Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Odliczenia od podatku
Forum Amazonki Net > Różności > Porady > Porady prawne
Stron: 1, 2, 3
joAśka
Pomóżcie!!!
czy mogę sobie odliczyć od podatku leczenie w sensie dojazdów i badań?
czy można to wrzucić w odliczenia wyodrębnione w PIT-O jako koszty poniesione ,,w zakładzie lecznictwa uzdrowiskowego, zakładzie rehabilitacji leczniczej,zakładach opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych'' nawet gdy były to pobyty jednodniowe i nie posiadam na nie żadnych rachunków?
Jeśli tak, to jaką kwotę mogłabym odliczyć?
Ajaka
O odliczeniach podatków za 2007 poczytaj sobie tu

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/10946
joAśka
Dzieki.
Niestety nie posiadam własnego samochodu i nie zachowałam biletów sad.gif
Ajaka
"13) odpłatny, konieczny przewóz na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne:
- osoby niepełnosprawnej – karetką transportu sanitarnego,
- osoby niepełnosprawnej zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa oraz dzieci niepełnosprawnych do lat 16
również innymi środkami transportu."

mógł cię wozić uczynny sąsiad,któremu zwracałaś za paliwo...........w moim urzędzie skarbowym pani powiedziała mi że do wysokości kwoty 2280zł nie muszę mieć na to rachunków,ale mogą poprosić o zaświadczenie że uczęszczałam na rehabilitację itp.przedstawiałam ksero karty informacyjnej gdzie wpisane były terminy wizyt i zlecone zabiegi. Możesz pójść do swojego urzędu skarb. i zapytać jakie jest ich stanowisko w tym względzie......
Doris
nie musisz miec rachunków do kwoty wymienionej przez Ajakę.
Doris
czy zaryzykować i odliczyć fakturę za kostium kąpielowy???? boję się ewentualnych późniejszych kontroli rachunków, bo tam stoi napisane, że to kostium kąpielowy, a nie np. gorset!!!????
b.angel
ja odliczałam .... na razie policja skarbowa nie zapukała do mych drzwi wink.gif
Doris
a wszyscy wiemy, ze ok. 1000zł. za wychowywanie (adoptowane też) dziecka możemy odliczyć w tym roku?
joAśka
Ja ostatecznie zrezygnowałam z dodatkowych odliczeń, tym bardziej że rehabilitowałam się w swojej miejscowości, a chemię miałam przed przyznaniem grupy
odliczyłam tylko to co wydałam z kieszeni na perukę
wolę spać spokojnie i nie czekać na policję skarbową wink.gif
Pyrunia
joAsiu,

Nie odliczyłaś za protezkę? za staniki?
można też odliczyc za wózek na kółkach.
za książki dot. naszej choroby
chemię brałam u siebie , w Poznaniu
i mogę odliczyc za dojazdy ( rozbijałam się taksówkami rolleyes.gif
ale....nie zbierałam paragonów...no i jestem sporo do tyłu angry.gif

troche dodatków się uzbiera do odliczenia wub.gif
AMAZONKA2
Ja mam pytanie?
Czy jeśli odlicze kwote 2280,to czy moge odliczyć również leki?
Maja048
Dziewczyny,ja odliczyłam 2.280,-zł, leki powyżej 100,- miesięcznie/trochę cieżko ale kupuję leki raz na dwa miesiące - większa kwota do odliczenia bo nieraz nie miałam powyżej 100,-/.Jola piszesz,że można odliczać za staniki,ja nigdy nie odliczałam,ale teraz poproszę o rachunek i kostium kąpielowy też wobec tego kupię na rachunek.Pozdrawiam
joAśka
CYTAT(Jola67 @ 8.03.2008, 0:50) *
Nie odliczyłaś za protezkę? za staniki?
chemię brałam u siebie , w Poznaniu
i mogę odliczyc za dojazdy ( rozbijałam się taksówkami rolleyes.gif

Jolu.
protezkę pokryła mi refundacja z NFZ (brałam najmniejszą jaka była a i tak za duża wink.gif ) co do staników to strajkuje i nie kupuje tych paskudztw, za duże i (sama przyznać musisz) niezbyt sexi. Kupiłam sobie normalne ale takie by nie uciskały pod pachami i na ramieniu.
Co do dojazdów, to Złotów trochę za mały na taxi i ciężko byłoby mi uzasadnić. Ale dzięki za rady.
Pozdrawiam gorąco.
Ella
Zostały jeszcze trzy dni na rozliczenie PITów, a ja ciągle mam wątpliwości odnośnie odpisu.
Chodzi mi o odpis związany z samochodem lub PKS.
W zeszłym roku dojeżdżałam co tydzień do Poznania na spotkania grupy wsparcia w Akademii Walki z Rakiem.
Nie były to zabiegi rehabilitacyjne, ale lecznicze jak najbardziej.
Jednak nie w sensie stricte fizycznym.
Mam zachowane bilety, jest ich na około 1800 zł (wyjazdów było ponad 30).
Mam też współwłasnośc samochodu (nie do końca sformalizowaną, ale na dowodzie rejestracyjnym jestem wyszczególniona - czy to wystarczy?)
Lecz moje wątpliwości dotyczą przede wszystkim tego, że to była pomoc psychologiczna, a nie zabiegi fizjoterapii.
Czy w związku z tym mogę odpisać koszty od podatku?
Pomózcie, plisss, czas mnie goni...
lulu
http://pit.wieszjak.pl/
Zobacz pod tym adresem, może Ci to pomoże. smile.gif
roza3
Elu, jeżeli jesteś dopisana do dowodu rejestracyjnego, to jak najbardziej możesz odliczać.....całą kwotę..
....w razie kontroli US wzywa do okazania właśnie dowodu rej.....i zaświadczenia o niepełnosprawności

...natomiast co do biletów ....one nie są przeciez wystawione imiennie
...z tego co wiem to mozna odliczyć rachunki (np.za taxi....tez nie paragony) wystawione na nazwisko
..bo przecież PKS mógł jeżdzić ktokolwiek ,..a Tobie dac bilety..(tak rozumuje US)
.....chyba,że będziesz mogła udowodnić każdorazowy pobyt na rehabilitacji dokumentem i biletem z tego dnia
odpowiadającym odległości
.....nie wiem jak się ma natomiast pomoc psychologiczna do zabiegów rehabilitacyjnych.... ale stoi napisane
ze przewóz na "niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne".....jeżeli bys miala dodadkowo zaświadczenie lekarskie
że takie "cuś "było Ci właśnie niezbędne do funkcjonowania to myśle,że tak (ale z datą zeszłoroczną)

....US wzywa zawsze do kontroli tych co maja do zwrotu ponad 5 tys.....innych sprawdza wyrywkowo
..ale jak juz zacznie sprawdzać, to czepia sie wszystkich pierdół
Ana
nawet mnie nie wkurzaj różyczko ... dostałam zwrot z US na ponad 5 tysięcy ...
ale nie odliczałam dojazdów ... nie da rady ... Kicia mnie oświeciła, że jest limit dochodów przy tym odliczeniu ...
no i nie mieszczę się niestety ...
Ella
Dzięki, dziewczyny, za pomoc.
W sumie w dalszym ciągu mam zagwozdkę.
No bo co może się kryć za zapisem "niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne"?
Czy nasza chemia? pewnie tak. A badania kontrolne?
No i co z tą pomocą psychologiczną...
Oczywiście nie znajdę żadnego lekarza, który mi napisze (z datą wsteczną), że pomoc psychologiczna jest dla nas, Amazonek, potrzebna. I że warto uczestniczyć w treningu Simontona (na który jechałam aż do Wrocławia).

Pierwszy raz słyszę o jakimś limicie dochodów, ale pewnie zmiesciłabym się.

US niestety sprawdza mnie często, bo mam dodatkowo umowy o dzieło z powodu recitali, więc lepiej, żeby się nie czepiali. Ale też ciekawa jestem, co mogą mi zrobić. Karę wlepią? Najwyżej zakwestionują i każą poprawić. Chyba.
Co o tym myslicie?
roza3
Elu .....w razie cuś, to każą zrobic korekte...i oddać kase, która Ci już zwrócili.......z odsetkami niestety
...ja w roku w którym brałam chemię wzięłam zaświadczenie od onka,że do szpitala dojeżdżałam właśnie
na niezbędne wizyty i zabiegi 12 razy....doktor skrupulatnie z karty choroby to obliczył
ale nie odliczyłam, bo rachunków za taxi nie brałam....... ..aczkolwiek ryzykuja niektórzy.........ale 5 lat bezsennych nocy mają potem
..Asia...rozmawiałam o tym z koleżanką co ma biuro podatkowe...i w US wczesniej pracowała..ale w takim
bardziej zgryżliwym....i takie tam praktyki były.........ale wiesz,że u nas co kraj to inny przepis wink.gif
amazonka46
słyszałam że można odliczyć od podatku rehabilitację co jest potrzebne jako podstawa do odliczenia czym trzeba w skarbówce wykazać
luska
Praktycznie nie trzeba niczym tego udowadniac ........jest stała kwota i ja odliczasz
emila
Cześć
Jestem nowa i mam pytanko.
Ustalony stopień niepełnosprawności mam od 02.09.2008r ,na rehabilitację chodziłam w czerwcu,obecnie pracuję i dojeżdzam samochodem ,czy w zwiąsku z tym mogę odliczyć kwotę 2280zł na utrzymanie samochodu,i czy potrzebne są jakieś zaświadczenia.
Rybka
Emila, oczywiście, możesz odliczyć kwotę 2280 zł bez żadnego udowadniania. Ja przy rozliczeniu popytałam w skarbówce i sami mi powiedzieli o tym. Na dodatek wcale nie musisz być współwłaścicielem samochodu. Ja powiedziałam, ze do lekarza jeżdżę samochodem i wozi mnie mąż i tyle. jak masz wątpliwości, to zadzwoń do swojej skarbówki i się dowiesz osobiście. Dzisiaj każdy urząd ma obowiązek informowania na telefon, dzwoń bez skrupułów!
Pozdrówka!
lulu
Autor: Paweł Huczko
Jestem osobą niepełnosprawną i chciałabym skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej. Jak mam przygotować się do tego odliczenia ? Czy muszę zbierać jakieś dokumenty, czy faktury ?

Jak wykazać prawo do ulgi rehabilitacyjnej
ZOBACZ TAKŻE:

* Niepełnosprawni i ich opiekunowie mają ulgę rehabilitacyjną

TAK

Z ulgi rehabilitacyjnej mogą skorzystać jedynie osoby niepełnosprawne lub osoby na utrzymaniu których pozostają osoby niepełnosprawne. Prawo do ulgi wymaga właściwego udokumentowania.

Od dochodu obliczonego dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych podlegają odliczeniu wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych.

Niepełnosprawny powinien być przygotowany do udokumentowania swojej niepełnosprawności, Może to zrobić przedkładając na żądanie fiskusa (nie trzeba tego z góry załączać do PIT-a):

- orzeczenia o zakwalifikowaniu przez organy orzekające do jednego z trzech stopni niepełnosprawności, określonych w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, lub

- decyzji przyznającej rentę z tytułu całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy, rentę szkoleniową albo rentę socjalną, albo

- orzeczenia o niepełnosprawności osoby, która nie ukończyła 16. roku życia, wydanego na podstawie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych,

- orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez właściwy organ na podstawie odrębnych przepisów obowiązujących do 31 sierpnia 1997 r.

Pamiętajmy, że odliczenie od dochodu przysługuje, jeżeli wydatki te nie zostały sfinansowane (dofinansowane):

- ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ani

- ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, ani

- zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, ani

- nie zostały zwrócone podatnikowi w jakiejkolwiek formie.

Jeśli wydatki te były częściowo sfinansowane (dofinansowane) z tych funduszy (środków), to odliczeniu podlega różnica pomiędzy poniesionymi wydatkami a kwotą sfinansowaną (dofinansowaną) z tych funduszy (środków) lub zwróconą w jakiejkolwiek formie.

W ramach ulgi rehabilitacyjnej są pewne wydatki, które można odliczyć od dochodu i nie trzeba ich dokumentować. Są to: wydatki na utrzymanie psa przewodnika; używanie samochodu osobowego na konieczne przejazdy osób niepełnosprawnych; na opłacenie przewodnika dla osoby niewidomej lub z niepełnosprawnością narządu ruchu. Podlegają one odliczeniu w granicach limitu kwotowego wynoszącego 2280 zł rocznie. Pamiętajmy, że brak obowiązku dokumentowania wydatków podlegających odliczeniu nie oznacza, że możemy odliczyć kwotę, której faktycznie nie wydaliśmy.

W przypadku gdy zarówno podatnik, jak i jego małżonek są osobami niepełnosprawnymi, każdemu z nich odrębnie przysługuje odliczenie w granicach limitu 2280 zł wydatków na używanie samochodu osobowego na konieczne przejazdy na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne. Ustawodawca nie zastrzegł tu, że limit ten jest łączny dla obojga małżonków.

Podwójny limit odliczenia nie przysługuje natomiast rodzicom będącym współwłaścicielami samochodu osobowego, którym dowożą niepełnosprawne dziecko na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne.

W sytuacji braku dokumentów wskazujących na wymienione okoliczności, podatnikowi nie przysługuje uprawnienie do skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej. Jeśli mimo braku takich dokumentów podatnik skorzysta z ulgi, może w konsekwencji narazić się na bezpodstawny zwrot podatku, a w trakcie kontroli i ewentualnego postępowania podatkowego na konieczność zwrotu niesłusznie otrzymanej nadpłaty wraz z należnymi ustawowymi odsetkami.

emila
Proszę powiedzieć czy mogę odliczać bieliznę od podatku,lub strój kąpielowy(-257zł)?
lulu
Przy zakupie protezy jest dofinansowanie 250 zł i wszystko ponad tą kwotę można odliczyć (łącznie z biustonoszem - faktura) , ale strój kąpielowy myślę, że tylko wtedy gdyby warunki rehabilitacji wymagały tego zakupu.
mag_dag
na wszystkich paragonach przy kupnie bielizny amazońskiej powinno być napisane: gorset ortopedyczny i wtedy można odliczać - to mi powiedziała pani właścicielka sklepu z częściami zamiennymi dla nas...

jak kupowałam strój też mi tak napisała, ale ponieważ ja nie odliczałam wtedy bo nie miałam orzeczenia, to nie wiem czy to działa...
jak już mam orzeczenie, to nie potrzebuję już ani protezy, ani spec_bielizny //oczko

Ajaka
Właśnie tak powinno być mag....skutkuje biggrin.gif
Becia
Pierwszy raz chcę skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej i mam wątpliwości, czy "używanie samochodu osobowego" nie będącego własnością (współwłasnością) osoby niepełnosprawnej do przejazdu na wizyty lekarskie też można odliczyć? Pisałyście, że tak, bo uczynny sąsiad może nas zawieść lub taksówka. Ale w objaśnieniach do pit-u 0 pisze tylko o przewozie na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne, więc samych wizyt chyba nie można odliczyć?

"-odpłatny, konieczny przewóz na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne:
osoby niepełnosprawnej - karetką transportu sanitarnego,
osoby niepełnosprawnej, zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa, oraz dzieci niepełnosprawnych do lat 16 - również innymi środkami transportu niż karetką transportu sanitarnego,
-używanie samochodu osobowego, stanowiącego własność (współwłasność) osoby niepełnosprawnej zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa lub podatnika mającego na utrzymaniu osobę niepełnosprawną zaliczoną do I lub II grupy inwalidztwa albo dzieci niepełnosprawne, które nie ukończyły 16 roku życia, dla potrzeb związanych z koniecznym przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne – w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym 2.280 zł,..."
roza3
beti....jeżeli jestes włascicielem samochodu....lub współwłaścicielem....czyli nawet żoną swojego męża który ma samochód wink.gif .....to bez problemu całą kwote możesz odliczyć...............natomiast w innych przypadkach musisz posiadać rachunki......lub bilety.......i musisz w razie czego udowodnić,żę byłas tam dokąd ten bilet kupiłaś
czyli jeżeli masz rachunek na taxi na przejazd na rehabilitację.......to musisz mieć jakies zaświadczenie,że na tej rehabilitacji byłaś......i kwota ma odpowiadać mniej wiecej odległości do miejsca , do którego dojeżdżałaś.....i ilośc tych dojazdów.................jeżeli jechałas do sanatorium.....to jakieś zaśw., że byłas w tym sanatorium plus bilet do tej miejscowośći
....czytałam o tym kiedyś w gazecie prawnej.....w odpowiedziach na pytania czytelników.......
.....oczywiścicie to tylko na potrzeby, gdyby Cie ewentualnie US chciał sprawdzić......( a sprawdzają na pewno tylko tych co maja zwrot powyżej 5000 tys. rolleyes.gif ......innych wyrywkowo)
Becia
Roża, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź wub.gif, zwłaszcza za ostatnie zdanie cool.gif

Nie wspomniałaś, że dojazd na wizyty kontrolne u onkologa mogę odliczyć, więc przypuszczam, że nie można odliczyć. Na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne nie jeździłam, no chyba, że podanie zoladexu jest zabiegiem leczniczym rolleyes.gif
Grazyna S
dziewczyny mellow.gif ja sobie odliczam tak na samochód 2280 ,na staniczek ,dopłata do turnusu rehabiltacyjnego,dodatkowe zabiegi rehabilitacyjne jakie sobie wykupiłam bedą na turnusie i na to wszystko mam faktury i na leki po wyzej 100 zł ,jestem co roku sprawdzana przez Urzad skrbowy i w skarówce pytają tylko czy mieszkam razem z mezem( TYLKO TO ICH INTERESUUJE CZY RAZEM MIESZKAMY I ZYJEMY ) bo odliczam sobie na samochód ,zaznaczam ze samochód jest zarejstrowany na meza i ja nie mam prawa jazdy ,podaje wam fajnego linka co mozna poczytać na ten temat ,są fajne przykłady podane co mozemy sobie odliczyć : biggrin.gif

http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/upr...nych-a_3368.htm
gosik
Beti ...dobre pytanie...ja tez mam z tym problem...czy wizyty u onkologa mozna odliczyc w kwocie 2280 i tez nie mam zadnych skierowan na rehabilitacje?
Kat-na
Ale to nie wychodzi 2280, to się odlicza od dochodu i wychodzi jakiś procent. Potrzebny jest PIT 0, z którego przenosi się odpowiednią wartość. Dojazdy np na chemię, są traktowane jak dojazdy na rehabilitację. Wystarczy, jeśli samochód jest na męża. Nie trzeba mieć rachunków na benzynę. W każdym US można dostać druczki z wyjaśnieniami ( bez kolejki, byłam wczoraj).
mag_dag
jak się odlicza kwotę 2.280 to nie trzeba pisać na co się jeździło, ani nie trzeba jeździć, bo nie wymagają potwierdzenia tych dojazdów nazwanych w odliczeniu "na rehabilitację" - jeśli się jest właścicielem lub współwłaścicielem samochodu

natomiast jak się nie jest, to chyba trzeba potwierdzać (róża o tym pisze), ale tego już nie wiem - bo ja jw - odliczam będąc właścicielką samochodu
gosik
Czyli rozumiem z tego co napisałyście że można odliczyć tę kwotę 2280 i nie potrzeba żadnych skierowań...jestem współwłaścicielem auta
mag_dag
dokładnie tak gosik, śmiało odliczaj //uśmiech
gosik
Dzięki bardzo...jesteście kochane smile.gif
hala1962
Trafiłam w necie na taki zapis
"Co uznaje się za wydatki na cele rehabilitacyjne?
Są to następujące wydatki:
....
11) kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz dzieci osób niepełnosprawnych, które nie ukończyły 25 roku życia."

Kto ma nie mieć skończonych tych 25 lat - dziecko czy ja? blink.gif

A teraz poważnie, czy orientujecie się, czy jak ja mając stopień znaczny mogę wysłać córkę na kolonię i odpisać to sobie od podatku?... może jest tu jakiś haczyk np. dochód na członka rodziny...?... korzystał kto już z takiej ulgi?
W sumie nie wiem gdzie uderzyć z pytaniem: do skarbówki czy do mopsu? Proszę o podpowiedzi....
wanda
Witam Dziewczynki !!!
pierwszy raz chce odliczyć ulgę rehabilitacyjną,nie umiem sama, więc oddałam księgowej.
i obliczyła mi do zwrotu 235zł.zastanawiam się czy to dobrze obliczone ,bo za sam samochód z 2280zł-19%=433,20 (może ja źle to obliczam),bo jeszcze miałam do odliczenia dopł.do turnusu reh.,dodatkowe zabiegi,dojazd do sanatorium,darowizna,recepta itd.
chyba jest ważny dochód za rok 2008 u mnie 12 404,00 (niewielki dochód i niewielkie
odliczenie, czy od wszystkiego odlicza się 19%.

będę wdzięczna za odpowiedź.

pozdrawiam Wanda
Grazyna S
Wnada dobrze liczysz i rozumiesz ,Twoja ksiegowa coś zle to zrobiła skoro ,taka mała kwota wyszła rolleyes.gif

Parabola
CYTAT(wanda @ 25.04.2009, 0:28) *
chyba jest ważny dochód za rok 2008 u mnie 12 404,00 (niewielki dochód i niewielkie
odliczenie, czy od wszystkiego odlicza się 19%.

Wandziu.....zwrot podatku nie może być większy, niż odprowadzony do US.
Zakładam, że prawidłowo został naliczony podatek u Ciebie i nie dopłacasz w rozliczeniu rocznym....
W takim przypadku ...chyba powiniem być wiekszy zwrot.
ToJa
dziewczyny, jesli któras ma problemy z rozliczeniem rocznym, to moge pomóc.....jak cos to na priv...... nie umiem tylko rozliczac jak ktos pracował za granicą......

Wanda, Twój zrot (tak mały) spowodowanyjest najprawdopodobniej niewielka zaliczką na podatek dochodowy, wpłacony do US, od tak niewielkiego dochodu, została odprowadzona mała zaliczka, a zwrot podatk nie może byc większy niż ta właśnie zaliczka, jeśli ktoś ma niewielki dochód, a sporo ulg do odliczenia to najlepiej rozliczać sie z mężem (jesli sie takowego posiada wink.gif )
Wanda w Twoim rozluiczeniu rocznym (najprawdopodobniej PIT 37) spójrz na druga strone, do tabeli C, ostatnia rubrczka (zaliczka pobrana przez płatnika), jesli tam masz 235 zł, to masz dobrze obliczone, natoiast jesli jest powyżej to napisz do mnie na priv, to obliczę co i jak)

buziaki
wanda
Dopiero teraz odpisuję ,ponieważ cały dzień byłam na działce.
Bardzo Wam dziękuję za chęć pomocy,właśnie wysłałam dane do lulu zgodziła się mi pomoc,w wypełnieniu PIT.
Toja chyba mam źle wypełniony,ponieważ w rubryce C .zaliczka pobrana przez płatnika
jest 809,00.

Pozdrawiam.Wanda
wanda
Przesyłam róże z mojego ogródka dla Lulu z podziękowaniem
za pomoc w wypełnieniu PIT-u 2008.
(te róże są bardzo pachnące)

pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje.Wanda

BeataM
a czy ja, która ma orzeczenie o niepełnosprawności "znaczne" z Powiatowego Orzekania, a nie mam zadnego stopnia inwalidztwa z ZUS-u i jestem współwłaścicielką osobowego samochodu, mogę odliczyć bez faktur te 2280 PLN ?
Al_la
Nie ma obowiązku, żeby inwalida był na rencie.
Możesz odliczyć smile.gif
KryśkaW1
Tak jak napisała Alunia w tym przypadku jest ok.
Ale przez przypadek przeczytałam wasze rozterki z ubiegłego roku co do odliczen
i aż mi się włosy podnoisły na głowie.
Tak po prawie to możemy odliczyć :
dojazd na rehabilitację własnym samochodem/współwłasność/ a nie sąsiada.
Dopłatę za pokój w tracie turnusu rehab, czy sanatoryjnego /rachunek/
za koszt protezki ponad 250 zł/lepiej złożyć wniosek o zwrot tej sumy do MOPR czy PCPR
ale tu jest limit wysokości zarobków/
leki ale tylko związane z chorobą na którą mamy orzeczenie.
I to tyle.
żadne kostiumy kąpielowe czy staniki nawet jak wam na rachunku napiszą gorset /gorset przysługuje na chory kręgosłup czy inne
stany związane z ortopedią/
Dlaczego to piszę ponieważ były przypadki ,że po 4 czy 5 latach od złożenia zeznania były kontrole i dziewczyny po doliczeniu odsetek płaciły spore kwoty karne ukochanemu US.
Dlatego myślę ,że nie warto ryzykować bo to nie są aż takie wielkie kwoty. T ko my Amazonki kilkanaście lat temu wymyśliłyśmy
te gorsety jak walczyłam o refundację staników ale się nie udało. Szkoda ,że w sklepach dla Amazonek panie utwierdzają Amazonki
o możliwości ich odpisu. Tak samo jak przez parę lat mogłyśmy odpisać sprzęt gospodarstwa domowego, ale komuś to przeszkadzało i tę możliwośc nam odebrano.

.
Grazyna S
Krysiu na stanik my mozemy sobie odpisać ,( kupuje w onkolgi w Kielcach i przy zakupie zawsze dostaje fakture )ja co roku jestem przez US kontrolowana od dechy do dechy (ze sie tak wyraze) i pani kontrolująca nie zwróciła mi uwagi czemu sobie odliczam na staniczek ,a jezeli chodzi o samochód to sprawdziła mi czy samochód jest zarejstrowany i zapytała czy mieszkamy razem czy w seperacji . smile.gif

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.