- - -
Wiosna w ogrodzie
Forum Amazonki Net > Nasze Hobby > Mi?o?nicy natury > ogrody
Al_la
Za kilka dni kalendarzowa wiosna. Z t? "pogodow?" ró?nie. Dzi? by?o bardzo niewiosennie.

W sobot? obesz?am swój ogród i niewiele jeszcze wida?.
P?ki maj? ju? magnolie, Wida? wiosn? na leszczynie, wierzbie.
M?ode listki wypu?ci?y azalie, kwitn? krokusy...
Kilka bylin wychyla si? z ziemi i patrzy, czy ju? mo?na wyj??.

A co s?ycha? w Waszych ogrodach? smile.gif
manka45
W moim odrodzie kuba sprawdza co sie dzieje i zasikuje krzaki ,ale widzia?am ze tulipany wysz?y.Alu jest jeszcze buuuuuuu i manie ogródek nie interesuje
jagrok
Dzisiaj w?a?nie pomimo niezbyt sprzyjaj?cych warunków atmosferycznych rozpocze?am prace w moim ogrodzie.Razem z moim ""?lubnym'' kupili?my dwie nowe jab?onki i jeden ?wierk kaukaski do kolekcji bo mamy tych iglaków ju? sporo.Drzewka zasadzilismy i oby znowu te wredne nornice ich nie podgryz?y.Poza tym przebijaj? si? tulipanki.Hortensje podzieli?am na po?ow? i jedn? da?am mojej siostruni bo bardzo chcia?a-s? naprawd? piekne-moze latem wrzuc? jak? fotk?.Kupi?am tez nawóz do winorosli i obdzieli?am nim nie tylko winogronki ale tak?e porzeczki i agrest-ponoc sie nadaje -tak zapewnia producent.Poprzycina?am drzewka....i w ogóle duzo dzi? si? namachali?my z m??usiem ale tak trzeba jak sie chce mie? potem na co patrze? i latem odpoczywa? w ciszy ...w?ród zieleni....kwiatów....To tyle!Pozdrawiam wszystkie ogrodniczki i nie tylko>
lulu
Ja ogromnych ogrodów to nie mam ale trawnik pod moimi oknami dzi? wygrabi?am, tam gdzie kwiatki rosn?? b?d? skopa?am i nawet odwa?y?am si? co? ju? posia?, mo?e nie wymarznie. Na balkonie te? wiosenne sprz?tanie zrobione. W domu posia?am ró?no?ci jak wyrosn? to mo?e b?dzie co wsadzi? na balkon i przed dom.
Eda
A ja przeprowadzi?am si? jesieni? i nie wiem czy w ogóle tu co? z kwiatków ro?nie wink.gif
I dzi? chcia?am zrobi? "obej?cie" podwórka i poszuka? wiosny - A tu d...!
?nieg za oknem huh.gif , i gdzie ta WIOSNA????
Musz? poczeka? z poszukiwaniem a? ?nieg si? roztopi...
A ju? tak pi?knie by?o... ech... dry.gif
agawa
A gdzie to si? Eda przeprowadzi?a?? Opowidz odrobink?, prosz?...
Ja swój ogródek podpatruj? z okien. Wczoraj zobaczy?am ?ebki krokusów na trawniku i bazie na magnolii. I duuu?o ba?aganu wszelkiego... I jeszcze co?: pod bram? lub nad p?otem jakie? zwierz? mi si? do ogrodu przemyka i kupska zostawia, buuu. Ja swoje suczysko nauczy?am, ?e ogród to cz??? domu i ona to szanuje; a takie co? przy?azi i trawnik pstrzy... Dzi? wieczorem si? zasadz? i podpatrz?, co to za paskuda przychodzi...
I bardzo czekam na cieplejsze dni; sekator ju? gotowy smile.gif
A mo?e kto? wie, jak poradzi? sobie z olbrzymi? kilkuletni? k?p? irysów i lilii? Chc? rozrzedzi? i przesadzi?, ale jest tak zwarta, ?e ?opaty nie mog? wbi?...
Al_la
Nie ma innego wyj?cia, trzeba wbi?.
Ty nie mo?esz, to masz trzech ch?opów w domu biggrin.gif
mag_dag
nie zepsujcie irysków //oczko

iryski mrau s?
chucha? na nie prosz? i mówi? do nich du?o //u?miech
Eda
Ano daleko za Warszaw? mnie wywia?o - Dzierz??nia za P?o?skiem smile.gif
Ze wzgl?du na choróbsko by?am zmuszona siedzie? w Wawie ale teraz od stycznia siedz? sobie na wsi biggrin.gif
Do stolicy sporadycznie wpadam. Na badanka g?ównie...
I si? leni? (w miar? mo?liwo?ci oczywi?cie wink.gif), odpoczywam, ?ykam ?wie?e powietrze...
A dzi? tak wieje, ?e ma?o g?owy nie urwie. A wokó? pola, to ma gdzie hula? wiatrzysko...
Ale przynajmniej ?niegu ju? nie ma biggrin.gif
agawa
O la...la... daleko... Ale znam dziewczyn?, która z P?o?ska do wa-wy codziennie do pracy dojerzdza, czyli - nie koniec ?wiata smile.gif I dobrze ci tam?
Eda
Oj dobrze biggrin.gif wub.gif
Cisza, spokój, czas jakby wolniej p?ynie, nikt si? nie spieszy...
Ca?kiem inne ?ycie ni? w zabieganej Wawce... do której zreszt? 1.5 godz. autkiem jest tongue.gif

----------------

Zrobi?am obej?cie podwórka...
Nie ma kwiatków sad.gif Trza posadzi? dopiero...
Ale u s?siadki pi?kne krokusiki kwitn?. Takie ?ó?ciutkie...
Czyli wiosna ju? przysz?a biggrin.gif
Pat
U mnie na razie tylko przebi?niegi kwitn?, ale listki ju? do?c du?e na hortensjach i pi?knie tulipany z ziemi wysz?y.

W sobot? troch? poszaleli?my z pi?? i maszyn? do ?ywop?otu cool.gif , wi?c jest troch? prze?witów w tym g?szczu, b?d? mia?y m?ode p?dy, wi?cej ?wiate?ka i miejsca do wzrostu....powycina?am te? stare p?dy malin ...jeszcze trawnik trza by przegrabi? z resztek jesiennych li?ci, ale ch?tnych brak sad.gif

?eby cho? pi?c stopni wi?cej by?o na termometrze, to mo?na by wystawi? dzieciakom zabawki ogrodowe i tylko na nocleg ich wpuszcza? do domu wink.gif ....jeszcze troch? cierpliwo?ci
Janina.S
Agawo dok?adnie wiem jak cie?ka" jest do ruszenia irysowa dar? - kole?anka z?ama?a sztyl ?opaty dopiero sasiad
sie zlitowa? i porozdziela? z ub. roku. A pilnowac trzeba bo szybko sie rozrasta - ch?opy do ?opat.

...dzisiaj pomimo zawieji i sniezycy posza?a?am w moim podgrzewanym ogródku i mia?am wykopki.
..taka ze mnie rolniczka - ogrodniczka - jesieni? sadze a wiosna zbieram - zupe?nie odwrotnie niz rolnicy.
...w pazdiern. posadzi?am do doniczek rózne cebule i zakopa?am w ogródku pod tujami.
..a ze ogród podgrzewany- kolektor ciep?a przechodzi 1,5 m. pod moimi uprawami to jednak jest wyra?na róznica
miedzy ta cze?cia gdzie nie ma "ogrzewania".
...wykopa?am doniczke z 3-ma hiacyntami bo liscie takie na 10cm juz ponad ziemie wychodzi?y i paki tez grube, duze.
...no i druga donicz. z krokusami - tu juz kwiaty rozwiniete du?e , fioletowe a w srodku 1 ?ó?ty- pi?kne.
...a forsycja tydzie? temu przyniesione ga?azki do mieszkania juz sa ca?e ?ó?te.

Moje przebisniegi i sniezyczki wida? w "Pogaduszkach" jest zdjecie.
jak wi?cej kolorów bedzie w moim ogródku to poka?e... i tu prosba ..

Alu dziekuje za oferowan? pomoc - na pewno przyjme- tylko syn wyjedzie - tymczasem bardzo prosz? gdy jakies
zdj?cia zad?ugo zostawie to prosze o usuni?cie - coby nie za?mieca?.[size="2"][/size][color="#006400"][/color]
lulu
To mo?e podkop si? troszk? do kolektora i szklarni? albo oran?eri? malutk? nad nim postaw. biggrin.gif
Janina.S
..patrze sobie dzisiaj przez okno na ten zap?akany ?wiat i co widz? - po trawniku obok mojego ogródeczka chodzi
du?y pies sasiada z drugiej klatki - nie mam nic przeciwko - psy, koty i papuzki lubie a jakze tylko czemu wchodzi do
mojego ogródka - no bo z dwu stron nieogrodzony.
No i pewnej chwili wszed? na teren zaorany i szuka? tam czegos i wdepn?? swoja duz? ?apa na ma?e "drzewko pomara?czowe"
W ub. roku pieknie na bia?o zakwitn??o a potem by?y owoce , najpierw zielone a nastep.. pomara?czowe i tak do listopada.
Nawet obcy spacerowicze sie zatrzymywali i pytali o sposób na hodowle / s?siedzi znali prawde/
Niestety duza ?apa z?ama?a dwie najwieksze ga??zki i w tym roku ......... moja psianka pewnie nie zakwitnie .
...tak ,tak bo jest a raczej by?a to psianka , 2 lata chodowana w domu w doniczce a jak juz uros?a tak na ok. 50 cm
to przesadzi?am do ogródka i tam budzi?a wszechstronne zainteresowanie .
Macie psianki w swoim domu czy ogródku ??/ kto chce mam jeszcze pare nasionek - zmieszcza si? w kopercie.
lulu
Ja bardo bym chcia?a.
Janina.S
No to poczekaj 3 -4 dni i bedziesz mia?a ..

,...a czy znasz , masz , wiesz jak wyglada skalnica roz?ogowa ale w doniczce do mieszkania .
.... szuka?am u mnie w kilku kwiaciarniach - nie ma ..
...moze kto? poka?e zdjecie ....
Janina.S
Wow Alus - nieoceniona , wspania?a , uczynna - to o Tobie a skalnica pi?kna .
poczekam do maja na Targi Budowlane - tak ,tak -budowlane
bo przy okazji jest wystawa kwiatów róznegoooooo kalibru i rodzaju i moze i skalnice znajde
..
aurora
U mnie sasanka te? ju? kwitnie, tylko ?e w kolorze ciemnego fioletu. Tulipany obrazi?y si? na mnie i nie wzesz?y, ?onkile zamiast kwiatów tylko zielone badyle wypu?ci?y.
Jak by tego by?o ma?o, to rododendron z jednej strony szlag trafi?, chocia? tak mi si? zdaje ?e swoje n?dzne jajka macza? w tym pies s?siada. Azalia te? jaka? taka niewydarzona. Ch?opina zg?asza ?e mandarynki w pe?nym sk?adzie ko?ca zimy nie doczeka?y, z czterech osta?y si? dwie.
Jak by nie patrzy? i sumowa? to i tak d..a.

Grz?dki obsiane.....hm hm co z tego wzejdzie nie wiem........mój kotek uwielbia si? w nich kula?, na pozosta?ych zagonkach ?lubny postanowi? posadzi?.............ziemniaki hihi. Obacim obacim, na staro?? przyjdzie nam ma?orolnymi si? sta?.
marzena69
pi?knie a? chce si? ?y? kocham kwiaty mój m?? mówi ?e mam kota na ich punkcie w?a?nie kupi?am magnoli? i kwitnie pi?kne ró?owe kwiatki

Janina pi?kne kwiaty smile.gif
gawron
Janinko pi?kne kwiaty u Ciebie rosn?, a te bia?e szafirki ?liczne...

... tutaj o szafirku http://www.kwiatyozdobne.pl/kwiaty-wiosenne/szafirki.php

i przeczytasz jak te bia?e si? nazywaj? smile.gif
agawa
A ja w?a?nie op?akuj? swoje krzewy motyle; nie pami?tam, jak si? fachowo nazywaj?... Takie fioletowe lub bia?e zebrane w ki?cie podobne do bzu; a motyle tylko do nich przylatuj?. Wiedzia?am, ?e koniecznie trzeba je jesienia kor? starannie obsypa?, ale si? samo nie zrobi?o... i kicha... nie wytrzyma?y... buu...
Patrz? te? z uwag? na glicynie, te? by?y nie obsypane, i s? jeszcze cichutkie, ale one zawsze pó?no... Ogl?dam i chucham na winogrona... to samo... I sasanki nie wylaz?y...
Za to wszystko inne - w pi?knej, ?wie?utkiej zieleni - jak ja kocham wiosn? smile.gif Magnolie... hm.... gwia?dzista i ?ososiowa... hm... si? rozp?ywam... stoj? i gapi? w zachwycie... A s?siad sobie posadzi? swoj?, za to przy moim p?ocie i si? do mnie wychyla... mi?y sasiad smile.gif
Wczoraj zebra?am wszystkie szafirki i na stole sobie postawi?am - tu mog? cz??ciej na nie popatrze? smile.gif
Janinko - twój ogród ma tak pi?kne kolory - jakby? akwarelk? wszystko podbarwi?a, cudo smile.gif

I namierzy?am sprawc? wielu kup na moim trawniku; to dwa mal? kundelki z s?siedztwa, pod bram? si? skubane przeciskaj? i krzewy mi obsikuj?... Nie mam pomys?u, co z nimi zrobi?... Moja suczka niby ogrodu pilnuje, ale g?ówne jej zainteresowania, to kanapa i micha... có?, j? te? SKS dopada...
Al_la
Janeczko, bardzo ?adnie i kolorowo przezentuje si? Twój ogród. U mnie jako? ma?o kwiecia w tym roku sad.gif
Sasanki te? nie zakwit?y, tulipany kiep?ciutkie...jakie? anemiczne...niedo?ywione rolleyes.gif
Pierwiosnki te? jakie? wychudzone. Chyba wszystkie s? na Montignacu tongue.gif

Agawo, ten "motyli krzew" to Budleja Dawida.
U mnie te? sama nie chcia?a si? okry?, to...zmarz?a i dobrze jej tak ! Lenistwo nie pop?aca rolleyes.gif
Moje magnolie te? nie zawiod?y smile.gif
Lada moment p?ki si? rozwin?. Mam ciemny ró? (no mo?e fiolet) i kremow?.
I migda?ek lada moment powinien pokaza? si? w ca?ej okaza?o?ci smile.gif

Nie ma to jak wiosna biggrin.gif
gawron
tak jak Ala powiedzia?a ... nie ma to jak wiosna smile.gif
... u mnie teraz kwiaty ?akn? ciep?a .... i troszk? cieniu te? ... smile.gif

... drzewka okrywaj? si? powoli listkami ... stwierdzi?am, ?e brakuje mi drzewek ozdobnych- kwitn?cych... musz? o tym pomy?le? smile.gif
dani
U mnie tulipany pi?knie w ?wi?ta zakwit?y.Forsycja ca?a obsypana kwiatami....a bez wida?,?e te? b?dzie mia? sporo kwiatów...
agawa
.....?a?.... kobiety... ?a?...
...zzielenia?am z zazdro?ci...
p?dz? popatrze? na swoje mizerotki... mo?e ja gorzej patrz?...? na moim bzie wczoraj ino pierwszego ?limaka znalaz?am...
marzena69
cudnie dziewczyny jutro zrobi? jakie? fotki to wam poka?? w tym roku zmodernizowa?am skalniak i dzisiaj jeszcze przywie?li mi gór? kamieni oj b?dzie co robi? dobrze ?e mam kilku pomocników pozdrawiam biggrin.gif
ewik
Cze?? dziewczyny widz? ,?e jeste?cie zaawansowane ogrodniczki i macie ?liczne ro?linki.Ja dopiero zaczynam obsadza? moj? dzia?k? (poza domem,mieszkam w bloku) jakimi? <ocieplaczami> bo ?lubny obsadzi? mi j? z dwóch stron k?uj?cymi ?wierkami.A mi si? chce kwiatków.W?a?nie zaopatrzy?am si? w rododendron i magnoli? gwia?dzist? .Mam te? malutkie bzy, tulipanki i takie mniejsze krzaczunki.Teraz potrzebuj? jaki? krzaczków wi?kszych (ch?tnie kwitn?cych) coby mnie troch? od ?cie?ki odgrodzi?y,mo?e podrzucicie mi jakie? pomys?y.Pozdrawiam wiosennie biggrin.gif
aurora
Tymi zdj?ciami to wy mnie w kompleksy wp?dzicie, jak si? znarowi? to wam wklej?......a ?miechu b?dzie, ?e hoho. Hm hm albo nie wklej?..........ze wstyda.
gawron
... hej, hej smile.gif ... co tam w waszych ogrodach ???
... u mnie coraz bardziej kolorowo wub.gif ...
ale mam pytanie zwi?zane z t? ro?lin? ... co to jest ??? ... wiem tylko tyle, ?e to bylina i nic poza tym huh.gif
mo?e u kogo? ro?nie, mo?e kto? wie jak j? piel?gnowa?, jak j? przezimowa? ... prosz? o rady smile.gif

... oto i ów kwiat ... pi?kny jest wub.gif

gawron
... mniemam, ?e jestem posiadaczem kwiatka .. o którym nic Wam nie wiadomo unsure.gif ...
chyba musz? poszuka? wiedzy na jakim? forum ogrodniczym huh.gif
Al_la
Chyba dobrze mniemasz smile.gif

Li?cie przypominaj? mi oleandra, ale kwiaty zupe?nie inne.
Jak poszerzysz swoj? wiedz?, napisz co to jest, bo pi?kne jest smile.gif
Janina.S
A moze to ashenantus /aszenantus/ albo jego odmiana taki podobny i domowy widzia?am u kole?anki
ale nazwy tez nie zna.
danuta maria
Na wiosn? kupuj? cebul? lilii i po paru tygodniach mam pi?kne pachn?ce kwiaty.
To jest odmiana Cassa Blanca, cudna.... a pachnie osza?amiaj?co...
Janina.S
Klikne?am , zobaczy?am i dech mi zapar?o ... no bo wyobraznia pracuje
i prawie poczu?am ich zapach .. Danusiu pi?kne , piekne.
Janina.S
O wio?nie to juz zapomnia?ysmy , lato si? ko?czy i zanim za?ozymy jesienny watek to opowiem co si? dzia?o
w moim ogr∂ku - poka?ywa? nie ma co - ze?arte do korzeni.
W poprzednim tyg. wyje?dza?am do siostry na kilka dni wiec przeglad mojego area?u zrobi?am i patrze
i widz? chyba z 15-cie p?ków male?kich wychyl;a g?ówki- ziemowity - ale si? ucieszy?am .
po powrocie jakos od razu nie zwróci?am uwagi bo te? nic ciekawego nie by?o wida?- jednak - patrz? i widz?...
,,,..przera?enie i z?o?? okrutna mna zaw?adn??a gdy zobaczy?am 3 szt, d?ugie , bure , o?liz?e ?limaki.
.. no i z moich ziemowitów zosta?y poobgryzane ?odyzki i kilka oskubanych p?atków - oo wstr?ciuchy jedne
ze?ar?y , obgryz?y i zniszczy?y moje tak wyczekiwane ziemowity.
Slimaki wyrzuci?am daleko od ogródka ale nic nie zwróci mi ziemowitów a juz chcia?am si? chwalic.
Na os?od? hibiskus ró?owo - fioletowy kwitnie juz do?? d?ugo. jeszcze kilka astrów no i niezniszczalna aksamitka.
,... a u Was ????
mgie?ka
To mo?e co? z mojego ma?ego ogródka:
jako ?e dla mnie najpi?kniejsze jest wszystko co jak najbardziej zbli?one jest do natury, to mam te? w nim okaza?e k?py ozdobnych traw. Jedna du?o wy?sza ni? ogrodzenie smile.gif I w?a?nie przy tych trawach gdzie niegdzie kwitn? kolorowe on?tki - taki akcent pó?nego lata, który bardzo lubi?...
Janina.S
... a co takiego "on?tki" a mo?e pon?tki od pon?cania ?
Al_la
on?tek smile.gif

Baba Jaga
moje ulubione kwiaty .... smile.gif .... pi?knie wygl?daj? rosn?? w k?pkach ..... tworz? kolorowe ob?oczki .....

baaaardzo delikatne smile.gif
Janina.S
Dziewuszki - wiosna_ pojawia sie a to w pogaduszkach a to gdzie? w innych w?tkach a jej
miejsce tutaj w?a?nie .
Takie ?liczne krokusiki i przebi?niegi pokazujecie a ich miejsce w tym "ogródku" w?a?nie jest.
Moje przebi?niegi jeszcze male?kie bo w cieniu kie?kuja ale za 2- 3 dni kto wie..
.
.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.