902 Herceptyna - wymiana doswiadczen - Forum Amazonki Net
  IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

> Zasady

Pamiętajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikając na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najważniejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzić w archiwum czy temat nie był już poruszany. Do tego służy funkcja Szukaj.
-postaraj się wybrać odpowiedni dział do treści postu
-
nazwy tematów nieodpowiadające treści w nich zawartych będą zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemyślany - to nie jest chat i macie czas na sformułowanie czytelnej wypowiedzi. Staramy się pisać po polsku. Jeśli coś chcemy dodać, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego użytkownika, używamy opcji EDYTUJ

Dziękuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikając na poniższy link znajdziecie archiwalne tematy z działu:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

23 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Herceptyna - wymiana doswiadczen
Eva
post 5.03.2008, 9:50
Post #21

Guru na forum
Ikona Grupy

Grupa: Wspiera forum
Nr użytkownika: 151
Numer GG: 8236321

Herceptynę zaczęłam brać cztery miesiące po naświetlaniach ale w pierwszej wersji miałam zacząć dwa miesiące wcześniej. Ponieważ podejrzewano przerzuty, zoperowano mi płuca i Herceptyna trochę się przesunęła.
Pierwszą dawkę dostałam na oddziale pod osłoną leku przeciwuczuleniowego i sterydu. Lek podawany był przez pompę a potem jeszcze dobę leżałam w szpitalu. Kolejne wlewy były już na oddziale dziennym chemioterapii , za każdym razem dostawałam też ampułkę Phenazoliny domięśniowo. Regularnie co trzy tygodnie robiłam biochemię, morfologię i markery. Echo serca prywatnie co pół roku. Nigdy nic się nie działo, serducho też wyszło z tego bez szwanku. Jednak przy ostatnim badaniu lekarz mówił mi, że miał jeden przypadek uszkodzenia mięśnia sercowego i kobieta musiała przerwać leczenie. Myślę Sylwia, że nie warto martwić się na zapas a Herceptyna dobra rzecz jeśli dają trzeba brać (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
Przekaż 1% podatku dla Kubusia www.kubaostasz.pl
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
post 5.03.2008, 9:50
Post #

Quote Post
sylwia
post 6.03.2008, 10:31
Post #22

Expert na forum

Grupa: Zarejestrowana
Nr użytkownika: 254
Numer GG: 12143691

Dzięki Eva.
Ja zaczynam po świętach. Jeszcze tylko "echo", święcenie jajeczek i ........co trzeci piątek zarezerwowany.
Pani doktor mówiła, że po pierwszej dawce mogą być skoki ciśnienia, osłabienie, złe samopoczucie, bo jest to porcja trochę większa, tzw. wysyceniowa?, czy nasyceniowa.
Podanie leku w przychodni, ale trzeba zarezerwować sobie dzień, bo do 15-tej obserwacja.

Dobrze, że były jakieś osłony u Ciebie podawane. Będę sie bacznie przyglądać, co też mnie zaaplikują.

I bardzo proszę również inne koleżanki leczone herc. o wymianę doświadczeń z pierwszego razu.
(IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
Teraz już wiem, życie cudem jest.......
Nie wolno mi marnować chwil...........

+Quote Post
Bajdunia
post 7.03.2008, 8:31
Post #23

duża praktyka na forum

Nr użytkownika: 136

Wtrącę się też w ten temat,bo mam zacząć leczenie herceptyną za 3 tygodnie.I tylko tyle wiem.A tu gzieś przeczytałam,że te leczenie trwa przez rok?A wlewy są co 3 tygodnie?Jak długo sie "siedzi" na kroplowce?

+Quote Post
Eva
post 7.03.2008, 10:51
Post #24

Guru na forum
Ikona Grupy

Bajduniu kropłówka powinna kapać ok. 1,5 godziny czasami przedłużało się do 2. Pierwsza trochę dłużej ale nie pamiętam...

--------------------

+Quote Post
Dakota
post 7.03.2008, 11:16
Post #25

Guru na forum

Nr użytkownika: 118

Zdam relacje z mojego prawie 9-cio miesiecznego kolezenstwa z herceptynka....
Zaliczam sie do programu rocznego przyjmowania herceptyny, ze wzgledu
na pozytywny wynik her2...zaczelam w lipcu2007 i w tym roku w czerwcu koncze...
Pierwsze podanie mialam 3 tygodnie po ostatniej chemii...jeszcze w trakcie
naswietlan....do pierwszych dwoch infuzji dostalam profilaktycznie, przeciwuczuleniowo
...kortizon...nastepne wlewy juz bez sterydow...i mniej, wiecej kazda infuzja trwa do
2 godzin. Ogolnie nie odczuwam wiekszych skutkow ubocznych...poza stanami zmeczenia,
rozdwajaniem paznokci....ale trudno powiedziec czy to akurat sprawka herceptyny, czy
raczej tamosa i zoladexu....ogolnie nie jest zle, mozna normalnie zyc i funkcjonowac...
co trzy tygodnie wypadzik na 2- godzinne podlaczenie i zadnych wiekszych problemow.
Ze wzgledu na minimalne ryzyko zaburzen pracy serca (ok.5% ) wskazane okresowe badania
serca.....zabrzmi moze smiesznie, ale dzis mam termin kontroli serducha....trzymam
kciuki za wszastkich herceptynowcow (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------

+Quote Post
Katty
post 7.03.2008, 16:04
Post #26

Guru na forum

Nr użytkownika: 17

Ja pierwszą Herceptynę dostałam miesiąc po ostatniej chemii, we wrześniu 2007r. Kroplówka leciała trzy godziny i potem jeszcze sześć kazali mi zostać na obserwacji.......ale po dwóch czy trzech wyszłam bo nic się nie działo.
Teraz 3-go marca wzięłam dziewiątą, każda leci ok półtorej godziny. Nic mi przed ani po nigdy nie podawali a ja czuję sie normalnie. Jak mi sie uda wcześnie skończyć to zawsze jeszcze gdzieś potem idę wykorzystując fakt, że w ogóle wyszłam z domu bo leń jestem........
Paznokcie w porządku, serce każą badać co jakiś czas a zmęczenie.......hm....nie wiem czy to akurat od Herceptyny....po prostu przytyło mi sie trochę i ciężki człowiek jakiś. Postanowiłam z wiosną więcej się ruszać a że leniwa jestem do ćwiczeń to chociaż windą przestanę jezdzić a mieszkam na 6-tym piętrze to jak trzy razy dziennie z psicą wyjde na spacer to już jest coś. I jeszcze może uda mi się przezwyciężyć lenistwo i chociaż jeden przystanek podejść a nie wsiadać do autobusu pod domem......
Jeszcze osiem wlewów przede mną. Jest ok. Bardziej wkurza mnie ten mój Aromek od siedmiu boleści bo po nim mam sensacje......jak sie zdenerwuję to cisnę tym w kąt i tak się skończy!!!! (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/angry.gif)

--------------------

+Quote Post
Bajdunia
post 7.03.2008, 16:45
Post #27

duża praktyka na forum

Dziękuję za informacje,rozumiem Katty,że razem masz 17 wlewów przez rok.A wyniki leczenia?Chodzi mi czy rak sie zmniejsza,czy całkiem zniknie.I jeszcze pytanko:czy przed podaniem herceptyny tez trzeba badać krew w przeddzień podania?

+Quote Post
Katty
post 7.03.2008, 23:02
Post #28

Guru na forum

Nr użytkownika: 17

Bajdunia, mnie rak całkiem zniknął juz dawno. Herceptynę biorę profilaktycznie.
A jeśli chodzi o badania krwi przed wlewem to ja osobiście nie za każdym razem je robię. Ale chyba powinno się. Tak jak i ważyć bo ponoc Herceptynę też podaje sie w dawkach zależnie ile się waży. A prucz tego, jak wspominałam, echo seca co jakis czas i dezynsometrię kości.

--------------------

+Quote Post
Bajdunia
post 8.03.2008, 16:27
Post #29

duża praktyka na forum

Dzięki Katty,jeszcze jedno pytanie:czy juz jak będę dostawać samą herceptyne to włosy będa odrastać?Czy dopiero po skończeniu leczenia?Pozdrawiam

+Quote Post
Al_la
post 21.03.2008, 14:17
Post #30

Guru na forum
Ikona Grupy

Grupa: Zespół Amazonki NET
Nr użytkownika: 7
Numer GG: 9520233

Herceptyna nie wpływa ujemnie na porost włosów, więc zaczną Ci rosnąć.

--------------------
W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
Bajdunia
post 9.04.2008, 10:56
Post #31

duża praktyka na forum

Witam ponownie.Ja juz po 2 wlewach herceptyny.
U mnie jest tak:
Dostalam 3 chemie czerwone,mam jeszcze dostać 3 bez czerwonej.
Na drugi dzień po 3 chemi dali nasycającą herceptynę w ilości 400ml.
Po tygodniu 200ml.
Jeszcze 3 chemie co 3 tygodnie i w miedzyczasie co tydzień herceptyna.
Tu piszecie,że mają Wam podawać przez rok.
Mi lekarka powiedziała,że będę dostawać ile się da.
Gdy spytałam czy przez rok,to powiedziala,że przez kilka lat,a może do końca życia.
No i mam co tydzień,a Wy o 3 tygodnie.
Serducho OK.Paznokcie też,długie i twarde./hodowalam na wesele,ale musze obciąć,bo szpony normalnie/.
Podtrzymujcie ten wątek dziewczyny.Piszcie cu u Was. (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/biggrin.gif)

+Quote Post
Eva
post 9.04.2008, 11:25
Post #32

Guru na forum
Ikona Grupy

Bajduniu częstość podawania Herceptyny zależy od tego czy podaje się ją jako leczenie uzupełniające ( co trzy tygodnie) przy przerzutach co tydzień.

--------------------

+Quote Post
Bajdunia
post 9.04.2008, 11:40
Post #33

duża praktyka na forum

No to nie wiedziałam,dzięki

+Quote Post
magda 24
post 9.04.2008, 13:52
Post #34

Guru na forum

Nr użytkownika: 16
Numer GG: 6710847

wlasnie, uzupełniająco (ja mam tak) dostaje się co 3 tygodnie... moj pierwszy wlew trwał 4h, a następne już po pol godziny tylko....
nie wiem od czego to zależy, bo piszecie, ze u Was dluzej to trwa...
co do skutkow ubocznych (ja przyjmuje herc. od stycznia br) to przez pierwszy tydzien po podaniu czuje sie jakos dziwnie, niby nic takiego, ale samopoczucie spada - czesto boli mnie glowa, zoladek, jestem słaba.... jednak po tygodniu wszystko wraca do normy... Mamotsa kiedys pisala, ze ona podczas brania herceptyny to nawet leki przeciwwymiotne musiala brac....
ważne jest takze kontrolowanie serca, ja mam co 3 miesiace robione echo, a moja kolezanka musiala przerwac herc, gdyz badanie wykazalo uszkodzenie serca, jednak jest to odwracalne i po przerwaniu podawania leku, powinno wszystko wrocic do normy, wiec ona ma "zawieszona" herc. na czas jakis...

+Quote Post
Bajdunia
post 10.04.2008, 9:31
Post #35

duża praktyka na forum

No to nie jest tak źle,damy rade.Mnie to oczy coś nawalają,nie wiem już od czego,bo mam różne mieszanki jeszcze.Jak zostanie sama herceptyna to będę wiedzieć od czego.O sensacjach żołądkowych to już nie będę pisać,ale też są.
Pozdrawiam serdecznie.

+Quote Post
Guest_Dorotkabp_*
post 14.04.2008, 12:25
Post #36

Guest

Kochane kobietki,

czy wynik HER2(+) daje kwalifikacje do brania herceptyny? Czy któraś z Was z pojedyńczym plusem bierze?
Pytam w imieniu mamusi, 10 lat po amputacji piersi, chemii, radio. Nie było wtedy badania na HER2. Zrobili jej dopiero teraz. 2007 przerzut do kości miednicy strona prawa- 2008 strona lewa miednicy.
Czy z takim HER2 (+) może zostać zakwalifikowana do leczenia?

Dziękuję z góry za odpowiedź,
Dorota

+Quote Post
sylwia
post 14.04.2008, 12:31
Post #37

Expert na forum

Nr użytkownika: 254
Numer GG: 12143691

Dorotko, Herceptyna podawana jest tylko pacjentkom, u których oznaczono HER 2 +++, albo 3+.

--------------------
Teraz już wiem, życie cudem jest.......
Nie wolno mi marnować chwil...........

+Quote Post
b.angel
post 14.04.2008, 15:09
Post #38

Guru na forum
Ikona Grupy

Nr użytkownika: 9
Numer GG: 5536919

Jeżeli na wyniku był jeden plusik to oznacza, ze rak był herujemny i podawanie herceptyny w talim przypadku mija sie z celem- jest niepotrzebne po prostu ....

--------------------

.... przewróciło się, niech leży ....

+Quote Post
renkad
post 28.04.2008, 9:39
Post #39

początkujący na forum
**

Nr użytkownika: 560
Numer GG: 9647086

Witam wszystkich
Jestem na leczeniu herceptyną i bardzo dobrze ją toleruję. Dostałam już siedem kursów herceptyny, nie mam skutków ubocznych, nie czuję zmęczenia, po prostu rewelacja, troszkę mam problem z żyłkami ale jakoś narazie dają radę, a leczenie potrwa do grudnia 2008 roku. Co jakiś czas robię echo serca, narazie jest wszystko dobrze, oby tak dalej. Bardzo cieszę się że biorę ten lek bo bardzo dużo dobrego słyszałam, na jego temat. (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/cool.gif) Trzymajcie się !!!

+Quote Post
b.angel
post 28.04.2008, 21:20
Post #40

Guru na forum
Ikona Grupy

Nr użytkownika: 9
Numer GG: 5536919

tak wielkośc guza ma znaczenie
na dzień dzisiejszy NFZ wydaje zgodę herceptynę przy guzie powyżej 2 cm i zajętych węzłach
Firma Roche prowadzi z NFZ rozmowy na temat rozszerzenia wskazań do podania .......
a twoja znajoma jeżeli miała małego guza węzły czyste i G1- to ma całkiem niezłe "rokowania"
a to , że zrezygnowała z chemii to naprawdę nie było zbyt mądre posunięcie .........

ps. w przypadku twojej znajomej ponieważ nie mieści sie ona w widełkach NFZ , jeżeli lekarka chicała jej podac herce to faktycznie musiała wystąpić do Funduszu o tzw. ponadstandartowe leczenie

czyli to nie jest tak jak myslisz, ze lekarz olewa ..., nie chce dac leku albo wmawia coś .........

--------------------

.... przewróciło się, niech leży ....

+Quote Post

23 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 21.10.2014 - 22:32