IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

23 V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Herceptyna - wymiana doswiadczen
V
Eva
5.03.2008, 9:50

Guru na forum

Wspiera forum
674
14-11 07
151
Numer GG: 8236321

Herceptyn? zacz??am bra? cztery miesi?ce po na?wietlaniach ale w pierwszej wersji mia?am zacz?? dwa miesi?ce wcze?niej. Poniewa? podejrzewano przerzuty, zoperowano mi p?uca i Herceptyna troch? si? przesun??a.
Pierwsz? dawk? dosta?am na oddziale pod os?on? leku przeciwuczuleniowego i sterydu. Lek podawany by? przez pomp? a potem jeszcze dob? le?a?am w szpitalu. Kolejne wlewy by?y ju? na oddziale dziennym chemioterapii , za ka?dym razem dostawa?am te? ampu?k? Phenazoliny domi??niowo. Regularnie co trzy tygodnie robi?am biochemi?, morfologi? i markery. Echo serca prywatnie co pó? roku. Nigdy nic si? nie dzia?o, serducho te? wysz?o z tego bez szwanku. Jednak przy ostatnim badaniu lekarz mówi? mi, ?e mia? jeden przypadek uszkodzenia mi??nia sercowego i kobieta musia?a przerwa? leczenie. My?l? Sylwia, ?e nie warto martwi? si? na zapas a Herceptyna dobra rzecz je?li daj? trzeba bra? (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
Przeka? 1% podatku dla Kubusia www.kubaostasz.pl
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
5.03.2008, 9:50
#

Quote Post
sylwia
6.03.2008, 10:31

Expert na forum

Zarejestrowana
364
5-01 08
nadmorze
254
Numer GG: 12143691

Dzi?ki Eva.
Ja zaczynam po ?wi?tach. Jeszcze tylko "echo", ?wi?cenie jajeczek i ........co trzeci pi?tek zarezerwowany.
Pani doktor mówi?a, ?e po pierwszej dawce mog? by? skoki ci?nienia, os?abienie, z?e samopoczucie, bo jest to porcja troch? wi?ksza, tzw. wysyceniowa?, czy nasyceniowa.
Podanie leku w przychodni, ale trzeba zarezerwowa? sobie dzie?, bo do 15-tej obserwacja.

Dobrze, ?e by?y jakie? os?ony u Ciebie podawane. B?d? sie bacznie przygl?da?, co te? mnie zaaplikuj?.

I bardzo prosz? równie? inne kole?anki leczone herc. o wymian? do?wiadcze? z pierwszego razu.
(IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
Teraz ju? wiem, ?ycie cudem jest.......
Nie wolno mi marnowa? chwil...........

+Quote Post
Bajdunia
7.03.2008, 8:31

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
319
12-11 07
Dziki Zachód
136

Wtr?c? si? te? w ten temat,bo mam zacz?? leczenie herceptyn? za 3 tygodnie.I tylko tyle wiem.A tu gzie? przeczyta?am,?e te leczenie trwa przez rok?A wlewy s? co 3 tygodnie?Jak d?ugo sie "siedzi" na kroplowce?

+Quote Post
Eva
7.03.2008, 10:51

Guru na forum

Wspiera forum
674
14-11 07
151

Bajduniu krop?ówka powinna kapa? ok. 1,5 godziny czasami przed?u?a?o si? do 2. Pierwsza troch? d?u?ej ale nie pami?tam...

--------------------

+Quote Post
Dakota
7.03.2008, 11:16

Guru na forum

Zarejestrowana
909
10-11 07
Niemcy
118

Zdam relacje z mojego prawie 9-cio miesiecznego kolezenstwa z herceptynka....
Zaliczam sie do programu rocznego przyjmowania herceptyny, ze wzgledu
na pozytywny wynik her2...zaczelam w lipcu2007 i w tym roku w czerwcu koncze...
Pierwsze podanie mialam 3 tygodnie po ostatniej chemii...jeszcze w trakcie
naswietlan....do pierwszych dwoch infuzji dostalam profilaktycznie, przeciwuczuleniowo
...kortizon...nastepne wlewy juz bez sterydow...i mniej, wiecej kazda infuzja trwa do
2 godzin. Ogolnie nie odczuwam wiekszych skutkow ubocznych...poza stanami zmeczenia,
rozdwajaniem paznokci....ale trudno powiedziec czy to akurat sprawka herceptyny, czy
raczej tamosa i zoladexu....ogolnie nie jest zle, mozna normalnie zyc i funkcjonowac...
co trzy tygodnie wypadzik na 2- godzinne podlaczenie i zadnych wiekszych problemow.
Ze wzgledu na minimalne ryzyko zaburzen pracy serca (ok.5% ) wskazane okresowe badania
serca.....zabrzmi moze smiesznie, ale dzis mam termin kontroli serducha....trzymam
kciuki za wszastkich herceptynowcow (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------

+Quote Post
Katty
7.03.2008, 16:04

Guru na forum

Zarejestrowana
758
5-11 07
Warszawa
17

Ja pierwsz? Herceptyn? dosta?am miesi?c po ostatniej chemii, we wrze?niu 2007r. Kroplówka lecia?a trzy godziny i potem jeszcze sze?? kazali mi zosta? na obserwacji.......ale po dwóch czy trzech wysz?am bo nic si? nie dzia?o.
Teraz 3-go marca wzi??am dziewi?t?, ka?da leci ok pó?torej godziny. Nic mi przed ani po nigdy nie podawali a ja czuj? sie normalnie. Jak mi sie uda wcze?nie sko?czy? to zawsze jeszcze gdzie? potem id? wykorzystuj?c fakt, ?e w ogóle wysz?am z domu bo le? jestem........
Paznokcie w porz?dku, serce ka?? bada? co jaki? czas a zm?czenie.......hm....nie wiem czy to akurat od Herceptyny....po prostu przyty?o mi sie troch? i ci??ki cz?owiek jaki?. Postanowi?am z wiosn? wi?cej si? rusza? a ?e leniwa jestem do ?wicze? to chocia? wind? przestan? jezdzi? a mieszkam na 6-tym pi?trze to jak trzy razy dziennie z psic? wyjde na spacer to ju? jest co?. I jeszcze mo?e uda mi si? przezwyci??y? lenistwo i chocia? jeden przystanek podej?? a nie wsiada? do autobusu pod domem......
Jeszcze osiem wlewów przede mn?. Jest ok. Bardziej wkurza mnie ten mój Aromek od siedmiu bole?ci bo po nim mam sensacje......jak sie zdenerwuj? to cisn? tym w k?t i tak si? sko?czy!!!! (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/angry.gif)

--------------------

+Quote Post
Bajdunia
7.03.2008, 16:45

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
319
12-11 07
Dziki Zachód
136

Dzi?kuj? za informacje,rozumiem Katty,?e razem masz 17 wlewów przez rok.A wyniki leczenia?Chodzi mi czy rak sie zmniejsza,czy ca?kiem zniknie.I jeszcze pytanko:czy przed podaniem herceptyny tez trzeba bada? krew w przeddzie? podania?

+Quote Post
Katty
7.03.2008, 23:02

Guru na forum

Zarejestrowana
758
5-11 07
Warszawa
17

Bajdunia, mnie rak ca?kiem znikn?? juz dawno. Herceptyn? bior? profilaktycznie.
A je?li chodzi o badania krwi przed wlewem to ja osobi?cie nie za ka?dym razem je robi?. Ale chyba powinno si?. Tak jak i wa?y? bo ponoc Herceptyn? te? podaje sie w dawkach zale?nie ile si? wa?y. A prucz tego, jak wspomina?am, echo seca co jakis czas i dezynsometri? ko?ci.

--------------------

+Quote Post
Bajdunia
8.03.2008, 16:27

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
319
12-11 07
Dziki Zachód
136

Dzi?ki Katty,jeszcze jedno pytanie:czy juz jak b?d? dostawa? sam? herceptyne to w?osy b?da odrasta??Czy dopiero po sko?czeniu leczenia?Pozdrawiam

+Quote Post
Al_la
21.03.2008, 14:17

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Herceptyna nie wp?ywa ujemnie na porost w?osów, wi?c zaczn? Ci rosn??.

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
Bajdunia
9.04.2008, 10:56

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
319
12-11 07
Dziki Zachód
136

Witam ponownie.Ja juz po 2 wlewach herceptyny.
U mnie jest tak:
Dostalam 3 chemie czerwone,mam jeszcze dosta? 3 bez czerwonej.
Na drugi dzie? po 3 chemi dali nasycaj?c? herceptyn? w ilo?ci 400ml.
Po tygodniu 200ml.
Jeszcze 3 chemie co 3 tygodnie i w miedzyczasie co tydzie? herceptyna.
Tu piszecie,?e maj? Wam podawa? przez rok.
Mi lekarka powiedzia?a,?e b?d? dostawa? ile si? da.
Gdy spyta?am czy przez rok,to powiedziala,?e przez kilka lat,a mo?e do ko?ca ?ycia.
No i mam co tydzie?,a Wy o 3 tygodnie.
Serducho OK.Paznokcie te?,d?ugie i twarde./hodowalam na wesele,ale musze obci??,bo szpony normalnie/.
Podtrzymujcie ten w?tek dziewczyny.Piszcie cu u Was. (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/biggrin.gif)

+Quote Post
Eva
9.04.2008, 11:25

Guru na forum

Wspiera forum
674
14-11 07
151

Bajduniu cz?sto?? podawania Herceptyny zale?y od tego czy podaje si? j? jako leczenie uzupe?niaj?ce ( co trzy tygodnie) przy przerzutach co tydzie?.

--------------------

+Quote Post
Bajdunia
9.04.2008, 11:40

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
319
12-11 07
Dziki Zachód
136

No to nie wiedzia?am,dzi?ki

+Quote Post
magda 24
9.04.2008, 13:52

Guru na forum

Zarejestrowana
631
5-11 07
Olsztyn
16
Numer GG: 6710847

wlasnie, uzupe?niaj?co (ja mam tak) dostaje si? co 3 tygodnie... moj pierwszy wlew trwa? 4h, a nast?pne ju? po pol godziny tylko....
nie wiem od czego to zale?y, bo piszecie, ze u Was dluzej to trwa...
co do skutkow ubocznych (ja przyjmuje herc. od stycznia br) to przez pierwszy tydzien po podaniu czuje sie jakos dziwnie, niby nic takiego, ale samopoczucie spada - czesto boli mnie glowa, zoladek, jestem s?aba.... jednak po tygodniu wszystko wraca do normy... Mamotsa kiedys pisala, ze ona podczas brania herceptyny to nawet leki przeciwwymiotne musiala brac....
wa?ne jest takze kontrolowanie serca, ja mam co 3 miesiace robione echo, a moja kolezanka musiala przerwac herc, gdyz badanie wykazalo uszkodzenie serca, jednak jest to odwracalne i po przerwaniu podawania leku, powinno wszystko wrocic do normy, wiec ona ma "zawieszona" herc. na czas jakis...

+Quote Post
Bajdunia
10.04.2008, 9:31

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
319
12-11 07
Dziki Zachód
136

No to nie jest tak ?le,damy rade.Mnie to oczy co? nawalaj?,nie wiem ju? od czego,bo mam ró?ne mieszanki jeszcze.Jak zostanie sama herceptyna to b?d? wiedzie? od czego.O sensacjach ?o??dkowych to ju? nie b?d? pisa?,ale te? s?.
Pozdrawiam serdecznie.

+Quote Post
Guest_Dorotkabp_*
14.04.2008, 12:25

Guest

Kochane kobietki,

czy wynik HER2(+) daje kwalifikacje do brania herceptyny? Czy która? z Was z pojedy?czym plusem bierze?
Pytam w imieniu mamusi, 10 lat po amputacji piersi, chemii, radio. Nie by?o wtedy badania na HER2. Zrobili jej dopiero teraz. 2007 przerzut do ko?ci miednicy strona prawa- 2008 strona lewa miednicy.
Czy z takim HER2 (+) mo?e zosta? zakwalifikowana do leczenia?

Dzi?kuj? z góry za odpowied?,
Dorota

+Quote Post
sylwia
14.04.2008, 12:31

Expert na forum

Zarejestrowana
364
5-01 08
nadmorze
254
Numer GG: 12143691

Dorotko, Herceptyna podawana jest tylko pacjentkom, u których oznaczono HER 2 +++, albo 3+.

--------------------
Teraz ju? wiem, ?ycie cudem jest.......
Nie wolno mi marnowa? chwil...........

+Quote Post
b.angel
14.04.2008, 15:09

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

Je?eli na wyniku by? jeden plusik to oznacza, ze rak by? herujemny i podawanie herceptyny w talim przypadku mija sie z celem- jest niepotrzebne po prostu ....

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
renkad
28.04.2008, 9:39

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
5
24-04 08
Bogatynia
560
Numer GG: 9647086

Witam wszystkich
Jestem na leczeniu herceptyn? i bardzo dobrze j? toleruj?. Dosta?am ju? siedem kursów herceptyny, nie mam skutków ubocznych, nie czuj? zm?czenia, po prostu rewelacja, troszk? mam problem z ?y?kami ale jako? narazie daj? rad?, a leczenie potrwa do grudnia 2008 roku. Co jaki? czas robi? echo serca, narazie jest wszystko dobrze, oby tak dalej. Bardzo ciesz? si? ?e bior? ten lek bo bardzo du?o dobrego s?ysza?am, na jego temat. (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/cool.gif) Trzymajcie si? !!!

+Quote Post
b.angel
28.04.2008, 21:20

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

tak wielko?c guza ma znaczenie
na dzie? dzisiejszy NFZ wydaje zgod? herceptyn? przy guzie powy?ej 2 cm i zaj?tych w?z?ach
Firma Roche prowadzi z NFZ rozmowy na temat rozszerzenia wskaza? do podania .......
a twoja znajoma je?eli mia?a ma?ego guza w?z?y czyste i G1- to ma ca?kiem niez?e "rokowania"
a to , ?e zrezygnowa?a z chemii to naprawd? nie by?o zbyt m?dre posuni?cie .........

ps. w przypadku twojej znajomej poniewa? nie mie?ci sie ona w wide?kach NFZ , je?eli lekarka chica?a jej podac herce to faktycznie musia?a wyst?pi? do Funduszu o tzw. ponadstandartowe leczenie

czyli to nie jest tak jak myslisz, ze lekarz olewa ..., nie chce dac leku albo wmawia co? .........

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
« · Leczenie · »

23 V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 21.12.2014 - 0:00