IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u WYKRYWANIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=3.0

2 V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Drogie Amazonki prosze o pomoc!!!!
V
Lunes
24.11.2008, 13:19

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
34
24-11 08
Kujawsko-pomorskie
1,276
Numer GG: 4304290

Zwracam si? do Was z ogromn? pro?b? o rade:( Jeste?cie do?wiadczone przez zycie w tej trudnej sprawie i mam nadzieje, ?e ktoras z Was poradzi mi co zrobic.

Jestem po jednej operacji (mialam ja w styczniu -wlokniaka 4cm).
By?am zrobic usg kontrolne i wynik jest taki:

Piersi bogatogruczo?owe.
Obustronnie nieliczne torbiele do 1cm d?.
Obecne ponadto zmiany innego typu:
W p. prawej uwidoczniono:
- na godz 10.30 owalny lity guzek nieco wi?kszy ni? w badaniu z 10.2007r o wym. 17x9mm- fibroadenoma susp
- na g. 2.30 podobnego typu nowa zmiana o wym. 9x 4.5mm
- na godz 12.30 w glebi dwa owalne guzki do 5mm dl: torbiel g?sta? fiboradenoma?
- na g.1 ok 3cm od otoczki policykliczna zmiana- g?sta torbiel? wymiary 8x5mm- do kontroli
W piersi lewej sa obcne zmiany:
-na g. 10 owalny lity guzek - wym. 14x7mm- fad susp
- na godz 11 2 guzy o wym. 7x3 i 7x4 mm
- na g. 2.30 policykliczny guzek o wym. 15x6mm- nico wiekszy ni? poprzednio - do we. BAC
Razem 9 guzów!

Do?y pachowe wolne od patologicznych w?z?ow chlonnych.

Onkolog powiedzial ze tego jest za duzo i mam male piersi wiec jesli chialabym usunac to cale piersi by wyszly:( Ze mam czekac i obserwowac. Rozumiem to bo innego wyjscia nie ma. Ale czy napewno?? Samo badanie pokazuje ze mam sklonnosci do wlokniakow ale znam przypadki osob ktore tez mialy sklonnosci a okazalo sie ze jeden z nich najmniejszy sie uzlosliwil..lecz nim lekarze to spostrzegli juz byl mocny stopien zaawansowania:( nie wiem co robic:(

Dziewczyny z innego forum polecily mi zrobic badania genetyczne i 8 grudnia jestem zapisana do poradni genetyki nowotworow:( Czy lekarze postepuja slusznie- bylam juz u 3 i kazdy kaze czekac..CZesto oni traktuja nas maszynowo czego konsekwnecje sa oplakana..a ja mam 24 lata i chce byc matka:( Prosze pomó?cie:(

--------------------
Nie jestem cia?em, w którym mieszka dusza. Jestem dusz?, która ma widzialn? cz??? zwan? cia?em.
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
24.11.2008, 13:19
#

Quote Post
ToJa
24.11.2008, 13:40

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644
Numer GG: 766329

witaj
pewnie nasi forumowi fachowcy Ci cos podpowiedz? (musisz poczeka?, zajrz? do Twego w?tku napewno)
a mnie nasun??a si? taka my?l:
a mamografia by?a?
po moim usg lekarz (ten który robi? usg) powiedzia? - ognisko zapalne jest -
drugi lekarz (onkolog) obejrza? - wyglada jak w?ókniak - zrobi? mamografie i biopsj? - nic nie wysz?o
trzeci lekarz (chirurg onkolog) - obejrza? usg, mamogr, wynik z biopsji (ten co nic nie wysz?o)
- powiedzia? - 80% ?e to rak
ten trzeci mia? racj?

badania genetyczne warto zrobi?, ale nie dadz? potwierdzenia, ?e teraz w której? piersi jest on

--------------------
Tylko twa wiara pomo?e ci
Wiara i si?a, by wygra? z tym
Z czym tylu ludzi przegrywa co dzie?

+Quote Post
dani
24.11.2008, 13:50

Guru na forum

Wspiera forum
3,708
10-07 08
okolice stolicy :-)
765
Numer GG: 9941563

Hej!Witaj na forum...Przy jednej zmianie masz wskazanie do biopsji.Ja bym j? szybciutko wykona?a i najlepiej gruboig?ow?,bo cienkoig?owa cz?sto nie trafia akurat w komórki nowotworowe..( za ma?y wycinek jest pobierany.Moja biopsja cienkoig?owa nie wykaza?a takowych... )....
A poza tym,tak jak ToJa napisa?a,za chwil? odezw? si? nasze ekspertki forumowe.One najlepiej Ci doradz? i przet?umacz? wyniki............Trzymaj si?...........

--------------------

"Chcesz roz?mieszy? Boga....Opowiedz mu o swoich planach..."

+Quote Post
Lunes
24.11.2008, 13:54

Zarejestrowana
34
24-11 08
Kujawsko-pomorskie
1,276

Nie mialam mammografii bo mam dopiero 24 lata! Wiec bazuje tylko na USG. dziekuje za odzew...u mnie tez mialam przygody. To USG ktore wypisalam wyzej jest sprzed tygodnia.

2 tygodnie temu robilam pierwsze usg wyszedl tylko jeden guz(chyba miala stary sprzet skoro nie zauwazyla reszty)..ktory zaniepokoil radiolog i powiedziala zebym nie dala sie mamic lekarzom i naciskala na usunicie..onkolog z kolei stiwerdzil ze to tylko torbiel i zrobil ze mnie hipochondryczke:(

A to USG wykazuje ze to jednak guz a nie torbiel bo to jest ten najwi?kszy (na godz 10.30 owalny lity guzek nieco wi?kszy ni? w badaniu z 10.2007r o wym. 17x9mm- fibroadenoma susp).

I wierz lekarzom.

--------------------
Nie jestem cia?em, w którym mieszka dusza. Jestem dusz?, która ma widzialn? cz??? zwan? cia?em.

+Quote Post
tysia757
24.11.2008, 14:20

Zarejestrowana
144
5-10 08
?ary
1,088
Numer GG: 8759245

Witaj lunes, nie daj si? zignorowa? lekarzom. Pozdrawiam

+Quote Post
Al_la
24.11.2008, 14:39

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Witaj Lunes (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Oj, rzeczywi?cie masz k?opot, bo najlepsze wyj?cie, to usuwa? wszystkie lite zmiany, a Ty masz ich sporo.
Chyba na Twoim miejscu usun??abym zmian?, która jest zakwalifikowana do BAC. Je?li BAC nic nie wyka?e, a jest takie prawdopodobie?stwo, to znów b?dziesz na pocz?tku drogi. Reszt? obserwowa?.

Badanie genetyczne warto robi?, ale w tym przypadku nic Ci ono nie podpowie. Nie ma pewno?ci, ?e maj?c mutacj? zachorujesz i nie maj?c mutacji nie zachorujesz.

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
roza3
24.11.2008, 16:45

Guru na forum

Wspiera forum
1,389
5-11 07
mazowiecke
27
Numer GG: 9493197

witaj Lunes (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

napewno bym sie upiera?a przy usuni?ciu zmian litych.....a szczególnie tego ,który ro?nie juz od roku..........rok obserwacji juz wystarczy.........biopsja cienkoig?owa mo?e niczego nie rozwi?zac.........mój by? lity.....pod skór?....widoczny "na oko" i pani doktor nie trafi?a, k?uj?c 3 razy....dopiero badanie ?ródoperacyjne wykaza?o co to jest

du?o tego niestety....nie bra?a? jakis hormonów (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

badanie genetyczne na tyle sie mo?e przydac,?e je?eli b?dzie mutacja to nareszcie sie powaznie Toba zajm?......a chorowa? kto? wcze?niej w Twojej rodzinie....bo to tez argument dla lekarzy
(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Lunes
24.11.2008, 18:42

Zarejestrowana
34
24-11 08
Kujawsko-pomorskie
1,276

Nigdy nie bra?am jakichkolwiek hormonow to raz.
Druga sprawa to to, ?e ?aden lekarz ani ?ni wyci?c mi ktorykolwiek z tych guzów..bylam u trzech i nie ma takiej potrzeby...obserwowac..( tak powiedzialo dwoch lekarzy ktorzy sugerowali sie wczesniejszym usg gdzie byl tylko 1 guz)....a teraz jak to kolejne usg wykazalo 9 guzow to znow inny lekarz powiedzial ze jest tego za duzo i znow czekac i obserwowac czy nie rosna. Ale do diabla przeciez widac ze rosna...radiolog nawet to zaznaczyla i nikt nic sobie z tego nie zrobil.

Nie jestem osoba ktora panikuje ale odnosze wrazenie ze lekarze nie podchodza do mojej sytuacji powaznie gdyz jestem mloda i leca sobie w kulki. Martwi mnie to ich podejscie i lekcewa?acy stosunek do mojej sytuacji. A moze ja jednak wydziwiam- to niech ktos mi powie ,ze tak jest da mi w tr?be i sie zamkne!:)

Co do rodziny to moja prababcia miala raka ale odbytu. Jesli chodzi o raka piersi to nikt nie mial. Dziekuje kochane za odzew! Sciskam:*

--------------------

+Quote Post
Magda
24.11.2008, 19:00

Guru na forum

Wspiera forum
1,662
12-11 07
Jastrz?bie Zdrój
130
Numer GG: 9935708

Ja mia?am guza 4,5 na 5 cm a moja ginekolog twierdzi?a ?e to budowa piersi.Teraz powinnam jej proteze wywalic na biurko i pokazac budowe piersi.Jeszcze mnie wyzwa?a od histeryczek.Jestem lweostronna od maja 2007 rJestem za po??dnym onkologiem niech wko?cu popatrzy przychylnym okiem na twoja sprawe.

+Quote Post
Lunes
24.11.2008, 21:38

Zarejestrowana
34
24-11 08
Kujawsko-pomorskie
1,276

Ja te?...mam nadzieje, ?e w ko?cu na takiego trafie. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

--------------------

+Quote Post
ToJa
25.11.2008, 8:50

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644
Numer GG: 766329

Gosiu
klika?am z Lunes na gg (podpowiedzia?am, zeby do Ciebie klikne?a)

no tak teraz spojrza?am, u Ciebie niewidoczne jest gg

Ty w?asnie mo?esz polecic konkretnego lekarza

--------------------
Tylko twa wiara pomo?e ci
Wiara i si?a, by wygra? z tym
Z czym tylu ludzi przegrywa co dzie?

+Quote Post
amazonka46
25.11.2008, 9:06

Expert na forum

Zarejestrowana
368
4-08 08
gotelp
827
Numer GG: 9513819

Lunes nie poddawaj si? jak wyrzucaj? ci? jednymi drzwiami to wejd? drugimi a jak zabraknie drzwi to oknem w ko?cu jaki? lekarz musi Tobie pomó? s? m?ode dziewczyny które bra?y udzia? w tworzeniu kalendarza niejedna z jedn? s? nawet wywiady w internecie z dziewczynami mo?e to przekona?oby którego? z lekarzy aby zrobili porz?dne badania i zadecydowali co z tym zrobi? oni chyba zapomnieli o przysi?dze Hipokratesa i co poniektórzy odchaczaj? swoj? obecno?? w pracy zycz? powodzenia

--------------------
?ycie to jak okr?t na dalekim oceanie wie z jakiego portu wyszed? nie wie w jakim stanie

+Quote Post
Lunes
25.11.2008, 11:18

Zarejestrowana
34
24-11 08
Kujawsko-pomorskie
1,276

Dziekuje za to ze jestescie.

Gosiu ja mieszkam kolo Bydgoszczy i leczylam sie wczesniej w Klinice Onkologii w Bydgoszczy...operowal mnie dr Gralec.

Studiuje w S?upsku w zwiazku z czym lepiej mi dojechac do Gda?ska( i teraz tu sie lecze- jesli mozna wogole to nazwac leczeniem, chodzenie od lekarza do lekarza). Obecnie mam karte w Akademii Medycznej w Gda?sku i "prowadzi" mnie dr Romanowski.

--------------------

+Quote Post
Ela63
25.11.2008, 12:54

Guru na forum

Wspiera forum
1,438
7-11 07
zachodniopomorskie
75

Witaj Lunes...rzeczywi?cie podej?cie lekarzy do Twojego problemu jest do?? dziwne a nawet mo?na stwierdzi? ?e lekcewa??ce.Dziewczyny pos?u?y?y ju? Ci rad? wi?c nie czekaj tylko zmieniaj lekarza/ja upiera?abym si? do usuni?cia zmiany litej/.

Ja jestem prawostronna od sierpnia 2007 roku/moja zmiana mia?a by? w?ókniakiem/ ale ja trafi?am na lekarzy którzy dzia?ali szybko /od wykrycia do operacji min??y 2 miesi?ce/ poza tym tak jak Ty nie za?ywa?am hormonów/nigdy a mój rak by? hormonozale?ny.

Lunes ?ycz? Ci szybkich i trafnych decyzji lekarskich...a na wszelkie smutki i rado?ci masz nas.

+Quote Post
Lunes
25.11.2008, 13:00

Zarejestrowana
34
24-11 08
Kujawsko-pomorskie
1,276

Dziekuje...

Dzis jak ktos ?yczy mi zdrowia...te zyczenia nabieraj? szczególnego znaczenia..ni? wczesniej..

--------------------

+Quote Post
hipasia76
26.11.2008, 9:53

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
9
11-11 08
1,228

Lunes
Mam chyba sytuacj? podobn? do Twojej (pisa?am ju? na forum).
Mam 5 guzków w prawej piersi i 1 w lewej.
Dodatkowo kilka drobnych torbielków.
Co kolejne usg to nowa zmiana.
Ja nie wycina?am ?adnego w?ókniaka, robi?am biopsje wszystkich i w zesz?ym tygodniu by?am kolejny raz u dobrego specjalisty z o?rodka onkologicznego – chirurga onkologa.
Jego zdaniem powinnam wyci?? 2 najwi?ksze.
Niestety mam tendencje do tworzenia si? takich zmian i czytaj?c ró?ne fora widz?, ?e nie jestem sama z tak? ilo?ci? zmian.
Rozumiem Twoje obawy, bo sama nie wiem co robi?.
Ja najch?tniej wyci??abym wszystkie, bo mam obsesj? raka i ci?gle g?ow? spl?tan? czarnymi my?lami.
Jednak zarówno onkolog, jak i radiolog i patomorfolog uprzedzaj? mnie, ?e te zmiany maj? tendencj? do odnawiania si?, a powsta?e po wycinaniu blizny cz?sto daj? obraz na usg podobny do zmian litych i ca?y strach zaczyna si? na nowo, dodatkowo trudno si? diagnozuje takie piersi.
Czytam wypowiedzi dziewczyn, które przesz?y przez nowotwór w m?odym wieku, które mia?y b??dne diagnozy, b??dne wyniki biopsji i umieram ze strachu.
Z tego co czytam , kobietom z podobnymi problemami lekarze mówi? to samo.

Wy dziewczyny jednak piszecie, ?e lekarze podchodz? do nas lekcewa??co.
Zalecacie wizyty u specjalistów, i to, ?eby nie dawa? si? zby?.
To jest normalne po tym co przesz?y?cie.

Ale co my mamy zrobi? ?
Robi?am biopsje, chodz? do lekarzy, który maj? bardzo dobre opinie, badam si? regularnie i coraz bardziej obsesyjnie boj?.
Du?o czytam o chorobach, diagnostyce, leczeniu – chyba za du?o!
Ale mimo wszystko nie jestem lekarzem, a musz? komu? wierzy? i jakich? rad si? trzyma?.

+Quote Post
Lunes
26.11.2008, 12:33

Zarejestrowana
34
24-11 08
Kujawsko-pomorskie
1,276

hipasia76 wiesz co jak poszlam to jednego onkologa i powiedzialam ze juz przeszkadza mi mysl ze chodze z guzem ze ma on ponad 1.5 cm i ze chcialabym go usunac bo bylabym spokojniejsza..to zdziwil sie powiedzial ze to nie jest guz tylko torbiel (inny lekarz jednak potwierdzil ze to jest jednak guz) i ze nie rozumiem on dlaczego tak mloda dziewczyna lubi sie tak ciac. Ze zamast unikac operacji to ja bym sie tylko ci?la tym bardziej ze wg niego to jest chore i nie ma zadnych powodow by operacje przeprowadzic. Zrobil ze mnie hipochondryczke wyszlam na idiotke i tyle. Oni ie cche usuwac guzow.. Fakt ja mam male piersi i chyba nic by nie zostalo gdybym usunela wszystko,ale sam fakt ze chodze z "bomb? zegarow?" tez mnie nie napawa optymizmem.....

Chodze od lekarza do lekarza rpywatnie najczesciej trwonie pieniadze ktorych juz wlasciwie nie mam bo skad? A efekt taki sam: obserwowac:/

--------------------

+Quote Post
mag_dag
26.11.2008, 16:11

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

dziewczyny, wszystko co piszecie to prawda... jest k?opot z takim zmianami ?agodnym, które l?gn? si? jak oszala?e i strach z nimi ?y? z jednej strony, a z drugiej niewykonalne jest usuwanie wszystkich...

ja chyba by?abym za usuni?ciem najwi?kszych, wygl?daj?cych na usg jak zmiany lite - wszelkie torbiele nie powinny by? brane pod uwag? jako gro?ne...
ja Wam nic nie doradz?, bo nie jestem lekarzem...chcia?am tylko napisa?, ?e usuwanie zmian ?agodnych z piersi, to nie musi by? operacja z usypianiem i ca?ym tym cyrkiem...
mo?na je usuwa? mammotomem, sama mia?am usuwane tak 2 ?agodne zmiany ze zdrowej piersi - a usuwa?am je tylko ze wzgl?du na swoj? przesz?o?? onkologiczn?, przedtem 2 zmiany usuwa?am aparatem ABBI - s? to zabiegi w znieczuleniu miejscowym - wi?c niech lekarze nie mówi? Wam, ?e d??ycie do operacji, bo to ?adna operacja nie jest...po zabiegu idzie si? do domu i nawet nie ma ?ladu po nacinaniu ...

wymarzona sytuacja to taka kiedy ma si? zaufanego lekarza i mo?na zda? si? na jego opini? bez obaw...
i tego Wam obu ?ycz? //u?miech

buziakowuj? serdecznie //big buziak

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
hipasia76
26.11.2008, 19:38

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
9
11-11 08
1,228

Mag Dag
Dzi?ki za odpowied? i za to ,?e macie tyle cierpliwo?ci do zadawanch przez nas pyta?.
Wiesz, ja mam takiego lekarza, specjalist? od nowotworów piersi i staram si? mu ufa?.
Rozumiem te?,?e lekarze nie s? bogami i czasami te? mog? sie my??i?, a nie koniecznie wynika to z zaniedbania pacjenta.

Ja nie boj? si? ani operacji, ani blizn.
Chc? tylko zrobi? to co jest naprawd? s?uszne i nie chc?,?eby si? potem okaza?o,?e s? jakie? zrosty trudne do odró?nienia od guzów.
Ale o tym co b?dzie lepsze musz? si? chyba przekona? sama.
Nikt mi nie da mi gwarancji, bo ilu ludzi tyle przypadków.

Co do usuwania zmian to lekarz mi mówi?,?e by?oby to w znieczukeniu miejscowym, ale on odradza mammotom, bo cz?st zdarzaj? po takim usuwaniucz?sto powstaj? rozleg?e krwiaki.
O aparacie ABBI nic nie wspomina?.

Piszesz,?e mia?a? usuwane zmiany ?agodne ze zdrowej piersi ze wzgl?du na "przesz?o??" onkologiczn?.
Czy te zmiany ?agodne pojawi?y si? ju? po chorobie, czy wcze?niej te? jakie? mia?a?, a guz z?o?liwy pojawi? sie mi?dzy nimi?

+Quote Post
mag_dag
26.11.2008, 20:03

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

hipasiu, najpierw zachorowa?am na raka, maj?c 37 lat a dopiero potem pojawi?y si? w drugiej piersi zmiany, dwa lata po chorobie dwa gruczolakow?ókniaki i nast?pne dwa po nast?pnych 2 latach... lekarz mówi?, ?e tak? mam urod? ...//oczko
ale w wyniku hist-pat po mastektomii oprócz guza z?o?liwego mia?am te? opisan? zmian? ?agodn? - gruczolakow?ókniak w?a?nie...

tyle, ?e jak ja posz?am do gina z wymacanym przez siebie guzem, który pó?niej okaza? si? by? z?o?liwy, to on z mety wys?a? mnie na usg, a doktor robi?cy usg równie szybko zrobi? z niego na miejscu biopsj? - on po prostu wygl?da? zupe?nie inaczej ni? gruczolakow?ókniak... niestety wiem jednak, ?e nie ka?dy z?o?liwy guz w piersi od razu wygl?da na z?o?liwy, cz?sto robi zmy?k?... g?ównie dlatego potem upiera?am si? przy usuwaniu zmian ze zdrowej piersi

aparat ABBI jest chyba tylko w kilku miejscach w Polsce, ale nie wiem czy nie wypar?o go w?a?nie usuwanie mammotomem, bo ten sam lekarz robi? mi zabiegi na ABBI i na mammotomie, tyle, ?e te mammotomowe to w?a?nie te pó?niejsze dwie zmiany... bez?ladowe, bo naci?cie ma 4 mm...
pisa?am o braku blizn i ca?ego ko?ooperacyjnego cyrku nie dlatego, ?e to jaki? problem mie? kilka blizn na cycku, tylko dlatego, ?e ka?da operacja w znieczuleniu ogólnym jest wi?kszym obci??eniem dla organizmu ni? taki zabieg w znieczuleniu miejscowym...
o krwiakach mog? tylko powiedzie?, ?e mnie si? nie przytrafi?y //oczko

mam nadziej?, ?e cho? ciut pomog?am //oczko

buziakowuj? serdecznie //big buziak

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
« · Wykrywanie · »

2 V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 19.12.2014 - 17:30