- - -
rekonstrukcja L.D u Witwickiego w Warszawie
Forum Amazonki Net > Rak piersi > Rekonstrukcja piersi
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
magdam
Rozmawia?am przed chwil? z Magd? Kud?ata jeszcze na stole. Jak tylko j? przywioz? to ma mi da? zna?.

?o matko kochana mam nadziej? ?e za tydzie? o tej porze b?d? ju? po............
Rybka
B?dziesz Madziu, b?dziesz... rolleyes.gif Ja jutro jestem u Witwickiego na odlanie nadmiaru, jedziemy razem z Wako70. Straaaaasznie ?a?uj?, ?e nie mog?am by? w Wysowej. Rehabilitowa?am swoje korzonki (zabiegi 2 x dziennie z sobot? w??cznie). Jutro po wizycie u Witwickiego odwiedzimy nasze dzielne dziewczyny na oddziale i zameldujemy!
magdam
Rozmawia?am przed chwil? z Kud?at? wink.gif .
Le?y jeszcze troche obola?a ale szcz??liwa. Madzia dotrzymuje jej towarzystwa.
Hanna
Magda! Pozdrów Kud?at? Gosi? od ca?ego Podkarpacia smile.gif
MM
... i Wysowianki te?...
El?bietka
Wczoraj by?am na dolewce ostatniej u dr Wytwickiego ,spotka?am si? z Rybk? i Wako,odwiedzi?y?my na oddziale kole?anki.Kud?ata czuje si? s?abo,boi si? zej?? z ?ó?ka ?eby nie zemdle?,Magda ju? bryka.Prosi?y ?eby pozdrowi? wszystkie kole?anki i podzi?kowa? za pami??.Z W-wy pojecha?am do Lublina bo by?am na dzisiaj umówiona z lekarzem plastykiem ?eby zobaczy? moj? rekonstruowan? pier? i poinformowa? mnie ile b?dzie kosztowa? poprawienie zdrowej.Z wk?adk? i podniesienie piersi 6200 z? po?owa tego co w W-wie !Umówi?am si? na styczniu kiedy zrobi? odlanie.buziaczki
b.angel
chyba 2/3 raczej wink.gif
El?bietka
samo podniesienie piersi u dr.Wytwickiego 5000 z? plus 250 z? za dzie? pobytu to jest kwota ok.6000 z?.A powi?kszenie piersi drugie tyle.
b.angel
w klinice le?y si? jedn? dob?

p?aci si? za zabieg operacyjny oraz za implant

czyli oko?o 5-6 tys za operacj?
oko?o 3 tys za implant
i 250 za szpital
to daje razem oko?o 9 tys .....
El?bietka
nie b?d? si? z Tob? sprzecza? o g?upie koszty mnie lekarz poinformowa? inaczej
b.angel
rolleyes.gif

dosta?am sesemeska od naszej Madzi 24ej leci dzi? do domku na skrzyde?kach szcz??cia i rado?ci wink.gif

doktory ju? jej tam d?u?ej nie kcom wink.gif i dobrze//hihi
magda 24
Jestem w domu, Kudlatam pewnie jeszcze jedzie, bo ona ma dalej (wyszlysmy dzis obydwie)..... Dzieki Wam zadzialalam w pore i moje zakazenie zostalo opanowane, WIELKIE DZIEKI! Bedzie leczone jeszce 2 miesiace, opatrunkami, mascmi i innymi specyfikami, ale ma byc dobrze. Uzbrajam sie w cierpliwosc i tyle, po zaleczeniu skory dopiero bede miala dolewki.... Dziekuje za pomoc i wsparcie, bardzo dzi?kuj?.
Rene
hej dziewczyny dzwoni?a do mnie Kud?atam. wysz?a dzis do domu jest cholernie szcz??liwa cho? obola?a i z drenami smile.gif. Mówi ?e po operacji mia?a za?amanie, ?e ?a?owa?a, ?e podda?a si? operacji bo bardzo kiepsko sie czu?a ale jak troszke poczu?a si? lepiej to ju? inaczej zacz??a ?piewa? smile.gif.
Magda ciesz? sie ?e ju? wszystko jest na dobrej drodze. Na sylwestra szykuj kieck? z dekoltem wink.gif. Pozdrawiam was wszystkich pa smile.gif
kudlatam
Wróci?am!
Jestem ba.......rdzo szcz??liwa!!

Sam szpital jest jak hotel 4 gwiadkowy, czysciutko pokoje 3 osobowe z ?azienkami, nóweczka.
dr. Witwicki i dr. Januszek to po prostu rewelacja !! Mili, kompetentni i mega fachowcy!!
Anestezjolog dowcipnis, proponowa? w ramach narkozy m?oteczkiem w ?epetyn?, ale chyba zauwazy? ze pusta i nic z tego nie bedzie.
Operacja z przeszczepieniem p?ata troch? mecz?ca ,wi?c podobno Pan doktor przyby? po nastepn? pacjentk? , Jolunie lekko zm?czony i cieszy? sie ze nie bedzie jej musia? przewraca? na stole,( chyba troche za ci?zka jestem).
Dob? po operacji sp?dzi?am na sali pooperacyjnej by?o mi?o, nacpana prochami i czym sie da?o, le?a?am sobie b?ogo bez bólu i jedyny mój problem polega? na tym ,ze strasznie chcia?o mi sie pi?
W drug? dobe , odwieziona do sali prze?y?am kryzys, ból przy ka?dym ruchu OKROPNY, czu?am sie jak przejechana przez sk?ad towarowy.
Przeklina?am swoj? decyzj?, nie rusza?am palcem( wtedy nic nie boli ) wyprawa do toalety to jak zdobycie Mount Everest w szpilkach.
Stwierdzi?am ze jestem g?upia, piers bedzie na pewno brzydka i pocieta i do tego jeszcze szrama na plecach!
Ale dzien pó?niej przemiana, ból do zniesienia, z Madzia i Jol? zwiedzi?y?my ca?y szpital, by?y?my na kawce , w ka?dym sklepie, na ?aweczce w parku ogl?da?y?my kaczuszki w stawie. Nawet chcia?am isc na pedicure , ale by? tylko fryzjer!.
Dzisiaj, gdy zobaczy?am, jeszcze nie skonczone, dzie?o naszych mistrzów by?am zachwycona!!
Do domu wróci?am jeszcze z dwoma s?czkami, owin??am si? czarnym p?aszczem , mój m?? smia? sie ze butelki odstaj? z ty?u wisi jaki? przewód i wygl?dam jak terrorysta owini?ty bomb? domowej roboty.
Bardzo dziekuje Madzi, ?e tak mi?o mnie przywita??, Rybce, El?bietce Izuni za odwiedziny. Wszystkim dziewczyn?, które do mnie dzwoni?y,i trzyma?y za mnie kciuki to naprawde wielkie wsparcie.
I na ko?cu wszystkie dziewczyny, które spotka?am do tej pory, a które podda?y sie rekonstrukcji s? bardzo szcz?sliwe, odzyska?y wiare w siebie.
Uwa?am , ?e niedogodno?c jak? jest ból tu? po nie jest ?adn? przeszkod? to tylko chwila . Umawiajcie si? na wizyt? , dzwo?cie do nas wszystko Wam opowiemy.
Buziaki!!
a
magda 24
To "za?amanie" to st?d, ?e ta nasza (moja i Kudlatam i Rene i....) rekonstrukcja to LD, czyli przeniesienie plata z pleców pod skore z przodu+ proteza, dobrze, ze dopiero po wszystkim doczytalam, jak to sie odbywa, bo bym stchórzyla. Sama opercja trwa 3,5-4 h,2 dreny (z przodu i z ty?u), boli jak cholera, na plecach blizna, obawa czy miesien sie przyjmie, czy skora przeszczepiona z plecow sie przyjmie, czy nasza skora po radio wytrzyma, czy plecy sie zagoja i wiele, wiele innych, ktorych nie ma przy samym wszyciu expandera. Ja w ciagu 2 tygodni dosta?am 4 (cztery) antybiotyki (w tym 2 dozylnie) i mam pi?ty w domu, na 10 dni..... Przyznam, ze troszke udreczona jestem i nie zdawalam sobie sprawy z tego wszystkiego. DZi? wydaje si?, ze jestem na prostej ale..... blizna po zakazeniu na nowej piersi zostanie, dr Witwicki nie wyklucza wyciecia chorej skory i przeszczepienia zdrowej, jako ostatecznosc, jakby jeszcze co? zaczelo sie dzia?.... az sie boje myslec.... Poki co "walczymy" o skóre zaka?on?, aby wyzdrowiala i nie bylo potrzeby nic chirurgicznie dzialac.

Ale nie trzeba sie bac, bo moj przypadek, to tylko 2% powiklan w czasie porekonstrukcyjnym, po prostu mialam pecha...
Rene
noooo i ja
El?bietka
Witam Was Kole?anki w domu .Dochod?cie do zdrowia i cieszkie si? z rosn?cego cycuszka.....buziaczki
trenia
Witam was dziewczyny i gratuluje nowego nabytku ;ja terz sie przymiezam do rekonstrukcji ale jeszcze nie jestem zdecydowana gdzie dlatego caytam wasze posty i to mi chwilowo pomaga ze jest szansa na jakis powrot do kobiecosci ,jesli jest wszystko ok.Ja nie mialam radia to chyba bedzie inaczej ,jak ktora miala bez pszeszczepu to prosze napiszcie,jaka metoda jest wtedy dobra .pozdrawiam
b.angel
witaj treniu

w dziale rekonstrukcja w w?tkach przypi?tych (na górze) masz wszystko napisane o metodach ........

je?eli nie by?o radioterapii to najcz??ciej stosowana i najmniej inwazyjna jest metoda z zastosowaniem ekspandera ......
Rybka
Witajcie nowe Cycolinki! Ciesz? si?, ?e Was pozna?am Magd? i Kud?at? rolleyes.gif Oj, Kud?ata w pe?ni tego s?owa znaczeniu! Pi?kne masz te w?osiska! Jak mi?o s?ysze?, ?e ju? jeste?cie szcz??liwe i z pe?nym optymizmem na przysz?o??!
El?bietka ju? z g??bokim, ?licznie opalonym dekoltem, a dopiero co te? by?a obola?a po rekonstrukcji.
Ja kaza?am sobie dola? drugi nadmiar, bo tamten wydawa? mi si? za ma?y. Teraz mam 500 ml samej soli! 12 stycznia jad? na odpuszczenie.
Wako ma ju? termin operacji.
Pozdrówka dla wszystkich!

P.S. Tereniu, pisz na priva, odpowiem Ci na wszystkie pytania, ja mia?am rekonstrukcj? z ekspanderoprotez? i nie jestem po radio!
kudlatam
Witajcie
min??o juz ponad 2 tygodnie, wszystko ?adnie si? goi i od dawna nie za?ywam zadnych srodków przeciwbólowych.
Blizny bardzo ?adne i mam nadzieje ?e za pó? roku bed? ma?o widoczne.
Czy stosowa?y?cie plastry silikonowe albo Veraderm?
Hala
Witaj, Kudlatam
Mnie dr W z katowic, gdy by?am na konsultacji -kwalifikacji do rekonstrukcji poleci? na blizn? po mastectomii ?el silikonowy "silkyderm" bez recepty, 15 g kosztowa?o co? ko?o 75 z?. Po 4 posmarowaniach blizna z ró?owej zrobi?a sie bia?a i zdecydownia mniej widoczna. Elastyczn? mia?am i tak, ale pewnie dzia?a i na ulastycznienie.Te? jestem po radioterapii.
wako47
Gosia,a dreny kiedy mia?a? usuniete?
wiesz moze po jakim czasie mozna ?wiczy??? czy miesi?c wstrzemi??liwo?ci wystarczy?

kudlatam
Dziekuje Halu , spróbuje masci.
Wako dren z pleców mia?am wyciagniety po 5 dniach, a z przodu po tygodniu.
Nie wiem jak z cwiczeniami, ale spytam o to we wtorek na wizycie.
Pat
Wybieram si? na konsultacj? do Doktora.
Jak to za?atwi? organizacyjnie, ?eby w jeden dzie? zaliczy? prywatnie konsultacj? i jednocze?nie zarejestrowa? si? na Wo?oskiej na rekonstrukcj??
Je?eli nie da si? w jeden dzie?, to ewentualnie mog? zosta? na noc w Warszawie i za?atwi? to dzie? po dniu.
Prosz? o wskazówki. rolleyes.gif
b.angel
Pat a czemu ty kcesz prywatnie na konsultacj?????????

Ja by?am na Wo?oskiej i tam mi doktor wszystko wyt?umaczy? co i jak ......i zapisa? na rekonstrukcj?

mozesz si? zarejestrowa? telefonicznie albo jecha? tam we wtorek ....... wle?? do gabinetu i powiedzie? doktorowi , ze kcesz na rekonstrukcj? si? skonsultowa? i doktor da ci karteczku do rejestracji coby zarejestrowali na dany dzie? smile.gif

na kabaty prywatnie je?dzi?am jak kcia?am se cycka powi?kszy?......
Pat
Bom my?la?a, ?e na kabatach szybciej termin na na konsultacj? b?dzie, a chcia?abym ju? co? wiedzie? na czym stoj?.
Poza tym, mo?e prywatna wizyta zagwaratuje mi cho? troch?, komfort ?e Doktor b?dzie mia? czas dla mnie i tylko dla mnie, je?eli ju? przyjad? te 400 km do Wa-wy
b.angel
s?onko
szkoda kasy
wystarczy konsultacja we szpitalu ....... doktor mi wsio wyt?umaczy? dobra? wk?adku, pokaza? wk?adku
magda 24
Pat, z tego co wiem, doktor nie dzieli pacjentek na te prywatne i te na Fundusz.... le?a?am na Woloskiej (chociaz operowal mnie prywatnie) i by?y tam te? 2 inne babki po rekonstrukcji - "obs?ugiwa?" nas jednakowo i tyle samo czasu nam po?wieca?...
Na Wo?oskiej wyt?umaczy Ci wszystko dok?adnie, tak jak na Kabatach... On wogóle powa?nie podchodzi do sprawy, mnie nawet zach?ca? bym pyta?a, zeby rozwiac wszystkie watpliwosci... Moim zdaniem nie ma potzreby jecha? na Kabaty jak chcesz by? operowana na na NFZ....
marlx
Pat , ja by?am dzisiaj na konsultacjach u doktora. Zadzwoni?am do niego w zesz?y poniedzia?ek i poinformowa? mnie ,?e ze skierowaniem mog? przyjecha? w ka?dy wtorek w godz, od 9-13. Jak by?am ju? na Wo?oskiej kaza? mi podej?? do gabinetu nr 24 po karteczk? i zarejestrowa? si? na dole. Wcale nie by?am prywatnie tylko z kasy chorych i tak b?dziesz musia?a za cycka zap?aci? 1500 z? tzw darowizny. Da? mi termin oczekiwania od 3 do 4 miesi?cy. Mam czeka? na telefon. Ty te? jeste? po radio czyli pewnie przeszczep . Mnie zaproponowa? z pod ?opatki. Ale widzia?am cycka Kud?atam i jest cudny a jest tyle co po operacji a ju? taki kszta?tny .
kudlatam
Wróci?am, ca?y dzien w objazdach ale warto by?o, pozna?am Marlenk? , super dziewczyna!!!
Cycek przebadany, goi sie super, ma?y problem natury technicznej mozliwe ze stacyjka sie przekreci?a , musze zrobic USG ( próbowa?am od razu na miejscu, nawet odp?atnie, ale nie ma takiej mo?liwo?ci w szpitalu) dolewka 30ml zrobiona . Nastepna wizyta 27.10.
Pat zadzwon do doktora tak jak marlx, pacjentki do rekonstrukcji przyjmowane sa poza kolejno?ci?.
magdam
Patrycja ja by?am na Wo?oskiej i doktorek mnie przyj? bez niczego. Zarejestrowa?am si? telefonicznie a jak przyjecha?am na wizyt? to zostawi?am w rejestracji skierowanie i posz?am pod gabinet. Jak si? rejestrowa?am to dosta?am od razu godzin? wizyty i nie bylo ?adnych problemów. Doktorek mi?y i przyjemny i odpowiada na wszystko o co si? zapytasz, cho? ja to na taaaakim kacu by?a ?e pytania ulecia?y same z g?owy. Mi powiedzia? termin oczekiwania oko?o 5 miesi?cy. Ale mo?e treba wcze?niej dzwoni? a nie czeka? na telefon.
Patrycja ja mam termin rekonstrukcji na 16 listopada wink.gif .
Pozdrowionka
marlx
wybra?am sobie rozmiar b. Córka moja zapyta?a czemu taki ma?y i ,?e mog?am sobie zafundowa? rozmiar c. Sama ju? nie wiem ale my?l? ,?e jestem drobnej postury wiec mo?e lepiej mniejszy. Na tym skierowaniu doktor napisa? 324-1155+LD. Czy kto? wie co to oznacza?

Gosia bardzo mi?o sp?dzi?am z Tob? czas , ciesz? si? ,?e Ci? pozna?am i mam nadziej?,?e jeszcze si? spotkamy. Cycu? bomba.
b.angel
CYTAT(marlx @ 13.10.2009, 20:34) *
Na tym skierowaniu doktor napisa? 324-1155+LD. Czy kto? wie co to oznacza?

marlenko
324 to podejrzewam ilo?? mililitrów we wk?adce (a wsie cyferki ozn. pewnie symbol wk?adki w katalogu)no a LD to wiadomo z plecków p?at skóry z mi??niem ......

magdam
CYTAT(b.angel @ 13.10.2009, 20:44) *

324 to podejrzewam ilo?? mililitrów we wk?adce (a wsie cyferki ozn. pewnie symbol wk?adki w katalogu)no a LD to wiadomo z plecków p?at skóry z mi??niem ......

To 324 to raczej nie jest liczba mililitrów bo ja te? tak mam napisane a dok?adnie to: 324-1505 a miseczk? mam zdecydowanie wi?ksz? ni? B wink.gif . przypuszczam ?e to mo?e by? ca?y numer katalogowy o konkretnej obj?to?ci.
kudlatam
Marlenko racje ma Magdam
sprawdzi?am na stronie Padtech
twój implant 324-1155ma 255 ml 11,5 cm szerokosci i 10,0 cm wysokosci 324-1155
mój 324-1305 365 ml 13,0 cm sz. 11,3 cm w.
a Magdam 324-1505 565 cc 15,0 cm 13,1 cm
magdam
hihi te? sprawdzi??m i mia?am pisa? wink.gif Gosia mnie ubieg?a biggrin.gif
Pat
Kochane dzi?ki wielkie za odzew i dorady.
Pewnie zrobi? jak piszecie.
ja po prostu po do?wiadczeniach w Gryficach, kiedy przyjechalam kilkaset km, a doktorek wogóle sie nie pojawi? (bo operowa?), a m?oda lekarka bez rozmowy zakwalifikowa?a mnie na tram, bo cyt. "szef kaza? kogo? znale?? na tram", chcia?abym sobie zagwarantowa? kilka chwil uwagi doktora tylko dla siebie.
Ale je?eli jest, tak jak piszecie, to jad? na Wo?osk?.
Dam zna?, jak b?d? wiedzia?a kiedy pojawi? si? w Wa-wie.
magda 24
Pat, mo?e umow sie na 27.X - b?dzie Kudlatam i ja..... na jak?? kawke by?my posz?y...

b.angel
Pat
witwicki operuje w poniedzia?ki a we wtorki przyjmuje w poradni i jest ca?y wink.gif wtedy dla pacjentek z poradni ....

magda dobrze Ci radzi wink.gif ...
Pat
Umówiona jestem przez rejestracj? na 3.11.
Korci mnie jeszcze dryndn?? do Doktora na komór? i mo?e wstrzeli? si? szybciej na wizyt?.

27.X bardziej by mi odpowiada?, no i spotka?abym si? z dziewczynami biggrin.gif

kudlatam
zadzwon do niego , ja nie dzwoni?am do rejestracji

marlx
Pat zadzwo?. Doktor na 100% Ci? przyjmie, tylko za?atw sobie skierowanie do Poradni chirurgii plastycznej u rodzinego..
Pat
O.K. jutro dzwoni? i ju? si? ciesz?, ?e b?d? mog?a pozna? Magd? i Kud?at?. smile.gif
Rene
nasz pan doktor dzi? jest teraz w?a?nie w tvp1 smile.gif program o raku piersi mastektomii rekonstrukcji... wzruszy?am si?

Pat te? bed? wtedy juz sie umówi?am z kud?atam po raz drugi bo si? rozchorowa?am ostatnio i nie dojecha?am
Ika
Witam serdecznie , b?d? na Wo?oskiej 27 X, mam nadzieje ?e kogo? spotkam. Jad? pierwszy raz na wizyt? w sprawie rekonstrucji. Czyta?am ?e mo?na robi? metod? Diep- z p?ata skóry i t?uszczu, bez mi??nia. Ciekawe czy Dr robi takie rekonstrukcje?
Pat
ja równie? b?d? 27.X
No to ma?y forumowo-rekonstrukcyjny zlot si? szykuje wink.gif

kudlatam
Niestety w Warszawie mam byc 26x o 8 , mój port obróci? sie do góry nogami i teraz musi pan doktor wykonac zabieg i ustawic go tak jak trzeba, musi to byc zrobione na sali operacyjnej.
Pech nie poznam Rene( mojej kochanej tele-przewodniczki) i Pat.
Do Warszawy musze jechac autem bo nie ma pociagu z Krakowa o 4.
Jesli któras z Krakowianek chce wybrac sie do Warszawy na konsultacje 27X to mam bilety na Intercity po 19,-
czyli 38z? tam i z powrotem.
magda 24
Gosia, autem ?rednio to widz?, chyba, ?e z kierowc?.... bedziesz miala jednak zabieg i znieczulenie jakies, moze ciut bole?.....

a jakbys tak zrobi??: pojedz pociagiem w niedziele, przenocuj gdzie? (mo?e warszawianki z Forum pomog?) i w poniedzialek wroc pociagiem...
Pat
Bardzo szkoda Gosiu, ?e si? nie poznamy sad.gif

Magda, a ty jedziesz z Olsztyna 27.X autem, czy poci?giem?
.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.