Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Herceptyna - wymiana doswiadczen
Forum Amazonki Net > Rak piersi > Leczenie
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
gosiek
ja miałam tak: 6cykli chemii, operacja, radioterapia zakończona w listopadzie, pierwsza herceptyna koniec lutego.... lekarze na konslium w grudniu powiedzieli, że wszysko idzie zgodnie z planem... i tyle..
jagrok
Dzisiaj jestem w domu na przepustce.Ostatecznie jutro dostanę herceptynę ale co tydzień i do tego co trzy tygodnie taxol.Jeśli ktoś z was miałtakie leczenie to niech napisze jak się czuł.Bardzo się boję .Pozdrawiam wszystkich!
Bajdunia
Ja tak miałam,ogólnie dobrze się czułam,ale słaba byłam.Szybko się męczyłam i ciągle spać mi sie chciało.Troche skurcze nóg,drganie powiek.Idzie wytrzymać.No i rozwolnienie,które trwa do dziś,a to już pół roku.
jagrok
Jestem już w domu ,wczoraj dostałam herceptynę i wszystko było ok.Dzisiaj dostałam Taxol.Na razie czuję się dobrze -żołądkowo .tylko byłam ca.ły dzień po podaniu śpiąca.Napiszcie czy po taxolu wypadły wam włosy.Dzieki za każdą odpowiedż.Pozdrawiam cieplutko wszystkich a szczególnie Her-zależnych.Dobranoc!!!!

CYTAT(Andzia3731 @ 2.09.2008, 10:22) *
cześć dziewczyny mam pytanko w czerwcu skończyłam chemie i ciągle czekam na here czy taka długa przerwa aby mi nie szkodzi zaznaczam że mam raczka INWAZJUM Pozdrawiam CIę jagrok ja też niewiem co mnie czeka z tą herą [color="#FF00FF"][/color]

Czytałam,że podanie herceptyny ma sens jeżeli się ją poda do pół roku od zakończenia leczenia,ale to też nie jest reguła,każdy przypadek jest inaczej rozpatrwany.Ja się cieszę gdyż pierwsze podanie miałam 5 tygodni po radioterapii.Pozdrawiam!!No i oczywiście z tym oczekiwaniem to zależ y od szpitala bądż kliniki w której się leczysz,kolejki są różne.
b.angel
wiadomo, ze im szybciej tym lepiej
ale te pół roku to jest wymysł NFZ - w celu ciecia kosztów - dla nich im mniej na herce tym lepiej ......
bo skoro herceptyne podaje sie przy przerzutach to w myśl powyższej tezy - nie miało by to za bardzo sensu ........
kasiunia i
POMOCY JAKIE SĄ SKUTKI UBOCZNE HERCEPTYNY??????
mag_dag
http://www.amazonki.net/forum1/index.php?topic=17519.0

kasiunia, powyżej masz link do wątku o herceptynie na starym forum...
ja tego nie dostawałam, ale wiem, że głównie chodzi o kontrolę serca (echo serca), bo herceptyna osłabia serce...nie ma takich skutków ubocznych jak po chemii, nie wypadają włosy, nie ma nudności...
zaraz pewnie odezwą się osoby na herci... //uśmiech
wako47
Skutki uboczne zdarzają sie bardzo rzadko. Ja bralam caly rok herceptyne i oprocz łamliwych paznokci nic mi sie nie dzialo. Powinnas kontrolowac sobie pojemność wyrzutową serca,czyli echo ,tzn Usg serca - raz na trzy miesiace.Czulam sie po herceptynie zawsze bardzo dobrze,nie ma nudnosci wymiotów i tp. Mozesz śmialo jeżdzić samochodem. Dostajesz dozylnie kroplówke - 250ml NaCl + 5 lub 6g/kg wagi ciala herceptyny. Bierz ją śmialo i niczego sie nie obawiaj.
kasiunia i
miałam dzisiaj pierwszy wlew. wymiotowałam. czuję się jakbym miała grypę: mam dreszcze,gorczkę,ogólne rozbcie.....czy tak będzie zawsze??????????????????????????????//
Bajdunia
Nie.Jeżeli miałaś wczoraj pierwszy raz, to napewno podali dawkę nasycającą tzn.podwójną ilość herceptyny.i potem co tydzień już połowę mniej.Ja dostaję po 200ml co tydzień i jest dobrze.Może te złe samopoczucie po chemi jeszcze masz.Herceptyny się nie obawiaj,ja juz dostałam 24 wlewy i wyniki dobre.Nic złego się nie dzieje.
kasiunia i
chemię dostawałam przedoperacyjną 4 wewy,póżniej operacja następn czter chemie czerwone,póżniej naświetlania. wszystko było ok lekarz powiedział że jestem wyleczona i od wczoraj herceptyna przez rok. dzisiaj czuję się znacznie lepiej,ale zostłaam jeszczew łóżku. jutro wstaję mama nadzieję żez każdą kolejną będzie coraz lepiej.
Bajdunia
Na pewno będzie lepiej.Ja mialam tak samo,4 czerwone,operacja,potem 2 czerwone,28 naświetlań.Póltora roku spokój i od nowa.Pewnie będziesz co 3 tygodnie dostawać.Zobaczysz będzie dobrze.Życze Ci tego.
sylwia
kasiunia i, reagujesz książkowo wink.gif !
Możliwe są zawroty głowy, bóle głowy, samopoczucie grypowe, nawet łamanie w kościach. Rozkojarzenie, trudności z koncentracją.
Zdarzają się też dolegliwości żołądkowo-jelitowe/ja takie miałam zwłaszcza podczas pierwszych kilku podań/, a nawet nudności. Dzisiaj zabieram ze sobą 4 bułki - wszystkie je zjadam podczas podawania leku - i już nie cierpię na zaburzenia żołądkowe.
Wszystkie te sensacje najczęściej występują tylko w dniu podania, a potem ................. nagłe ozdrowienie rolleyes.gif .

Co by to nie było, przy chemii to bułka z masłem biggrin.gif

Przed pierwszym podaniem naczytałam się o możliwych skutkach ubocznych i bałam sie potwornie, że te najgorsze i najmniej spodziwene trafią się właśnie mnie. Nawet pytałam pani doktor, czy jakby co to mnie dadzą radę uratować..................śmieje sie ze mnie z tego powodu do dzisiaj
.
Mamotsa
Kasiuniu, wspomniane dolegliwosci z pewnoscia zwiazane sa z dawka nasycajaca, czy podaja Ci rowniez srodki przeciwgoraczkowe? Ja dostawalam.
Jesli dostajesz Herceptyne w tym samym szpitalu w ktorym bralas chemie to mozliwe ze nudnosci sa "psychiczne" bardziej niz w wyniku samego leku.
Wierze ze kolejne wlewy bede latwiejsze, zobaczysz!
Andzia3731

Witajcie ja w poniedziałek mam drugą herce i miałam te same objawy przy podaniu zaczeła mnie booleć głowa miałam ucisk w klatce piersiowej i zaczela wymiotować siostra wstrzykneła mi cos na wymioty i czułam sie jak mlody bóg a w domu się zaczeły dreszcze gorączka poszłam spać i rano było ok. Teraz od jakiegoś czasu coś mnie pobolewają mięśnie tak punktowo kolana też jakby mnie łupały.
Bajdunia
Mogą byc takie objawy jak podczas grypy,łamanie w kościach,bóle mięśni,gorączka.
Przed podaniem hery biorę 2 tabletki clemastin i 2 paracetamol,właśnie żeby złagodzic te objawy grypowe.
Jestem troche senna,ale na drugoi dzień juz normalka.
Andzia3731
:PJuż po drugiej. Mineła mi bez problemów nic nie bolało w domu luzik mam nadzieje że już tak zostanie
Bajdunia
Mam pytanie do dziewczyn,które dostają herceptynę co tydzień,na czas nieokreślony,tzn.jak najdłużej.
Czy Wam też zmienili podawanie?
Dostałam już 27 dawek co tydzień po 200ml.
Teraz zmienili i będę dostawała co 3 tygodnie po 600ml.
Ponoc przeprowadzali obserwacje w ośrodkach i tak zadecydowali.
No i kapać może szybciej,bo nie szkodzi tak na serce jak sądzono.
Czy to może tylko oszczędność na sprzęcie???(igły,rękawiczki,igły do portu,inne środki).
i czasu pielęgniarek i lekarzy???
MInie
wlasnie mielismy juz rozmowe w spr. leczenia tym lekiem i oczywiscie I pytanie to jak serducho mamy...mam czasem ma nadcisnienie..EKG wychodzi dobrze...lekarz kazal zaczac cos brac na nadcisnienie i robic czesto EKG i Echo serca..trzeba juz teraz byc pdo kontrola kardiologa lub internisty...choc leczenie dopiero po Nowym Roku
Pozdrawiam Minie
sylwia
Bajdunia, ze mną chodzą 3 babeczki na hercię. Wszystkie trzy maja ją już brać dożywotnio - dwie miały przerzuty, a jedna dwukrotnie wznowę. Chodzą co tydzień i nic nie słyszałam, aby planowano zmienić im częstotliwość podawania, ale wiesz .....my to mały Koszalinek jesteśmy więc może takie wieści do nas wiosną dotrą....
gonia123
U nas w Warszawie na Ursynowie jest dziewczyna która bierze hercię 9 rok.
Brałam udział w badaniu klinicznym, działała na nią (i działa nadal) bardzo dobrze i cały czas ją dostaje od sponsora rolleyes.gif

Bajduniu wiem, że dziewczynom w Warszawie też zmieniono schemat podawania tak jak tobie.
Bajdunia
Ja słyszałam,że hercie podają dopiero od ok.2 lat,wcześniej nie było tego leku,ale moze znowu jestem niedoinformowana.Ważne,że pomaga.
gonia123
Bajduniu jak ja rozpoczynałam leczenie prawie cztery lata temu to herceptyna już była podawana, bo mnie moja pani doktór informowała o leczeniu tym lekiem, ale okazało się po badaniach , że mam her2 ujemny.
Ta pacjentka brała udział w badaniu klinicznym kiedy herceptyna była w fazie prób.
Wiem to też o tym od mojej pani doktór, podała mi to jako przykład, bo ja też biorę lek który jest na etapie badania klinicznego i zapytałam jak długo mogę go dostawać.
kasiunia i
mam pytanie i proszę o odpowiedź bo się nie pokoję. Jestem po trzeciej herceptynie i dostałam jakąś wysypkę. nad raną pooperacyjną i na ręce mam pokrzywkę silnie zaczeerwienioną. czy to może być skutek uboczny
Andzia3731
Witajcie kobietki mam pytanie mam herceptyne boje sie ufarbować odrosty na bląd czy słusznie?Mam obawy że moge zaszkodzić włosom a nuż mi wypadną bo to mocna farba ...... pozdrawiam
gosik
Proszę o pomoc . Jestem tu nowa na tym forum .Jestem po mastektomi od 11.2007, przeszłam chemioterapię 4 cykle AC i 3 cykle Taxol a teraz dostaję zastrzyki domięśniowe Lucrin- depot od lipca co 3 m-ce ale nie jestem co do tego leczenia w 100% przekonana bo mam her 2 3+ czyli nadekspresja i wiem ze powinnam dostać herceptynę przy tym wyniku ale żaden lekarz nie chce mi jej przypisać bo twierdzi ze nie spełniam wymogów co do tego leku , bo to za mały guz bo to nie taka chemia i już nie wiem czy to teraz leczenie jest skuteczne przy 3+.Słyszałam ze w innym mieście niż Gdańsk można dostać herceptynę bez problemów przy takim her 2 3+?
mag_dag
witaj gosik ...
herceptynę podaje się bez problemów, gdy guz jest większy niż 20 mm , lub gdy są zajęte węzły chłonne...
może Twój guz był mniejszy ...
b.angel
wymogi NFZ są takie, ze aby dostać herceptyne guz musi mieć powyżej 2 cm ..........
gosik
Witam. Tak mój guz miał 1,2 cm ale przy wyniku her 2 3+ mówi się ze trzeba dostać herceptyne wiec nie wiem dlaczego tak ze mna postepuja, jestem załamana taką postawą i nie wiem co o tym myśleć
b.angel
zgadza się, herceptyna jest lekiem celowanym podawanym przy nadekspresji białka her 2, ale jeżeli guz był mniejszy niż 2 cm, NFZ nie wyraża zgody na dalsze leczenie herceptyną ...............
hala1962
Witaj!
Mój guzek miał 18 mm i miałam czyste węzły, przeszłam 4 AC i też lekarz twierdził, że nie ma szans na refundację z NFZ.
Leczę się w Szczecinie. Herceptynę dostanę w ramach badań klinicznych, w tych badaniach lek trzeba podać do 12 tygodni od ostatniej chemii. A ile czasu u Ciebie minęło?
Zanim zapadła decyzja, że kwalifikuję się do badań, planowałam sama zwrócić się do NFZ-tu z prośbą o leczenie, może warto spróbować?! A jeśli nie, to nie zamartwiaj się tym, na co nie masz wpływu, szkoda zdrowia. Ja mimo, że dostanę herceptynę to mam mieszane uczucia, no bo gdyby coś znowu się do mnie przyplątało to czym mnie będą leczyć?... Serdecznie pozdrawiam i głowa do góry! smile.gif
gosik
czyli jednak poza gdanskiem podaja herceptyne?a ja na zadne badania kliniczne sie nie zalapalam bo lekarze stwierdzili ze nie ta chemie dostawalam a do nfz pisalam ale bezskutecznie i nie rozumiem lekarzy ktorzy mi mowia ze nie ta chemia i guz nie ten czyli co wogóle to całe moje leczenie okazuje sie ze jest do kitu
hala1962
Pewnie nie każdy ośrodek może prowadzić badania... Nie wiem jak to jest.
b.angel
gosiu
po pierwsze herceptyna nie jest chemioterapeutykiem tylko lekiem celowanym (tzw ciało monoklonalne) działajacym tylko na jeden czynnik mający wpływ na rozwój choroby czyli na białko her2
po drugie z tego co doczytałam miałaś chemie czerwoną plus taxol czyli bardzo silne i skuteczne leki
po trzecie hala napisała wyraźnie że herceptyny nie dostała z tego samego powodu co ty ........
a na badania kliniczne możesz również próbować się dostać - badania kliniczne polegają na tym, ze firma farmaceutyczna sponsoruje leczenie wybranej grupy pacjentek ( spełniającej określone kryteria) by potem móc sprawdzić skuteczność danego leku ..........
gosik
Ale na badania kliniczne sie nie załapałam ( lapa... ) bo lekarze nawalili 1 tydz za późno po AC a potem dostałam Taxol i zylam nadzieja ze herceptyne tez dostane a okazało sie ze całe leczenie jest złe co do dania herceptyny a ja jak mam to rozumiec przeciez nie chce dopuscic do przerzutów a jestem jeszcze za młoda zeby umierać.
mag_dag
gosik, nie pisz od razu o umieraniu, herceptyna jest lekiem stosowanym u nas od niedawna, a i badanie receptora HER2 robi się dopiero od kilku lat, przedtem też było mnóstwo kobiet, które miały HER2 na 3 plusy ... tylko o tym nie wiedziały... nie miały możliwości leczenia herceptyną, ale żyją długie lata...
nasz forumowa KrysiaW miała HER2 +++ a dowiedziała się o tym dopiero kilkanaście lat po mastektomii... nie muszę chyba dodawać, że nie dostała żadnej herceptyny, bo świat jeszcze o niej nie słyszał...
Krysia ma się świetnie i szefuje wszystkim Amazonkom w Polsce - oby jeszcze długie lata, bo jest dla nas cudnym przykładem - oprócz tego, że nie dostała herceptyny przy dodatnim herze, miała też zajęte kilkanaście węzłów chłonnych (przepraszam Krysiu, ale skleroza mi nie pozwala dokładnie przytoczyć) - więc tylko brać z niej przykład i olać statystyki //oczko

poza tym myślę, że lekarz mówiąc "nie ta chemia" nie miał na myśli tego, że podano Ci złą chemię, tylko, że akurat do wymagań badania klinicznego ona nie pasuje, bo szukają kobiet z HER2 +++ i po podaniu takiej a nie innej chemii...
andżeles dobrze Ci napisała - dostałaś silną i skuteczną chemię - a nie "nie taką"

buziakowuję serdecznie //big buziak

Bajdunia
Do Andzi:ja farbowałam włosy jak już odrosły na 1 cm,teraz mają ok.2cm i jutro będę farbować drugi raz.Nic sie nie stało.
Renacic
CYTAT(Andzia3731 @ 23.11.2008, 18:44) *
Witajcie kobietki mam pytanie mam herceptyne boje sie ufarbować odrosty na bląd czy słusznie?Mam obawy że moge zaszkodzić włosom a nuż mi wypadną bo to mocna farba ...... pozdrawiam

Ja co 3 miesiące regularnie robię blond pasemka i nic się nie dzieje tzn. nic innego jak wtedy, gdy byłam zdrowa, bo oczywiście rozjaśnianie zawsze w jakimś stopniu szkodzi włosom.
Katty
Też rozjaśniam cały czas włosy i nic się nie dzieje.
Andzia3731
dzięki za dobre wieści.to ide jutro zaszaleć z moimi odrostami pozdrawiam was mocno . rolleyes.gif
kasiunia i
dawno mnie tutaj nie było ohmy.gif : smile.gif mad: ale ja równieą farbuję włoski i jest ok. Zaprzyjaźniłam się już z herką tongue.gif znoszę ją bardzo dobrze za tydzień 4 spotkanie z nią tongue2.gif
Hanka
Witam:) Za kilka dni zaczynam leczenie herceptyną /przez rok, co trzy tygodnie/ . Przyznam, że jakoś się boję...I pytań mam coraz więcej... U lekarza było szybko-szybko, jak na taśmie i nie zdążyłam zapytać.sad.gif
Czy herceptyna cały czas podawana jest dożylnie, czy też konieczne jest założenie portu?
Czy przed każdą kroplówką potrzebne jest badanie krwi?
Czy w trakcie leczenia herceptyną można usunąć ząb?
Baaardzo proszę, oświećcie mnie smile.gif
Pozdrawiam wszystkie "Herceptynki" smile.gif
Andzia3731
witaj akurat jestem na bieząco bo też o to pytałam a więc .....ja mam podawaną do żylnie ale są kobitki co mają porty ale mówiły mi ze to chemia żyły im osłabiła .....przed kazdą herce mam robioną morfologie i biochemie ....zęba nie polecał mi onko wyrywać ....pozdrawiam głowa do góry
hala1962
Witaj! Właśnie wróciłam do domu po drugim podaniu herceptyny. Na początku też bardzo się bałam, ale i pierwsze podanie i drugie przeszłam bardzo dobrze. Jedyny objaw uboczny to były lekkie dreszcze 1-2 dni po pierwszej dawce, która jest większa niż następne. Na pierwsze podanie to trzeba przeznaczyć "trochę" czasu, badanie + kroplówka (1.5 godz.) + obserwacja ok.6 godzin. Mnie puszczono po 5-ciu bo nic się nie działo. Czytałam, że w innych szpitalach zatrzymują pacjentów na noc... nie wiem jak to będzie u Ciebie...
Mam założony port i jestem bardzo z tego powodu zadowolona. Zakładali mi go na 4 dni przed pierwszym podaniem, po tym jak siostra obejrzała moją rękę i stwierdziła, że tylu wkłuć moje żyły nie przeżyją (w sumie 18 kroplówek w ciągu roku). Ja dostaję herceptynę z programu i jeśli chodzi o bardziej szczegółowe badanie krwi to mam mieć dopiero w 13 tygodniu, jednak moja pani doktor zleciła badanie og.morfologii tak dla świętego spokoju dzisiaj, ale nawet nie musiałam czekać na wyniki, od razu podano mi hercię. Głowa do góry i nie bój się bo na prawdę nie ma czego - teraz jestem taka mądra... ale miesiąc temu trzęsłam galotkami...
Wcześniej złe wspomnienia po czerwonej AC powodowały nudności na samą myśl, że mam iść na oddział. Teraz to luzik.
Jeśli chodzi o dentystę i wyrywanie zębów to nie wiem, ale myślę, że jak będzie mus to i wyjście się znajdzie. Można np. przesuwać termin podania herceptyny. Powodzenia!
Andzia3731
z tego co mi mówił mój onko to przez cały okres brania herce nie można rwać zębów .u mnie stomatolog odmówił mi rwania zęba doradził chirurga bo w razie czego mają więcej sprzętu do ratowania .A chirurg prosił o pisemną zgodę od mojego onko .także nie wyrwałam zęba . co do czasu czekania na skutki uboczne po herce czekałam 2 godziny co miasto to jest ' inaczej chyba,,bo nie słyszałam żeby< zostawać na noc >pozdrawiam........ acha i jeszcze raz na trzy m c robione mam echo serca i ekg też serca > Wyniki echa decydują o podaniu kolejnej dawki herce > jeśli spadnie" jakaś " frakcja nie podają herce tylko jakieś leki trzeba wziąc /.........
sylwia
Cześć Hanka;
Biorę Herceptynę od marca 2008.
Port nie jest konieczny, ale proponują go jeśli masz słabe żyłki, a tak jest często po chemii. Zresztą, po wycięciu węzłów chłonnych masz do kłucia tylko jedną rączkę.
Ja do tej pory obchodzę sie bez portu, choć kilka miesięcy temu był kryzys i strasznie mnie pokłuły pielęgniarki, bo krew ze mnie nie leciała, aż trafiła sie super specjalistka w swojej dziedzinie i poszłooo.
Ważne żeby być rano po lekkim śniadanku i wlać w siebie trochę płynów...i zakładać, że nic nie będzie bolało. Mniejszy stres, mniejsze napięcie i na pewno sie uda wink.gif .
Rzeczywiście przed każdym podaniem Herci w cyklu co 3 tygodnie bada się krew
/morfologia i biochemia/, ponadto raz na 3 miesiące echo serca/ważne by LVR-frakcja wyrzutowa lewej komory serca- nie spadła poniżej 50%/.
Co do rwania zęba..nie wiem, moja onkolog nic nie wspominała, żeby rwanie było niewskazane, ale przypominam sobie, że
Katty przechodziła w trakcie roku z Herceptyną rekonstrukcję piersi, a to chyba jednak bardziej inwazyjne działanie niż rwanie zęba.
Chodzi chyba o to, że Herceptyna może spowalniać gojenie się, blokuje przecież receptoty odpowiadające za wzrost komórek.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia na Herceptynowym szlaku wink.gif .
Dakota
Witaj Haniu..... Sylwia prawie wszystko juz Ci opisala.... dodam jeszcze
cos od siebie..... Bralam herceptyne od lipca2007 do lipca 2008 w trzytygodniowym
cyklu..... portu nie mialam......jakos sie udalo.
Bezposrednio po pierwszych wlewach towarzyszylo mi uczucie pelnosci i lekki bol
glowy...... poza tym przez caly czas czulam sie dobrze, w zasadzie nie odczuwalam
zadnych dolegliwosci i gdyby nie to, ze co trzy tygodnie musialam sie zglosic
na kroplowke,..... to zapomnialabym, ze cos mi jeszcze aplikuja.....
Przed ostatnia herceptyna mialam klopoty z zebem..... zaszla potrzeba czyszczenia
kanalowego w miejscowym znieczuleniu..... dentysta wyslal mnie do chirurga szczekowego
..... zycze powodzenia i pozytywnego podejscia do leczenia....herceptynka to nasza
przyjaciolka biggrin.gif
Bajdunia
Witaj Haniu,ja herceptyne brałam co tydzień,od niedawna mam co 3 tygodnie.Teraz w czwartek dostanę już 30 podanie i nic złego się nie dzieje,nie musisz się obawiać.Ze względu na słabe żyły założono mi port,ale na pobranie krwi wole podac rękę.U nas na ponad 20 babek tylko u jednej coś z serduchem się działo,ale ona nic nie odczuwała,na echo coś wyszło.Odstawili hercie na jakiś czas,brała leki,teraz jest już dobrze i dalej hercia.Krew co 3 tygodnie pełen zestaw,ale też mam dobre wyniki.Myślę,że u ciebie też będzie wszystko dobrze.
Hanka
Dziękuję bardzo:) ! Jesteście nieocenione ! Na "herceptynowy szlak" wkraczam w piątek uzbrojona w Wasze doświadczenia i nie czuję się już jak kot w worku smile.gif
Żyły mam dobre, bo dostały tylko 4AC / ostatnia w poł. września/ i nie było żadnych problemów, więc mam nadzieję obyć się bez portu... Echo serca robiłam 2 razy, przed chemią i herceptyną, wyszło tak samo, 74% frakcji wyrzutowej - to chyba nieźle?
A ząb już i tak na straty,moja dentystka nie chciała go leczyć w czasie chemii, w czasie radio nawet nie chciała ze mną gadać.... No to teraz mnie pogoni...sad.gif
Najcieplej Was pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję, napiszę, jak mi poszło smile.gif
gosiek
cześć... w poniedziałek kolejna- 16-ta dawka hery... jeszcze do lutego a potem nie wiem. Narazie jest OK, tylko coś ostatnio głowa mnie boli i.... nastrój spada sad.gif ..........
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.