- - -
Filmy ameryka?skie
Forum Amazonki Net > Nasze Hobby > Co? dla ducha > Film
1, 2, 3
Doris
czasami lubi? takie na przyk?ad komedie romantyczne jak dzisiaj by?a, oj wzruszy?am si?, nawet nie dlatego, ?e pi?kna mi?o?? tylko by?a pokazana równie? pi?kna przyja??, tak si? spotykali, o wszystkim sobie mówili, prze?ywali razem problemy i rado?ci, oj rzadko tak w realu, my?l? ?e szybciej t? mi?o?? spotka? (ja spotyka?am) ni? prawdziw? przyja??, w dodatku kilku osób!
Doris
polecam oskarowy film <to nie jest kraj dla starych ludzi> ju? jest w kinach. g?ówn? rol? gra aktor, który gra? w <mi?o?? w czasach zarazy>, tylko tutaj ma koszmarnie zaczesane w?osy, no, ale tak trzeba dla roli dobrze. jest te? ju? <pokuta> <motyl i skafander>.
Doris
by?am na <motylu...> ca?kiem inne kino, ni? mamy na co dzie?, Francuzi s? inni... by?am sama, kole?anka powiedzia?a, ?e sie boi smutku,

ja si? nie boj? i dla mnie nie by? taki smutny, pokaza? mi i potwierdzi?, ?e mo?na, ?e wiele mo?na jak si? tylko chce, nawet powiek? napisa? ksi??k?..... siedz?c sama w rz?dzie poczu?am si? znowu taka szcz??liwa, pomy?la?am kurde ja chodz?, widz?, pisz?, podró?uj?, przytulam syna...... no, przecie? jest po prostu cudownie!!!!!
Doris
<<niczego nie ?a?uj?>> ogl?da?am dzisiaj i absolutnie nie ?a?uj?, ?e ogl?da?am, ja w?a?ciwie niczego nie ?a?uj?...... zas?u?ony oskar dla aktorki, absolutnie!!!
b.angel
"to nie jest kraj dla starych ludzi tez oglada?am - baaaaaaaaaardzo mi sie podoba?
"motyla" mam w planach
polecam "Juno"
Doris
<< w pogoni za szcz??ciem>> bardzo, bardzo polecam, ogl?da? polecam z ca?? rodzink?, szczególnie z dzie?mi dorastaj?cymi (bo m??owie i tak si? pewnie nie zmieni?!!!) rewelacyjny film, prawie p?aka?am a synowi tez si? podoba? !!!!
Pat
Dzi? o 20.20 na TVP 1 film pt: Szminka
O m?odej amazonce

...sama jestem ciekawa co to...

Zasiad?am do ogl?dania...

Mi?ego seansu
Ana
no w?a?nie o tym mia?am napisa? wink.gif ... tez siedz? przed TV ... ale? tych reklam pakuj? ...
mag_dag
obejrza?am... przelukrowane do porzygania...
Magda
biggrin.gif ja te? filmik obejrza?am,jako? mam mieszane uczucia.Mnie chemia bardziej zwalila z nóg.Ogólny w?tek Nadzieja,?e Lokator to nie wyrok. biggrin.gif
Ela63
.......nic ani jednego s?owa o usuni?tych w?z?ach o rehabilitacji r?ki.....ale jest mowa o rekonstrukcji i to jest plus dla tego filmu......takie jest moje zdanie ale z innymi opiniami równiez sie zgadzam.
Amor
Mocno wyidealizowana historia ale mnie sie podobal bo nastraja optymistycznie i daje nadzieje innym chorym.W koncu to na faktach!
Doris
oj szkoda, ze nie wiedzia?am o nim! mam pro?b? jakby kto? co? poleca? i wiedzia? o tym wcze?niej to niech wcze?niej napisze do nas, bo ja nie zawsze mog? zagl?da? na forum, dzi?kuj?
Marlena31
Mia?am tez obejrze? , zapomnia?am ?e jest i posz?am przed 20 st? na rowerek, gdy sobie przypomnia?am to by?am ju? daleko od domu biggrin.gif
luska
Mnie filmik sie podoba? jako ca?o?? .......tylko pami?tajmy ?e na zachodzie medycyna jest na lepszym poziomie ..... mo?e on dlatego wydawa? sie taki przecukrowany ......lub dlatego ?e my juz to wszystko przerabia?ysmy i ka?da patrzy inaczej jakby pod swoim kontem ....a po drugugie tez nie mog? pokazac tego tak z najgorszej strony ....?eby ludzi nie wystraszyc........takie jest moje zdanie
Ana
?e niby ma 27 lat, raka piersi i nie mog?a znale?? ani jednej dziewczyny przed 30-k? w tej samej sytuacji,
coby z ni? pogada? ?! .... w ca?ych Stanach i ?wiecie angielskoj?zycznym w internecie ?!

niech si? polskiego nauczy i do nas zagl?dnie wink.gif ... pod dostatkiem m?odych dziewcz?t !!!

zrobili z niej ewenement na skal? ?wiatow? ... i tu przegi?li ...
mag_dag
wklepa?am w google imi? i nazwisko kobiety, o której by? ten film... wyskoczy?o wiele stron...
ciekawe, ino wszystko po ichniemu, ale s? te? fotki, niektóre do?? szokuj?ce, np. kobieta w ci??y bez piersi...
jest te? o filmie, który ogl?da?y?my

http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...riendID=2828593

ynka
I ja ogl?da?am - taki ameryka?ski z dobrym zako?czenie, jako film propagandowy ku pokrzepieniu, to cudo -wszystko tak ?adnie idzie, i m?? taki cacy, i wspieraj?ca rodzina i kole?anki, i makija? do narkozy, i w?osy po chemii nieczego osbie, i jeszcze tyle anio?ów spotka?a, a rekonstrukacja - no, bajka.

Do tego jeszcze jako? ?atwo i z u?miechem przyj??a diagnoza. LUKIER,

Oprócz wina - to nie znajduj? wsplnego mianownika z moimi prze?yciami, a zapewniam nie by?y najgorsze chocia? mia?am/mam leczenie komplet (do?o?? jeszcze zastrzyki neupogenu 20 iniekcji).

Powinni wy?wietla? w przepe?nionych poczeklaniach onkologicznych i u nabzdyczonych lekarzy. Nieeeee, to nie jest dobry pomys?.
Amor
Historia ta zdarzyla sie chyba z kilkanascie lat temu jak obliczylam ,pewnie tyle sie o tym wtedy nie mowilo nawet w USA.I pewnie forum dla chorych na raka moglo nie istniec.Przeciez chyba dobrze ze zakonczenie pozytywne.Mamy dosc zlych zakonczen w realu.Mysle ze pokazane jak mozna przejsc taki dramat.Dzielnie i ratujac sie na wszyselkie sposoby by nie zwariowac.Ja znajduje troche wspolnego(nie smiem sie porownywac bo zachorowalam 20 lat pozniej) -po diagnozie( podejrzeniu) w szpitalu i w domu na okraglo \leciala kastea z pozytywnymi afirmacjami.Potem duzo do siebie gadalam.Niestety rekonstrukcji nie mialam ale to bylo mlodziutka osoba-dobrze ze przynajmniej biust mogla odzyskac.A chba jednak kazda z nas miala szczesckie spotkac anioly na swej drodze.wole tylko dobro pamietac.
Maja048
Te? ogl?da?am ten film i w przeciwie?stwie do innych z tej tematyki, to ten mi si? podoba?. Nie mog? porówna? z sob?,starsza wiekiem i ?agodna k?ad?am si? na stó? operacyjny.Ale - zobaczcie wpisy dziewczyn po diagnozie - szukaj? dobrego lekarza, wizyty...wizyty.Zastanawiaj? si? czy oszcz?dzaj?ca czy mastektomia.Ile z Nas same je?dzi?y na chemi? /ja je?dzi?am cho? na s?absz?/. Ja po operacji te? spotyka?am sie na czym? "procentowym",wyje?d?a?am w plener. I co najwa?niejsze te? mam takiego Anio?a - Mój ANIO? to doktor z Poradni dzi?ki któremu w ci?gu miesi?ca by?am ju? operowana przez bardzo dobrego doktora- drugi Anio? - Anielice na sali szpitalnej - Anio?ki na czacie...A film mo?e przypomni niejednej Kobiecie o kontroli, bo nie taki diabe? straszny jak go maluj?.Pozdrawiam
Doris
mo?e kto? ogl?da? <<Niebo nad Pary?em>> z Juliette Binoche? co s?dzicie o nim?
Doris
Aniele czekam na to co s?dzisz???? ?a?uj?, ?e nic nie s?dz?!!!
Jolar
Dziewczynki. która ogl?da?a film "Kochanice króla" w re?yserii Justina Chadwicka... w roli g?ównej Natalie Portman.........wart jest obejrzenia (?), czy lepiej go sobie odpu?ci?? sleep.gif
Doris
nie, nie ogl?da?am, mam ksi??k? ale nie czyta?am! dosta?am j? jak odbiera?am nagrod? w Zwierciadle, po prostu redakcja mia?a du?o i rozdawali prawie wszystkim, ale by? mo?e jest dobra i film równie?!
Jolar
No nic ... wybieram si? w poniedzia?ek.... oceni? czy jest to ciekawy film... czy niekoniecznie wink.gif
mag_dag
Jolu, id? koniecznie, czyta?am ciekawe recenzje, sama lubi? filmy historyczne, a to na pewno b?dzie historia opowiedziana inaczej ... gra tam jeszcze ?wietna Scarlett Johanson (nie pami?tam jak si? to pisze)
sam ch?tnie pójd? na ten film... sprawdz? zaraz czy jest ju? w moim kinie //u?miech

a Ty jak wrócisz opisz wra?enia ...

buziakowuj? serdecznie //big buziak
ToJa
Któz z nas nie ogl?da? ??d?o, P?onacy wie?owiec,............
Paul Newman nie ?yje, zmar? w wieku 83 lat po walce z rakiem
mag_dag
smutne... tak bardzo mi si? podoba? ... i wcale nie przesta?, mimo, ?e latka lecia?y, bardzo ?adnie si? starza?...
cholerna choroba ten rak... smutno ...smutno...
Doris
http://m.onet.pl/_m/c4f515e345ae26332f3dbe...7f62d5,14,1.jpg

uwielbia?am P.N., szczególnie w tym filmie!!! rolleyes.gif
mag_dag
Dorciu, masz racj?!!!
te? mi si? bardzo podoba? w "Kotce na gor?cym, blaszanym dachu" - to wg sztuki Tennesse Williamsa ...
i pomy?le?, ?e jeszcze mnie na ?wiecie wtedy nie by?o //szok
a Marlon Brando w "Tramwaju zwanym po??daniem" tako? wed?ug sztuki T.W. to mój drugi ulubieniec z dawnych czasów...ech...
Jolar
wink.gif "Zaliczy?am" dzisiaj film..."Kochanice króla"... bardzo refleksyjny film... okre?laj?cy obyczajowo?? czasów króla Henryka VIII, ale jak by stworzy? porównania i .....dawniej i .... teraz te? ... panuje jaka?... dziwnie poj?ta... obyczajowo??... dry.gif , czyli po prostu... rozwi?z?o?? obyczajów...
W sumie film smutny poprzez swoj? fabu??...... i tak jak napisa?am bardzo, bardzo refleksyjny, ale wed?ug mnie wart polecenia.
.. cool.gif
Doris
CYTAT(mag_dag @ 29.09.2008, 21:06) *

a Marlon Brando w "Tramwaju zwanym po??daniem" tako? wed?ug sztuki T.W. to mój drugi ulubieniec z dawnych czasów...ech...

- oj Mag identycznie od wielu lat uwa?am i uwielbiamy tego samego m??czyzn?!!!! biggrin.gif
roza3
CYTAT(Doris @ 29.09.2008, 23:54) *
- oj Mag identycznie od wielu lat uwa?am i uwielbiamy tego samego m??czyzn?!!!! biggrin.gif

...bo my spod jednej gwiazdy s? wink.gif ....to i gusta podobne
Doris
aktor z <<Wiruj?cego seksu>> te? choruje na raka!!!!

http://www.kinomaniak.pl/osoby/patrick_swayze/photo.jpg
Doris
<<Niebo nad Pary?em>> z Juliette Binoche widzia?am wczoraj!!!!!!!!!!!!!!! polecam refleksyjnym czterdziestkom, ale nie tylko!!!!!!!!!

m?ody nasz Bia?y Anio? te? ogl?da? i si? podoba?o. Juliette gra czterdziestk?, ?adna jest jak nie wiem co, chocia? gra zm?czon? kobiet?, a jej brat........!!!! a i inni panowie! te? niczego sobie, pomys? filmu to codzienno?? Pary?a, wszystkie jego odcienie, jest i pi?kno i brzydota i smutek i ?zy i targ i seks, i choroba, samo ?ycie!!!!!!!!

(jak w tytule mojego w?tku!!!! jak w moim ?yciu - oprócz jednej tam przedstawionej sprawy....)
Amor
Ogromnie podobaly mi sie dwa filmy ktore ogladnelam w ostatnim czasie.Pierwszy z przed` paru latyz H.Bery"Monster,s ball" i D.Lyncha "Mullholand drive".Berry dostala oskara za glowna role ,film ciekawy bardzo.Drugi jak to Lyncha,trudny,zagmatwany ale przerwac ogkladania nie umialam.Jest niesamowity ale dopiero internet pomogl mi poskladac wszystko do kupy.Polecam bardzo ale tym ktore lubia myslec ,a nie przepadaja za "mydlanymi operami".
Doris
dzisiaj, za moment 0 23.05 <sma?one, zielone pomidory>, bardzo polecam, chocia? wi?kszo?? pewnie ogl?da?a, ja czekam w?a?nie na niego. Doris
Kela
Ogl?da?am smile.gif a teraz chc? przeczyta? ksi??k? -ciekawe, czy lepsza od filmu
Doris
film dla mnie super Kelu, ksi??ka gorzej si? prezentowa?a mojej osobie. b?dziesz ogl?da?a dzisiaj?
Kela
je?li odrobi? "prac? domow?" wacko.gif to b?d? ogl?da? film
papiery czekaj? wacko.gif nie moge na nie patrze?...brrrrrrrrrr
b.angel
a mnie si? ksi??ka baaaaaaaaaaaaaaaaardzo podoba?a , film pami?tam s?abiej bo dawno ogl?da?am a i dzisiaj chyba nie dam rady bo pora pó?na a ja padni?ta ..........
Doris
ksi??ka te? fajna, owszem, ale film równie? - co rzadko si? zdarza!
fajnie by?o razem ogl?da? , szkoda tylko, ?e tam te? by? rak....!!!
roza3
ogl?da?am......po raz drugi....baaaaaaaardzo mi sie podoba.......
.........Gosiu....chyba zrobie sobie zapas celofanu wink.gif rolleyes.gif

po raz kolejny stwierdzi?am ,?e TV jest wy??cznie dla emerytów , rencistów i bezrobotnych......o 1,15 by? nast?pny film "Porozmawiaj z ni?" Almodovara....te? bardzo chcia?am zobaczy?......ale jak tu rano wsta? sad.gif
Doris
tak Ró?o dla rencistów jest dobry film w TV, i z tego powodu ciesz? si?, ?e jestem rencistk?, uwielbiam film, a <porozmawiaj z ni?> jest w mojej czo?ówce najlepszych filmów!!!!!!!!!!!
Parabola
CYTAT(Doris @ 4.11.2008, 0:46) *
tak Ró?o dla rencistów jest dobry film w TV, i z tego powodu ciesz? si?, ?e jestem rencistk?

.......... Doris równie? rencistka ,..... i nocny marek !!!!
Uwielbiam oglada? ... czyta?.... siedzie? na Forum ....jak wszyscy ju? spia...!!! .... i nie wo?aja mamo !!

Ostatnio te? po raz enty oglada?am Stalowe magnolie.....
............i si? znowu wzruszy?am.... unsure.gif
Doris
to samo uwielbiam co Ty Parabolciu!!!!!!!!!!!!! Stalowe s? super!!!!!!!

Ró?a nie odpuszczaj <porozmawiaj z ni?>!!!!!!!!!!
Doris
Australia - teraz czatuj? na ten film!!!! polecam. chyba zaraz po Warszawie b?dzie u mnie najszybciej rolleyes.gif

Re?yseria: Baz Luhrmann
Scenariusz: Stuart Beattie, Ronald Harwood, Baz Luhrmann
Producent: Baz Luhrmann

Obsada:
Nicole Kidman jako Lady Sarah Ashley
Hugh Jackman jako poganiacz byd?a

Dystrybutorzy: Imperial CinePix
Rok produkcji: 2008
Data premiery polskiej: 26 grudnia 2008
Tytu? oryginalny: Australia
Zagraniczna strona filmu: http://www.australiamovie.net/
Produkcja: Australia, USA
Gatunek: dramat

Rozgrywaj?ca si? w przededniu II wojny ?wiatowej epicka opowie?? o poganiaczu byd?a, który na zlecenie i w towarzystwie pewnej arystokratki, decyduje si? podj?? zadania przeprowadzenia dwutysi?cznego stada przez niego?cinn? australijsk? pustyni?.
Doris
id? za chwil? na film <Ale jazda> ameryka?ski, uczta kinomana na 1 TVP.

jutro <Ptaki> o 22.25!!
b.angel
ogl?da?am , wraz ze ?lubnym
bardzo_bardzo podoba? si? nam// daje troszk? do my?lenia
w ogóle jak widz? w obsadzie gary oldmana to ju? wiem , ze b?dzie niez?a jazda//bez trzymanki
i ta raz? równie? si? nie zawiod?am

tylko nie kumam poczemu takie filmy s? pó?n?//nocn? pora a o 20-ej po raz enty np. parszywa dwunastka ............
roza3
CYTAT(b.angel @ 29.12.2008, 23:09) *

tylko nie kumam poczemu takie filmy s? pó?n?//nocn? pora a o 20-ej po raz enty np. parszywa dwunastka ............

a patomu szto....ta telewizyja jezd jeno dla emerytów i rencistów oraz bezrobotnych
...tak z troski oczywi?cie rolleyes.gif
......bo se pospa? potem mogom do po?ednia....i jak raz po ?niadaniu..."mode na sukces maj?"
laugh.gif

.....niestety ja nie ogl?da?am w/w filmu....bo juz si?y nie mia?am o tej porze
.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.