- - -
maryla
Forum Amazonki Net > Witamy serdecznie > Przedstaw si?
1, 2, 3, 4
MM
Witam Wszystkich ,
zagl?da?am tutaj ju? wcze?niej ale dopiero teraz odwa?y?am si? napisa?. Jestem now? amazonk? z niespe?na 5 - miesi?cznym sta?em. Ju? troch? okrzep?am. Nie mia?am chemii ani radio. Faszeruj? si? tylko tamoxifenem i jestem ju? po kontrolnej wizycie. Narazie wszystko jest ok.
Zauwa?y?am, ?e jeste?cie pomocne w ka?dej chwili za co -- dzi?ki.
Pozdrawiam ewa-b czyli maryla

"Szcz??cie to po prostu dobre zdrowie i z?a pami??." - Ernest Hemingway
Al_la
Witaj Ewo smile.gif

Je?li jeste?my pomocne, to dobrze. O to chodzi, ?eby dzieli? si? swoim do?wiadczeniem.
Zosta? z nami i czuj si?, jak w?ród swoich smile.gif
justa1970
Rozgo?? si? i pisz o czym masz ochot?. wub.gif
ela
Witaj Ewo.
Ja tez jestem Amazonk? od niedawna ,bo od 4miesi?cy.
Tak samo jak Ty nie mia?am chemi ani na?wietla?.
Te? jestem na Tamoxifenie .Mo?e napisz co? wi?cej o sobie. Mi?o ?e do nas do??czy?a?.
Rozgo?? si? i pisz z nami.
Pozdrawiam. tongue.gif
Kela
Witaj Ewa wsród nas
na pewno znajdziesz na forum co? dla siebie
czasem rozmawiamy o powaznych sprawach,
czasem piszemy g?upotki, zeby si? po?mia?
dobrze, ?e do nas do??czy?a?
elizka
Witaj Ewa mysle, ze bedziesz sie tu dobrze czula i zagladac bedziesz czesto
b.angel
witaj ewo smile.gif
amado
Witaj na forum. biggrin.gif
Ajaka
Witaj Ewo....mi?o ci? pozna?....
MM
Jak ciep?e powitanie...
z wyja?nie? lekarza - chemii ani radio nie mia?am bo "ON" by? hormonozale?ny, Oznaczali mi HER 2 i mia? ++, ale zrobili mi jeszcze FISZA i on by? ujemny. Onk powiedzia? , ?e to dobrze. "ON" mia? 16 mm i wyci?to mi go z 3 cm marginesem - czystym. W?z?y by?y te? czyste. Zauwa?y?am to w lipcu a 15 listopada - usun?li wszystko. Mia?am to robione w IO na Garncarskiej w Krakowie.
magdam
Witaj Ewo!!
Ja b?d? amazonk? od wtorku. Te? b?d? operowana na Garncarskiej w Krakowie.
Gor?co pozdrawiam i ?ciskam!!!
MM
Do Magdam
Trzymam kciuki - wszystko b?dzie dobrze !!!! Wiesz mo?e kto b?dzie ci? operowa??
Pozdrawiam
magdam
Wiem ?e dobrze b?dzie bo opcji innej nie przewiduj? biggrin.gif
A je?li chodzi o to kto b?dzie operowa? to taka ciapa jestem ?e si? nie pyta?am ale przypuszczam ?e mo?e doktor Skotnicki bo do niego chodzi?am z wynikami. Dowiem si? wszystkiego w poniedzia?ek.
Dzi?ki za kciuki!!!!!!!
grazyna52
Witam Cie Ewo - fajnie,ze dolaczylas do nas.Ja tez nie mialam ani naswietlan,ani chemii.
Leczono mnie Zolanexem i obecnie biore Arimidex.Dobrze,ze wyniki masz ok.Pozdrawiam.
luska
Witaj Ewo
brodka
Witaj Ewo
Ja tez by?am operowana na Garncarskiej
Acha Ewuniu ,czy My sie nie znamy ??????????
Mam na mysli telefonicznie
/
MM
do Brodki,
jak to telefonicznie? Kiedy by?a? na Garncarskiej?
wako47
Witaj Ewo!!!!
Piszesz ze bierzesz Tamoxyfen, a Zoladeksu nie bierzesz????
b.angel
....... a ja mysla?am, ze po oszcz?dzajacej to zawsze jest radioterapia ..... huh.gif

.... wandziu , w?cibska jestem i sprawdzi?am ile ewa ma lat ..... no i chyba juz nie musi zoladeksu ......
MM
Nie orientuj? si? tak bardzo - bo jestem nowa. Nie wiem czy w moim przypadku powinnam dosta? Zoladeks - mo?e kto? mi podpowie. A operacj? mia?am radykaln? nie oszcz?dzajac?.
Mam nadziej? ,?e lekarze postawili dobr? diagnoz? i otrzyma?am w?a?ciwe leczenie.
Pozdrawiam
Al_la
Ewo, dosta?a? standardowe leczenie. W naszym wieku nie daj? ju? Zoladexu wink.gif
On jest dla m?odych sikorek, ?eby im miesi?czk? zatrzyma?. Nam si? sama zatrzyma?a smile.gif
Przy tak malym guzie, czystych w?z?ach, ujemnych herach i raku hormonozale?nym i jeszcze w naszym wieku raczej nie daj? chemii.
A Arimidex dostajesz jako zabezpieczenie.

Jeste? zdrowa smile.gif
Ana
witaj Ewo na naszym podwórku internetowym ...
te? swojego lewego cycka zostawi?am na Garncarskiej w Krakowie, ale 4,5 roku temu ...
operowa? mnie dr Skotnicki ... (zreszt? ju? starego cycka nie ?a?uj?, bo mam nowego ... ?adniejszego wink.gif )
krakowska rodzinka nam si? rozrasta ... kontroluj w?tek "spotkania" ... "krakowianki" ...
spotykamy si? czasem na kawce w Krakowie ...
brodka
Ewuniu
Znam Ew? z Krakowa tz znamy sie tylko telefonicznie ,bo do Siebie dzwoni?y?my .
Ale to chyba nie ta Ewa .Ta Ewa co o Niej wspomnialam tez nie dawno byla operowana chyba 3 mies temu na GARNCARSKIEJ
Ja by?am operowana oszczedzajaco 5 lat temu,i teraz koncze leczenieTamoxsifenem
Ale ja mialam chemie radio i zoladex tez
Mi?o mi ze nowa Krakowianka do forumkowej rodzinki do?aczy?a
.
Amor
Witaj Ewo na naszym forum!Bedzie Ci razniej stukajac z babkami po podobnych przejsciach!Ja tez bym nie dostala chemii gdybym miala hormonozaleznego ( 2 lata temu) z tym ze sama zazyczylam calkowita mastektomie.Ja z Siemianowic jestem wiec pewnie sie kiedys w Krakowie badz poblizu spotkamy!Pozdrawiam!
Maja048
Witaj Ewa, ciesze si? ,?e do nas trafi?a? na forum, ale smuc? ,?e jeste? nast?pn? amazonk?.No có? nie mamy na to wp?ywu. huh.gif
Ela63
...i ja Ci? witam Ewo na forum.Ja tak jak Ty nie mia?am chemii i ne?wietla?.
MM
Dzisiaj , mimo ?e ?wieci s?o?ce i jest ca?kiem fajnie co? mnie dopad?o. Czuj? si? dobrze fizycznie ale psychicznie troch? gorzej. Do tej pory radzi?am sobie nie?le i nie wiem co mnie dzisiaj tak dopad?o.
Czy wy te? macie takie hu?tawki ? Jak sobie z tym radzicie ?
Ajaka
Owszem mam.......dziewczyny bior? antydepresanty.....dla mnie jak narazie najlepszym lekarstwem jest....wyp?aka? si? na forum...... biggrin.gif .....jedna ci? przytuli.....inna bejsbolem pogrozi biggrin.gif ......albo ci ?opat? podrzuc? coby? do?ek zasypa?a........i mija.......ja ci dzisiaj te? troch? swojego dobrego humoru podrzuc?.......pal sze?c gada!!!!!!!......wa?ne ?e chodzisz,my?lisz, czujesz....kolejny dzie? si? zaczyna .....s?o?ce nadal jest na niebie,a ty nadal mo?esz wszystko!!!!!.....dzi?ki Bogu ?e tak jest.......zajrzyj do w?tku Doris......ona mnie wiele nauczy?a i otworzy?a mi oczy ......warto przeczyta? ca?y.....?ciskam ci? mocno,tak ?eby? czu?a ?e ?yjesz biggrin.gif
lulu
Staram si? by? zawsze w formie. Je?li co? nie tak, to szukam zaj?cia które lubi?, które chc? aktualnie robi? i to jest moja metoda. A w s?oneczny dzie? nic nie jest w stanie popsu? mi nastroju. Chyba musisz wyj?? z domu spojrze? w s?o?ce, nabra? wiosennego powietrza, pos?ucha? ptaków i musi by? o.k. smile.gif
justa1970
Ewuniu do?ki trzeba zakopa? ,je?li masz ?adn? pogod? idz na spacer,kup sobie co? nowego ,poczytaj forum napewno roz?adujesz swoje napi?cie,.A czy my te? mamy do?ki -no jasne ?e tak (a wcze?niej nigdy nie mia?a? ,mo?e z innego powodu?)wiesz trzeba nauczy? si? z tym sobie radzi? a sposób musisz opracowa?? sama z nasz? pomoc? i bliskich .
Tak wi?c jak si? u nas pisze saperka w d?o? ,u?miech na twarz ,g?owa do góry bo ?ycie jest pi?kne cool.gif
Grazyna S
CYTAT(Ewa-b @ 13.04.2008, 12:34) *
Dzisiaj , mimo ?e ?wieci s?o?ce i jest ca?kiem fajnie co? mnie dopad?o. Czuj? si? dobrze fizycznie ale psychicznie troch? gorzej. Do tej pory radzi?am sobie nie?le i nie wiem co mnie dzisiaj tak dopad?o.
Czy wy te? macie takie hu?tawki ? Jak sobie z tym radzicie ?

Witaj Kochanie ja tez biore Armideks ,tez miewam hustwki nastroju i bola mnie bardzo ko?ci ,mimo bólu chodze do pracy miedzy ludzmi ,bo w domu bardzo si? do?uje ,lekarz przepisa? mi uspkajajace leki ,troche pomag? ,pozdrawiam cieplutko wub.gif
Mamotsa
Witaj Ewuniu,
takie hustawki to chyba nasza specjalnosc, musisz znalezc wlasny sposob aby je przetrwac, zycze Ci abys szybko go zastosowala skutecznie!
MM
Dzi?ki wam wszystkim za odpowiedzi. W?asciwie napisa?am i za chwil? zrobi?o misi? lepij na sercu . To chyba na zasadzie, jak co? wykrzyczysz to ci ul?y...
Przepraszam ?e zawraca?am wam g?ow? - ale z drugiej strony to mi?e, ?e kto? zareagowa?.
Dzi?ki - za to ?e nie zostawi?y?cie mnie sam? . biggrin.gif
lulu
Jaki zawracam, jakie zawracam, i przeprasza? te? nie masz za co. Jeste?my tu aby czyta?, pomaga? i korzysta? z pomocy. smile.gif
Pyrunia
Tutaj ka?dy ka?demu "zawraca" g?ow? tongue.gif
Rzecz w tym aby wyrzuci? z siebie co nas gn?bi,
podzieli? si? rado?ciami. Pogada? o wszystkim.

szalej, szalej biggrin.gif

Mimo wszystko o piel?gnacji ?apki nie zapominaj.
B?d? Cie kontrolowa? tongue.gif

Pozdrawiam
Janina.S
?adne tam zawracanie - tak tu jest ze ka?da cos wyrzuci?a - podobnie jak Ty - reszta zareagowa?a i juz jest lepiej.
Razem w grupie i solidarnie pokonujemy to co nas dopada
.
MM
Rozmawia?am wczoraj z Brodk? , okaza?o si?, ?e mieszkamy blisko siebie. Bardzo si? z tego ucieszy?am bo b?dziemy mog?y si? spotka?. Powiedzia?a mi , ?e wiele z nas to nauczycielki. Zastanawiajace , czy?by to choroba zawodowa?
Ja te? jestem nauczycielk? z wykszta?cenia , uczy?am 11 lat . W tej chwili nie pracuj? w tym zawodzie - tak potoczy?y si? koleje losu. Zawsze jednak czuj? belferk?.
Pozdrawiam...
magdam
CYTAT(Ewa-b @ 19.04.2008, 15:19) *
Rozmawia?am wczoraj z Brodk? , okaza?o si?, ?e mieszkamy blisko siebie. Bardzo si? z tego ucieszy?am bo b?dziemy mog?y si? spotka?.

Witam Ci? Ewo!
To mo?e spotkamy si? w trójk? jak zawitam w domku wink.gif
Mam zamiar si? zjawi? w Gorlicach jak sko?cz? ?ci?ga? ch?onke no i pewie zanim jeszcze zaczn? chemi? czy co tam mi dadz? wink.gif
Pozdrawiam gor?co i mam nadzieje ?e do zobaczonka
MM
Witaj Magdo,
bardzo ch?tnie , daj tylok zna? kiedy b?dziesz w Gorlicach - mieszkam bardzo blisko -takie ma?e uzdrowisko.
Bedziesz wiedzi? - skoro pochodzisz z G.
Napisz jak si? czujesz ?
gabii
Witam ci? Ewo w naszej forumkowej rodzince ,ale mia?a? szcz??cie ?e oby?o si? bez chemi iradio ca?uj? ci? pa rolleyes.gif
magdam
Jak tylko si? zjawi? to si? odezw? napewno wink.gif . Ch?tnie bym pojecha?a chocia? na pare dni, ale nie rusz? si? z Krakowa dopóki chodz? na ?ci?ganie ch?onki. W?a?nie mam i?? jutro i czuje ?e si? ju? zebra?o tego. A jak by?am w czwartek to znowu schodzi? mi tylko krwisty p?yn (jak mia?am dren to te? tak by?o). Generalnie czuje si? oki tylko to opuchlizna pod pach? (troch? si? o to martwi? ale licz? ?e zejdzie). No i jeszcze raz lekarka powiedzia?a ?e mo?emy mnie? znieczulice w r?ce od ?okcia do ramienia, ale mo?e te? by? przeczulica - co ja oczywi?cie mam bo ja to prawie zawsze odwrotnie ni? wszyscy wink.gif Ale to te? minie mam nadziej?. A ?apke to raczej ruchaw? mam tylko teraz ucisk czuj? od zebranej ch?onki.
Pozdrawiam gor?co i buziaczki ?l?
PS Czy?by to by?a Wy.....???
MM
Masz racj? to jest Wy....
Co do twojej opuchlizny - to jeszcze jaki? czas tak b?dzie , tym si? nie martw. Ja jeszcze teraz mam "chodz?c?" nieczu?o?? pod pach? lub na r?ce.
Bardzo licz? na spotkanie a póki co trzymam kciuki za wynik.
magdam
Oj postaram si? przyjecha? szybko cho?by na weekend. Bo tak my?la?am ?e jak mi b?d? ch?onke ?ci?ga? to si? wstrzymam, ale.... wink.gif Niecierpliwiec ze mnie straszny
A wogóle to odebra?am dzi? wyniki (w szoku by?am ?e ju? s? ohmy.gif ), ale co najwa?niejsze to w?z?y czyste by?y!!!! Reszta opisu u mnie w w?tku jest jak chcesz to popatrz bo ju? nie b?d? si? powtarza?a.
?ciskam mocno!!!!
MM
Ju? dawno nic nie pisa?am u siebie - bo wydaje mi sie, ze nic istotnego sie nie dzieje. Sko?czy?am 3 miesi?c rehabilitacji, chodz? na basen, ruszam si? , pracuj? . Czasem napisz? co? u Was - bo forum rzeczywi?cie uzale?nia. Dzi?ki forum pozna?am wirtualnie wielu przyjació?. Na czacie rozmawiam z Jagod? , która mieszka po przeciwleg?ej stronie Polski... W realu pozna?am Brodk?...Od Any dosta?am ksia?k?, która mi bardzo du?o pomog?a... Dzi?ki Wam za to wszystko...

Mia?am napisac zupe?nie co? innego. A tu s?owa same cisn? si? na klawiatur?.

P.S. Czy która? z Was wie co to bliznowiec? Prosz? o wyja?nienie.
b.angel
Co to jest keloid (bliznowiec)?
Czym bliznowiec ró?ni si? od blizny przerostowej?

Bliznowiec (keloid) jest to rodzaj pa­tologicznego gojenia si? skóry po nawet niewielkim urazie powoduj?cym przerwanie jej ci?g?o?ci. Tkanki bliznowca charakteryzuj? si? niekontrolowanym rozrostem poza granice rany. Blizna przerostowa natomiast jest tkank? blizno­wat? rozrastaj?c? si? tylko w obr?bie uszkodzonej skóry i nie rozprzestrze­nia si?. Jest ona gruba, zaczerwieniona, wystaje ponad powierzchni? skóry ota­czaj?cej.

Przyczyna formowania si? blizn przerostowych i bliznowców nie jest znana, cho? cz?sto wyst?puj? rodzinnie. Powstaj? one w zale?no?ci od koloru skóry, p?ci i wieku, a pewne okolice cia?a s? szczególnie predys­ponowane. W pocz?tkowym okresie gojenia si? rany wszystkie blizny wy­gl?daj? prawid?owo. Miejscami nara­?onymi na rozwój blizn przerostowych i bliznowców s?: uszy, dolna po?owa twarzy, szyja, dekolt, okolica mostka, górna cz??? klatki piersiowej, kark, bar­ki, ramiona, przedramiona oraz górna cz??? pleców.

Dawniej uwa?ano, ?e bliznowiec i blizna przerostowa to synonimy, jed­nak dok?adna ocena morfologiczna i hi­stologiczna pozwoli?a odró?ni? te dwie zmiany od siebie.

Blizna przerostowa pojawia si? do?? szybko po urazie i z czasem ma tendencj? do zanikania. Rozrost tkanki bliznowatej ma miejsce tylko w obr?bie blizny. Jest s?a­biej unaczyniona, z czasem blednie i jej chirurgiczne wyci?cie daje w 45% przy­padków dobry rezultat estetyczny.

Bliznowiec natomiast mo?e rozro­sn?? si? po bardzo d?ugim czasie od urazu. Wystarczy nawet niewielkie uszkodzenie skóry. Tkanka bliznowata jest bardzo dobrze unaczyniona, nie ulega regresji, a wyci?cie chirurgiczne najcz??ciej powoduje dalszy niepoha­mowany jej rozrost o nieprzewidywal­nych

rozmiarach.

http://213.180.130.202/24101,,,,bliznowiec,haslo.html

pozdr.

MM
Dzi?ki za odpowied?.
By?am ciekawa czy która? z Was ma co? takiego? Wydaje mi si? ,?e w?a?nie zacz?? mi si? robi? bliznowiec - dlatego zada?am to pytanie. Ciekawe jak wy sobie z tym radzicie ?
Czyta?am ?e s? na to jakie? plastry które pomagaj? go zlikwidowa?. Jest to jeszcze ma?e wi?c musz? zareagowa? szybko - tak my?l?.
brodka
Witaj Marylko .
Co to znow masz za problem ,jakis bliznowiec?
Ja nie mam zielonego pojecia co to jest .
Moze udaj sie do lekarza On Ci pomoze.
Marylko przytulam i pozdrawiam
b.angel
Mo?e napisz w?asnie jakie masz objawy .......
Na razie ja my?la, ze mozesz smarowac contratubexem - ta ma?? ma w?asciwosci zmi?kczajace i dzia?a nawet na bardzo star blizny ( wypraktykowa?am na sobie) - trzeba tylko wciera? przez kilka minut w blizn? 2-3 razy dziennie
plasty sa i owszem ale to "droga impreza" - gdziesik mam o tych plasterkach to poszukam ...........
MM
na bliznie od strony mostka zrobi?o mi sie takie zgrubienie , nie jest to du?e , ma moze 1,5 cm d?ugo?ci. nie wyglada to jak bliznowiec którego zdjecie widzia?am w necie ...ale tamten by? duzy. Jest to twardsze niz pozosta?a blizna i ma bardziej czerwony kolor. Nie boli ani nie sw?dzi. Do onki jad? dopiero 10 czerwca - ona pewnikiem bedzie wiedziec co to jest , bo rodzinna nie bardzo.
Dzi?kuje b.angel za zainteresowanie sie moim problemem - wszyscy dzi? byli zajeci czym innym...
A propos - syndromu pó?kobiety nie mam.
Gra?yna1
Ewuniu, ja te? mam podobne zgrubienie na bli?nie a ponadto 4 czerwonawe male?kie zgrubienia w zako?czeniach szwów. Pokaza?am to mojemu onkolowi a ten odes?a? mnie zaraz do chirurga w CO na Ursynowie. Ten obejrza? i stwierdzi? ?e to bliznowiec w?a?nie. No i przepisa? mi ?el "Dermatix" do leczenia blizn którym mam toto smarowa? 2 x dziennie. Jest jeden problem - to cudo kosztuje 160 z? za ma?? tubk? która mi na 1 miesi?c nie starczy , a mam tym smarowa? do skutku , conajmniej kilka miesi?cy. Nie wiem czy s? inne , skuteczne a ta?sze leki . Je?li tak - to jestem tym bardzo zainteresowana.
Pozdrawiam smile.gif
.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.