- - -
jak minal dzien...
Forum Amazonki Net > Nasze Hobby > K?cik mi?o?ników fotografowania
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Kris

Cos malo pisalam ostatnio...czas wznowic aktywnosc...pomyslalam...

Nie mam nowinek nadzwyczajnych...wszystko po staremu...znowu bilet w kieszeni, walizka poszla w ruch,

w pierwszych dniach stycznia lece do Myszoniow, jak Gadzina zwie cala swoja rodzinke...

jak juz wiecie czteroosobowa...(Baba mnie zabije, ze o bilecie dowiaduje sie z forum,

ale ona weszla najwyrazniej w rytm wigilijno-swiateczno-sylwestrowy i trudno ja zlapac...)

Tymczasem zdjec narobilam, jedne udane, drugie mniej...dzisiaj wzielam takie pierwsze z brzegu,

niestety z tych niedoskonalych, bo robione prawie w poludnie, silne swiatlo i niebo wypalone...

...ale malutka zagadka...latwa...co to za drzewo?

Amor
No te,no z pomaranczowymi kwiatami no...... biggrin.gif Cudne zdjecie ....takie nie -zimowe!
mag_dag
Amorku to niby s? kwiaty? ja tam kulki widz? //oczko
jarz?binowe takie ....ale jaka? ?migni?ta by ta jarz?bina by?a //my?li

Kris, a jaka? podpowied??
Kris

...podpowiadam: wszystkie bez wyjatku je znacie...wszystkie!
Dakota
....na moj gust to jakies dwa, ...zyjace w symbiozie... wink.gif
Kela
jarzebina
nic innego nie przychodzi mi do g?owa
a mo?e kalina???
Kris

...zimno, zimno...Kelu...

...chyba cos musze podpowiedziec...nie wyobrazam sobie gospodyni, co by tego w kuchni nie miala...

...niektore przepisy, to bez tego ani rusz...proste...proste?
Kela
pieprz
mag_dag
ja w kuchni to najlepiej zmywam... wi?c tylko mi przychodzi na my?l zmutowana papryka //oczko

Kris

Magda, okres mojej swietnosci w kuchni to tez juz tylko wspomnienie...

...ale tyle zaczynacie pisac o przygotowaniach do swiat...tyle przepisow sie ukazalo ostatnio...

...myslalam, ze jestescie w temacie...

...zreszta powtarzam - nawet jak ktos ma dwie lewe rece w kuchni, to tez tego uzywa...
Doris
ja wiem - to pomidory!!!!!!

tak powa?nie Kris pi?knie tam u ciebie....., tam zima to jak u nas czasami ?rodek lata!!!!
Doris
li?? laurowy to jest????
Kela
CYTAT(Doris @ 16.12.2007, 23:53) *
ja wiem - to pomidory!!!!!!

hehehehe..ja te? smiesznie pomy??a?am -maliny biggrin.gif
Baba Jaga
czerwone... kulkowate..... niedu?e......
...........papryka jak nic ........ tylko czemu na drzewie?..... a mo?e to krzew ? ..... unsure.gif
gawron
... g?ówkuj? i g?ówkuj? .....
i co z tego wychodzi , ?e wbijam ?wieka...
... stawiam na :
....go?dzikowiec

czy tak??? dobrze czy ?le ???

a z niego
Kris

...na temat wlasciwej odpowiedzi jutro sie wypowiem...

...obmyslam nagrode dla zwyciezcy... cool.gif
Baba Jaga
.......
Kris

...zaczne od tego, ze ubawilyscie mnie nieslychanie swoimi odpowiedziami...

...a odgadla Dorcia...tak, to jest wlasnie drzewo laurowe...a dokladniej odmiana Laurus azorica...

...mowiac o zastosowaniu w kuchni mialam na mysli popularne u nas liscie bobkowe...i kiszenie ogorkow np...

...choc mowic mozna tez o olejkach eterycznych o dzialaniu przeciwreumatycznym...czy wiencach laurowych na skroniach

starozytnych bohaterow greckich...itd...

...dodam jeszcze, ze ja to drzewo "odkrylam" przy okazji robienia zdjec...bo krzewow i zywoplotow laurowych to tu pelno

na kazdym kroku...a jak chodze z aparatem, to zadzieram glowe do gory...i cos tam nowego czasem wypatrze...

No a teraz do sedna sprawy...Dorci nagroda sie nalezy...chocby niewielka...tylko jak tam do niej dotrzec...

...a na tym zblizeniu liscie wawrzynowe chyba sa bardziej czytelne...

gawron

Jeszcze wczoraj chodzi? mi laur po g?owie ... rolleyes.gif ,
.... ale kolor gron mnie zmyli?, cho? li?cie podobne...
... ma?o tego , to pewna odmiana bzu jest podobna ....
Nasuwa mi si? jeden wniosek... wi?cej obserwacji dla poznawania ?wiata
Kris

...wy tu slysze, po dlugich i pracowitych przygotowaniach prawie, prawie do stolu swiatecznego zasiadacie,

a ja?...a ja nic...z pracy niedawno wrocilam...przeswietowalam kolejny dzien...przede mna kolejne dni...

wszystkie tez swiateczne...moze na wtorek cos chocby symbolicznego wymodze...

...starac sie szczegolnie nie bede...piszecie, ze sie staracie, a potem pobekujecie po katach...

...to moze tak kolejna zagadka?...prosciutka tym razem...

mag_dag
ja wiem, ja wiem... to Miko?aj !
Kris

Madziu droga, zagadka jest bardzo latwa, ale czyzbys sadzila, ze az tak?...
mag_dag
nie Miko?aj? a co mo?e by? teraz czerwone i mie? bia?y pompon? //my?li jeno miko?ajkowa czapka ... //oczko
gawron

..... czy?by fragment stroju Miko?aja???????????
Kris

...sama nie wiem, czy wasza odpowiedz jest poprawna...

...nie mam juz miejsca na forum, wiec odpowiedz w Galerii umieszczam...
mag_dag
no przecie? mówi?am, ?e Miko?aj ....a ?e taki psi... no to co ? //oczko
Baba Jaga
.....
Kris

Witam wszystkich w ten Wigilijny Dzien...

...dzisiaj uswiadomilam sobie, ze nie ma mnie w Kaciku Milosnikow fotografowania...jak to mnie nie ma...

wiec zlapalam moj watek "Jak minal dzien" i oto jestem...tyle, ze zdjec umieszczac sie nie da, bo trzebaby je

ciagle kasowac, zeby umiescic nastepne...wiec miniaturki beda...a oryginaly w Galerii...

Wczoraj wieczorem padalo, ale wyszlam z aparatem...do mojego kosciolka...szopke chcialam zobaczyc...

...a tam tylko miejsce dla Jezuska przygotowane...cisza...cisza przed Pasterka...

Kris

...dzisiaj poznym wieczorem, przed Wigilia, pomknelam do kosciola w odleglej dzielnicy,

Cinecita sie nazywa...wreszcie jakas szopka dla was, pomyslalam...rzeczywiscie, na fasadzie remontowanego

kosciola lsnil widoczny z daleka napis: "Presepio artistico"...wewnatrz pusto...cicho...szopka przeslonieta...

...a byla juz godzina 20.00...no to zrobilam kolejne zdjecie...bez szopki...

To jest kosciol pod wezwaniem San Giovanni Bosco...oryginal w Galerii znajdziecie...

Ella
Opowiadaj dalej, Kris, to bardzo ciekawe.

A ja w miedzyczasie pobiegne do Galerii...
Maja048
Krysiu witaj! Tylko Ty tak potrafisz zaciekawi? nas swoimi zdj?ciami . Cudowne cho? na moim monitorze kiepsko wida?. Z Nowym Rokiem czeka mnie wydatek - nowy monitor. Mo?e b?d? jakie? du?e przeceny w dó?? Pozdrawiam i buziaczki przesy?am closedeyes.gif
Kris

...nie bylo mnie przez dwa cale dni...koniec roku...inwentaryzacja, tysiace ksiazek na komputer

trzeba bylo wrzucic...

...ale wrocmy do swiat...w drugi dzien swiat udalo mi sie od stolu wyrwac...na Watykan podazyc,

szopke na Placu Sw. Piotra sfotografowac...

...a po drodze - Castel Sant'Angelo...ciemna noca juz...

mag_dag
jeeee....ale pikne....
zazdraszczam plenerów //u?miech
Kris

Magda, nie zazdraszczaj, tylko wypad do Rzymu szykuj...

...no wiec dotarlam na Plac Sw. Piotra...tlumy ludzi...choinka niemal jak obelisk wysoka...

szopka przeogromna...cala objac mozna bylo tylko z daleka...ciemnosci zaiste egipskie byly...

zdjecie nie jest najlepszej jakosci...pokaze potem kilka szczegolow w Galerii...

...a w ogole, to wiele dyskutuje sie na temat tej szopki...przede wszystkim nie jest umiescowiona w grocie, czy stajence betlejemskiej

- jak tradycja przykazuje, a przede wszystkim jak Mateusz w Ewangelii podaje...

...zostala przeniesiona do Nazaret, do domu sw. Jozefa...domu o dosc bogatym wystroju...

to jest centralna czesc szopki...po prawej stronie - warsztat ciesli, a po lewej - oberza...

Kela
co jest kontrowersyjne?
czy to, ?e bogate wn?trze, czy s?siedztwo ober?y?
Kris

...no wlasnie to przeniesienie z Betlejem do Nazaretu...i bogate wnetrze...

...i choinka...drzewo, ktore roslo przez 140 lat w Dolomitach i zostalo wyciete...

...no i nie wszyscy sa przekonani, co do slusznosci tych decyzji...Kelu...

...na dzisiaj tyle relacji z Watykanu...

gawron

Zdj?cia dech zapieraj?..... przekaz i efekt idealnie oddaj? atmosfer?....
.... sprawa szopki faktycznie dyskusyjna... ju? sam jej styl i umiejscowienie...
... i obej?cie tradycji ... daje do my?lenia...
.... trzeba to rozszyfrowa? , dlaczego w tym roku szopka tak wygl?da ??? huh.gif
Intryguj?ce.
roza3
Kris...zdj?cia cudne....zazdraszczam,?e mo?esz to na ?ywo ogl?dac

a tak dla kontrastu..

.......by?am obejrze? szopke jaka jest zawsze w mojej parafii
...?ywa........w drewnianej szopie przy ko?ciele.......na sianku malutka szopka
...a obok wypo?yczone ?ywe zwierz?ta.....kucyk...ko?....owce....baranek..kozy...go?ebie i kury,ale takie rasowe
......i lama......u?miechni?ta biggrin.gif ...dzieciaki g?aszcz? ...karmi?.....
.............zapaszek podobny jak w Zyrardowie....(wtajemniczeni wiedz? o jaki chodzi wink.gif
....podoba mi sie to bardzo......mysle ,?e ta szopka ma charakter edukacyjny, g?ownie dla dzieci
......w pe?ni odpowiada wyobra?eniu jakie si? ma o Bozym Narodzeniu
Doris
a gdzie przewidziana nagroda za LI????? rolleyes.gif pozdrawiam, pi?kne zdj?cia tutaj mo?na zobaczy?, pi?kne!
Baba Jaga
a ja co? wiem .... co? wiem ......i nie powiem ....... cool.gif

...ale listonosza wpu?? do domu !!!!! .....ju? w drodzeeeeeeeeeeeeee ...... idzie z Francji laugh.gif
b.angel
... papla wacko.gif
Baba Jaga
Kris

...no i Dorcia drzwi otworzyla...

...a ja tu znowu na walizce siedze...jeszcze jeden dzien...i do domciu wracam...

...cudnie bylo...gwarno bylo...malutka urosla przez te 10 dni...ciekawie sie rozglada..."gadac" zaczyna...

...choc udalo jej sie tez caly dom na glowie postawic...jak to maluszek...a to kaszelek...a to brzuszek...

...ale i tak wczoraj cala rodzina na wycieczke sie wybralismy...do St. Girons...

gawron

Niecierpliwie czekam na opowie?ci z wycieczki , a mo?e nawet fotki smile.gif
Baba Jaga
..o mamo .... niech patrzy pod nogi, bo wpadnie do wody huh.gif
Doris
dzi?kuj?, dzi?kuj? bardzo!!!!
Kris

Dorciu, pozdrawiam cie i sciskam bardzo, bardzo...

...i sle wszystkim po skrawku lazurowego nieba...i odrobine podmuchu przedwiosnia...

Robie czasem duuuzo zdjec, a potem odkladam aparat do lamusa...wczoraj rowno po miesiacu pauzy

znowu zabralam ze soba...i tematu migdalowego cd...bo moje drzewo migdalowe wlasnie zakwitlo...

zachwycila mnie ta biel w bieli...

gawron

... o jejku !!! jakie pi?kne !!! mo?na marzy? i tylko marzy? ,
... aby u nas takie dojrze? ... póki co , to zima ... ?nieg i minusowa temperatura na dworze ,
a do tego wieje ...

.... to tak dla kontrastu wink.gif
Baba Jaga
takie delikatniuniuniutkie..........
mag_dag
Kris, migda?owiec ?liczny...
a dasz go do galerii? bo tu ma?o co wida?... a chcia?oby si? oczka nacieszy? //u?miech

(u mnie nic nie kwitnie, ?nieg spad?, durnowaty jaki?...)

buziakowuj? serdecznie //big buziak max

.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.