Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: drętwienia palców
Forum Amazonki Net > Rak piersi > Leczenie
PLYM
.
dziewczyny kochane
.
jak myślicie w którym momencie nalezy zacząć się martwić drętwieniem palców u rąk.
Początkowo drętwiały mi trzy palce po stronie operowanej mały, serdeczny i srodkowy.
Troszkę bolał mnie łokiec i ten dziwny ból jakby promieniowała w dół ręki do palców.
Kilka dni temu całkiem zdetwiał mi kciuk u drugiej ręki i do dziś czuję w nim dziwne mrowienie.
Lekarka twierdzi że to efekty uboczne pochemijne i nalezy to zignorowac bo nerwy bardzo wolno się regenerują i ze z czasem się wyrówna.
jak myślicie czy taka odpowiedz jest zadowalająca?..tez nie chce panikowac ani latac na kolejne badania ale.....
.
co to jest ta neuropatia?
.
Lonia
Witaj ! Ja miałam takie mrowienie po operacji tzn. po mastektomi . Jak pytałam doktora dlaczego czuje takie dziwne mrowienie - to odpowiedział ,że popieścił mi trochę nerwy , ale to wróci do normy, i wróciło .
Po chemi też to miałam , ale to w moim przypadku była niewydolność krążenia ....
Na szczęście teraz tego nie czuję .
Najlepiej poproś onkolog o skierowanie do neurologa smile.gif
brodka
Płymku kofany .
Nic Ci nie doradze ,bo nie miałam takiej przypadłasci .
Jak Lonia pisze ze przejdzie ,to moze samo przejdzie ,
A neurolog ............... zawsze cos doradzi ,bo przeciez to Jego działka w leczeniu.
Pozdrawiam .
mag_dag
Plymku, objawy które opisujesz bardzo pasują do tych jakie wysyła kręgosłup szyjny gdy jest źle używany //oczko

ból i drętwienie może pojawiać się po obu stronach, ale może też po jednej, ja właśnie mam po jednej, ale na razie sam ból - powiedziano mi, że drętwienie to kolejny etap //oczko
charakterystyczne jest też przechodzenie bólu od łokcia w dół ręki...

proponuję spotkanie z rehabilitantem, który znam się na metodzie Mc Kenziego - bez zdjęć RTG powinien powiedzieć czy to jest ból od kręgosłupa szyjnego, a zaraz potem odpowiednimi ćwiczeniami zaradzić

a Ty zauważ czy czasem za dużo nie siedzisz z pochyloną do przodu głową, albo nie śpisz zwinięta w kłębuszek, zginając głęboko szyję...

chciałoby się rzec - głowa do góry //oczko

buziakowuję serdecznie //big buziak
Krystyna
Mnie też ta przypadłość dotyczy.
Ponad pięć lat po operacji zaczęły mi drętwieć trzy palce(mały,serdeczny i środkowy)zgłosiłam onkowi, twierdził że to minie ale poprawy nie było .Przy następnej wizycie znowu zgłosiłam,skierował mnie do neurologa.Ten zapisał mi leki po których tylko spałam i źle się czułam.Po dwóch tygodniach przestałam brać, na własną rękę oczywiście. Zaczęłam sama intensywnie je masować i gimnastykować.Po około 7 miesiącach odzyskałam czucie ale nie do końca. Raz jest lepiej a raz gorzej,nie wiem od czego to zależy. Ja nie miałam chemii ani radio. Onk powiedział że to wina poprzerywanych nerwów podczas operacji. Natomiast mam jeszcze problem z palcem u nogi,ten niestety mnie boli, ale to pewnie już inna bajka.
Lonia
PLYM! Proponuję ćwiczenia z ugniataniem miękkiej piłeczki w ręce ...ja takowe wykonywałam po mastektomi jak miałam "popieszczone nerwy" - jak nazwał to lekarz ...pomogło smile.gif
PLYM
.
kochane moje dziewczyny
dziękuję Wam za cenne podpowiedzi
coś w tym jest że z pochylona głową często siedzę bo ja taka przycupnięta nieco jestem
gdy maluje całymi godzinami to tez trzymanie pędzla nie służy ani dobremu krążeniu ani "nerwów" nie relaksuje
Mag_dziu mam nadzieję że to efekt złej eksploatacji kręgosłupa a nie .... nawet tego nie napiszę.....
na koniec radio będzie konsultacja z mega mózgiem więc go zapytam o ile jeszcze problem będzie
Loniu pomysł z piłeczką bardzo mi się podoba, a nawet przypomniało mi się że kiedyś widziałam
takie dwie kuli z dzwoneczkami w środku co należy obracać palcami
głowa do góry, pierś do przodu, piłeczka do jednej łapki, kulki do drugiej
i oto proszę zamiast czarnowidztwa rekreacja, rehabilitacja, regeneracja
.
.
sylwia_b12
Plymku to drętwienie może byc po chemii ,pewna osoba z mojej rodziny też miała takie objawy już w trakcie podawania chemii przy ostatniej zgłosiła to do lek .i nie otrzymała ostatniego zastrzyku ,po kilku mcach to minęło i jest wszystko ok.
Fiona
smile.gif
ja mam podobny problem, drętwieją mi palce zwłaszcza u stóp, często po długim marszu lub ćwiczeniach. (Ćwiczę dużo, żeby zrzucic pochemiczne sadełko wink.gif) Lekarz powiedział mi, że to efekt uboczny taxolu i może utrzymywać się do roku. To lekarstwo-trucizna zalega długo w organiźmie. Staram się pić dużo wody, ale nie wiem co jeszcze mogłabym robić?
Jak wy sobie radzicie?
pozdrawiam
smile.gif
Ajaka
Fiona ja jestem rok i 7 miesięcy po ostatnim wlewie taxolu i nadal drętwieją mi palce u nóg ......trochę mniej niż na początku ale czuję to stale....moja onk powiedziała mi że tak już moze zostać niestety......
Fiona
to mnie Ajako nie pocieszyłaś sad.gif
czasem dziwnie mi się chodzi...biega bardzo kiepsko
ale cóż, da się z tym żyć smile.gif
lulu
Ja też mam lekkie drętwienie prawej dłoni a raczej palców, jest to różnie, raz krócej, raz dłużej (najdłużej było prawie 24 h) ale jak na razie to mija.
Grazyna S
wiecie a ja to miałam takie dretwienie nóg w nocy ,budziłam się zaraz w nocy i nachodziły mellow.gif mnie rózne mysli ,po masazu klasycznym mineły ...

Amor
Mam od czasu chemii odretwiały wskazujacy palec u zdrowej reki.Masowana jestem regularnie przez te 3 lata i niestety zadnej poprawy.Mialam jednak pare miesiecy przed operacja tez to samo ale po jakims czasie ustapilo.Mowia ze to od kregosupa szyjnego ale wlasciwie nie mialam tego zdiagnozowanego.Jak mam jeszcze to sprawdzac i latac do lekarza to juz mi sie odechciewa.
PLYM
.
dziewczyny Kochane
to ja może zadam to pytanie
a jak odróznić że drętwienie/ból w łokciu/w kolanie jest pozostałością po ch
a nie początkami przerzutów na kości.
czy lekarz jest w stanie to określić tylko na podstawie wywiadu z pacjentem.
Nie chcę panikować ale tak mnie drażni ból w łokciu że zaczynam się złościć na to nieprzyjemne uczucie.
kiedy sa podstawy do skierowania na scyntografię?
.
Al_la
Ból w łokciu pochodzący z łokcia, czyli po chemii albo ze starości wink.gif jest tępy, niezbyt uporczywy i przechodzi po tabletce przeciwbólowej
Ból w łokciu promieniujący z kręgosłupa i jeszcze spowodowany przerzutami do kręgosłupa jest ostry, niejednostajny, taki jakby prąd porażal i nie przechodzi po tabletkach. To tak w uproszczeniu.
Możesz sobie zrobić rtg to przestanie Cię głowa boleć od myślenia wink.gif
Amor
Ja po chemii ( moze ktora pamieta) mialam ze 3 tygodnie silny bol od kregoslupa przez ramie do reki.....Tabletki tez niewiele pomagaly tylko masaz,a na poczatku masazystka nawet nie mogla dotkac W czerwcu stuknie 3 lata.mialam Peta w grudniu to chyba nie jest zle.
jagrok
Witam!Ja również chciałam dołączyc do grona odrętwiałych.....Od tygodnia mam mrowienia w palcach obu rąk ,puchną mi w nocy a do tego trzy palce lewej ręki tak bardzo mi drętwieją w nocy że powoli wysiadam.Staram się spać w optymalnie korzystnych pozycjach i nic.W ciagu dnia też te palce takie dziwne są jakby odmrożne.Dodam że amputację lewej piersi miałam w kwietniu 2008,poza tym biorę Aromek i ten nieszczęsny Zoladex.W przyszłym tygodniu jade na herceptynę to muszę też zapytać moją onko co jest może zleci jakieś badania .Pozdrawiam
zuzanna
mnie jak dretwialy to dr.stwierdzil - sprawa krążenia
jagrok
Ja też myślałam żeby zacząć brac cos na krążenie ale chyba poczekam do wizyty a potem napiszę wam jak było...ha!!!Ha!!!
BeataM
Ja mam drętwienia palców, szczególnie w prawej tej po operowanej stronie ręce, ból łokci obu, ale to już miałam wcześniej przed operacją cycka. Przyczyną jest dyskopatia szyjna wielopoziomowa z przepuklinami jadra miażdżystego, z uciskami na nerwy i rdzeń kręgowy. Do tego dochodzi ból głowy i czasami (jak przesadzę z wysiłkiem), zawroty głowy. Stale jestem pod opieką Poradni Leczenia Bólu, na operację absolutnie się nie wybieram !!! Robiła 2 razy rezonans, ostatni z 5 lat temu, teraz nawet nie chcę wiedzieć jakie zmiany tam nastąpiły... czuję, że są, ale da się z tym zyć i pracować smile.gif , przynajmniej narazie i jeszcze smile.gif
akabere
Mam podobne objawy w prawej dłoni nieoperowanej.Trzy palce lekko zdrętwiałe.
Lekarze są wspaniali.
Przyczyną puchnięcia dłoni (obu) jest nadmiar soli w pożywieniu świątecznym.
Przestałam się dopytywać.Uwierzyłam w magię świąt.
Amor
Ja mam od 4 lat odretwiały wskazujący palec w zdrowej dłoni. Z rezonansu zrezygnowalam 3,5 roku temu i wciąz jest tak samo co jak powiedziano swiadczy o zwyrodnieniu w kregoslupie - C3C4.
Jolar
I ja dołączam do grona "odrętwiałych"..... wink.gif Mnie tak do końca nie zdiagnozowano, ale bardzo duże prawdopodobieństwo, że to "niezadowolony kręgosłup szyjny "....się tak uaktywnia....
Mam też drętwienia palców dłoni (mały i serdeczny) od jakiegoś czasu ...., choć muszę przyznać, że częściej dzieje się to po stronie operowanej, choć i druga ręka ma też czasami swój udział ... w drętwieniach...
Po masażach kręgosłupa szyjnego troszkę zmalało nasilenie tych drętwień, ale po jakimś czasie wszystko zaczęło ... powracać....
Niestety Mag_dag ma rację to siedząca praca przy komputerze, pochylenie głowy... dają się we znaki.... sad.gif , ale jeszcze trochę muszę popracować....
.
evia007
Nie miałam stwierdzonego zwyrodnienia ,ale od jakiegoś czasu czuję ból różnych palców jak bym miała wybite i to nie tylko po stronie operowanej ale i po zdrowej,ból jest bardzo silny i nie mogę zrobić najprostrzych czynności,jedne palce bolą mocniej inne słabiej i na przemian.Jestem 4 miesiące po chemii.
Kat-na
Też tak miałam. Bolały mnie palce obu rąk.Minęło właściwie dopiero teraz, po prostu coraz rzadziej bolały...
Jestem prawie półtora roku po chemii.
Żaden lekarz - co ciekawe-nie potwierdził mi, że to skutki leczenia. Z rozmów na forum wynika, że jednak tak...
ELŻBIETA
Mam takie same objawy - po stronie operowanej czesto zdretwiale mam dwa paluszki -maly i serdeczny, nawet to odretwienie budzi mnie w nocy bo stada mrowek tam lataja jak szalone.. po kilku minutach wstrzasania reka i lekkiego masowania wszystko ustepuje
Kregoslup szyjny i jego dolegliwosci zwiazane z siedzeniem przykompie tez odczuwam... buuuuuuuuuuuuuu

CYTAT(Jolar @ 11.01.2010, 19:47) *
I ja dołączam do grona "odrętwiałych"..... wink.gif Mnie tak do końca nie zdiagnozowano, ale bardzo duże prawdopodobieństwo, że to "niezadowolony kręgosłup szyjny "....się tak uaktywnia....
Mam też drętwienia palców dłoni (mały i serdeczny) od jakiegoś czasu ...., choć muszę przyznać, że częściej dzieje się to po stronie operowanej, choć i druga ręka ma też czasami swój udział ... w drętwieniach...
Po masażach kręgosłupa szyjnego troszkę zmalało nasilenie tych drętwień, ale po jakimś czasie wszystko zaczęło ... powracać....
Niestety Mag_dag ma rację to siedząca praca przy komputerze, pochylenie głowy... dają się we znaki.... sad.gif , ale jeszcze trochę muszę popracować....
.
elkka
to i ja przylaczam sie do odretwialych i obolalych.....

w czasie snu - systematycznie mi reka dretwieje i wtedy nie mam w niej czucia (obca wogule sie nie slucha)
a w ciagu dnia to tak stawy bola - ze czesto prostych czynnosci zrobic sie nie da
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.