902 Drogie Amazonki prosze o pomoc!!!! - Forum Amazonki Net
  IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

> Zasady

Pamiętajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikając na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najważniejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzić w archiwum czy temat nie był już poruszany. Do tego służy funkcja Szukaj.
-postaraj się wybrać odpowiedni dział do treści postu
-
nazwy tematów nieodpowiadające treści w nich zawartych będą zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemyślany - to nie jest chat i macie czas na sformułowanie czytelnej wypowiedzi. Staramy się pisać po polsku. Jeśli coś chcemy dodać, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego użytkownika, używamy opcji EDYTUJ

Dziękuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikając na poniższy link znajdziecie archiwalne tematy z działu WYKRYWANIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=3.0

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Drogie Amazonki prosze o pomoc!!!!
Lunes
post 24.11.2008, 13:19
Post #1

wykazujący aktywność na forum

Grupa: Zarejestrowana
Nr użytkownika: 1,276
Numer GG: 4304290

Zwracam się do Was z ogromną prośbą o rade:( Jesteście doświadczone przez zycie w tej trudnej sprawie i mam nadzieje, że ktoras z Was poradzi mi co zrobic.

Jestem po jednej operacji (mialam ja w styczniu -wlokniaka 4cm).
Byłam zrobic usg kontrolne i wynik jest taki:

Piersi bogatogruczołowe.
Obustronnie nieliczne torbiele do 1cm dł.
Obecne ponadto zmiany innego typu:
W p. prawej uwidoczniono:
- na godz 10.30 owalny lity guzek nieco większy niż w badaniu z 10.2007r o wym. 17x9mm- fibroadenoma susp
- na g. 2.30 podobnego typu nowa zmiana o wym. 9x 4.5mm
- na godz 12.30 w glebi dwa owalne guzki do 5mm dl: torbiel gęsta? fiboradenoma?
- na g.1 ok 3cm od otoczki policykliczna zmiana- gęsta torbiel? wymiary 8x5mm- do kontroli
W piersi lewej sa obcne zmiany:
-na g. 10 owalny lity guzek - wym. 14x7mm- fad susp
- na godz 11 2 guzy o wym. 7x3 i 7x4 mm
- na g. 2.30 policykliczny guzek o wym. 15x6mm- nico wiekszy niż poprzednio - do we. BAC
Razem 9 guzów!

Doły pachowe wolne od patologicznych węzłow chlonnych.

Onkolog powiedzial ze tego jest za duzo i mam male piersi wiec jesli chialabym usunac to cale piersi by wyszly:( Ze mam czekac i obserwowac. Rozumiem to bo innego wyjscia nie ma. Ale czy napewno?? Samo badanie pokazuje ze mam sklonnosci do wlokniakow ale znam przypadki osob ktore tez mialy sklonnosci a okazalo sie ze jeden z nich najmniejszy sie uzlosliwil..lecz nim lekarze to spostrzegli juz byl mocny stopien zaawansowania:( nie wiem co robic:(

Dziewczyny z innego forum polecily mi zrobic badania genetyczne i 8 grudnia jestem zapisana do poradni genetyki nowotworow:( Czy lekarze postepuja slusznie- bylam juz u 3 i kazdy kaze czekac..CZesto oni traktuja nas maszynowo czego konsekwnecje sa oplakana..a ja mam 24 lata i chce byc matka:( Prosze pomóżcie:(

--------------------
Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem.
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
post 24.11.2008, 13:19
Post #

Quote Post
ToJa
post 24.11.2008, 13:40
Post #2

Guru na forum
Ikona Grupy

Grupa: Wspiera forum
Nr użytkownika: 644

witaj
pewnie nasi forumowi fachowcy Ci cos podpowiedzą (musisz poczekać, zajrzą do Twego wątku napewno)
a mnie nasunęła się taka myśl:
a mamografia była?
po moim usg lekarz (ten który robił usg) powiedział - ognisko zapalne jest -
drugi lekarz (onkolog) obejrzał - wyglada jak włókniak - zrobił mamografie i biopsję - nic nie wyszło
trzeci lekarz (chirurg onkolog) - obejrzał usg, mamogr, wynik z biopsji (ten co nic nie wyszło)
- powiedział - 80% że to rak
ten trzeci miał rację

badania genetyczne warto zrobić, ale nie dadzą potwierdzenia, że teraz w którejś piersi jest on

+Quote Post
dani
post 24.11.2008, 13:50
Post #3

Guru na forum
Ikona Grupy

Nr użytkownika: 765

Hej!Witaj na forum...Przy jednej zmianie masz wskazanie do biopsji.Ja bym ją szybciutko wykonała i najlepiej gruboigłową,bo cienkoigłowa często nie trafia akurat w komórki nowotworowe..( za mały wycinek jest pobierany.Moja biopsja cienkoigłowa nie wykazała takowych... )....
A poza tym,tak jak ToJa napisała,za chwilę odezwą się nasze ekspertki forumowe.One najlepiej Ci doradzą i przetłumaczą wyniki............Trzymaj się...........

--------------------

"Chcesz rozśmieszyć Boga....Opowiedz mu o swoich planach..."

+Quote Post
Lunes
post 24.11.2008, 13:54
Post #4

Nie mialam mammografii bo mam dopiero 24 lata! Wiec bazuje tylko na USG. dziekuje za odzew...u mnie tez mialam przygody. To USG ktore wypisalam wyzej jest sprzed tygodnia.

2 tygodnie temu robilam pierwsze usg wyszedl tylko jeden guz(chyba miala stary sprzet skoro nie zauwazyla reszty)..ktory zaniepokoil radiolog i powiedziala zebym nie dala sie mamic lekarzom i naciskala na usunicie..onkolog z kolei stiwerdzil ze to tylko torbiel i zrobil ze mnie hipochondryczke:(

A to USG wykazuje ze to jednak guz a nie torbiel bo to jest ten największy (na godz 10.30 owalny lity guzek nieco większy niż w badaniu z 10.2007r o wym. 17x9mm- fibroadenoma susp).

I wierz lekarzom.

--------------------
Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem.

+Quote Post
tysia757
post 24.11.2008, 14:20
Post #5

Nr użytkownika: 1,088
Numer GG: 8759245

Witaj lunes, nie daj się zignorować lekarzom. Pozdrawiam

+Quote Post
Al_la
post 24.11.2008, 14:39
Post #6

Guru na forum
Ikona Grupy

Grupa: Zespół Amazonki NET
Nr użytkownika: 7
Numer GG: 9520233

Witaj Lunes (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Oj, rzeczywiście masz kłopot, bo najlepsze wyjście, to usuwać wszystkie lite zmiany, a Ty masz ich sporo.
Chyba na Twoim miejscu usunęłabym zmianę, która jest zakwalifikowana do BAC. Jeśli BAC nic nie wykaże, a jest takie prawdopodobieństwo, to znów będziesz na początku drogi. Resztę obserwować.

Badanie genetyczne warto robić, ale w tym przypadku nic Ci ono nie podpowie. Nie ma pewności, że mając mutację zachorujesz i nie mając mutacji nie zachorujesz.

--------------------
W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
roza3
post 24.11.2008, 16:45
Post #7

Guru na forum
Ikona Grupy

Nr użytkownika: 27
Numer GG: 9493197

witaj Lunes (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

napewno bym sie upierała przy usunięciu zmian litych.....a szczególnie tego ,który rośnie juz od roku..........rok obserwacji juz wystarczy.........biopsja cienkoigłowa może niczego nie rozwiązac.........mój był lity.....pod skórą....widoczny "na oko" i pani doktor nie trafiła, kłując 3 razy....dopiero badanie śródoperacyjne wykazało co to jest

dużo tego niestety....nie brałaś jakis hormonów (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

badanie genetyczne na tyle sie może przydac,że jeżeli będzie mutacja to nareszcie sie powaznie Toba zajmą......a chorował ktoś wcześniej w Twojej rodzinie....bo to tez argument dla lekarzy
(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Lunes
post 24.11.2008, 18:42
Post #8

Nigdy nie brałam jakichkolwiek hormonow to raz.
Druga sprawa to to, że żaden lekarz ani śni wyciąc mi ktorykolwiek z tych guzów..bylam u trzech i nie ma takiej potrzeby...obserwowac..( tak powiedzialo dwoch lekarzy ktorzy sugerowali sie wczesniejszym usg gdzie byl tylko 1 guz)....a teraz jak to kolejne usg wykazalo 9 guzow to znow inny lekarz powiedzial ze jest tego za duzo i znow czekac i obserwowac czy nie rosna. Ale do diabla przeciez widac ze rosna...radiolog nawet to zaznaczyla i nikt nic sobie z tego nie zrobil.

Nie jestem osoba ktora panikuje ale odnosze wrazenie ze lekarze nie podchodza do mojej sytuacji powaznie gdyz jestem mloda i leca sobie w kulki. Martwi mnie to ich podejscie i lekceważacy stosunek do mojej sytuacji. A moze ja jednak wydziwiam- to niech ktos mi powie ,ze tak jest da mi w trąbe i sie zamkne!:)

Co do rodziny to moja prababcia miala raka ale odbytu. Jesli chodzi o raka piersi to nikt nie mial. Dziekuje kochane za odzew! Sciskam:*

--------------------

+Quote Post
Magda
post 24.11.2008, 19:00
Post #9

Guru na forum
Ikona Grupy

Nr użytkownika: 130
Numer GG: 9935708

Ja miałam guza 4,5 na 5 cm a moja ginekolog twierdziła że to budowa piersi.Teraz powinnam jej proteze wywalic na biurko i pokazac budowe piersi.Jeszcze mnie wyzwała od histeryczek.Jestem lweostronna od maja 2007 rJestem za pożądnym onkologiem niech wkońcu popatrzy przychylnym okiem na twoja sprawe.

+Quote Post
Lunes
post 24.11.2008, 21:38
Post #10

Ja też...mam nadzieje, że w końcu na takiego trafie. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

--------------------

+Quote Post
ToJa
post 25.11.2008, 8:50
Post #11

Guru na forum
Ikona Grupy

Nr użytkownika: 644

Gosiu
klikałam z Lunes na gg (podpowiedziałam, zeby do Ciebie klikneła)

no tak teraz spojrzałam, u Ciebie niewidoczne jest gg

Ty własnie możesz polecic konkretnego lekarza

+Quote Post
amazonka46
post 25.11.2008, 9:06
Post #12

Expert na forum

Nr użytkownika: 827
Numer GG: 9513819

Lunes nie poddawaj się jak wyrzucają cię jednymi drzwiami to wejdż drugimi a jak zabraknie drzwi to oknem w końcu jakiś lekarz musi Tobie pomóć są młode dziewczyny które brały udział w tworzeniu kalendarza niejedna z jedną są nawet wywiady w internecie z dziewczynami może to przekonałoby któregoś z lekarzy aby zrobili porządne badania i zadecydowali co z tym zrobić oni chyba zapomnieli o przysiędze Hipokratesa i co poniektórzy odchaczają swoją obecność w pracy zyczę powodzenia

--------------------
Życie to jak okręt na dalekim oceanie wie z jakiego portu wyszedł nie wie w jakim stanie

+Quote Post
Lunes
post 25.11.2008, 11:18
Post #13

Dziekuje za to ze jestescie.

Gosiu ja mieszkam kolo Bydgoszczy i leczylam sie wczesniej w Klinice Onkologii w Bydgoszczy...operowal mnie dr Gralec.

Studiuje w Słupsku w zwiazku z czym lepiej mi dojechac do Gdańska( i teraz tu sie lecze- jesli mozna wogole to nazwac leczeniem, chodzenie od lekarza do lekarza). Obecnie mam karte w Akademii Medycznej w Gdańsku i "prowadzi" mnie dr Romanowski.

--------------------

+Quote Post
Ela63
post 25.11.2008, 12:54
Post #14

Guru na forum
Ikona Grupy

Nr użytkownika: 75

Witaj Lunes...rzeczywiście podejście lekarzy do Twojego problemu jest dość dziwne a nawet można stwierdzić że lekceważące.Dziewczyny posłużyły już Ci radą więc nie czekaj tylko zmieniaj lekarza/ja upierałabym się do usunięcia zmiany litej/.

Ja jestem prawostronna od sierpnia 2007 roku/moja zmiana miała być włókniakiem/ ale ja trafiłam na lekarzy którzy działali szybko /od wykrycia do operacji minęły 2 miesiące/ poza tym tak jak Ty nie zażywałam hormonów/nigdy a mój rak był hormonozależny.

Lunes życzę Ci szybkich i trafnych decyzji lekarskich...a na wszelkie smutki i radości masz nas.

+Quote Post
Lunes
post 25.11.2008, 13:00
Post #15

Dziekuje...

Dzis jak ktos życzy mi zdrowia...te zyczenia nabierają szczególnego znaczenia..niż wczesniej..

--------------------

+Quote Post
hipasia76
post 26.11.2008, 9:53
Post #16

początkujący na forum
**

Nr użytkownika: 1,228

Lunes
Mam chyba sytuację podobną do Twojej (pisałam już na forum).
Mam 5 guzków w prawej piersi i 1 w lewej.
Dodatkowo kilka drobnych torbielków.
Co kolejne usg to nowa zmiana.
Ja nie wycinałam żadnego włókniaka, robiłam biopsje wszystkich i w zeszłym tygodniu byłam kolejny raz u dobrego specjalisty z ośrodka onkologicznego – chirurga onkologa.
Jego zdaniem powinnam wyciąć 2 największe.
Niestety mam tendencje do tworzenia się takich zmian i czytając różne fora widzę, że nie jestem sama z taką ilością zmian.
Rozumiem Twoje obawy, bo sama nie wiem co robić.
Ja najchętniej wycięłabym wszystkie, bo mam obsesję raka i ciągle głowę splątaną czarnymi myślami.
Jednak zarówno onkolog, jak i radiolog i patomorfolog uprzedzają mnie, że te zmiany mają tendencję do odnawiania się, a powstałe po wycinaniu blizny często dają obraz na usg podobny do zmian litych i cały strach zaczyna się na nowo, dodatkowo trudno się diagnozuje takie piersi.
Czytam wypowiedzi dziewczyn, które przeszły przez nowotwór w młodym wieku, które miały błędne diagnozy, błędne wyniki biopsji i umieram ze strachu.
Z tego co czytam , kobietom z podobnymi problemami lekarze mówią to samo.

Wy dziewczyny jednak piszecie, że lekarze podchodzą do nas lekceważąco.
Zalecacie wizyty u specjalistów, i to, żeby nie dawać się zbyć.
To jest normalne po tym co przeszłyście.

Ale co my mamy zrobić ?
Robiłam biopsje, chodzę do lekarzy, który mają bardzo dobre opinie, badam się regularnie i coraz bardziej obsesyjnie boję.
Dużo czytam o chorobach, diagnostyce, leczeniu – chyba za dużo!
Ale mimo wszystko nie jestem lekarzem, a muszę komuś wierzyć i jakichś rad się trzymać.

+Quote Post
Lunes
post 26.11.2008, 12:33
Post #17

hipasia76 wiesz co jak poszlam to jednego onkologa i powiedzialam ze juz przeszkadza mi mysl ze chodze z guzem ze ma on ponad 1.5 cm i ze chcialabym go usunac bo bylabym spokojniejsza..to zdziwil sie powiedzial ze to nie jest guz tylko torbiel (inny lekarz jednak potwierdzil ze to jest jednak guz) i ze nie rozumiem on dlaczego tak mloda dziewczyna lubi sie tak ciac. Ze zamast unikac operacji to ja bym sie tylko cięla tym bardziej ze wg niego to jest chore i nie ma zadnych powodow by operacje przeprowadzic. Zrobil ze mnie hipochondryczke wyszlam na idiotke i tyle. Oni ie cche usuwac guzow.. Fakt ja mam male piersi i chyba nic by nie zostalo gdybym usunela wszystko,ale sam fakt ze chodze z "bombą zegarową" tez mnie nie napawa optymizmem.....

Chodze od lekarza do lekarza rpywatnie najczesciej trwonie pieniadze ktorych juz wlasciwie nie mam bo skad? A efekt taki sam: obserwowac:/

--------------------

+Quote Post
mag_dag
post 26.11.2008, 16:11
Post #18

Guru na forum
Ikona Grupy

Nr użytkownika: 49

dziewczyny, wszystko co piszecie to prawda... jest kłopot z takim zmianami łagodnym, które lęgną się jak oszalałe i strach z nimi żyć z jednej strony, a z drugiej niewykonalne jest usuwanie wszystkich...

ja chyba byłabym za usunięciem największych, wyglądających na usg jak zmiany lite - wszelkie torbiele nie powinny być brane pod uwagę jako groźne...
ja Wam nic nie doradzę, bo nie jestem lekarzem...chciałam tylko napisać, że usuwanie zmian łagodnych z piersi, to nie musi być operacja z usypianiem i całym tym cyrkiem...
można je usuwać mammotomem, sama miałam usuwane tak 2 łagodne zmiany ze zdrowej piersi - a usuwałam je tylko ze względu na swoją przeszłość onkologiczną, przedtem 2 zmiany usuwałam aparatem ABBI - są to zabiegi w znieczuleniu miejscowym - więc niech lekarze nie mówią Wam, że dążycie do operacji, bo to żadna operacja nie jest...po zabiegu idzie się do domu i nawet nie ma śladu po nacinaniu ...

wymarzona sytuacja to taka kiedy ma się zaufanego lekarza i można zdać się na jego opinię bez obaw...
i tego Wam obu życzę //uśmiech

buziakowuję serdecznie //big buziak

--------------------
Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zakończona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
hipasia76
post 26.11.2008, 19:38
Post #19

początkujący na forum
**

Nr użytkownika: 1,228

Mag Dag
Dzięki za odpowiedź i za to ,że macie tyle cierpliwości do zadawanch przez nas pytań.
Wiesz, ja mam takiego lekarza, specjalistę od nowotworów piersi i staram się mu ufać.
Rozumiem też,że lekarze nie są bogami i czasami też mogą sie myśłić, a nie koniecznie wynika to z zaniedbania pacjenta.

Ja nie boję się ani operacji, ani blizn.
Chcę tylko zrobić to co jest naprawdę słuszne i nie chcę,żeby się potem okazało,że są jakieś zrosty trudne do odróżnienia od guzów.
Ale o tym co będzie lepsze muszę się chyba przekonać sama.
Nikt mi nie da mi gwarancji, bo ilu ludzi tyle przypadków.

Co do usuwania zmian to lekarz mi mówił,że byłoby to w znieczukeniu miejscowym, ale on odradza mammotom, bo częst zdarzają po takim usuwaniuczęsto powstają rozległe krwiaki.
O aparacie ABBI nic nie wspominał.

Piszesz,że miałaś usuwane zmiany łagodne ze zdrowej piersi ze względu na "przeszłość" onkologiczną.
Czy te zmiany łagodne pojawiły się już po chorobie, czy wcześniej też jakieś miałaś, a guz złośliwy pojawił sie między nimi?

+Quote Post
mag_dag
post 26.11.2008, 20:03
Post #20

Guru na forum
Ikona Grupy

Nr użytkownika: 49

hipasiu, najpierw zachorowałam na raka, mając 37 lat a dopiero potem pojawiły się w drugiej piersi zmiany, dwa lata po chorobie dwa gruczolakowłókniaki i następne dwa po następnych 2 latach... lekarz mówił, że taką mam urodę ...//oczko
ale w wyniku hist-pat po mastektomii oprócz guza złośliwego miałam też opisaną zmianę łagodną - gruczolakowłókniak właśnie...

tyle, że jak ja poszłam do gina z wymacanym przez siebie guzem, który później okazał się być złośliwy, to on z mety wysłał mnie na usg, a doktor robiący usg równie szybko zrobił z niego na miejscu biopsję - on po prostu wyglądał zupełnie inaczej niż gruczolakowłókniak... niestety wiem jednak, że nie każdy złośliwy guz w piersi od razu wygląda na złośliwy, często robi zmyłkę... głównie dlatego potem upierałam się przy usuwaniu zmian ze zdrowej piersi

aparat ABBI jest chyba tylko w kilku miejscach w Polsce, ale nie wiem czy nie wyparło go właśnie usuwanie mammotomem, bo ten sam lekarz robił mi zabiegi na ABBI i na mammotomie, tyle, że te mammotomowe to właśnie te późniejsze dwie zmiany... bezśladowe, bo nacięcie ma 4 mm...
pisałam o braku blizn i całego kołooperacyjnego cyrku nie dlatego, że to jakiś problem mieć kilka blizn na cycku, tylko dlatego, że każda operacja w znieczuleniu ogólnym jest większym obciążeniem dla organizmu niż taki zabieg w znieczuleniu miejscowym...
o krwiakach mogę tylko powiedzieć, że mnie się nie przytrafiły //oczko

mam nadzieję, że choć ciut pomogłam //oczko

buziakowuję serdecznie //big buziak

--------------------
Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zakończona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.07.2014 - 11:19