- - -
rekonstrukcja L.D u Witwickiego w Warszawie
Forum Amazonki Net > Rak piersi > Rekonstrukcja piersi
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
smoczysko74
CYTAT(mag_dag @ 1.02.2010, 21:46) *
luizko, przy?lij mi na priv swój adres mailowy, to Ci pode?l? kilka moich fotek //u?miech

witam.ja tez jestem przed rekonstrukcja.mam miec robiona w Poznaniu w centrum onkologi,ale tu na forum nie znajduje watkow dziewczyn ktore mialy tam robionego cycucha.mam miec wszyty ekspander.prosze napiszcie swoje wrazenia.czy to boli.mozna wrocic do pracy i dojezdzac na dolewki .....?jak moge wejsc na strone z fotkami przed i po zabiegu.sama wkleje jak mi zrobia.
smoczysko74
CYTAT(smoczysko74 @ 1.02.2010, 22:29) *
witam.ja tez jestem przed rekonstrukcja.mam miec robiona w Poznaniu w centrum onkologi,ale tu na forum nie znajduje watkow dziewczyn ktore mialy tam robionego cycucha.mam miec wszyty ekspander.prosze napiszcie swoje wrazenia.czy to boli.mozna wrocic do pracy i dojezdzac na dolewki .....?jak moge wejsc na strone z fotkami przed i po zabiegu.sama wkleje jak mi zrobia.

dzieki zaraz sprubuje .poszukam to -przedstaw sie
smoczysko74
CYTAT(smoczysko74 @ 1.02.2010, 23:01) *
dzieki zaraz sprubuje .poszukam to -przedstaw sie

przepraszam musze pomyszkowac .dopiero sie ucze jak pisac na forum
Al_la
Do uczenia si? s?u?y ten dzia? http://www.amazonki.net/forum/index.php?showforum=8
Pisz?c posta nie klikaj na "odp", tylko troch? ni?ej na "dodaj ODP".
Lonia
Smoczysko 74 ,Witaj ! z tego co pami?tam , to buziaczek mia?a robion? rekonstrukcj? w Poznaniu w WCO !!
Pozdrawiam
kudlatam
Widz? ?e wszystkim m??om nie jest potrzebna nasza rekonstrukcja, i twierdz? ze jesli czujemy potrzebe to powinnysmy j? zrobi?,
ale oni zgodni( w tym temacie) , nie do wiary....
luska
Ja uwa?am ze rekonstrukcje powinno robi? si? dla samej siebie, a nie dla m??a czy kochanka .....to,JA tu powinnam najbardziej si? liczy?, oraz moja potrzeba...jak ja si? czuje i czego chc?............a ze ból ...ze chc? nam go oszcz?dzi? ...gadanie .....przy porodzie tez jest ból ....a mimo to rodzimy dzieci
zuzanna
te? jestem tego samego zdania : piersi s? moje i ja decyduje ....
a m??czyzni obcym kobietom zagl?daj? za dekold kiedy tylko si? da......
i podziwiaj? ....niech swoje kobiety podziwiaja z pi?knym biustem...
magda 24
Jakkolwiek nie bedziemy tlumaczy?, czegokolwiek tu nie napiszemy faktem jest, ?e m??czy?ni wol? kobiety z 2 piersiami... M??owie, bracia, przyjaciele, kochankowie....
My?l?, ?e mojemu M??owi moja rekonstrukcja by?a niemniej potrzebna, ni? mi.

Tu te?, uwa?am, wa?ny jest wiek Kobiety.....

Magda24, lat 32 smile.gif
dani
CYTAT(magda 24 @ 2.02.2010, 15:55) *
Tu te?, uwa?am, wa?ny jest wiek Kobiety.....

Magda24, lat 32 smile.gif

A tu si? absolutnie nie zgodz?.
Jesli ju? mówimy,?e rekonstrukcja jest dla kobiety wa?na,to niby,co ma do tego wiek???
Nawet 80-letnia kobieta jest kobiet?....
magda 24
To prawda, Dani zgadzam si?... ale 80-letnie Ko biety raczej nie rekonstruuj? piersi, dlaczego?

Na korytarzu przed gabinetem dr W. spotkalam wi?cej tych m?odszych ni? tych starszych..... naprawd?....
Hala
Magda, nie obra? si? prosz?, ale G?UPOT? napisa?a?!
B?d? mia?a w tym roku 60 lat i co z tego, przeciez nie przestaj? by? kobiet?, która czuje, my?li, ma pragnienia jak wszyscy ludzie.
Niezale?nie od wieku, Magda
60 czy wi?cej lat to jeszcze nie znaczy,?e cia?o jest ju? tylko do wymiany!
A? szkoda,?e jeszcze brakuje mi ponad 100 postów,?ebym mog?a zamie?ci? zdj?cie w" osobistych".
Kurcz? i to pisze kobieta, sama zobaczysz za 30 lat!.
dani
A tego to ja ju? nie wiem.Nie jestem 80-letni? kobiet?...
Trzeba by si? ich zapyta?.
Chodzi mi tylko o to,?e nie mo?na wyznacza? granic wiekowych..
Kiedy ja mia?am mastektomi? na sali obok le?a?a Pani 60 - letnia,która czeka?a na rekonstrukcj?...

Ale wed?ug mnie...nie decyduj? si? poniewa?:
To inne pokolenie,któremu si? wmawia?o,?e kobieta nie powinna o sobie mysle?.
Po drugie.Wi?kszo?? starszych kobiet ma te? inne problemy zdrowotne,co czasami uniemo?liwia narkoz?.
Ale je?li kobieta chce i mo?e,to prosz? bardzo...Zawsze jest kobiet? i chce wygl?da? kobieco.
magda 24
Nikogo nie chcia?am obrazi?, napisa?am moje zdanie, ja naprawd? uwa?am, ?e m?odszej Kobiecie ?atwiej podj?? decyzj? o rekonstrukcji.

Dani ja si? z Tob? zgadzam, w 100%...
Z Twojego postu wynika, ze jednak wiek ma znaczenie, a ja to napisalam wy?ej smile.gif
zuzanna
ja mialam 60lat ....
teraz mam 62 i ide do poprawki
pozdrawiam
dani
CYTAT(magda 24 @ 2.02.2010, 16:18) *
Dani ja si? z Tob? zgadzam, w 100%...
Z Twojego postu wynika, ze jednak wiek ma znaczenie, a ja to napisalam wy?ej smile.gif

Nie Magda...
Nie wiek ma znaczenie,tylko to,czy si? chce,czy nie...
I czy mo?na ,czy nie..

mag_dag
my?l?, ?e nie mo?na generalizowa?

zarówno m?ode jak i dawniej urodzone panie robi? rekonstrukcj?, nie widzia?am statystyk na ten temat, ale widzia?am w Gryficach podczas moich 3 tam pobytów kilka pa? po 60 a pi?kna oddzia?owa opowiada?a nam i o starszych - ka?da robi?a to dla siebie, bo tak? mia?a potrzeb?
a najfajniejsza by?a pani ko?o 60, któr? spotka?am tam za 3 razem - by?a na rekonstrukcji 2 lata wstecz, a teraz przyjecha?a sobie poprawi? twarz //u?miech

tak samo prawd? zapewne jest to, ?e nie wszystkie m?ode kobiety rekonstrukcj? robi? - zapewne z ró?nych powodów
pami?tam jak Dorota, która wymy?li?a Kalendarz M?odych Amazonek mówi?a, ?e nie robi rekonstrukcji, bo nie chce - mia?a 32 lata wtedy (je?li dobrze pami?tam) i by?a ju? 2 lata po mastektomii

kto chce - to robi, kto nie - to nie - i niech tak zostanie //u?miech

P.S. zawsze mo?na w kwestii nierobienia zmieni? zdanie, sama jestem najlepszym przyk?adem na to
luska
jak robi?am rekonstrukcje pierwsz? tj stycze? 2007 rok le?a?a ze mn? pani na sali, co robi?a rekonstrukcj? w wieku 78 lat ....wielki szacunek dla niej
Rybka
Oczywi?cie, nie mo?na generalizowa?! Wszystko zale?y od wielu innych wzgl?dów, ?e kobieta nie decyduje si? na rekonstrukcje, na pewno nie wiek!
Ja mam 55 i ca?y czas czuj? si? jak gówniara, a moje cia?o jest takie dla mnie wa?ne! Ta pier? to przecie? cz?stka mnie, dlaczego mam jej nie mie?, skoro jest taka szansa?
Dzieczyny, je?d?? na nartach, na ?y?wach, ?wicz? jogg?... Powiedzia?by kto?, bior?c pod uwag? tylko mój wiek - stara baba, a ja Dziewczyny, kocham to! Nie czuje tych 55, nic a nic! Wi?c nie wiek, nie wiek!
Na prawd? - BARDZO SI? CIESZ?, ?E DOSTA?AM TAK? SZANS?, BO PRZECIE? KOCHANY NFZ MÓG?BY MI TO ZABRA? W RAMACH OSZCZ?DNO?CI! A ja nie mia?abym kaski na prywatn? rekonstrukcj?.
Al_la
To, czy robimy rekonstrukcj?, czy nie zale?y tylko od naszych potrzeb i stanu zdrowia.
Ale nie da si? ukry?, ?e "przeci?tna" m?oda kobieta mo?e mie? inne potrzeby ni? "przeci?tna" kobieta dojrza?a.
Bior?c pod uwag?, ?e najwi?cej kobiet choruj?cych na raka piersi, to panie po 50-tce, to jednak du?o rzadziej spotyka si? rekonstrukcje w tym wieku. Co wcale nie znaczy, ?e to jest jakie? dziwne czy naganne.
Ja takiej potrzeby nie czuj? z wielu wzgl?dów. Gdyby te "wzgl?dy" da?o si? zlikwidowa?, to kto wie....

Al_la lat 53 biggrin.gif
ToJa
CYTAT(luska @ 2.02.2010, 14:56) *
.....to,JA

no i prosze...mozna i tak biggrin.gif

jestem po oszcz?dzaj?cej......to co ja moge powiedzie? ........
ano moge tyle...... widzia?am wiele (naprawde duzo) kobiet po mastektomii w ró?nym wieku....niektóre z nich by?y po rekonstrukcji, inne nie........ wiem jedno........w sytuacji gdybym by?a po mastektomii i obojetnie czy bym mia?a 48 lat....czy 80......to gdyby tylko mi zdrowie pozwoli?o rekonstrukcje zrobi?abym na 100%........
agawa
Gdy, ponad rok temu, by?am tu? po mastektomi, to powtarza?am, jak mantr?, ?e za rok zrobi? sobie piersi, niczym Paloma Anderson. I to mi dodawa?o otuchy.
A teraz si? zastanawiam, wywa?am, waham... I moje w?tpliwo?ci nie maj? nic wspólnego z wiekiem (46... czyli jeszcze tak, a mo?e ju? nie... po prostu: po ?rodku wink.gif) a bardziej ze stanem zdrowia ogólnego i z widzeniem siebie w?a?nie w tym okresie ?ycia. Ale nie chodzi absolutnie o wygl?d.
Bardziej o pozwolenie sobie na bycie wy??czon? z aktywno?ci na czas kolejnych operacji. Jeszcze jakie? 10 lat temu na pewno nie bra?abym pod uwag? np miesi?cznej zaplanowanej nieobecno?ci w pracy poza urlopem, który jest dla mnie rzecz? ?wi?t? (ale dopiero od choroby wink.gif).
Czym innym jest wy??czenie z powodu nieprzewidzianego zdarzenia, czym innym 'zaplanowane' zwolnienie... I pewnie, teraz my?l? na gor?co, za kilka lat to si? zmieni.
Mastektomia by?a te? moj? pierwsz? w ?yciu d?u?sz? operacj?. I dowiedzia?am si? te?, jak ?le znosz? narkoz?. O tym te? my?l?... Po prostu w tej chwili mam inne priorytety.
Ale te? daj? sobie takie prawo, ?e to si? mo?e zmieni?. I to b?dzie ok smile.gif
Bo, chyba najwa?niejsze, to ?y? w zgodzie z sam? sob?.
Hala
Zgadzam si? z Twoim ostatnim stwierdzeniem Agawo.
Ale tez uwa?am, ?e decyzji o rekonstrukcji nie podejmuje rozum, ale serce, emocje, dusza, czy jak by to nie nazwa?. Niekiedy nawet wbrew logice.
I nie powinny?my nawet same przed sob? szuka? argumentów maj?cych podj?t? decyzj? usprawiedliwi?.Wystarczy, ?e nie jest ona wbrew nam samym.
luiza
Mam pytanie jaki najlepiej kupi? biustonosz,coby nadawa? si? do noszenia po rekonstrukcji? wink.gif
magdam
Luizko ja nic specjalnego nie kupowa?am. Pyta?am doktora czy trzeba powiedzia? ?e nie a jak by cycek ucieka? do góry to zawsze mo?na si? zbanda?owa?. A teraz chodz? w amazo?skich biustonoszch bo jeszcze uzupe?niam braki. Tak ogólnie to najlepiej co? wygodnego, sportowego mi si? wydaje.
aagunia
Dok?adnie tak, ja te? nie kupow?am specjalnego - szkoda kaski, na pocz?tku warto sie banda?owa?, ?eby cycuszki by?y pó?niej równe - tzn ?eby nie ucieka? ten "nowy" do góry biggrin.gif
mycha
Witam! dzwoni?am dzisiaj do dr Witwickiego w sprawie rekonstrukcji mam si? zg?osi? na oddzia? w niedziel? /21-02/do godz 19.00 a w poniedzia?ek zabieg,czy kto? z dziewczyn te? b?dzie w tym czasie na oddziale?
marlx
Te? dzwoni?am dzi? i mam termin na 8 marca. Doktor chce mi chyba zrobi? prezent na Dzie? Kobiet biggrin.gif
magda 24
Spotka?y?my si? dzi? z Magdam i Ewik pod gabinetem dr W. Mi?o by?o, dzi?kuj? dziewczyny.
Marlx, 09.03 wizyte ma Magdam, wi?c pewnie Ci? odwiedzi.
dani
Magda24...
I jak po wizycie?
Mam nadziej?,?e doktor we?mie si? za poprawki..
magda 24
Nie we?mie, czekamy na CUD... smile.gif szkoda gada?.... wg niego jest ok wszystko, nawet dr Januszka zawo?a?, ten ju? chocia? nic nie gada? i tylko g?ow? kr?ci?, wysz?o na to, ?e niecierpliwa jestem i tyle, piers ma czas, by si? ukszta?towa?. A je?li do poprawy to nie pr?dzej ni? w maju, po 3 miesi?cach od przepe?nienia.... ale on nie ma co poprawia?!!!!

zaproponowa? mi te? profilaktyczn? mastektomie drugiej piersi (mam zmutowane 2 geny), ale to dluga droga, zobaczymy..... na razie my?l?....
marlx
Madziu24 dzi?ki za info a co za?atwi?a? w swojej sprawie ?.Bardzo mi przykro ,?e tak wysz?o. Doktor poczuwa si? do odpowiedzialno?ci?
Madzium mam nadziej? ,?e mnie odwiedzisz i si? w ko?cu poznamy rolleyes.gif
dani
To musisz uzbroi? si? w cierpliwo?? i poczeka? do maja...
Mo?e wtedy doktor podejmie decyzje.
Trzymam kciuki,?eby si? ukszta?towa?a...
magda 24
Od czekania si? nie ukszta?tuje (chyba smile.gif)
Pytam: masowa??
dr: tak
ja: a jak?
dr: normalnie (i tu mnie przycisn?? tak, ?e a? mi dech zapar?o, z góry na dó?)
ja: moze jakie? skierowanie na te masa?e?
dr: niepotzrebne
ja: moze jakie? banda?owanie, albo co? takiego?
dr: niepotrzebne
ja: a co potzrebne?
dr: Pani cierpliwo?? i zmiana zdania na ten temat. (chodzi o to, ?e ma mi si? spodoba?!)
ja: no to czekamy na cud.......

BeataM
CYTAT(magda 24 @ 16.02.2010, 19:27) *
Nie we?mie, czekamy na CUD... smile.gif szkoda gada?.... wg niego jest ok wszystko, nawet dr Januszka zawo?a?, ten ju? chocia? nic nie gada? i tylko g?ow? kr?ci?, wysz?o na to, ?e niecierpliwa jestem i tyle, piers ma czas, by si? ukszta?towa?. A je?li do poprawy to nie pr?dzej ni? w maju, po 3 miesi?cach od przepe?nienia.... ale on nie ma co poprawia?!!!!

zaproponowa? mi te? profilaktyczn? mastektomie drugiej piersi (mam zmutowane 2 geny), ale to dluga droga, zobaczymy..... na razie my?l?....

no to cholera jasna niech si? zacznie grzecznie kszta?towa? i przestanie Ci? zamartwia?... nie do??, ?e si? nacierpia?a?, to teraz jeszcze k?opot...
trzymam kciuki smile.gif i ca?usy!
ToJa
CYTAT(mycha @ 16.02.2010, 16:09) *
Witam! dzwoni?am dzisiaj do dr Witwickiego w sprawie rekonstrukcji mam si? zg?osi? na oddzia? w niedziel? /21-02/do godz 19.00 a w poniedzia?ek zabieg,

no mycha.....to w pa?dzierniku w browarnej toalecie jak nic ino bedziemy ogladac Twoj nowy nabytek biggrin.gif
kudlatam
Madziu bardzo wspólczuje , tyle sie nacierpia?as, w cud nie wierze , ale w Ciebie tak i wiem ze postawisz na swoim
Marlenko i Mycho bede trzymac kciuki, ale pamietajcie o codziennym masowaniu skóry i o tym zeby przez 2 tygodnie nie jesc zadnej aspiryny i tym podobne i jesc zwiekszone ilosci witaminy C
magdam
No to i ja sie melduj?. Kolejna dolewka posz?a. Tym razem 70 ml. Pyta?am doktorka ile jeszcze powiedzia? ?e minimum 50 ml. a mnie si? wydaje ?e to b?dzie ma?o, no ale zobaczymy.

Madzia, Ewik i jeszcze by?a Paw?aszka, dziewczyny fajnie by?o Was pozna? i pogada?. Tylko szkoda ?e tak krótko!!!!

Doktorek mnie pochali? za masowanie piersi. Patrzy? ?e taka mi?kka a ja mu ?e masuj? to dlatego i powiedzia? ?e bardzo dobrze. Ale sam z siebie nie kazuje masowa?. Dziwne ale có?.

Marlenko pewnie ?e Ci? odwiedz?!!!!!!!!!!!!! Ju? si? nie mog? doczeka?!!!!!!!!!!!!!!
Dziewczynki trzymam kciukasy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
aagunia
Czy mo?e wiecie , jaki rodzaj portu doktorek W. nam wk?ada? Chodzi dok?adnie o tak? kwesti?: jest kilka rodzajów portów- tak? info otrzyma?am od pani, która pracuje w pracowni MR,- no i ?eby bezpiecznie przeprowadzi? badanie rezonansu MR 1,5 port powinien przynajmniej posiada? tytanowy element, je?eli nie posiada takowego elementu, badania tego nie mo?na zrobi?. Nadmieni?, ?e port tkwi od czasu rekonstrukcji, i z ch?ci? wcale bym go nie wyjmowa?a, ale je?eli nie ma tytanu w sobie, to chyba b?d? zmuszona go wyj??, gdy? mam obligatoryjnie badanie MR raz do roku. a nast?pny termin mam w czerwcu. ..Doktorka W. nie pyta?am si? o to, jaki rodzaj portu wk?ada, bo jeszcze wtedy nie wiedzia?m, ?e ma to znaczenie, a teraz wizyty u niego juz zako?czone, specjalnie gna? si? nie chce.... tak wi?c mo?e któras z Was wie jaki ten port nam zak?adaj???
b.angel
ja nie wiem jaki mia?am port ........ ale po kiego aguuniu chcesz toto trzyma? w niesko?czono?? - mnie troche przeszkadza? ten odstaj?cy prostok?cik pod skór? wink.gif
aagunia
Hmmmm bo tak sobie my?l?, ?e jak kiedy? przytyj?, to i pewnie trzeba by by?o p?ynu dola?, bo naturalna zrobi sie wi?ksza ( musze doda?, ?e mam niewielkie) a jak wyjm? port, to juz nie ma odwrotu. a teraz s? takie równe ?adniutkie smile.gif
b.angel
.... pojemno?? ekspanderoprotezy jest ograniczona czyli dola? nie mo?na za du?o ....

i i trzeba pami?ta?, ?e im pe?niejsza tym twardsza ....
aagunia
wiem, wiem ,?e pojemno?? jest ograniczona, ale mi swobodnie dola? mo?na jeszcze drugie tyle smile.gif
magdam
Aagunia zadzwo? do doktorka najlepiej we wtorek jak jest w przychodni wink.gif

W?a?nie gada?am z Ewk?. Dziewczyny dzielnie trzymaj? si? drenów tongue.gif . Jeszcze je boli, Ewcie klata a Myszke brzuch. Dziewczyny tylko narzekaj? ze s? g?odzone wink.gif . By?y w sklepie i nakupi?y sobie jedzonka. Myszka wychodzi jutro a Ewka w czwartek.

luiza
Dziewczyny mam pytanie.Zbliza sie termin mojej rekonstrukcji by?am u rodzinnego aby da?a mi skierowania na badania przed operacj?,a ona stwierdzi?a ?eby najlepiej zrobi? badania w MSWiA.Czy któras robi?a tam badania krwi potrzebne do operacji(mam skierowanie od dr Witwickiego),a ?e jestem z poza Wawy mam problem si? dowiedzie? czego? wi?cej.Odno?nie chcia?am zapytac czy codziennie jest czynne laboratorium i jak d?ugo czeka si? na wynik.B?d? w Wawie 18 marca a 22 mam mie? operacj? i zastanawiam sie czy zd??yli by mi zrobi? te badania.Jak nie to pojad? specjalnie wczesniej. wink.gif Dzi?ki
b.angel
Luiza
jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kas? ......

tak naprawd? to witwicki powinien wypisa? skierowanie na badania ......... ale jak kto? jest spoza warszawy to si? robi bardziej skomplikowane bo jak wiemy takie skierowanie jest wa?ne oko?o 3 miesi?cy ....... a przecie? dr wypisuj?c skierowanie nie wie kiedy operacja si? odb?dzie ....

ja posz?am do onka i mi bez problemu wypisywa? skierowania na badania przedoperacyjne//wykaza? si? dobr? wol? bo nie ma takiego obowi?zku ...i wcale nie musia?am ich robi? w MSWiA

i twoja rodzinna gdyby okaza?a troch? dobrej woli (bo nie ma takiego obowi?zku) to te? by Ci wypisa?a te skierowania .......
albo cho? powiedzia?a dlaczego nie chce wypisa? a nie wymy?la?a uzasadnienie od czapy ....

ps. skleroze mam ale co? mi sie tli, ?e jedn? ra? to rodzinna te? mi wypisa?a .......
magdam
U mnie by?o tak ?e przez przesuwanie terminów badania traci?y wa?no?? niestety. Za pierwszym razem rodzinna bez problemu wypisa?a skierowanie, za drugim robi?am sama (ponad 70 z? zap?aci?am) i za trzecim te? rodzinna wypisa?a bez czepialstwa.
Popro? mo?e si? uda

Jola52
....a moja rodzinna nie chciala mi wystawic skierowania na badania przed rekonstrukcja a mialam a? 4 etapy -....t?umaczyla,ze powinni mi zrobi? w szpitalu ,chodzilo o to ,ze rekonstrukcja by? w innym województwie.
....tak mi powiedziala ,gdy pierwszy raz prosilam
....potem uje?am sie ambicj? i prosilam tylko o skierowanie
....badania robilam prywatnie.
....nie wiem czy lekarka swoj? postaw? poprawi?a kondycje finansow? ?odzkiego oddzialu NFZ
b.angel
CYTAT(magdam @ 26.02.2010, 14:15) *
U mnie by?o tak ?e przez przesuwanie terminów badania traci?y wa?no?? niestety.

ano_ano i u mnie tak by?o smile.gif
luiza
Niestety chyba chodzi o kask?,dobrze ze mog? zrobi? sobie prywatnie.Tylko czy cz?owiek na drodze swojego leczenia musi mie? zawsze pod górke i tysi?ce problemów,ja ju? chyba nie daj? rady.Dzwoni?am do Wawy jak si? okazuje na pobranie krwi trzeba zapisa? si? wczesniej i nie robi? tego zapisu telefonicznie.To jakis ob??d,robi? wszystko ?eby cz?owieka zniech?ci?
.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.