ABC - zasady Forum

Co to jest forum dyskusyjne?

Poszczególne Fora związane są z serwisami tematycznymi i grupują dyskusje na tematy powstające w tych serwisach.
Dyskusje zawierają wątki – czyli wypowiedzi na temat i zwykle komentowane przez kolejnych Internautów. Wokół szczególnie ważnych lub kontrowersyjnych wypowiedzi może pojawić się kilkaset różnych opinii i listów.

Jak i co pisać?

Przede wszystkim na temat. Ludzie, którzy czytają Forum chcą poznać opinie innych na dany temat – po to tu weszli. Miło jest też nie używać słów obraźliwych i rozmawiać z innymi, tak jakbyśmy prowadzili rozmowę na żywo.

Niewątpliwie innych czytelników Forum zainteresują wypowiedzi przemyślane, pokazujące jakieś określone poglądy, wypowiedzi nie skrajnie lakoniczne. Krótkie, emocjonalne wypowiedzi ubarwiają dyskusję, ale jeżeli zawierają głównie przymiotniki (zachwyty, lub obelgi) bez wyjaśnienia – nie są zbyt interesujące.

Czego nie powinniśmy robić?

Nie należy obrażać ludzi, nawet jeżeli reprezentują skrajnie odmienne poglądy. Nie powinno pisać się reklam ani też wysyłać listów – łańcuszków.
Nie warto też plątać się w kłótnie, w których powodem ostrej wymiany raczej personalnych wypowiedzi jest szybka, emocjonalna, nieprzemyślana reakcja na czyjś list. Taka kłótnia szybko eskaluje na kilkanaście listów i nie jest raczej czytana przez innych z zainteresowaniem.

*Posty piszemy w sposób przemyślany - to nie jest chat i macie czas na sformułowanie czytelnej wypowiedzi. Staramy się pisać po polsku. Jeśli coś chcemy dodać, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego użytkownika, używamy opcji EDYTUJ

*NIE piszemy duzymi literami (z wciśnietym Caps Lock ) - duże litery w necie oznaczają krzyk ,

* Decyzja daministratora jest ostateczna
* Nie wolno umieszczać takich samych postów w kilku różnych tematach.

POSTY

1 ) Nazwy tematów nieodpowiadające treści w nich zawartych będą zmieniane.
2 ) Przypadkowe, powielające się posty zostaną usunięte.
3 ) Posty nielegalnych użytkowników forum będą kasowane.
4 ) Posty pozbawione treści merytoryczej, o charakterze prowokacyjnym, napisane w celu wywołania kłótni i/lub wzajemnej wrogości wśród forumowiczów będą kasowane.
5) prosimy nie wyciągać tematów sprzed miesięcy tylko po to, aby dodać jedną kompletnie niezwiązaną z tematem uwagę.
6) Przed zadaniem pytania sprawdzić w archiwum czy temat nie był już poruszany. Do tego służy funkcja Szukaj.
7) Załatwiać prywatną korespondencję za pomocą systemu wiadomości prywatnych (PW)
8) Zabronione jest tzw. "nabijanie postów" (dodawanie do każdego wątku kilkudziesięciu wypowiedzi na godzinę o treści "Ok", "Aha", "Popieram" itp., mające na celu jedynie zwiększenie "rangi" na forum). Osoby notorycznie nabijające posty otrzymają ostrzeżenie.
9) Ponadto nie zamieszczamy komentarzy, które zawierają uwagi skierowane do redakcji FORUM. Jesteśmy za nie bardzo wdzięczni. W takiej sytuacji prosimy jednak o kontakt mailowy z redakcją - Tylko wówczas mamy pewność, że uwagi od Państwa trafią do osób odpowiedzialnych za treść serwisu.

ADMINISTRATOR

1 ) Administrator nie ponosi odpowiedzialności za posty zamieszczane przez użytkowników Forum.
2 ) Administrator nadzoruje działanie Forum i przyjmuje wszelkie uwagi na ten temat w dziale "O Forum" poprzez email lub poprzez Prywatne Wiadomości.
3 ) Administrator nie ma obowiązku tłumaczenia się ze swoich decyzji innym użytkownikom forum. (Jednak na prośbę użytkowników wyjaśni swoją decyzję )
4 ) Decyzje Administratora są bezdyskusyjne.
5 ) Administrator nie ponosi odpowiedzialności za przypadkową utratę danych zawartych w działach na forum.

*Forum to nie rozmowa w przelocie. Słowo pisane wymaga staranności, zwłaszcza, że pomaga ona potem osobom korzystającym z wyszukiwarki forum.