wszystko zacznie odrastać, a włoski będą wtedy kłujące i ostre. Mogą się też zrobić wokół nich czerwone, nieładne krostki. A po kilku goleniach będzie ci się wydawać, że włosków jest coraz więcej!
Jak to robić: Mocz włoski w ciepłej wodzie, najlepiej przez 3 minuty - tak zmiękczone łatwiej golić tuż przy skórze. Nie siedź w wannie zbyt długo, bo rozpulchnisz ciało i trudno ci będzie docisnąć ostrze maszynki i dokładnie zgolić włoski. Użyj żelu lub pianki do golenia, to ułatwi maszynce prześlizgiwanie się po skórze. Tnij maszynką przeznaczoną dla kobiet, nie jest tak ostra jak męska, więc się nie zatniesz. Pamiętaj, by golić się zawsze z włosem, wprawdzie pod włos zrobisz to dokładniej, ale możesz naciąć naskórek.

Żele i kremy dla delikatnych
Depilacja chemiczna to najlepszy sposób dla kobiet wrażliwych na ból lub mających problemy naczynkowe.
Zalety i wady: Po pierwsze, metoda jest zupełnie bezbolesna. Po drugie, kremy i pianki do depilacji zaburzają struktury włosów i po zabiegu robią się one delikatniejsze i zaokrąglone. Dlatego później odrosty są bardziej miękkie i pojawiają się dopiero po 5-7 dniach (a przy systematycznym używaniu takich kosmetyków stają się cieńsze i słabsze). Niestety, środki chemiczne zawarte w tych preparatach mogą podrażnić wrażliwą skórę. Przed ich użyciem zrób więc próbę uczuleniową.
Jak to robić: Przed depilacją chemiczną nie można robić peelingu! Kosmetyk nakładaj grubą warstwą na suchą, nieposmarowaną balsamem skórę - włoski dokładniej się rozpuszczą. Jeśli instrukcja nie mówi inaczej, odczekaj 5-10 minut i zgarnij rozpuszczone włoski szpatułką. Nie przekraczaj czasu działania podanego przez producenta. Zmyj ciało letnią wodą. Uwaga! Preparatami do depilacji nie smaruj miejsc podrażnionych lub skaleczonych!

Wosk: próba wytrzymałości
Jest jedną z najskuteczniejszych metod. Warunek: nie jesteś nadwrażliwa na ból i masz pewną rękę.
Zalety i wady: Wosk usuwa owłosienie wraz z większością cebulek. `wystarcza na 4-5 tygodni, a regularne jego stosowanie powoduje osłabienie włosków, ktore stają się delikatniejsze i rzadsze. Niewątpliwą wadą jest towarzyszący zabiegowi ból. Same jednak się przekonałyśmy, że i do tego można się przyzwyczaić. Jeśli stosujesz tę metodę przez cały rok, a nie tylko w wakacje, za każdym kolejnym razem włoski wychodzą coraz łatwiej.
Jak to robić: Nie stosuj wosku, gdy masz okres. Skóra jest wtedy delikatniejsza i zabieg może być bardziej bolesny. Jeżeli wybrałaś wosk na ciepło, podgrzej go w kuchence mikrofalowej i nałóż szpatułką na skórę - nie może być zbyt gorący. Kiedy trochę stwardnieje, połóż na nim pasek tkaniny, przyciśnij i zerwij go. Aby zniwelować ból, natychmiast po zerwaniu plastra przyłóż do nogi dłoń. To działa! Gotowe plastry woskowe najpierw ogrzej w dłoniach. Następnie przyklej na suchą skórę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Wygładź go i dociśnij, a potem energicznie zerwij ruchem w przeciwną stronę. Pozostałość wosku usuń oliwką.
epilator elektryczny - ekonomiczny
Mimo że kosztuje sporo (od 230 do 500 zł), to na pewno mniej niż laser lub np. comiesięczne wizyty u kosmetyczki, i kupujesz go tylko raz. Urządzenie wyposażone jest w sprężynki, które jak pęseta chwytają i usuwają włoski.
Zalety i wady: Ponieważ depilator wyrywa większość cebulek, skóra po takim zabiegu jest gładka przez mniej więcej 4 tygodnie. Wadą tego sposobu jest oczywiście towarzyszące mu uczucie bólu, choć producenci coraz częściej montują do depilatorów nakładki masujące lub chłodzące albo tworzą akcesoria pozwalające np. na usuwanie owłosienia prawie bezboleśnie pod wodą. Depilatory elektryczne lepiej radzą też sobie z włoskami krótszymi - do 5 mm.
Jak to robić: Zabieg najlepiej rób przed snem, po wieczornej kąpieli. Zmiękcz włoski w ciepłej wodzie i "podnieś" je, masując np. szorstką rękawicą - depilator łatwiej je złapie. Wykonuj małe, okrężne ruchy, nie przyciskając urządzenia mocno do skóry - będzie mniej bolało. By jeszcze bardziej zniwelować ból, schłódź skórę kostkami lodu w foliowej torebce albo... przerwij zabieg i dokończ następnego dnia.

Laser - decydujące starcie
Światło lasera jest pochłaniane przez barwniki skóry i włosów - melaninę, która zamienia je w ciepło i niszczy cebulki włosa raz na zawsze!
Zalety i wady: Metoda wymaga wielu zabiegów. Nasze włosy mają bowiem 3 fazy wzrostu: aktywną, obumierania oraz spoczynku - kiedy mieszek jest pusty. Jeśli cebulka w czasie usuwania włosków znajduje się w fazie spoczynku, zabieg trzeba będzie, niestety, powtórzyć, gdy włos znów zacznie rosnąć. I tak aż do skutku. I tu uwaga! Jedna wizyta kosztuje ok. 800 zł.
Jak to robić: Nie decyduj się na laser, jeśli bierzesz leki i substancje uwrażliwiające skórę na światło, np. leki na nadciśnienie, kardiologiczne, stosowane w chorobach neurologicznych, antybiotyki lub zioła. Zabieg wykluczają również: świeża opalenizna (trzeba odczekać miesiąc od ostatniej kąpieli słonecznej), choroby skóry, uczulenie na światło oraz ciąża. Najpierw spotkaj się z lekarzem - przeprowadzi z tobą wywiad. Możliwe, że wykona test na małej powierzchni skóry. Gdy uzna, że bezpiecznie możesz poddać się tej operacji od razu, wykona go podczas pierwszej wizyty. Przed zabiegiem przygotuj skórę. Musi być czysta, sucha, bez żadnych perfum i balsamów. Laser boli, a czasem daje też uczucie pieczenia, dlatego przed wizytą możesz znieczulić ciało kremem emla - nasmaruj się nim godzinę przed wizytą.
ryzury intymne - wakacyjna fantazja
To nie tylko propozycja dla odważnych. W wakacje przecież każda z nas może zaszaleć i w oryginalny sposób podkreślić swoją kobiecość, depilując włoski w kształt serca, małego trójkącika lub wąziutkiego paseczka. Bikini najlepiej depilować w salonie - nadawanie konkretnego kształtu wymaga doświadczenia oraz szablonu. Koszt: od 20 do 100 zł. Fryzura przetrwa ok 3 tygodni. Wydepilowana delikatna skóra wymaga jednak pielęgnacji, np. częstych peelingów, które zapobiegną wrastaniu włosków.

Depilacja brazylijska
Podczas zabiegu kosmetyczka usuwa za pomocą wosku owłosienie z łona, pośladków oraz okolic odbytu. Najczęściej pozostawia z przodu wąski pasek włosków. Ten rodzaj depilacji rozsławiło 7 sióstr Padilha z Brazylii, otwierając w 1987 r. w Nowym Jorku J. Sisters International Salon, który jako pierwszy w historii oferował właśnie taką usługę. Zabieg zyskał w USA w latach 90. dużą popularność, a moda na niego trwa do dziś. Eva Longoria, znana z serialu "Gotowe na wszystko", zdradza, że regularnie mu się poddaje: "Każda kobieta powinna ją robić. To sekret mojej seksualności".

--------------------
tylko dzisiaj jest dzisiaj..carpe diem
Go to the top of the page

+Quote Post
agnieszka
post 19.06.2008, 16:12
Post #2

Guru na forum

Grupa: Zarejestrowana
Nr użytkownika: 37

Ten ostatni sposób okropny!!!!! Za żadne pieniądze...Nie chcę. Dla mnie njalepszym sposobem jest maszynka i pianka do użycia przy codziennym prysznicu.

+Quote Post
Ajaka
post 19.06.2008, 16:25
Post #3

Guru na forum
Ikona Grupy

Nr użytkownika: 41
Numer GG: 4306037

Raz w życiu dałam sobie nałożyć wosk na nogi.....o rany.....jak bolało ściąganie tych plastrów!!!! Darłam sie tak jakby mnie ze skóry obdzierano......zanim kosmetyczce udało się zerwać mi wszystkie plastry minęło chyba ze dwie godziny!!!!! Nigdy więcej!!!!! A jak pomyślę sobie o miejscach intymnych albo wąsach? Jak to musi boleć!!!!!! Kiedyś stosowałam kremy....ale to chemia a ja jej unikam.....teraz tylko depilator/tez trochę boli,ale do zniesienia/ ew.zwykła maszynka......

--------------------
"Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było" ..... Szwejk

+Quote Post
Amor
post 19.06.2008, 18:28
Post #4

Guru na forum
Ikona Grupy

Nr użytkownika: 64

A ja przed choroba usuwalam ( kosmetyczka) wlosy woskiem z nog,rak,czasem wasik,pachy! ( najbardziej bolesne) i bikini!Po chorobie juz tylko gole!Faktem jest ze wosk jest najlepszy i starcza na dlugo.Polecam mlodym bo po jakims czasie wlosy prawie nie odrastaja.Acha!Corke dala sie namowic na nogi ale tyle wrzasku bylo ze juz jej nie naklaniam

+Quote Post
elkka
post 19.06.2008, 19:25
Post #5

Guru na forum
Ikona Grupy

Nr użytkownika: 34
Numer GG: 560533

Przyznam szczerze - ze spodobalo mi sie - "byc lysa"

ps - nie mowimy o glowie !!! (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/biggrin.gif)

+Quote Post
MOTYL
post 20.06.2008, 9:30
Post #6

Guru na forum
Ikona Grupy

Nr użytkownika: 42

.....zastanawia mnie czy wolno wyrywać włosy pod pachą po stronie operowanej.....czy nie zrobi się obrzęk.....

+Quote Post
Mamotsa
post 20.06.2008, 12:57
Post #7

Guru na forum
Ikona Grupy

Nr użytkownika: 2

W moim przypadku to niemal niekonieczne /jakos dziwnie to brzmi?/, chyba w wyniku radio nie rosna mi wloski pod jedna pacha
Na nogi polecam depilator, po wielu latach stosowania nie ma mowy nawet o lekkim bolu, nic.

--------------------
tylko dzisiaj jest dzisiaj..carpe diem

+Quote Post
Al_la
post 22.06.2008, 19:37
Post #8

Guru na forum
Ikona Grupy

Grupa: Zespół Amazonki NET
Nr użytkownika: 7
Numer GG: 9520233

A pod moją "chorą" pachą rosną jak oszalałe (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/rolleyes.gif) I jeszcze nie mogę dokładnie zgolić, bo jakiś dołek się zrobił.
Depilator jest też skuteczny (woskiem nie próbowałam i nie zamierzam (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/rolleyes.gif) ) i wcale nie boli, gdy się to robi często.

--------------------
W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
Dakota
post 23.06.2008, 15:13
Post #9

Guru na forum

Nr użytkownika: 118

Podobnie jak Mamotsa mam spokoj z jedna pacha....radio zrobilo swoje
.....na nogi stosuje depilator, od czasu do czasu krem depilujacy....wcale nie boli,
ale efekt jest krotkotrwaly...

--------------------

+Quote Post
Marlena31
post 2.07.2008, 20:34
Post #10

wykazujący aktywność na forum

Nr użytkownika: 725
Numer GG: 13317779

Jak brała chemie to byłam łysa na ciele, podobało mi się to a teraz te niechciane odrastają ze zdwojoną siłą, a na głowie już 2,5 m-ca od zakończenia solarki łba i ani śladu moich włosków, jest to dla mnie dokuczliwe bo zawsze nosiłam długie rozpuszczone włosy (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/rolleyes.gif) czułam się wtedy bardzo kobieco

+Quote Post
MOTYL
post 2.07.2008, 21:15
Post #11

Guru na forum
Ikona Grupy

Nr użytkownika: 42

....odrosną.....od nóg zaczynają.....też tak miałam (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Rene
post 2.07.2008, 21:15
Post #12

Nr użytkownika: 422

ja depiluje woskiem nogi bikini pachy też( są osłabione cienkie to już tak depilacja nie boli) pod chorą pachą rosną włoski ale o wiele mniej niż normalnie i depiluję woskiem a co najśmieszniejsze wcale mnie tam nie boli bo nie mam czucia pod ta pacha hihi obrzęk też się nie robi (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Marlena31
post 2.07.2008, 21:37
Post #13

Nr użytkownika: 725
Numer GG: 13317779

Ale czy po radioterapii głowy odrosną??

+Quote Post
Ajaka
post 2.07.2008, 22:14
Post #14

Guru na forum
Ikona Grupy

Nr użytkownika: 41
Numer GG: 4306037

Marlenko różnie z tym bywa,ale mojej koleżance po naświetlaniu całej głowy odrosły......dłużej na nie czekała i początkowo rosły plackami,ale teraz/w sierpniu minie rok od solarium/ ma zupełnie ładne włosy..........wspomóż trochę cebulki odżywką...może być WAX.......przy okazji zrobisz sobie masaż głowy. (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/biggrin.gif) ......niestety cierpliwość to jest to co trzeba mieć w tej chorobie.....

--------------------
"Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było" ..... Szwejk

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 21.10.2014 - 19:17