- - -
Zdrowe i szczuple
Forum Amazonki Net > Nasze Hobby > Co? dla cia?a
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
Mamotsa
Dziewczyny, przenosimy sie tutaj z odchudzaniem wink.gif
Alu, Mag, Ana, bedziemy potrzebowaly Waszej pomocy, chcemy sie zdrowo odzywiac, uniknac efetu jo-jo i zmiescic sie w kiecki sprzed x lat.
luska
Jaki fajny pomys? Mamosciku ....jestem strasznie ..za.....bo ostatnio tu i uwdzie mnie przyby?o ...i nie moge sobie poradzic z moj? s?abosci? ...s?odycze .....okropna jestem wiem to
Al_la
Ja s?odyczy nie jadam od maja, a po ?wi?tach ledwo dycham wink.gif
Te? robi? zamach na swoje sad?o rolleyes.gif ale mo?e za tydzie?, bo trzeba lodówkowe zapasy wyje?? biggrin.gif
Gra?yna1
Alunia - ale Ty ?ci?le tej diety przestrzega?a??
luska
Aluniu u mnie jest najwi?kszy problem w?asnie z tymi s?odyczami ...ja jak narkoman nie mog? przejsc nad nimi oboj?tnie
Al_la
Gra?ynko, kiedy si? odchudza?am, to przestrzega?am, ale by?o to dawno ( VII-IX 06 ).
Od tego czasu przyty?am 4 kg rolleyes.gif bo przesta?am przestrzega?.
No i znów mam ochot? si? nieco zmniejszy? biggrin.gif
Mamotsa
Alu, cz jak juz wyjesz zapasy - a moze zamroz? - to mozesz nam sie zwierzac konkretnie co jesz i jakie planujesz zakupy /dania na kolejny dzien?
Kupilam kilka ksiazek ktore mi polecalas ale mam problem z praktyka i napadami glodu , najwiekszy problem to sniadania...
madzia 61
Czekam na pierwsze wskazowki najgorszy pierwszy krok
Al_la
CYTAT(Jola52 @ 1.01.2008, 20:03) *
Al_lu to ?wietne osi?gni?cie 9 kg w czasie 2 m-cy.
A co dzieje si? po zaprzestaniu diety? co z efektek jo-jo?
CZy od zako?czenia diety nic nie przytyla??
Czy ?atwo jest si? przestawi? na diet? Montignaca?
Czy ?wiczy?a? w czasie stosowania diety?
Ja mam do zgubienia ok 15 kg
Jest teraz dobry czas na podj?cie postanowienia. smile.gif

W diecie MM s? 2 fazy. Pierwsza bardziej drastyczna dla tych, co chc? schudn??, a druga faza dla tych, co chc? utrzyma? wag?.
Je?li si? trzyma tej diety, to nie ma efektu jo-jo. W momencie zaprzestania i nieprawid?owego od?ywiania waga ro?nie.
Ile przyty?am pisa?am powy?ej.
Przestawi? si? jest bardzo ?atwo, je??i kto? mo?e je?? np. mi?so z warzywami (bez w?glowodanów i skrobi). Mnie to nie przeszkadza?o.
Nie ?wiczy?am w czasie diety, ale mia?am wi?cej ruchu ni? teraz, bo chodzi?am do pracy.

CYTAT(Mamotsa @ 1.01.2008, 20:19) *
[b]Alu, szybka jestem?
Oby mi tak poszlo z gubieniem kg...
Pytania Joli sa bardzo ciekawe, sama mam jeszcze jedno - zadam juz tutaj ale wiem gdzie zerknac na odpowiedz wink.gif jak sobie poradzilas ze sniadaniami - dla mnie to najwiekszy problem...
[/b]

Mamotsiku, bardzo szybka jeste? smile.gif
Ze ?niadaniami nie mia?am problemu. Na pierwsze zgodnie z zasadami diety jad?am owoce. Najcz??ciej borówki ameryka?skie, bo lubi?, ale te? czere?nie, grapefruity. Potem kilka plasterków w?dliny i pomidor, papryk?, sa?at?, ogórka (na co mia?am ochot?) lub jedno jajko na twardo np. z papryk?.
Jad?am to, co by?o wygodne, bo pracowa?am. W domu mo?na sobie pokombinowa? inne bardziej pracoch?onne potrawy, na które przepisy s? w necie. Wystarczy wpisa? w wyszukiwark? "Montignac" i pokazuje si? mnóstwo stron z zasadami diety, forum ludzi odchudzaj?cych si? i konkretnymi przepisami.

Dieta jest o tyle wygodna, ?e si? nie g?oduje, bo mo?na je?? ka?d? ilo?? produktów. Jedyny warunek: musz? to by? produkty dozwolone i w odpowiednim po??czeniu.

Je?li chodzi o konkretne zakupy, to jeszcze si? nie zastanawia?am. Je?li dojrzej? psychicznie do decyzji, to na pewno poczytam w necie. Mo?e wyszukam jakie? ciekawe przepisy.
Gra?yna1
No , to trzeba to przeczyta? i jako? podsumowa?. Bo jak za duzo tekstu - to trudno si? na co dzie? stosuje.
mag_dag
kochane babeczki, poszperajcie na starym forum jest ca?a masa wiadomo?ci o diecie Montignaca - jak pisze Al_la s? nawet przepisy

Jolu efektu jo-jo nie ma je?li si? dok?adnie przestrzega przykaza?, gdy? to w?a?ciwie nie dieta a sposób od?ywiania - ju? na ca?e ?ycie
jest tylko podzia? na I i II faz? - I do gubienia kilogramów (efekty pojawiaj? si? po ok. 3 tyg.) i II do utrzymania uzyskanej wagi
jest to sposób od?ywiania oparty na jedzeniu pokarmów o odpowiednio niskim indeksie glikemicznym - inne s? zakazane, dzi?ki temu ten sposób od?ywiania jest te? nazywany diet? antynowotworow? (chodzi o niski indeks glik.) no i oczywiscie nie ??czy si? niektórych produktów
dla bardzo zainteresowanych mam propozycj? - przeczytajcie ksi??k? M.Montignaca "szczup?a bez wyrzecze?" - tam ca?y mechanizm chudni?cia jest wyt?umaczony jak dziecku, ja po lekturze mia?am pe?n? jasno??...
w necie jest forum MM, Mireczka je chyba znalaz?a, ale nie pami?tam adresu, s? te? przepisy na dania MM przyrz?dzane z produktów dost?pnych w Polsce, bo wiadomo, ?e we Francji jest jednak ciut inaczej //oczko

Mamotsiku napisz? co ja jad?am na ?niadania:
- chleb razowy (3 kromki)z d?emem s?odzonym frutkoz? + herbata bez cukru
lub
- chleb razowy (3 kromki) z warzywami (mia?am ?atwo bo to by?o w maju) - pomidor, papryka, ogórek +herb.bez cukru
lub
- sama szyneczka chuda z warzywami , zawija?am w plastry szynki pomidora, papryk? ogórka (oko?o 5 porcji)
oczywi?cie nie musz? dodawa?, ?e chleba nie smarujemy niczym !!!

si? rozpisa?am, ale zach?cam do lektury starego forum //oczko

sama przechodz? na ?cis?? diet? MM (I faza) bo juz za du?o grzeszy?am ...

buziakowuj? zaokr?glona znacznie po?wi?tecznie //big buziak
Kela
moje j najcz?stsze ?niadanie mm to chudy bia?y ser + d?em s?odzony fruktoz? + chleb razowy
albo chudzielecbia?y + warzywka (szczypiorek, ogórek, rzodkiewka) i chleb razowy
moze byc jajko ale wtedy bez chleba, tylko z warzywami

Dieta ma pewne minusy (dla mnie)
1. nie wolno pi? kawy sad.gif - nie przestrzega?am tego zakazu i to hamowa?o chudni?cie
2. w ma?ej miejscowo?ci jest problem z kupieniem produktów mm (np. fruktozy, maki razowej), co ja mówi?, w zimie jest nawet problem z kupieniem warzyw i po jakim czasie kapucha i ogórki kiszone nudz? sie a w diecie powinno si? zjada? du?o warzyw
3. owoce wolno je?c tylko rano przed sniadaniem
4. nalezy przestrzega? odstepów miedzy posi?kami ( jak sie pracuje, róznie bywa z porami posi?ków)

polecam stron? www.dietamm.com (forum jest ?wietne)
Mamotsa
1. kawa - problem.... bede tesknic za nia od jutra...
2.maka - to znaczy Kelu ze sama pieklas pieczywo?
3. czyli nie mozna wieczorem - nawet kilka godzin po klolacji zjesc pomaranczy - to moj nalog...
Ela63

Tak,czas spojrzec prawdzie w oczy i zacz?c realizowa? postanowienia..........wszystko jest ok ale ta kawa,bedzie ci?zko.

A wi?c dziewczyny bierzmy sie za bary.........i nie poddajemy si?!

w kupie ra?niej
Al_la
No wi?c Wam powiem, ?e ja pi?am kaw?, ale nie codziennie i oczywi?cie bez cukru smile.gif
Mamotsa
Czyli musimy pokochac kawe zbozowa? cukier mnie nie wzrusza ale to mleczko....
Acha, dziewczyny, ile szklanek wody juz dzis wypilyscie? prosze marsz dokuchni po kolejna,
A Ty , kolezanko , bez przesady z ta druga lyzeczka cukru, widze, widze to dobrze nawet bez kamerki! cool.gif
madzia 61
ja jestem grzeczna dziewczynka i tylko wypilam 3 szklanki wody niegazowanej i zaraz bedzie mleczko 1.5 %+ musli .
Mamotsa
Podpisuje sie pod powyzsza prosba i jeszcze dodam ze wchodzac na zalaczone linki z ulga zobaczylam jak wiele produktow mozna kupic w Lidlu, twarozki, maslanke, jogurty itp.
Wczesniej sprawdzilam stoisko ze zdrowa zywnoscia w innym sklepie i ...zwatpilam...finansowo...
Al_la
?eby zrobi? tak? ?ci?g? ja te? musz? te tomiska poczyta?, bo ju? zd??y?am zapomnie? jakie np. owoce s? zabronione, a jakie dozwolone, a jakie mo?na bez grzechu je??.
Zanim ja to poczytam na pocz?tek przejrzyjcie sobie tabel? z indeksem glikemicznym.
http://dietamm.com/index.php?p=ig
Pierwsza rubryka przy ka?dym produkcie to IG (indeks glikemiczny).
Wybierzcie sobie z ka?dej grupy produktów te o najni?szym indeksie, bo te produkty mo?na je??. Mówi si?, ?e najlepsze s? do 50 ID, ale ?eby schudn?? ja wybiera?am te do 30 IG, bo ziemniaki maj? 50, ale nie powoduj? chudni?cia.
W tabeli z warzywami nie znalaz?am pomidorów, ogórków, kapusty, papryki, ale je jad?am, bo mysl?, ?e mo?na.

Je?li chodzi o posi?ki, to przepisy musz? sobie poogl?da?, bo jad?am to co naj?atwiejsze. O ?niadaniu ju? pisa?am.
Na obiad cz?sto jad?am gotowane mi?so drobiowe z warzywami surowymi. Cz?sto robi?am te? sa?atk? greck?.
Na pewno Mag_dag i Ana maj? swoje ulubione przepisy i mo?e si? z nami podziel? sw? wiedz?, bo One stosowa?y diet? d?ugo.
Obiecuj?, ka?dym warto?ciowym odkryciem b?d? si? z Wami dzieli?a. Póki co w?a?nie pij? kakao z cukrem biggrin.gif

Jagusiu, orzeszki ziemne maj? indeks 14 laugh.gif
Kela
Z kaw? jest tak, ?e mozna wypi? jedna fili?ank? oczywi?cie bez cukru i koniecznie po sniadaniu. Na forum, które poleca?am, jest jeden ca?y watek na temat picia kawy. Jedni pija i jest wszystko ok ale u niektórych kawa mo?e hamowac chudni?cie.

Owoce - w klasycznej diecie MM chyba mo?na je?c owoce w ci?gu dnia z zachowaniem odpowiedniego odst?pu od w?a?ciwego posi?ku, ale dieta forumowa jest bardziej rygorystyczna

Powinnismy zjada? 3-4 posi?ki, odstepy miedzy nimi : po weglowodanowym -3 godziny, po t?uszczowym-4 godziny

do ka?dego posi?u warzywa (proporcje 1:1 czyli tyle warzyw ile innego jedzonka)

s? ograniczenia ilo?ci owoców, bia?ego sera, makaronu

Mamotsa piek?am sama chleb, owszem, ale maka potrzebna jest te? do innych potraw w?glowodanowych MM

Babo zajrzyj tu:

http://dietamm.com/forum/index.php?topic=530.0

Aha jeszcze jedno s?owko;
wiem, ?e moge wydawa? sie niewiarygodna, bior?c pod uwag? mój wygl?d, wink.gif ale je?li chodzi o teori? mam troch? wiadomo?ci na temat diety MM
mag_dag
witajcie odchudzaczki //oczko

lecimy za kolej?:
Kelu - chleb + ser nawet chudy to tylko w II fazie, bo ??czysz w tym posi?ku w?glowodany z bia?kiem a nie wolno
- kaw? pi?am i chud?am (oczywi?cie bez cukru i bez mleka)

owoce mo?na je?? nie tylko rano, chodzi o to by po zjedzeniu owoców by?a d?u?sza przerwa na sfermentowanie ich w ?o??dku, najlepiej wi?c jak jest pusty
jeste?my przyzwyczajeni by owoce je?? np. na deser a to b??d , dlatego MM poleca je?? owoce PRZED g?ównymi posi?kami z zachowaniem owej przerwy

Mamotsik - mo?esz je?? owoce wieczorem, ja jad?am np. zamiast kolacji - by?a wtedy d?u?sza przerwa po poprzednim posi?ku (nie pami?tam ile to ma by? godzin tej przerwy, przypuszczam, ?e 2 godziny wystarcz?)

co do produktów, których nie wolno je?? to na pewno wszystko bia?e zabronione - m?ka, chleb, makaron, cukier pod ka?d? postaci? wi?c my?l?, ?e musli owocowe odpada, bo tam na pewno jest cukier, odpadaj? te? soki owocowe w kartonie, bo tam jest cukier
nale?y dok?adnie czyta? sk?ad wszystkich produktów jakie kupujemy, bo np. cz?sto ciemny chleb zawiera karmel - a karmel sio
chleb najlepiej je?? razowy, ale nie ka?demu smakuje, ja jad?am orkiszowy
robi?am te? nale?niki z m?ki orkiszowej, s? ciemniejsze i nie umia?am zrobi? takich cieniutkich jak z bia?ej m?ki, ale si? da ...
do nich mus jab?kowy - jab?ka udusi? i ju? - bez cukru oczywi?cie //oczko

jad?am tylko makaron razowy i smakuje mi, smaczniejszy jest orkiszowy, ale drogi bardzo
razowy mo?na kupi? w du?ych sklepach typu real, czy auchan, ale orkiszowy kupuj? w specjalnym sklepie ze zdrow? ?ywno?ci?...

moje ulubione danie to makaron razowy lub orkiszowy z warzywami, gdzie? na starym forum jest dok?adny opis, poszukam

ufff, jak macie jakie? pytanie to postaram si? odpowiedzie?

buziakowuj? zaciskaj?c za Was (i siebie) kciuki //big buziak max

P.S. Mamotsiku od lat pijam du?o wody niegazowanej, butelka 1,5 litrowa ko?czy mi si? ju? po po?udniu //oczko

Kela
Mag chudzielec + chleb razowy mo?na, makaron + chude mleko te? mozna.........wpisywa?am takie menu na forumMM i nie korygowano tego
mag_dag
Kelu? ja moj? wiedz? mam ino z ksi??ki MM i mo?e co? ju? zapomnia?am, na forum nigdy nie ?wiczy?am da? //oczko
mówi? tylko jak jad?am - chlebek z serkiem dopiero w II fazie (w I serek z warzywami, ale bez chlebka)

Alunia co? poknoci?a? z tymi ziemniakami - nie mog? mie? 50 pkt w indeksie glikemicznym, bo s? SUROWO zakazane ... u mnie jest napisane:
- ziemniaki gotowane 70
- pure ziemniaczane 90
- frytki 95

Alu natomiast warzywa: pomidory, ogórki, sa?ata, pieczarki, seler, nasiona str?czkowych, cebula, por, bak?a?an, cukinia i kapusta - maj? tylko 15 pkt
je?? mo?na do woli //u?miech

Kela
Mag ju? sobie przypomnia?am dlaczego mozna: produkty bia?kowe o zawarto?ci t?uszczu do 1,5% mozna ?aczy? z w?glowodanami, ale na chudzielca s? ograniczenia ilo?ciowe, mozna 10 dag tylko zje?c.....
jeszcze sprawdz?, czy dobrze pisz? , je?li ?le, niezw?ocznie wam o tym donios? biggrin.gif

Mag pomysla?am, z? twój sos czosnkowy , który robisz do szpinaku, mozna chyba wykorzysta? do innych warzyw, np do fasolki szparagowej albo kalafiora? jak my?lisz? bez bu?eczki z mas?em nie smakuja tak bardzo , z sosem moga byc pyszne
poprosze o przepis
Al_la
Madziu, je?li chodzi o ziemniaki to te? si? dziwi?am, ale nie jad?am.
A je??i kto? poknoci?, to nie ja, bo tak stoi napisane na stronie, któr? poda?am powy?ej smile.gif
Dzi?ki za info o warzywach, bo tam ich dla odmiany nie ma.
mag_dag
http://www.amazonki.net/forum1/index.php?topic=4902.0

u góry link do starego forum, pierwszy fioletowy wpis (troszk? trza pojecha? w dó?) to opis przygotowania mojej "paszy", na serio mi to smakuje, ale w I fazie oczywi?cie nie posypujemy startym ?ó?tym serem...

zapomnia?am, ale piszemy tu du?o o warzywach a s? takie, których nie mo?na je??...
np. marchewka tylko surowa , bo gotowana ma 85
nie mo?na te? kukurydzy 70
ani buraków gotowanych 65

s? te? zakazane owoce:
banany, melon, winogrona 60

inne ?wie?e owoce maj? ju? tylko 30 , a ?wie?e morele tylko 15

szkoda mi cholernie tego melona... no ale wiwat morele //oczko

jak mi si? chcia?o czego? s?odkiego, to jad?am suszone morele, ?liwki i figi - maj? tylko 35
no i mo?na je?? czekolad? gorzk? - ale czyta? ile % kakao zawiera, bo 'zwyk?a' gorzka ma tylko 40%... a to ma by? taka z kakao powy?ej 70 %
polecam Terravita 77% kakao ... no ale nie ca?? tabliczk? //oczko

Kela, a sk?d wzi?? ser 1,5 % ??
znam chudy TUREK w kubku, ale ma 5 % ...

mag_dag
Kelu? ze szpinakiem jest taki k?opot, ?e to ?arcie, które tak tu zachwala?am i karmi?am nim niewinne osoby //oczko nie jest tak do ko?ca MM, bo makaron owszem jest orkiszowy, ale dodaje si? tam ?mietan? ... i to ju? odpada...
a sosu tam czosnkowego nie ma, wciskam czosnek do szpinaku na patelni i ju? ...

co do kalafiorków i fasolki polewanych mase?kiem z bu?eczk? to radz? zapomnie? ... warzywa tylko z wody... i jestem ?ywym przyk?adem na to, ?e mo?na si? przestawi? ... jem ca?ego kalafiora bez "omastki"... to samo z fasolk? szparagow?...

zapomnia?am jeszcze - je?li kto? b?dzie chcia? zast?pi? cukier miodem (a niektóre sprytne g?ówki pewnie tak b?d? kombinowa? //oczko ) to ZABRONIONE ... miód ma 90 punktów w indeksie glikemicznym, miód wi?c sio ...
woda tylko niegazowana, gazowane napoje maj? 70
a sok owocowy ?wie?y 40 - wyci?gamy wi?c z szaf sokowirówki

Kela
Klinek light z P?tnicy ma 0% t?uszczu i jest pyszny w odróznieniu od innych chudzielców, które smakuja jak piasek

W Lidlu mozna kupic d?emy s?odzone fruktoz? (takie ze srebrna nakretk?) i jogurty tez s?odzone fruktoz?
Mamotsa
Jogurty z Lidla

1. Naturalny 1.5% t?uszczu

cena: 1,69z?

2. Równie? naturalny 1.5%

cena: 1,09z?

3. Naturalny 0.1%

cena: 0,55z?

4. Owocowe s?odzone s?odzikiem o zawarto?ci t?uszczu 0.1

cena: 0,65z?
mag_dag
Jaguniu ja kupuj? fruktoz? firmy BIOFAN, w pude?kach po pó? kg.(proszek) w du?ych sklepach na stoiskach dla diabetyków ...uwa?aj, bo jest s?odsza ni? cukier //oczko
niestety nie mam poj?cia ile kosztuje, bo ja w?a?ciwie to nie wiem nawet ile kosztuje chleb czy mleko ...

nie s?odz? ni? napojów tylko stosuj? do wypieków...

Al_la
Ja ostatnio kupi?am w Auchan. Ceny nie pami?tam, ale fruktoza jest wydajniejsza ni? cukier, bo pono? s?odsza.
S?odz? ni? ju? ponad rok.
luska
Czy br?zowy cukier mo?e byc?
Ana
ale?cie si? baby zawzi??y na super figurk? tongue.gif

ze swego do?wiadczenia z okresu chudni?cia 15 kg w 6 miesi?cy zapodam, ?e kawk? niestety pi?am, bo ja bez kawki nie funkcjonuj?, ale kawusia rozpuszczalna mi tylko podchodzi, z mlekiem 0% t?uszczu, bez cukru ani ?adnych innych s?odzików (tak mi zosta?o do dzi?, s?odkiej kawy nie prze?kn?, a s?odzi?am przed odchudzaniem 2 ?y?eczki na fili?ank?).

niestety grzeszy?am równie? piciem piwa, bo je po prostu lubi? .... oszukiwa?am si?, ?e nie grzesz? zbyt mocno, bo pi?am Lecha o obni?onej o 25% kaloryczno?ci, tak przynajmniej na flaszce napisali.

przestrzega?am te? odst?pu czasowego po zjedzeniu dozwolonych owoców ....

g?ównie jad?am na obiad makaron razowy z pieczarkami i warzywami ... garnek do gotowania na parze te? si? bardzo przyda? ..
warzywa na parze i kawal?tko piersi z kurczaka bez skóry ... rybka na parze (bez skóry) ...

takie tam ... z ksi??k? w ?apce si? od?ywia?am ...

i teraz ... nie stosuj? ?adnej diety, jem wszystko, i nie przekraczam 60 kg ...
owszem, w pa?dzierniku schud?am do 57 kg, ale to przez operacj?, g?odówki przed i po operacji ...

zauwa?y?am, ?e na II fazie Montiniaca nadal chudn?, wi?c tym waln??am, bo mi pysk za mocno wyci?gn??o ...
jak przytyj? nie daj Bóg, to wróc? do Montiego, bo m?dry facet jest wink.gif
mag_dag
Ana mam wra?enie, ?e przytyjesz, bo ja ju? przyty?am, a do diety MM dok?adam TYLKO (hehe) s?odycze, ale za to du?o ...
i te? ponad rok nic mi to nie szkodzi?o, sama widzia?a? ile snikersów pakowa?am w siebie...
no ale sko?czy?o si? i ju? musz? pomy?le? o I fazie MM

Lusindo kochana, cukier sio ... ale jak ju? to br?zowy mo?e by?, ale ja nadal jak z fruktoz? stosuj? go tylko do wypieków, bo ja po prostu kawy nigdy nie s?odzi?am... a herbat? nauczy?am si? pi? gorzk? ...

Kela
Jago do 100g to tylko bia?y ser, makaron a mi?ska, warzyw, ryb masz je?c tyle, by sie naje?c i to jest plus tej diety biggrin.gif
Ajaka
Odwiedzi?am dzisiaj sklep ze zdrow? ?ywnosci?......za?amka....ceny nie na normaln? kiesze? w d?u?szej perspektywie..........
Fruktoza/w proszku/250g - 5,70z?...........d?em truskawkowy/wi?niowy( s?odzony fruktoz?)195g -4,70/4,90z?
m?ka orkiszowa-1kg/8,70............makaron razowy z pszenicy durum 500g -5,10z?............ry? Basmati pe?noziarnisty BIO 500g -7,90............chleb orkiszowy450g -8.20z?, chleb ?ytni pe?noziarnisty750g -5.20z?.......

Mag, Ana a mo?e by?cie uk?ada?y nam jad?ospis z dnia na dzie?.......?Albo tak jak prosi?a Baba Jaga pi?? przyk?adowych ?niada?,obiadów i kolacji........by?oby nam ?atwiej pozna? zasady komponowania tych posi?ków,wej?? w pewien rytm..........ja wiem ?e poda?y?cie linki i przeczyta?am to wszystko, ale wasze przepisy s? ju? wypróbowane i my?l? ?e nam by te? smakowa?y.......to sporo pracy ale by?yby?my dozgonnie wdzi?czne gdyby?cie chcia?y pomóc nam zacz??.......i ta lista produktów które zakupi? na pocz?tek ,to tez dosy? wa?ne bo ja dzisiaj w tym sklepie to ca?kiem zg?upia?am.....

Która? w dziewczy na starym forum podawa?a przepis na chleb -nie mog? go odnale?? ,mo?e kto? móg?by poda? taki przepis ?/tylko tak ?opatologicznie, bo ja beztalencie w zakresie pieczenia jestem dry.gif /........
mag_dag
Ajaka musi by? troszk? dro?ej u Was ...
ostatnia cena jak? pami?tam za m?k? orkiszow? to 6,50 ... z tym, ?e ja do cen to g?owy nie mam...makaron orkiszowy te? kosztuje oko?o 6 z? za 400g... ale zwyk?y razowy w du?ym, nie specjalistycznym sklepie ju? tylko 2,50 ...

je?li si? nie s?odzi napojów to fruktoza nie jest potrzebna w du?ych ilo?ciach, ja stosuj? tylko jak piek? mufinki...
my?l?, ?e na pocz?tek trzeba kupi? makaron razowy, bo co? przecie? trzeba je??...
d?em s?odzony fruktoz? (ten w chudych, wysokich s?oiczkach jest du?o dro?szy, bo ok.6 z?, wi?c szuka? takich za 4 z?, bo te? s? - oczywi?cie teraz nie mam w lodówce i nie mog? zerkn??)
warzywa to norma - tylko nie wiem jak si? ma ich jako?? zim?...
szuka? sera bia?ego 0% - bo te? go mo?na zrobi? np. z pomidorem czy rzodkiewk? i jest smaczny ( w I fazie bym jad?a bez chleba jednak)

znalaz?am wie?ci dla Mamotsika: po posi?ku w?glowodanowym nale?y odczeka? 3 godziny do posi?ku t?uszczowego, a po t?uszczowym 4 godziny do posi?ku w?glowodanowego ... no bo inaczej si? z??cz? w brzusiu
za? ogólne zasady dotycz?ce owoców to - ?wie?e owoce zalicza si? do dobrych w?glowodanów z du?? ilo?ci? b?onnika, który najlepiej dzia?a na pusty ?o??dek...
najlepszy czas na jedzenie owoców to rano przed ?niadaniem w?glowodanowym
lub pó? godziny przed posi?kiem w?glowodanowym w ci?gu dnia
i przynajmniej 4 godziny po posi?ku t?uszczowym
(owoce i soki owocowe potrzebuj? 20 minut na opuszczenie ?o??dka)
odradza si? w I fazie jedzenie owoców przed posi?kiem t?uszczowym gdy? podnosz? poziom cukru we krwi, co powoduje produkcj? insuliny a insulina powoduje odk?adanie si? t?uszczów z posi?ku na naszych cia?kach ...

my?l? nadal nad jakim? sensownym jad?ospisem... //my?li

Ajaka
Mag...

mag_dag
?o matko ... zacz??am przegl?da? od nowa ksi??k? "Montignac nad Wis??" i cosik mi si? wydaje, ?e by?am na diecie MM ale tak nie do ko?ca ... ale skoro schud?am, to chyba dobrze, nie? //oczko

okazuje si?, ?e niezbyt przejmowa?am si? tym ile posi?ków w?glowodanowych i t?uszczowych powinno si? je?? w ci?gu dnia czy tygodnia...
na pewno stosowa?am si? do tego czego je?? NIE WOLNO i czego nie wolno ??CZY? z czym...
mo?e tyle styknie?

link, który wklei?a Kela ma du?o zestawów da?... polecam

ja napisz? mo?e w takim razie co dzi? zjad?am i wypi?am:
7.00 ?niadanie z dzieckiem - 6 plasterków szynki chudej z chrzanem + herbata zielona cytrynowa bez cukru
potem posz?am spa?
o 12.30 wypi?am kaw? gorzk? i bez mleka i zjad?am 2 kawa?ki ciasta z makiem - GRZECH OKRUTNY!!!!!!!
o 16.00 wypi?am kubek roso?u, który wczoraj gotowa? mój m??, dziecku da?am z makaronem //oczko
o 16.30 zjad?am jakie? mi?sko co znalaz?am w rondelku - wygl?da?o na duszone w sosie w?asnym, obkapa?am z t?uszczu i zjad?am 3 kawa?ki o ?rednicy ok 5 cm ka?dy... + ogórek kiszony
o 19.00 wypi?am du?y kubek, zwany wiaderkiem zielonej herbaty poziomkowej
o 20.00 zjad?am 2 kromki razowego chleba z ogórkiem ?wie?ym i rzodkiewk? - ta herbata co rano
+ jak zwykle butla niegazowanej Na??czowianki w ci?gu ca?ego dnia

wida? z tego, ?e oprócz strasznego grzechu z ciastem, wykorzysta?am to co by?o do ?arcia w domu...
cz?sto tak jad?am - tym samym nie gotuj?c specjalnych posi?ków dla siebie ... np. kotlet schabowy bez panierki , z samymi surówkami bez ziemniaków , a rodzina jad?a z ziemniakami i w panierce...
albo zupy tylko pi?am ...
mo?e taki pocz?tek b?dzie dla Was ?atwiejszy?
Kela
Stara?am sie bardzo mmowa? dzi?, ale nie oby?o si? bez b??dów:

10.00 sniadanie (za pó?no, ale robi?am badania) - pol litra ma?lanki 0.9% i 3 kromki razowego chleba (brakuje warzyw)
14 obiad - bigos z mi?sem pieczonym + ogorki kiszone
oko?o 19 morele suszone i figi ( za duzy odst?p miedzy posi?kami i to marna kolacja, ale by?am poza domem)
oko?o 20.30 zupa pomidorowa zaprawiona tylko ?mietan? ( za ma?o , jestem g?odna)

Du?o b??dów, ale jak na pierwszy dzie? to i tak dobrze
roza3
nie jestem znawc? diet ,bo sie nigdy nie odchudza?am, ale moja siostra maj?ca ca?e ?ycie nadwage ....ponad 20 kg
sie zawzi??a pare lat temu ...i zrzuci?a te 20 kg......ale w przeci?gu nieca?ych dwóch lat

zacz??a wiosn?..........na pewno nie jad?a ziemniaków ...........zamiast chleba ..chrupkie pieczywo.
wszystko inne normalnie.....tyle ?e gotowane...nic sma?onego.....du?o jogurtów
.......na pewno pi?a kawe...i to s?odzon?...bo innej nie lubi.....pocz?tkowo przez miesi?c czy dwa ?yka?a chrom organiczny....co si? podobno po nim nie chce s?odyczy wcina?..........
.......teraz trzyma sta?? wag?.....je normalnie..... "dykte" zamieni?a na ciemne pieczywo.... w niewielkich ilo?ciach
po obiedzie herbatke z vitaxu............smuk?a talia" sie nazywa
...dobrego ciasta sobie nie odmawia.....i nie przybywa jej ju? kilogramów
smile.gif
danuta
Madziu, wielkie dzieki, ?e mnie tu "przyprowadzi?a?" smile.gif
wrJola
...ten w?tek powinnam starszej Rudej przeczyta? na g?os.....

...ale kilka drobnych zmian w mej kuchni mo?na w ?ycie wprowadzi?..... przecie wiosna tu? tu?....

biggrin.gif

.... bez kawy rano nie wyobra?am sobie ?ycia! wi?c ci?gle bym tylko grzeszy?a wink.gif
Mamotsa
Bardzo sie ciesze ze nasze grono jest coraz liczniejsze a najwazniejsze ze panuje tu taka mobilizacja.
Dziewczyny, bardzo dobrze ze piszecie o bledach, dzieki temu utrwalaja sie wiadomosci.
Duzo z nas na problem a kawa, w ubieglym roku zaczelam parzyc taka z zoledzi /MM?/ i zaczela mi szybko smakowac, sprobujcie jesli to dozwolona rzecz.
Cukru mi nie brakuje, zapycham sie na razie suszonymi morelami /przy okazji zastanawiam sie czy oni ich nie dosladzajac jakos?/.
Na makaron razowy przestawilam wczoraj cala rodzine, wszystkim bardzo smakowalo.
Tylko jak przygotowac warzywa do makaronu bez tluszczu tak aby to smakowalo?
Woda, woda, woda, bede to powtarzac jak mantre...
Gra?yna1
Mo?e si? przydadz? w?tki:
1/ encyklopedia MM
http://dietamm.com/forum/index.php?board=29.0

2/ posi?ki w?glowodanowe i t?uszczowe, podzia? co je?? i w którym posi?ku:
http://dietamm.com/forum/index.php?topic=1933.0
No - a co z naszym kwasem buraczanym? Ja si? ju? do niego bardzo przyzwyczai?am , a buraki s? "be".

3/w sklepach:
http://dietamm.com/forum/index.php?topic=826.0;all
Al_la
U mnie dzi? ?wi?teczny bigosik, ale Wam kibicuj?. Przy??cz? si?, jak dojrzej?, a na razie p?czkuj? biggrin.gif

Jagu?, cycu? w zieleni mo?e by?, tylko gotowany w sosie w?asnym smile.gif

?ycz? powodzenia biggrin.gif
manka45
Ja jak Alusia bede kibicowac i paczkowac. Moze jak ma?zon wyjedzie to sie do was do?acze .

Nie moge sie oprze? sniadankom podawanym do wyrka .Alez to mi?e ......... wink.gif

Jednak aby nie panikowac jak sie zrobi ciep?o ,obiecuje ze polubie pana MM rolleyes.gif
.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.