- - -
Luna
Forum Amazonki Net > Witamy serdecznie > Przedstaw si?
1, 2, 3
Luna
O, prosz?, ja te? tu jestem. A by?am te? wcze?niej

http://www.amazonki.net/forum/index.php?topic=13069.0

Nowe forum wypada?oby zacz?? od dobrych wie?ci. Dosta?am dzisiaj wyniki PET-CT - w moim ciele nie stwierdzono ?adnych ?ladów dziada smile.gif smile.gif smile.gif
magda 24
gratuluje Luna dobrych wynikow..... ciesze sie bardzo smile.gif
Ajaka
Mówi?am ?e dasz rad?.....silna jeste? ,to i smoka pokona?a?.......gratulacje i buziaki......
Katty
Luna, ciesz? si? bardzo, ?e wyniki dobre. To juz teraz wiesz napewno, ?e jeste? zdrowa.
mag_dag
witaj Luna w nowym miejscu ...

to rzeczywi?cie najlepszy moment na dobre wiadomo?ci //u?miech
ciesz? si? razem z Tob? i ?ycz? tylko takich wyników bada? ...

buziakowuj? serdecznie //big buziak
EL?BIETA
Witaj Lunko ponownie

Ciesze sie ze wkroczylas na nowe forum z pozytywnymi wiadomosciami Tak trzymac
Przytulam cie mocno
Bu?ka
agnieszka
No i ja mog? ci pogratulowa? smile.gif
Luna
A dzi?kuj?, dzi?kuj?!

Tak, tak, smok pokonany! I rado?? ogromna smile.gif smile.gif smile.gif

W czwartek czeka mnie drugi etap rekonstrukcji piersi - odtworzenie brodawki. Ela mnie uspokaja?a, ?e to nic wielkiego, no zobaczymy.
Katty
Opowiesz wszystko dok?adnie bo ciekawe jeste?my.
Al_la
Ja te? si? bardzo ciesz?, bo kibicowa?am Ci ca?ym sercem od pocz?tku leczenia smile.gif
amado
Bardzo si? ciesz? z Twoich dobrych wyników, oby jak najwi?cej takich dobrych wiadomo?ci na tym nowym forum.
Luna
Dzi?kuj? za wszelkie dobre s?owa! Tak, moja rado?? naprawd? jest ogromna, ?e dziada nie ma.

Teraz inna sprawa. Mia?am o tym nie pisa?, ale nie daje mi to spokoju i chcia?abym zna? Wasze do?wiadczenia. Pisa?am jeszcze na starym forum, ?e przy okazji PET-CT okaza?o si?, ?e mam podwy?szone FT4, FT3 i obni?one TSH, czyli oznaki nadczynno?ci tarczycy. Dlatego te? nie mog?am dosta? kontrastu z jodem. Wczoraj powtórzyli?my badania, oprócz tego wys?ali?my krew na badania w kierunku anty-TPO i TRAK. No i USG. I co si? okaza?o - w p?awym p?acie tarczycy mam guzka wieko?ci 0.2 x 0.4 cm. Mój onkolog twierdzi - to nic wielkiego. Wczoraj by?am tak?e u kardiologa, rutynowa kontrola, czy Herceptyna jako? negatywnie nie wp?ywa na serce. Mam podwy?szony puls, to ta nadczynno??... Kardiolog te? twierdzi? - to nic wielkiego.

No tak. Ale wiecie chyba same, co w naszej sytuacji znaczy s?owo - guzek? Bo mi oczywi?cie od razu ciarki przechodz? po plecach.

Nie dosta?am jeszcze leków, zaczn? po operacji i jak dostaniemy wyniki anty-TPO i TRAK.

Czy która? z Was mia?a jakie? problemy z tarczyc??
Luna
Musz? si? od?wie?y? tongue.gif ?eby wyl?dowa? na pierwszej stronie z moim pytaniem o tarczyc?.

Jeszcze raz: czy ktokolwiek mia? jakiekolwiek problemy z tarczyc? i mo?e mi cokolwiek na ten temat powiedzie??

Z góry bardzo dzi?kuj?!
Baba Jaga
...Luna - podobno bardzo du?o ludzi ma guzki na tarczycy... nie jest to pocieszeniem, ale tak mi powiedzia? endokrynolog. Ja te? mam guzki ... mam je co jaki? czas kontrolowa?. Problemy z tarczyc? mia?a Akwe. Teraz jest na rekonstrukcji piersi... niebawem wróci i na pewno du?o Ci na ten temat napisze. Baaardzo si? ciesz? ?e "przygod?" z intruzem masz ju? za sob?. Zatem zdrówka !
amado
Duuuuu?o dziewczyn pisalo, ?e ma jakie? guzki w tarczycy, mnie lekarz powiedzia?, ze do 5mm raczej nie robi si? biopsji, tylko obserwuje, ja te? mam nawet 3 s? malutkie i grzecznie si? tak trzymaj? od jaki? 3 lat.
Mamotsa
Luna, o guzkach w tarczyce nie napisze - nic o tym nie wiem ale za to powitam Cie tu "oficjalnie" i mniej oficjalnie, tongue.gif
Nie wiem czy przypadkiem za kilka dni nie bede gdzies w Twoich okolicach...
Al_la
Luno, nie martw si? na zapas, bo rzeczywi?cie guzki na tarczycy spotyka si? cz?sto.
Operacj? na tarczyc? mia?a Kicia.

Pozdrawiam.
agnieszka
Luna ja mam guzka od 12 lat w cie?ni tarczycy i powodowa? on u mnie nadczynno?? od jakiego? czasu mam spokój nie usuwam bo lekarz powiedzia? ?e nie daje gwarancji ?e nie odro?nie.... dwa razy robi?am biopsj? i jest ok. Pozdr. smile.gif
Luna
Dzi?kuj? za uspokojenie.

Mamotsa, daj zna?, gdzie b?dziesz, mo?e uda si? spotka?? Ja mam jutro zabieg - rekonstrukcj? brodawki. Ech, ech, ech. Jeszcze si? nie denerwuj?, tak tylko sobie wzdycham. Zaczynamy o 11.30. B?dzie dobrze.
agnieszka
No to powodzenia Luna.....ciesz si? bo jeste? na ostatnim etapie d?ugiej drogi i w dodatku ca?kiem zdrowiusie?ka laugh.gif
Luna
No i mam brodawk?! Nic nie bola?o, super znieczulenie miejscowe, wszystko posz?o sprawnie! Super, super! Ciesz? si? ogromnie, ?e znowu da?am rad?!
Baba Jaga
...super ... jeste? wielka !!!
amado
To wspaniale, ju? jeste? zdrowiutka i calutka.
mag_dag
gratulacje Luna ...

ja te? mam od 10 dni ca?kiem now? brodawk?, ale mnie do przeszczepu u?pili na cacy... jak? metod? mia?a? robion??

?ycz? rado?ci ze sko?czenie_pi?knej piersi

buziakowuj? serdecznie //big buziak
Luna
Hej mag-dag, ja mia?am w znieczuleniu miejscowym. Przesz?am mastektomi? z jednoczesn? rekonstrukcj? piersi z po?ladka 3 miesi?ce temu, wtedy to te? przeszczpiono mi okr?g?y kawa?ek skóry w?a?nie z po?ladka. Wczoraj z tego kawa?ka zosta?a uformowana brodawka. Jeszcze czeka mnie tatuuowanie ca?o?ci, ale to znowu za kolejne 3 miesi?ce. Na razie jestem pod opatrunkiem, ale ju? ?ródoperacyjnie widzia?am to ma?e dzie?o i jest ca?kiem, ca?kiem. A u Ciebie?
mag_dag
Luna u mnie by?o ca?kiem inaczej, mastektomi? mia?am wieki temu, w 2000 roku , dopiero po 5 latach zacz??am my?le? o rekonstrukcji i wreszcie rok temu w Gryficach mia?am zamontowany pod mi??niem piersiowym ekspander, który naci?gn?? skór? po dope?nieniach, w lutym mia?am wymian? ekspandera na wk?adk? ?elowo-silikonow?, a 10 dni temu zrobili mi otoczk? przeszczepiaj?c skór? z hm... "pisi" - dlatego by?a pe?na narkoza...

dzi? zdj?to mi cz??? szwów i musz? przyzna?, ?e wygl?d ogólny piersi bardzo si? zmieni? na korzy??, nie jest ju? taka ?ysa //oczko

jednak jest to "tylko" otoczka - czyli kó?ko ciemniejszej skóry (dlatego wzi?to j? z tak szokuj?cego dla niektórych miejsca), ale bez "dzyndzelka" - co akurat w moim przypadku jest ok, bo zawsze mia?am p?askie, wci?gni?te brodawki, wi?c otoczka w zupe?no?ci mnie zadowala //u?miech

widzia?am tatuowan? brodawk? i by?a ca?kiem fajna, jak prawdziwa

buziakowuj? serdecznie //big buziak max

aniusia
Luna, to dobrze ?e juz prawie zako?czy?a? ca?y "proces"
Ta jednoczesna rekonstrukcja to hcyba fajna sprawa?
Luna
Ano chyba tak, innej nie mia?am dry.gif rolleyes.gif

Dzisiaj przyj??am 11 porcj? herceptyny... Jak ten czas leci...

Co do tarczycy - na razie troch? niewiadoma. Na pewno mam autoimmunologiczne zapalenie... Mam podniesione miano przeciwcia? anty-TPO. Ale jest jeszcze ten adenom. I sprawa zupe?nie si? moim lekarzom skomplikowa?a. Bo niby najpierw mówili - morbus Basedow, teraz celuj? w Hashimoto w pocz?tkowej fazie plus aktywny gruczolak tarczycy. I wys?ali mnie na scyntygrafi?... To za tydzie? we wtorek. Prze?wietlaj? mnie na wszystkie strony... No có?.

Wszystko b?dzie dobrze, jak im sprawia przyjemno?? takie prze?wietlanie, to niech im b?dzie.
EL?BIETA
Czesc Lunka

Fajnie ze masz juz praktycznie kompletnego cycucha
Gratuluje serdecznie

To w nastepny wtorek trzymamy kciuki za kolejne przeswietlanie ktore ma nic nie wykazac Ty dziewczyno niedlugo sama swiecic bedziesz hihihihiihih
Luna
Ech, ?wiec? totalnie, ale chyba g?ównie z rado?ci, ?e to wszystko ju? nied?ugo si? sko?czy... Cycuch nadal pod opatrunkiem, jeszcze nie mog? go podziwia?. Ale jestem mistrzem czekania i nied?ugo, mam nadziej? od czwartku, b?d? mog?a si? zaprzyja?ni? z moj? now? brodawk? smile.gif
Katty
Luna zazdroszcze ci tego nowego cycka. Ja na swoj jeszcze czekam. Niecierpliwie zreszt?.
Co do twojej tarczycy to nie znam sie kompletnie na tym wszystkim ale my?le ze tez wszystko b?dzie dobrze. Masz dobr? opieke lekarsk?.......
Tak to jest w tej naszej chorobie, ?e musimy by? uzbrojone w cierpliwo?? bo wci?? na co? czekamy. Ale to juz nied?ugo. Jeste?my na finiszu. We wtorek trzymam kciuki.
Pozdrawiam.
kicia
Witaj Luna!
Bardzo sie ciesze, ze na nowym forum piszesz same dobre wiesci. Wreszcie jest z gorki, teraz uzywaj zycia i nadrabiaj te pare miesiecy, ktore wylecialy z zyciorysu.... Bardzo dobry pomysl z ta nagroda, zasluzylas przeciez!!!
A problemy z tarczyca ... to juz drobiazg smile.gif w porownaniu oczywiscie.
U mnie usg wykazalo 4 guzy, co jeden to dorodniejszy, potem byla biopsja (nie boli wogole), niby nie wykazala nic bardzo zlego ale ze wzgledu na wczesniejsz? przygode lekarze koniecznie chcieli ci??. No i w koncu wycieli w marcu, wynik histopat. byl ok. Podobno guzy tarczycy bardzo rzadko sa zlosliwe. Cala moja historia jest na starym forum w watku o badaniach. Teraz codziennie lykam tableteczke i co 3 miesiace chodze do kontroli (usg, tsh) i jest ok.
Z poprzedniej choroby lekarze tak pieknie Cie wyleczyli, z tarczyca tez dadza rade, a ze duzo mysla - tez dobrze. Niech wymysla najlepsza dla Ciebie metode leczenia!!!
Trzymaj sie! Pozdrawiam bardzo serdecznie! Buziaczki.
Parabola
Luna..... smile.gif brak wiadomo?ci od Ciebie....
Ju? si? zacz??am martwi?..... ale mam nadziej?, ?e u Ciebie wszystko Ok...
I wróci?a? do aktywnego ?ycia i po prostu brak czasu na siedzenie na forum..
Mimo to skrobnij od czasu do czasu dwa zdania...
Pozdrawiam serdecznie.....
Luna
Jestem. Po bardzo d?ugiej przerwie. Dlaczego??? Hmmm, nie wiem. Tak jakbym chcia?a zapomnie? o tym wszystkim, nie wraca? do choroby, do prze?y?. Jak rok temu pisa?y?cie, ?e nied?ugo wszystko b?dzie wygl?da? inaczej i ?e znowu b?d? si? ?mia?, to nie wierzy?am. A jednak! Mia?y?cie racj?! ?miej? si? pe?n? piersi? (pe?nymi dwoma piersiami) tongue.gif

W grudniu spotaka?am si? z Katty, pami?tasz Katty wink.gif , wtedy mówi?am Ci, ?e jako? tak nie mam si?y wi?cej na pisanie, ?e chcia?abym odizolowa? si? od amazonek i ?y? tak jak normalne dwudziestolatki.

Ale, jestem amazonk? i tego nie da si? wymaza? z ?yciorysu. Ale bardzo pracuj? nad akceptacj? tego faktu.

Mam ju? normalne, krótkie w?osy. Dwa tygodnie temu mia?am tatua? brodawki, wszystko wygl?da dobrze, b?dzie jeszcze poprawiane, bo troch? wysz?o za jasno. Jutro dostaj? przedostani? herceptyn?, numer 17. Zoladex i Tamoxyfen nie opuszcz? mnie jeszcze przez lata. Ale wszystkie inne zaburzenia wycofa?y si? - i tarczyca, i r?ka ok (musz? tylko uwa?a? w stajni i nie szale? z wiadrami tongue.gif)

Doktorat w ostatniej fazie korekt, za tydzie? powinien wyl?dowa? w dziekanacie. A jednak go sko?czy?am! By?am tak zrozpaczona z powodu choroby, ?e chcia?am to wszystko rzuci?, ale jednak - sko?czy?am! I ju? nied?ugo b?d? doktorem. My?l?, ?e jestem dobrym przyk?adem, jak to cie?ki rok mo?e te? si? bardzo dobrze sko?czy?.

Poza tym zmieni?am na jaki? czas kraj i prawdopodobnie b?d? si? przeprowadza?. To dla mnie bardzo wa?ne, za dwa tygodnie mam rozmow? kwalifikacyjn? na innym uniwersytecie. I wierz?, ?e si? uda. Jak tam by?am, to nikt nie wiedzia? o moich przej?ciach - i zobaczy?am, jakie to dobre uczucie - znowu dzia?a?, by?, promieniowa? rado?ci? i szcz??ciem. A ci nowi znajomi, ca?kiem nowe ?rodowisko nie zna w ogóle przyczyny, dlaczego ja tak bardzo ciesz? si? ka?dym dniem i nigdy nie narzekam. Cudowne uczucie.

A jednak troch? zat?skni?am za amazonkami... Przepraszam, ?e Was zaniedba?am.

Mam te? informacj? - mam do oddania dwa staniki Amoena, model Mona, bia?y i czarny. Nie noszone. Tutaj przys?uguj? staniki na recept?, taki luksus. Wiem, ?e w Polsce kosztuj? horrendalnie drogo (tu kosztowa?y ka?dy - 53 euro, ale moja kasa chorych to pokry?a). Ja ich jednak nie nosz?. Nie lubi?. Nie s? mi potrzebne. I oddam. Za darmo. Tylko, ?e to taki troch? chyba nietypowy rozmiar - 85B. Ale jak kto? potrzebuj? - to prosz? si? do mnie zg?osi?!

A i wklej? link z polskiej strony
http://www.amoena.com/pl/Products/Lingerie/Feel/Mona.htm

Mo?e napisz? te? o tym w og?oszeniach.

U?ciski!
Kris

Luna, nie wyobrazasz sobie jaka przyjemnosc sprawil mi twoj dlugi post...pamietam dobrze wiele poprzednich...

te pierwsze przede wszystkim...tak wiele udalo ci sie dokonac...no i nowy kraj, nowe doswiadczenia zawodowe...

...rozumiem to cudowne uczucie...
Amor
Ja tez bardzo sie ucieszylam z Twojego postu.Kibicowalam Ci w w walce z gadem i wierzylam w Ciebie.Cudownie ze znow mozesz cieszyc sie zyciem-niech tak juz zostanie na nastepne 80 lat!Baw sie zyj,pracuj,kochaj,ksztalc-zreszta co ja Ci bede gadac,sama potrafisz to najlepiej.Pozdrawiam i calusy sle!
EL?BIETA
no to ja napisze Lunko -
A NIE MóWI?AM ??????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Parabola
Ufff..... bardzo si? ciesz?, takich wie?ci oczekiwa?am... biggrin.gif

?yj pe?na piersi?..... nadrabiaj czas kiedy, targa?y Tob? emocje....

Uk?adaj sobie ?ycie, tak jakby nie by?o spotkania z dziadem...

Pozdrawiam serdecznie... ohmy.gif
Baba Jaga
smile.gif smile.gif

GRATULUJ? .... serdecznie gratuluj? wewn?trznej odbudowy

........ i tej si?y ...... - ?ycz? WIELE pomy?lno?ci !!!!!

Al_la
Mnie te?, tak jak El?biecie, nasuwaj? si? od razu s?owa: a nie mówi?am....
Pami?tam ile by?o w Tobie rezygnacji i jak bardzo nie chcia?a? uwierzy?, ?e wszystko wróci i jeszcze b?dzie kiedy? normalnie
Bardzo si? ciesz? i ?ycz? Ci wspania?ego ?ycia i wielu sukcesów
mgie?ka
Ciesz? si?, bardzo si? ciesz? z tych dobrych wie?ci biggrin.gif Luno, ja te? pami?tam Twoje zmagania, pisanie na starym forum. ?ledzi?am stale, podczytywa?am, co u Ciebie. I strasznie si? ciesz? t? Twoj? rado?ci?, t? eksplozj? optymizmu i nadziei. To jest w?a?nie to dobre, co mamy po spotkaniu z rakiem - ta umiej?tno?? prze?ywania ?ycia ?wiadomie, z rado?ci?, prawdziwie. I z odwag?. Ju? wiemy, ?e jeste?my silne, ?e na wiele dobrego nas sta? i nie boimy si? g?o?no wyra?a? swoich my?li, realizowa? plany i marzenia.
?ycz? Ci, by wszystko uk?ada?o si? pomy?lnie, a ta rado?? nigdy nie przygasa?a. Odzywaj si? czasem, podkarmiaj nas swoim ?wiat?em ksi??ycowym wink.gif Pozdrawiam Ci? bardzo serdecznie i przytulam wub.gif
Magda
biggrin.gif Luna super wiesci fajnie ?e wszystko jest w porz?dku bo o to tylko chodzi?o ?eby by? Zdrow?. biggrin.gif
lulu
Brawo. My?l?, ?e reszta to ju? sama pomy?lna przysz?o??. Tego ?ycz?. smile.gif
Luna
Tak, tak, wszystko jest dobrze, a b?dzie jeszcze lepiej. To s?owa, które sobie codziennie powtarzam. I to naprawd? niesamowite, ?e mo?na si? podnie?? z taaaaaaaakiego do?a! Ale uczucie potem jest niesamowite!

Znacie ten tekst:

Jak ptaki ucz? si? lata??
Spadaj?, a w czasie spadania wyrastaj? im skrzyd?a.

My?l?, ?e ?wietnie oddaje moje samopoczucie. Dzi?kuj? Wam za to: "a nie mówi?am!!!". Tak, mówi?y?cie, ale kto by Wam wtedy wierzy? biggrin.gif rolleyes.gif tongue.gif

Dzisiaj dosta?am przedostani? herceptyn?. Piel?gniarki ju? si? ciesz? na imprezk?, któr? mam niby im urz?dzi? za 3 tygodnie po ostatniej wlewce. Dla mnie jednak koniec b?dzie oznacza?o wyj?cie portu. I wtedy dopiero dam czadu! tongue.gif
Ela63
Brawo Luna takie wiadomo?ci dodaj? si? Tobie i nam wszystkim.....teraz ?yj pe?na piersi? realizuj swoje plany i marzenia...?ycze Ci tego z ca?ego serca. rolleyes.gif
Dakota
Luna ...skrzydla wyrastaja i wzbijasz sie wyzej
..i tak trzymaj...ja tez za dwa miesiace koncze
herceptyne...zycze powodzenia i pozdrawiam Cie serdecznie smile.gif
Ajaka
Luna mi?o si? czyta teraz twoje posty.......takie cudne zmiany w ?yciu!!!!.....a ja ci jeszcze ?ycz? tego aby? spotka?a swojego ksi?cia.......i "motylków w brzuchu" i welonu i pi?knej sukni......i wierz? ?e spe?ni? si? twoje marzenia ,bo jestes wyj?tkow? osóbk?......waleczn? i ambitn?......?ciskam ci? serdecznie
akwe
Brawo Luna!!! ?ycz? jeszcze lepszego zdrówka,gratuluj? Dr ,brodaweczki itd... biggrin.gif
MOTYL
....Luna.....zaraz uwolni? Ci? z portu....i wolna b?dziesz ....nareszcie ''mog?a''....a nie ''musia?a''....to fantastyczne uczucie......imprezka konieczna smile.gif
Pyrunia
Luna,

Bardzo si? ciesz?, ?e ?ycie Tobie u?o?y?o si?,
rozwin??o i teraz ?yjesz nowym ju? odmienionym.
Równie? pami?tam pocz?tki Twoich zmaga?.
Super , ?e ju? po wszystkim.
Praca, przeprowadzka na nowe, lepsze miejsce...
to przywodzi na my?l zamkni?cie jednego rozdzia?u
i rozpocz?cie nowego etapu ?ycia.

Samych s?onecznych dni Ci ?ycz?.
Dos?ownie i w przeno?ni ( bo nie wiem gdzie si? przeprowadzasz rolleyes.gif
Kto wie , mo?e to kraj bezzimowy tongue.gif
.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.