Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: wyniki histopatologiczne
Forum Amazonki Net > Rak piersi > Leczenie
swinkapepa
Kochane,

mama jest po operacji radykalnej, wlasnie otrzymała wyniki histopatologii- z tego co wiem, z nich tez wiele mozna wyczytac jesli chodzi o rokowania na przyszlosc, czy tak:

oto one- bede wdzieczna za informacje, co to moze oznaczac:

guz o najwiekszym wymiarze 1,9 cm i utkaniu raka przewodowego inwazyjnego ( co to znaczy, ze jest inwazyjny?) z cechami zwyrodnienia małego i średniego stopnia; w podścielisku włóknienie i niewielka ilość nacieków zapalnych z komórek jednojądrowych; w naczyniach limfatycznych zatory z komórek raka; brodawka sutkowa budowy typowej; przerzuty raka w 5 wezlach chlonnych pachy, bez przekroczania torebek, w przerzutach cechy zwyrodnienia sredniego stopnia.

pozdrawiam
Al_la
Z żadnych wyników nie można odczytać rokowań. Nawet nie wiem, czy wróżka potrafi rolleyes.gif
Rokowania, to rzecz umowna. To średnia statystyczna z wszystkich przypadków raka.
A jak będzie u Twojej Mamy...tego nikt nie wie.

Rak przewodowy, to najcześciej występujący. Większość taką gadzinę miała.
Inwazyjny jest każdy, którego komórki wyszły z ognista pierwotnego i maszerują w kierunku węzłów (tzn naciekają tkankę, naczynia krwionoścne, limfatyczne). U Twojej Mamy zaszły nawet do węzłów, bo są w nich przerzuty.

Wszystko to jednak niczego złego nie mówi. Potrzebna będzie chemia i radioterapia, które muszą wybić pozostałe ewentualnie komórki nowotworowe zarówno z obszarze operacyjnym, jak i rozsiane naczyniami krwionośnymi i limfatycznymi.
Po zakończeniu całego leczenia Mama może być zdrowa i tego Jej życze smile.gif
swinkapepa
bardzo dziękuję za dobre słowo;
pewnie źle się wyraziłam pisząc o rokowaniach, chodziło mi pewnie bardziej o to, co te wyniki wykazały (jak bardzo rak był zaawansowany) i jak może być dalej leczony;
mama ma planowaną radioterapię i zaczęła brać tamoksifen,

dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.