Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: warzywa, owoce rozrzedzające krew
Forum Amazonki Net > Medycyna > Dieta, zdrowa żywność, środowisko
mgiełka
Pozwoliłam sobie na poruszenie tego tematu tutaj, bo może komuś przyda się taka informacja? Moja koleżanka poprosiła mnie o sprawdzenie w necie, jakie warzywa i owoce, a może i produkty żywnościowe, przyczyniają się do rozrzedzania krwi. To ważna informacja dla osób przyjmujących lek na rozrzedzenie, gdyż dodatkowe ilości w owocach czy warzywach mogą powodować wylew.
Mnie udało się narazie dowiedzieć, że czekolada i cebula rozrzedzają. Wiecie coś więcej na ten temat?
Al_la
Na ten temat wiem bardzo dużo, bo mam gęstą krew (po ojcu) i skłonną do zakrzepów. Próbuję więc sama sobie rozrzedzić z różnym skutkiem.
Jest sporo produktów, które krew rozrzedzają i nie dopuszczają do tworzenia się skrzepów, które z kolei prowadzą do zawałów i zatorów.

- czosnek i cebula
- pieprz, ostra papryka, chilli
- grzyby mun
- imbir, goździki, kminek, kurkuma
- oliwa z oliwek
- ryby morskie (łosoś, makrela, śledź, sardynki, tuńczyk)
- czerwone wino
- herbata
- owoce i warzywa
mgiełka
Dziękuję Alusiu smile.gif Ale wszystkie owoce i warzywa? Pewnie jedne mniej, inne bardziej, tylko które co? W tym wypadku chodzi o dobieranie takich produktów, które bezpiecznie można łączyć z lekiem "Sintrom". A swoją drogą to jak to możliwe, że nie dostała właściwych wskazówek od lekarza? Zaliczyła już wylew i stan przedwylewowy w skutek nieświadomości swojej sad.gif Dopiero niedawno dowiedziała się, że sama sobie prawdopodobnie szkodziła. Ponoć jeszcze truskawki tak działają. Będę szperać w necie nadal... jak coś znajdę to dopiszę smile.gif
Al_la
Warzywa i owoce najbardziej te, które są bogate w błonnik, pektyny i witaminę C rolleyes.gif
Tyle mówi teoria, a które to są trzeba poszperać smile.gif
Amor
A moze maliny?Wiem ze maja dzialanie aspirynopodobne a aspiryna rozrzedza krew.
asia_m
CYTAT(Amor @ 8.07.2008, 22:04) *
A moze maliny?Wiem ze maja dzialanie aspirynopodobne a aspiryna rozrzedza krew.

czesc jestem nowa ale mam akurat ten sam problem a mianowicie jak rozrzedzic krew poniewaz na 3-mce muszę zamienić acenocumarol na heparynę:-)
narazie udało mi się uzyskać takie informacje- maliny jak najbardziej, ponieważ mają właściwości aspirynopodobne jak napisała poprzedniczka i to do tego stopnia, że osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe mogą ich zjeść maksymalnie szklankę dziennie! zmniejszając przy tym dawkę leku:-).Podobne właściwości ma grejfrut-1 dziennie.
warzywa, które należy spożywać w ograniczonych ilościach to te zawierające wit.k czyli zielona sałata, ogórki-uogólniając nowalijki.
to właściwie tyle-moja wiedza jest mocno ograniczona ale jak coś wyszperam albo się dowiem to napiszę :-)
pozdrawiam
A.
asia_m
CYTAT(mgiełka @ 8.07.2008, 19:20) *
Dziękuję Alusiu smile.gif Ale wszystkie owoce i warzywa? Pewnie jedne mniej, inne bardziej, tylko które co? W tym wypadku chodzi o dobieranie takich produktów, które bezpiecznie można łączyć z lekiem "Sintrom". A swoją drogą to jak to możliwe, że nie dostała właściwych wskazówek od lekarza? Zaliczyła już wylew i stan przedwylewowy w skutek nieświadomości swojej sad.gif Dopiero niedawno dowiedziała się, że sama sobie prawdopodobnie szkodziła. Ponoć jeszcze truskawki tak działają. Będę szperać w necie nadal... jak coś znajdę to dopiszę smile.gif

Droga mgiełko
w sytuacji twojej mamy leczonej sintromem niezbedne są częste badania INR i modyfikacja dawki leku:-)
nie wiem czy wiesz ale jednym z pierwszych objawów zbyt rzadkiej krwi są tak zwane wylewy dostawowe, które charakteryzują się ostrym bólem i czasami zasinieniami w obrębie wylewu.spożywane pokarmy jak i ilość płynów mają wpływ na gęstość krwi, jednakże sintrom to potężna broń, którą można manipulować w taki sposób aby pomagała a nie szkodziła.jak się domyślam twoja mama jest po zabiegu kardiochirurgicznym więc jeśli tak jej czynnik INR powinien wachać się pomiędzy 2-3.
pozdrawiam
A.
asia_m
Witam ponownie :-)
znalazłam jeszcze to:

WPŁYW POKARMÓW I LEKÓW
NA SIŁĘ DZIAŁANIA
ACENOKUMAROLU
Należy pamiętać, że zarówno pokarmy jak i leki mogą mieć wpływ na działanie doustnych antykoagulantów. Część z nich wzmagają a inne osłabiają działanie leku.
Produkty o dużej zawartości witaminy K osłabiają działanie doustnych antykoagulantów,
należy je ograniczać w codziennej diecie, w nawiasach podano zawartość
witamy K w 100 g produktu:
szpinak (350 mg)
sałata (200 mg)
ziarno soi (190 mg)
kalafior (150 mg)
kapusta (100 mg)
wątróbka (100 mg)
otręby pszenne (80 mg)
Produkty o małej zawartości witamy K,
w nawiasach podano zawartość witamy K w 100 g produktu:
śmietana (4 mg)
mleko (5 mg)
jabłko (<5 mg)
wołowina (7 mg)
truskawki (13 mg)
marchew (15 mg)
groch (19 mg)
ziemniaki (20 mg)
szparagi (21 mg)
groszek zielony (22 mg)

pozdrawiam i dzisiaj już się nie pojawiam wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.