- - -
rekonstrukcja L.D u Witwickiego w Warszawie
Forum Amazonki Net > Rak piersi > Rekonstrukcja piersi
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
emila
Cze?? dziuewczyny czy zadna nie robi?a sobie rekonstrukcji na Szaserów w Warszawie?
b.angel
z tego co wiem to nikt z forum nie robi? rekonstrukcji na saszerów ........
Rene
dziewczyny no i doczeka?am si? 9 marca mam miec rekonstrukcje. I boje si? i ciesz? zarazem ale napewno nie stchórz? smile.gif pozdrawiam
emila
Trzymamy kciuki .i modlimy si? .Pozdrawiam .
agawa
Nefretete - a wczoraj nie dojecha?a?? S? jakie? dni na zapisy? Masz jakowe? wie?ci?
Rene - trzymam kciuki i licz? na wie?ci-opowie?ci smile.gif
agawa
To zmykaj st?d smile.gif
- powiedzia?a ta, co zamiast ci??ko pracowac, kolejn? przerw? na kaw? sobie zrobi?a i po furumku buszuje wink.gif
Doris
ile to dziewczynki rekonstruowane pozostaje si? w szpitalu po takiej operacji???

Mgie?ko na kiedy masz termin?
Renatko jak tam po??? napisz troszeczk?.
Renata_70
Dorotko jestem zadowolona bardzo wink.gif
Cciesze sie , ze podjelam taka decyzje , troche nerwow mnie to kosztowalo, ale bylo warto.
Po takiej operacji lezy sie w szpitalu okolo 3 doby ,a nawet krocej to wszystko zalezy od pacjentki jak sie czuje .
Jestem po drugiej dolewce i chodze sobie w normalnyccch biustonoszach i nie ma prawie roznicy co do wielkosci
Kurcze jaka to radoscc kupic sobie normalny , ladny stanik tongue.gif
Doris
o ciesz? si?, ?e si? cieszysz!!!! bardzo!!!

ja sobie postanowi?am prawie, ?e jak nie b?d? mia?a dalszych przerzutów - a nie mam, to "zalicz?" Pana W., teraz wyje?d?am, ale w marcu chyba zaczn? si? "kr?ci?" za pi?knym biustem!
Jolar
laugh.gif Dorotko! I tak trzymaj.... biggrin.gif mówi Ci to ta, która jest po rekonstrukcji u pana W. i jest bardzo zadowolona! ?yj? prawie tak jak poprzednio... wink.gif
Niezdecydowane... zach?cam...?ycie nabiera innych ... barw laugh.gif
Pozdrawiam.....
Dziewczyny jak ?y? to z fasonem... tongue.gif ....nowego biustonosza
cool.gif
Rene
CYTAT(Nefretete @ 4.02.2009, 10:01) *
No to Rene moje gratulacje, ja si? jad? zapisa? dopiero na pierwsz? wizyt? w przysz?ym tygodniu!!!!

Czeka? b?d? z niecierpliwo?ci? na Twoj? relacj? potem!!!!

Jak d?ugo czeka?a??

Nefretete by?am w maju ubieg?ego roku u doktora i wst?pnie powiedzia? o listopadzie 2008. termin przeszed? ja nie dzwoni?am bo czeka?am....i doczekac si? nie mog?am. W ko?cu teraz we wtorek zadzwoni?am do pana doktora coby si? przypomnie? no i za miesi?c jad? do Wawy smile.gif
agawa
Rene, nie doczyta?am - poprosz?: by?a? u niego na konsultacji na Kabatach czy w szpitalu? Jutro id? na wizyt? do rodzinnego; czy on mo?e wystawi? skierowanie?
Rene
CYTAT(agawa @ 5.02.2009, 9:58) *
Rene, nie doczyta?am - poprosz?: by?a? u niego na konsultacji na Kabatach czy w szpitalu? Jutro id? na wizyt? do rodzinnego; czy on mo?e wystawi? skierowanie?

Najpierw na KAbatach potem na Wo?oskiej smile.gif rodzinny jak najbardziej mo?e wystawi?.
akwe
Dzi? dosta?am telefon od Dr ....zaprasza mnie w marcu na II etap rekonstrukcji (otoczka z brodawk? ) i zapewne wyci?gni?cie stacyjki podskórnej wink.gif smile.gif ...uffff ... happy.gif .....ale ciekawa jestem co ten mój Doktor "wyrze?bi" biggrin.gif ...nie mam cykora ....
Rene
CYTAT(akwe @ 17.02.2009, 21:31) *
Dzi? dosta?am telefon od Dr ....zaprasza mnie w marcu na II etap rekonstrukcji (otoczka z brodawk? ) i zapewne wyci?gni?cie stacyjki podskórnej wink.gif smile.gif ...uffff ... happy.gif .....ale ciekawa jestem co ten mój Doktor "wyrze?bi" biggrin.gif ...nie mam cykora ....

akwe jaki czas min?? od Twojej rekonstrukji do przej?cia do drugiego etapu?(jeszcze nie mam zrekonstruowanej a ju? si? pytam;) )
akwe
do?? d?ugo Rene wink.gif tzn ...rok i 4 msc...a to dlatego ,?e nie "pogania?am " siebie ani doktora wink.gif

Je?li bardzo Ci zale?y szybciej ,to pilnuj by przy ko?cowym dope?nieniu ustali? i zapisa? si? w kolejk?
Doris
za?ó?my , ?e ju? mam skierowanie (a nie mam jeszcze), to gdzie mam dzwoni?, ?eby si? umówi? na wizyt? do dr W.???
b.angel
Dorotko
ostatni gdziesik czyta?am, ze doktor powiedzia?, której? z nas, ze jak si? przyjedzie we wtorek (wtedy ma konsultacje) i powie mu ?e na rekonstrukcje si? chce zapisa? to przyjmie w tym samym dniu smile.gif
ale zawsze mo?esz do niego zadzwoni? i sie upewni? ( telefon ci podam)
Doris
to dla mnie ryzykowne Aniele, bo niech na ten przyk?ad nie przyjmie! a ja kawa?eczek od stolicy mieszkam...
b.angel
tote? pisze Ci s?onko, ze mo?esz zadzwoni? do niego i zapyta? czy Cie przyjmie

ony bardzo mi?y jest i kontaktowy facet i rozumie, ze cz?owiek z daleka dzwoni, jedzie itp..........
Doris
tote? prosz? ci? s?onko o ten telefon, gdzie to ja mam dzwoni?, na kabaty, czy do domu doktora? wink.gif
b.angel
na komór? biggrin.gif

0 601 33 86 73

tu masz jeszcze namiar na kabaty// w razie czego wink.gif
ul. w?wozowa 21
tel. 648 81 41 do 42

i stronka: www.plastyka-chirurgia.pl

no a na NFZ przyjmuje w CSK MSWiA na ul. Wo?oskiej 132A we wtorki od 10ej do 13ej bodaj?e ...

cool.gif
wako47
Jak poczytalam sobie o rekonstrukcji w Gryficach- to tam sa prawie same komplikacje, a wyjazdow jest strasznie duzo na dopelnianie,no i jeszcze rekonstrukcja trzyetapowa - ekspander,potem silikon i dopiero otoczka.
A w Warszawie jedzie sie raz na operacje,dostajecie porzadna proteze i dwa lub trzy razy wyjazd na dopelnienie.
Czy po tej protezie firmy Mentor ktos mial jakies komplikacje???????
Ja mam termin ustalony w Gryficach,ale mam juz mentlik w glowie, i chyba jednak skorzystam z Warszawki, dobrze Aniele,ze zostawilas nr telefonu do doktora.
b.angel
Wandziu smile.gif
z tego co pami?tam to u Jolar wk?adka mentora typu Becker si? rozszczelni?a i zawarto?? uciek?a ....... ale po ponownej operacji i w?o?eniu nowej wk?adki chyba wszystko jest juz okej smile.gif
... no i ja jestem troch? z?a bo podczas wyjmowania stacyjki sie troszke soli ula?o i pier? sie zmniejszy?a (wspomina?m Ci chyba o tymw ciechu wink.gif ) ale za to jest mi?ciutka ..... a doktor powiedzia?, ze je?eli mi to przeszkadza to mo?e wymienic wk?adk? .... na razie perspektywa kolejnej operacji mnie skutecznie odstraszy?a od wymiany wink.gif
zuzanna

dr.Krajewski tez wklada mentora i beckera
tak ze ta sama wkladka ....mam nadzieje ze testy te wkladki przechodza
te? mam 2xmentor
wako47
dziekuje dziewczyny.........
ale dalej nie rozumiem jak to jest....... jesli w Gryficach i w W-wie daj? te sama wkladke mentora typu Becker , to dlaczego w Gryficach robi sie dwa razy operacje, a w w-wie raz. Wiem,ze w Gryficach najpierw jest wkladka i dolewaj? sol fizjolog., a potem wymiana na silikonow?.

W W-wie natomiast jest jedna wkladka,ktora ma polowe soli fizjol.,a polowe silikon - to tak po mojemu s? rozne wkladki.

O matko............
luska
Wandziu to nie jest tak jak piszesz ......ja mam wk?adk? Mentora spektrum jest to ekspaneroproteza wype?niona tylko sol? .....nie wymieniana juz na nic innego ...wyjmuje si? tylko stacyjk? ...robi otoczk? i jest po ......my?l? ?e rozczelnienie protez zdarza si? wsz?dzie ….Tylko w W......znacznie mniej robi dziewczyn rekonstrukcje i mo?e st?d braki informacji na inny temat…..
akwe
Ja mia?am robion? rekonstrukcj? w Warszawie -MSWiA .Dr Witwicki jest wspania?ym fachowcem chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej . Jest tam te? dr Januszek ,który jest równie? wspania?ym fachowcem w ko?cu nauki pobiera od od samego mistrza Witwickiego .
Dziewczyny ,je?li mieszkacie bli?ej mazowieckiego ,to tu znajdziecie super fachowców od rekonstrukcji . Nie ma potrzeby a? tak daleko jecha? do Gryfic. Naprawd? smile.gif
b.angel
CYTAT(wako47 @ 6.03.2009, 19:24) *
dziekuje dziewczyny.........
ale dalej nie rozumiem jak to jest...

Wandziu tu masz opisane te metody i czym si? ró?ni? ......
http://www.amazonki.net/forum/index.php?showtopic=291

Rekonstrukcja piersi mo?e by? wykonana z zastosowaniem:
Ekspandera tkankowego:
a) rekonstrukcja dwuetapowa
b)rekonstrukcja jednoetapowa
W?asnych tkanek kobiety

Po omówieniu z lekarzem wszystkich mo?liwych opcji mo?na podj?? decyzj? o rodzaju zabiegu operacyjnego.

Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy.

W czasie mastektomii chirurg cz?sto usuwa skór? i tkanki piersi pozostawiaj?c ?cian? klatki piersiowej p?ask? i naci?gni?t?. Przed wszczepieniem w?a?ciwej protezy nale?y rozci?gn?? tkanki klatki piersiowej w celu wytworzenia miejsca dla protezy. Proces ten nazywa si? rozci?ganiem tkanki. Mo?e by? przeprowadzony w dwóch lub jednej fazie.

Dwuetapowa rekonstrukcja piersi

Rekonstrukcja dwuetapowa z zastosowaniem protez jest bardzo popularn? metod?. Mo?e by? przeprowadzona w czasie mastektomii lub kresie pó?niejszym.

Sposób wykonania

Pod skóra klatki piersiowej umieszcza si? czasowo ekspander tkankowy. W ci?gu kilku tygodni lub miesi?cy jest on rozci?gany poprzez wstrzykiwanie roztworu fizjologicznego soli. Wstrzykni?cia roztworu dokonuje si? przez specjaln? zastawk? znajduj?c? si? na powierzchni ekspandera lub w jego oddaleniu. Po uzyskaniu odpowiedniej przestrzeni dla w?a?ciwej protezy, przeprowadza si? drug? operacj?, w czasie której usuwa si? ekspander i wszczepia ostateczn? protez? piersiow?.

Jednoetapowa rekonstrukcja piersi

Jednoetapowa rekonstrukcja piersi jest nowsz? metod?, której popularno?? zaczyna rosn??. Sta?o si? to mo?liwe dzi?ki technologii ??cz?cej ekspander tkankowy z w?a?ciw? protez? piersi. Nale?y zwróci? uwag?, ?e ekspanderoproteza mo?e by? wykorzystana zarówno podczas rekonstrukcji jednoczasowej jak i odroczonej.

Sposób wykonania

Kombinacja ekspander/proteza jest umieszczana w klatce piersiowej w czasie mastektomii. Urz?dzenie to posiada ma?y przewód i zastawk? do wype?niania, które s? lokowane w pobli?u protezy. W okresie kilku tygodni lub miesi?cy wstrzykiwany jest przez zastawk? roztwór fizjologiczny soli w celu powi?kszenia ekspanderoprotezy i rozci?gni?cia tkanek. Po osi?gni?ciu wymaganej wielko?ci protezy usuwa si? przewód i zastawk? do wype?niania w czasie prostego ambulatoryjnego zabiegu, proteza natomiast pozostaje na miejscu. Dzi?ki tej technice pacjentka przechodzi tylko jeden wi?kszy zabieg operacyjny rekonstruuj?cy pier?.

przy czym jak ekspanderoproteza sk?ada sie z soli (2/3) i silikonu (1/3) to jest to "becker"
a jak tylko z soli to "spectrum"

a zalet? dwuetapowej rekonstrukcji jest to, ?e docelowa wk?adka sk?ada si? ca?kowicie z ?elu i pier? jest wtedy bardziej mi?kka i naturalna .......
.... no i w gryficach rob? i jednoetapowe i dwuetapowe rekonstrukcje .....

trajektorium
tej samej firmy protezy, ekspandery i ekspanderoprotey. firma z wieloletnim doswiadczeniem.
mysle wiec ze ewentualne bledy wynikaja raczej z techniki obslugi.
nie wiem czy ufac mojemu lekarzowi, ale juz kiedys pisalam, ze mowil ze sie zdarza, ze one sie rozszczelniaja jesli wielokrotne dopelnianie nastepuje przy pomocy dosc grubel igly. on zaleca np 5 albo 6.
bylam juz na 6 dopelnieniach i czeka mnie jeszcze 2. a 8 to duzo i prawdopodobienstwo ze cos sie schrzani lub ktos cos zepsuje jest znacznie wieksze niz np przy 2-3 dopelnieniach, prawda? za kazdym razem truchleje z nerwow ze trafi mi sie lekarz, ktory robi to po raz pierwszy lub drugi, a chocby i 7. i raz tak bylo. postanowili ze naucza go jak to sie robi na tak ciekawym przypadku jak moj. tyle ze i on i ja bylismy zieleni ze strachu. on podczas udawania, ze to banalnie proste i nie musi tego robic zeby to umiec, a ja jeszcze dobe pozniej. odetchnelam z ulga dopiero dzien pozniej widzac, ze rozmiar mi sie nie zmienil.
byc moze ci z doswiadczeniem tez pewnego dnia zbyt malo sie staraja, robia to po ?ebkach, zdaje sie im, ze skoro robili to setki razy to moga to robic z zamknietymi oczami. biora pierwsza lepsza igle, sa zbyt pewni, mysla o czyms innym, w koncu to takie proste i trwa tak krotko. tak samo jest pewnie z wyjmowaniem zastawki.
no i zdarza sie ze sie cos rozszczelni. zastawka nie zamknie jak nalezy i plyn wycieka.
pewnie wszedzie to sie zdarza.
nie sadze by mentor za to odpowiadal. wiadomo ze ekspanderoprotezy sa domena mentora, wiec on za to obrywa.
powinni chyba jednak lekarze.
zasada zastawki jest w ekspanderoprotezach i ekspanderach prawie taka sama.
ja w kazdym razie kiedy trafiam ze dopelnia mnie 'szef' to jestem duzo bardziej spokojna (choc nigdy zupelnie), niz ci ciut mniej doswiadczeni lekarze, ale nigdy nie wiem kto tym razem sie mna zajmie i poswieci na to swoje cenne 3 minuty, bo przeciez dluzej to nie trwa.
b.angel
W Mentorze obowi?zuje zasada bezterminowej gwarancji (wymiany), która równie? obejmuje rozszczelnienie ekspandera ........ podejrzewam, ze trudno ju? po fakcie dociec z czyjej winy p?yn wyciek? by? .........
ELAS

Wsz?dzie zdarzaj? si? ró?ne problemy z rekonstrukcj?. Nie ma co generalizowa? ani twierdzi?, ?e gdzie? ich wi?cej czy mniej.
Poza tym na forum jest tylko ma?y procent amazonek poddajacych si? rekonstrukcji.

Doris
to Rene dzisiaj ju? ma pi?kny, nowy, zdrowy biust???

o co prosi? rodzinnego lekarza, ?eby wyj?? z dobrym skierowaniem? jak ma by? sformu?owane?
akwe
popro? lekarza rodzinnego by napisa? :

...do Poradni chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej , Poliklinika MSWiA, ul. Wo?oska 137 Warszawa...celem : leczenie specjalistyczne -rekonstrukcja piersi.......(mo?e by? ten zapis ale nie musi ,przecie? sama powiesz po co przyjecha?a? biggrin.gif ),
nawet gdy b?dzie napisane " poradnia chir. rekonstrukcyjnej ,to te? wystarczy ,

Mo?esz zaklepa? termin przyj?cia telefonicznie ..tel : SPECJALISTYKA: 022 508 15 52, 022 508 15 79, 022 845 64 70 ,(rejestruj?c si? miej przy sobie pesel i skierowanie ,moze trzeba podac jakie? dane przez tel ,

trzy dni przed wizyt? nale?y potwierdzi? rejestracj? telefonicznie ,pó?niej gdy przyjedziesz do lekarza trzeba stana? w kolejeczce by dope?ni? reszt? formalno?ci przed wizyt? u lekarza ,
w rejestracji dostaniesz taki wydruk komputerowy i oddasz go piel?gniarce przed gabinetem chirurga( zbiera te kartki ,pó?niej wyczytuj? nazwisko)
buziaki ,jed? smile.gif
Rybka
Witajcie Dziewczyny!
Doris, ja mia?am napisane na skierowaniu do MSWiA - konsultacje dot. rekonstrukcji piersi.
Do Witwickiego trzeba dzwoni? na komórk? we wtorki!
Rene dzisiaj jest drugi dzie? po rekonstrukcji. Mia?a pobrane tkanki z pleców. Dzisiaj ok. 13,00 rozmawia?y?my telefonicznie (jeste?my w sta?ym kontakcie), by?a os?abiona biedulka, ale ju? spokojna. :-)) By? mo?e spotkamy si? na oddziale, bo ja do W-wy pojad? w sobot?.
B?d? mia?a ekspanderoprotez? Beckera.
Mag-dag! Jak wróc? ca?o i szcz??liwie, to na pewno si? zamelduj?! :-))
Pozdrawiam!
Pty?
Witam, dawno mnie nie by?o, ale chcia?am si? pochwali?, ?e wczoraj wróci?am z W-wy gdzie by?am na konsultacji u Dr Witwickiego i te? bed? mia?a now? piers. Operacje mam wyznaczon? na 12 czerwca, mo?e kto? wybiera si? w tym czasie na zabieg? Pozdrawiam smile.gif
agis
Kurcze to szybko, mamy ma rzec, a to ju? na czerwca. Mo?e ja tez zadzwoni? jeszcze do tego Witwickiego.
Raz ju? próbowa?am ale za??czy?a si? sekretarka
.sad.gif
Rene
cze?c dziewczyny 9.03 mia?am rek. mia?am metoda ??czon? czyli L.D i ekspanderoproteza backera(czy jak to tam sie pisze) jescze jestem s?aba bo by?y ma?e komplikacje ale juz sie wszystko prostuje w poniedzialek prawdopodobnie wyjde. Doktor jest wspanialy dzwo?cie i umawiajcie si? szkoda tracisz czas pozdrawiam was serdecznie z ?ó?ka na Wo?oskiej smile.gif
agawa
Brawo i super Rene smile.gif
Masz to za sob?... a ja przed sob?....
Jeste? moj? motywacj? smile.gif
Ja_aga
Ale fajnie, wracaj szybciutko do si?. Zazdroszcz? bardzo, ?e juz po laugh.gif . Ja musz? zaczeka? na koniec na?wietle?, potem pójd? na ogl?dziny do doktorka i zobaczymy co powie.

Buziaki, trzymaj si? cieplutko
akwe
Brawo Rene biggrin.gif Warto by?o ,prawda??? wub.gif Jestem ju? po odtworzeniu otoczki z brodawk? . Wspaniali plastycy smile.gif
Rybka
Witajcie Dziewczyny! Dr?? ju? od od paru chwil! rolleyes.gif Jutro wyje?d?am do Warszawy, ale do niedzieli zatrzymam si? u kole?anki w Otwocku, a ok 17,00 do??cz? do Rene! Ciesz? si? Renatko, ze si? wreszcie poznamy w realu biggrin.gif
Operacj? mam planowana na poniedzia?ek.
Trzymajcie kciuki!
akwe
Rybko ,b?dziesz mia?a najmniej inwazyjn? rekonstrukcj? (ekspanderoproteza Beckera),wi?c g?ówka do góry smile.gif Nie ma co dr?e? tylko sie cieszy? ?e ju? wkrótce protezka b?dzie zb?dna wink.gif
Rene
Rybko mo?esz dr?e? ale z podniecenia a nie ze strachu czasem;) juz czekam na Ciebie od jutra b?d? sama w pokoju bo wszyscy juz wyjd? do domów mo?e dostaniesz ?ó?ko w mojej sali?.Wiecie? juz nie mam do?u na klacie tylko ma?e wzniesienie tongue.gif .Nareszcie smile.gif :*
Rene
CYTAT(akwe @ 13.03.2009, 11:33) *
Brawo Rene biggrin.gif Warto by?o ,prawda??? wub.gif Jestem ju? po odtworzeniu otoczki z brodawk? . Wspaniali plastycy smile.gif

akwe oj warto smile.gif dr Witwicki i dr Januszek bo oni obaj mnie operowali sa naprawde cuuuudowni .W ogóle opieka piel?gniarska tez jest bardzo dobra .
Halinka
Gratuluj? i ciesz? si? razem z Wami (i ?e ju? po, i ?e ju? wkrótce b?dzie po!). Niby nic - ma?y wzgóreczek - a ile mo?e sprawi? rado?ci;-)
Jolar
Pozdrawiam wszystkie nowe "rekonstruowiczki" i ?ycz? im rado?ci z "nowych nabytków" tongue.gif , takiej jak? mam ja biggrin.gif, trzymam kciuki za te, które jeszcze przed sob? maj? rekonstrukcj?.... powiem krótko warto.... wink.gif
Powodzenia! wub.gif
kudlatam
Niech nowy nabyt pozostanie na swoim miejscu, zdrowy! i niech cieszy oko posiadaczki i nie tylko jej!!
Rybka
Oj, tak, tak. Wszystko jest super i mo?ne w?a?nie dr?? z podniecenia biggrin.gif
Jolar, tak serio, to Ty w?a?nie by?a? moim motorem do rekonstrukcji. Zamelduj? si?, jak wróc?.
Pa! Trzymajcie kciuki
madzia 61
Rybciu powodzenia i pieknego nabytku zycze.Wracaj do nas i pisz jak poszlo .
.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.