- - -
Bond ?ony Kasi
Forum Amazonki Net > Witamy serdecznie > Przedstaw si?
1, 2
Bond
Witam wszystkich na tym forum w imieniu ?ony Kasi.
Odebra?a w?a?nie wyniki mammografii i jak by dosta?a obuchem w g?ow?.
Poka?? jej ,to forum chyba zrozumie ?e nie jest sama.
dani
Hej Bond...A jaki jest wynik tej mammografii?Mo?e nie jest tak ?le....
ToJa
witaj nastepny m??u swojej ?ony smile.gif

no to pokazuj i to szybko... smile.gif
póltora roku temu tez dosta?am obuchem w ?epetynke.....smile.gif
szkoda, ze na forumek trafi?am troszke pó?no...... smile.gif
Bond
W piersi prawej kwadr.górno-przy?rodkowy zmiana o cechach ca o ?r. 8 mm unieruchomiona w stosunku do kl. piersiowej,widoczna na usg na godz 1;30.W s?siedztwie skupisko podejrzanych mikrozwapnie? widoczne w usg jako obszar zaburzonej echostruktury na godz 1-ej proksymalnie do poprzedniej zmiany.Dystans mi?dzy ogniskami 20 mm.

To opis wyniku .zrobiono biopsj? cienko ig?ow? i czekamy na wynik.Mo?e kto? to skomentowa? i mo?e troszk? pocieszy??
Ajaka
Witaj na forum.....sam wynik mammografii jeszcze o niczym nie przes?dza, ale na pewno jest sygna?em ?e trzeba dok?adnie sprawdzi? co tam jest .....poka? ?once nasze forum, pomozemy jej pozbiera? si? po tym ciosie obuchem biggrin.gif ......

Dobrze ?e dzia?acie szybko.....zmiany s? malutkie, wcze?nie wychwycone.....to dobrze rokuje.....je?li jeszcze nie macie to trzeba szybciutko poszuka? dobrego onkologa chirurga i wyci?? to paskudztwo.......

I pami?tajcie...mamy XXI wiek....lekarze ju? ca?kiem dobrze potrafi? leczy? raka....na naszym forum jest wiele dziewczyn z d?ugim stazem po operacji.....
dani
Jeszcze nic nie jest przes?dzone....Poczekajmy,a zobaczymy.Mo?e b?dzie w porz?dku...Si? zobaczy...
Wynik niepotrzebnie wklei?e? w nowym w?tku.To bedzie Twój w?tek i w?tek Twojej ?ony i tu bedziesz pisa? o....mam nadziej?,?e nie o chorobie....Pozdrawiam..
P.S.Ale...tak jak radzi Ajaka.....wyci?? trzeba raczej to b?dzie.Bo ?wi?stwo je?li nawet nie jest z?o?liwe,to podobne do z?o?liwca i nie ma co,tego nosi?...
Bond
Mo?e kto? z Poznania ma namiary na dobrego onkologa chirurga?Znajomy poleci? mi dr.Ann? Pawelsk? niestety ma urlop do 3 .09.Chcia? bym aby pracowa? lub mia? doj?cie do WCO na Garbarach
BeataM
Bond smile.gif dopóki nie macie wyniku w r?ku, nie ma co si? martwi? na zapas! mo?e by? i tak, ?e to b?dzie ?agodna zmiana !
na temat chirurga z Poznania nic nie napisz?, bom z Gorzowa i tutaj si? leczy?am.
Moja zmiana mia?a 11mm, wyci?li mi ja 3 lata temu, poleczyli i jest nie?le smile.gif g?owa i nosy do góry! nic nie jest jeszcze przes?dzone!
pozdrowienia!
ToJa
hej
ja jestem z P.
w WCO mia?am operacje, dr Pawelska jest super, mnie operowa? dr Nowakowski
a bardzo bardzo polecam dr Janusza Wasiewicza
na priv wysy?am Ci nr tel

znaczy ten nr jest do doktora J.W.
kgs
Witaj Bond! Poczekajmy na wynik biopsji mo?e to "grzeczna" zmiana a jak nawet nie to te? sobie z tym poradzicie .Z nami bedzie Wam ?atwiej smile.gif
b.angel
CYTAT(Bond @ 12.08.2009, 17:45) *
W piersi prawej kwadr.górno-przy?rodkowy zmiana o cechach ca o ?r. 8 mm unieruchomiona w stosunku do kl. piersiowej,widoczna na usg na godz 1;30.W s?siedztwie skupisko podejrzanych mikrozwapnie? widoczne w usg jako obszar zaburzonej echostruktury na godz 1-ej proksymalnie do poprzedniej zmiany.Dystans mi?dzy ogniskami 20 mm.

musicie spokojnie poczeka? na wynik biopsji
zmiana mo?e okaza? si? rakiem ale nie musi .......
zwapnienia zawsze s? podejrzane ....... skoro guzek jest nieruchomy w stosunku do klatki piersiowej to te? jest podejrzany ...... ale gdyby nawet okaza? si? z?o?liwy to tak jak TOJa napisa?a jest malutki wi?c szybko wychwycony i mo?ecie by? dobrej my?li smile.gif
Al_la
Witaj Bond,

Koniecznie poka? ?onie to forum. Zobaczy, ?e "po raku" dalej si? ?yje.
A najlepiej spokojnie poczekajcie na wynik.

Po??czy?am Ci oba w?tki.
Krystyna
Witaj Bond

Ja te? lecz? si? w WCO, Pozna?
polecam dr J.Wasiewicza
Bond
Mam ju? wynik punkcji cienkoig?owej:

1.Cellulae atypicea probabiliter carcinomatosae C4
2. P?aty nab?onkowe bez cech atypii {zmizna ?agodna}

Tak do ko?ca to nie wiem co to oznacza,ale ju? mamy ustalony termin na wywalenie tego na 27 .08.

Mo?ecie mi Panie powiedzie? czy po takiej oszcz?dzaj?cej operacji zawsze jest radioterapia?
madzia 61
Po operacji oszczedzajacej raczej zawsze jest radioterapia.
Bond
CYTAT(ToJa @ 12.08.2009, 19:15) *
hej
ja jestem z P.
w WCO mia?am operacje, dr Pawelska jest super, mnie operowa? dr Nowakowski
a bardzo bardzo polecam dr Janusza Wasiewicza
na priv wysy?am Ci nr tel

znaczy ten nr jest do doktora J.W.

Dr. Wasiewicz mówi ,?e w tym wypadku najlepsza b?dzie operacja oszcz?dzaj?ca, a czy wynik biopsji sugeruje co innego?
adrian
CYTAT(Bond @ 14.08.2009, 22:19) *
Dr. Wasiewicz mówi ,?e w tym wypadku najlepsza b?dzie operacja oszcz?dzaj?ca, a czy wynik biopsji sugeruje co innego?

Je?li to rak, to mo?na si? zdecydowa? na oszcz?dzaj?c? i na mastektomi?. Du?o zale?y od motywacji pacjenta. Z tego co napisa?e? zmiana ma 2 ogniska, a przy raku wieloogniskowym operacja oszcz?dzaj?ca jest przeciwwskazana. Z biopsji jednak nie wynika, ?e w obu ogniskach wykryto raka, ani nawet nie stwierdzono z pewno?ci?, ?e to rak.

Jest jeszcze co? takiego jak badanie ?ródoperacyjne. W trakcie operacji bada si? materia? i w zale?no?ci od rezultatu odpowiednio si? tnie. Przy takich niepewnych wynikach biopsji, mo?e by?oby to warte zachodu.
Ella
Witaj, ja te? by?am operowana przez dr. Wasiewicza i bardzo sobie chwal? jego robot?.
Z pewno?ci? niczego nie zaniedba.
Mia?am robione badanie ?ródoperacyjne, to jest standard w WCO.
Je?li mo?na wiedzie? - ile lat ma Twoja ?ona? Bo to te? jest "czynnik diagnostyczny".
Bond
Ma 46 lat i lekarz z mammografii mówi? o zmianach tzw normalnych,a na temat biopsji rozmawia? z patologiem,ten jednoznacznie nie mo?e nic powiedzie?.
ToJa
W WCO jest tak:
- rano pacjentka przyjmowana jest na oddzia? - ma byc na czczo, bo w tym samym dniu robione sa badania
- w zaleznosci od ilosci operacji i kolejki w danym dniu operacja przeprowadzana jest w tym samym dniu lub nastepnym
- skoro dr. Wasiewicz uwaza, ?e ma byc oszczedzajaca, to ja bym mu zawierzy?a......w czasie operacji jest na 100% robione badanie sródoperacyjne, patolog bada wyciete guzy (zmiany),marginesy tkanek i jesli sa wyciete w?z?y to te? we??y......wtedy w zaleznosci od wyniku robiona jest jeszcze docinka marginesów lub mastektomia........
z biopsji nie macie jednoznacznego wyniku.......ja tez tak mia?am.......
u mnie (operacja oszczedzajaca) pomimo, ze jeden weze? by? zajety i po stwierdzeniu w badaniu sródoperacyjnym, ?e to raczek zrobiono tylko docinke marginesów, piersi nie usuwano......co bedzie poka?e czas....ale ja ca?y czas wierze, ze lekarze wiedza co robi? smile.gif

Bond jesli masz jakies pytania co i jak w WCO, to smialo pytaj tutaj lub na priv.....
pozdrawiam serdecznie Ciebie i Zon? (by?am rok starsza jak mia?am usuwanego gada)
Bond
Dziewczyny, przekopa?em to forum dok?adnie ,nie wiem co po operacji powiedz? lekarze,czy to jednoznacznie rak, czy tez co innego,ale je?li zaakceptujecie takiego faceta,to zobowi?zuj? si? wspiera? to forum i odwiedza? regularnie.Takiego zastrzyku nadziei i dobrego ducha nie widzia?em nigdzie.Jeste?cie kochane,to co?,czego nie znajdziemy w ?adnym szpitalu , odrobin? wi?cej ciep?a i troszk? wi?cej mi?o?ci.
agawa
Witaj Bondzie smile.gif
Czerwieni? si? za wszystkie dziewczyny blush.gif
Ja u ciebie po raz pierwszy...
Bardzo ci? zach?cam, aby? namówi? ?on? do odwiedzin u nas. Fajnie, ?e ty jeste?; dobrze, ?e du?o z forum czerpiesz, ale my?l?, ?e zaanga?owanie ?ony osobiste - bardzo by Jej pomog?o. Ja - dzi?ki forum - w zdrowiu psychicznym ca?y okres od postawienia diagnozy, przez leczenie, do chwili obecnej, gdy dni do pierwszej rocznicy odliczam, prze?y?am.
Serdecznie ci? pozdrawiam. I czekam ca?ym sercem na Twoj? ?on? smile.gif
ToJa
Równiez chetnie ujrza?abym wpis od Twojej ?ony......
Niektóre zony to maja fajnych facetów......hehe...mojemu w zyciu by nie przysz?o do g?owy ?eby wejsc na tego typu forum i z babami gadac.......
Musia?am sobie sama poradzic coby ten cios obuchem w ?epetynk? nie by? wieczny......
Kazdy facet na tym forum jest mile widziany smile.gif (szczegolnie me?owie swoich zon).........
No i jak zwykle zycze coby to nie by? ten na "r"...........
wako47
Witaj Bond!!!!
zaakceptujemy Cie napewno,nie jestes pierwszym facetem wspieraj?cym swoja zone.
Ale namow ja aby do nas zajrza?a, napewno bedzie jej z nami dobrze....
Pozdrawiam z okolic Bieszczad..
Bond
CYTAT(ToJa @ 17.08.2009, 22:37) *
Równiez chetnie ujrza?abym wpis od Twojej ?ony......
Niektóre zony to maja fajnych facetów......hehe...mojemu w zyciu by nie przysz?o do g?owy ?eby wejsc na tego typu forum i z babami gadac.......
Musia?am sobie sama poradzic coby ten cios obuchem w ?epetynk? nie by? wieczny......
Kazdy facet na tym forum jest mile widziany smile.gif (szczegolnie me?owie swoich zon).........
No i jak zwykle zycze coby to nie by? ten na "r"...........

Tylko na wierzchu jeste?my mocniejsi,gdyby faceci mieli rodzi?,?wiat by? by o po?ow? mniejszy.
Mo?ne nie zawsze okazujemy swoje uczucia,to wierzcie ?e jeste?cie i tak najwa?niejsze.Nawet je?li który? mówi ,?e firma i interesy nie wierzcie,jak si? odwróci my?li inaczej.
BeataM
Bond, ja te? mia?am oszcz?dzaj?c? w wieku lat 46 - z biopsji cienkoig?owej kompletnie nic nie wynika?o, wi?c trzeba by?o pój?? na wyci?cie guza i da? go do zbadania. Wtedy dopiero wysz?o, ?e mam nowotwór 1 stopnia, guzek mia? 11mm. Wtedy dopiero by?a powtórka: doci?cie marginesów, pog??bienie lo?y w której siedzia? guz i wyci?cie w?z?ów do badania. Nast?pnie konsultacja z chemikiem - stwierdzono, ?e jestem jeszcze m?oda (przed menopauz?) i przepisano mi 4 kursy czerwonej chemii, potem obowi?zkowo radioterapia. Po zbadaniu guza okaza?o si?, ?e by? hormonozale?ny, wi?c w??czono hormonoterapi?, przez 2 lata mia?am podawany Zoladex + tamoksyfen, teraz bior? aromek na wy??czenie estrogenów. I tak min??y 3 lata smile.gif i jestem zdrowa hasaj?ca z Dziewczynami po ??ce, klempa tongue.gif
BeataM
CYTAT
guzek mia? 11mm
guzek mia? 13 na 14 mm, ot SKS biggrin.gif
akwe
Witaj smile.gif
Wynik mówi ,ze jest atypia ....prawdopodobnie komórki rakowe ale to dopiero oka?e si? zapewne w badaniu ?ródoperacyjnym ...ja mia?am podobny wynik ,przed operacj? lekarz mówi? mi ,?e mo?e te? by? dobrze ...niestety okaza?o si? ?e to rak zrazikowy ,obok mnie le?a?a kobietka te? z atypi? komórkow? .ona mia?? szcz??cie ,bo w por? wykryta atypia ,tak wi?c ró?nie mo?e by? ... przesz?am leczenie i jest OK ju? 4 lata smile.gif
ToJa
hej...James Bond.....smile.gif skrzynke opró?nij bo masz pe?niusienka smile.gif
ToJa
dzisiaj 27....... co z Twoja Kasi?.....przyj?li.......kiedy operacja .......
?????????????
Bond
Dzisiaj przyj?li,operacja jutro.Strasznie jest nerwowa,a ja nie mog? si? po?o?y? przy niej.
MInie
ojej:(
to normalne, ze sie denerwuje...juro bedzie juz po wszytkim....ona wie, ze ja wspierasz, a to duzo daje swiadomosc, ze bliska osoba laczy sie z toba w twoich przezyciach..bardzo duzo...!!!!

zycze aby jutrzejszy dzien jak najszybciej minal i aby zona szybko wrocila do siebie po operacji....

pozdrawiam rolleyes.gif
Minie
ToJa

daj zna? jak ju? bedzie po operacji.......
przekaz Kasi, ze myslimy o Niej i kciuki zaciskamy mocno - coby dobrze by?o.........
Anna_07
Pozdrów Kasi? i powiedz ,?e mocno za ni? kciuki trzymamy . Trudne chwile przed Wami , ale powoli wszystko si? pouk?ada . Razem ?atwiej pokonuje si? ?yciowe zakr?ty smile.gif
LV71
Powodzenia! Bedzie dobrze!
ToJa
nie wiem, czy dzisiaj sie pokazywa?es na forumku......
pewnie jestes blisko zony........
moze wieczorkiem zajrzysz........
i co? bo pierwsze wiadomo?ci juz powinny byc......

caly czas trzymam kciuki i mam nadzieje, ze "?agodny" ..............
Bond
Tyle co przyjecha?em i nic konkretnego nie wiem.Lekarka operuj?ca ,zaraz po pracy wymkn??a si? na weekend.Jutro rano ma by? lekarz statystuj?cy ,to co? b?d? wiedzia? wi?cej.Dowiedzia?em si? tylko ,?e w?z?y ch?onne s? zostawione.Czy nie wycinaj? wartownika?
Jutro,gdy gdy dowiem si? konkretów dam zna?.
agawa
Trzymaj si? Bondzie i pozdrów ode mnie ?on?.
Czasami, gdy wycinaj? wartowniki, to informacja jest, ?e nie wyci?li w?z?ów ch?onnych. Nie ma te? ?adnego ci?cia pod pach?.
B?dzie dobrze. Innej opcji przecie? nie ma.
ToJa
hm....lekarka operujaca....tzn, ze nie ci?? dr W., a lekarka skoro dr P. na urlopie to mo?e Drzewiecka operowa?a.....
ma tez bardzo dobre notowania smile.gif
usciskaj Kasi? i przekaz Jej, ?e ca?y czas trzymamy kciuki..... biggrin.gif
Bond
Operowa?a dr Adamczyk.Dzisiaj dowiedzia?em si? od lekarza asystuj?cego,?e niestety to rak inwazyjny.Wywalili te? w?ze? wartowniczy-ale mówi ?e ten i pozosta?e w?z?y czyste{w badaniu ?ródoperacyjnym zajmuj? si? wartownikiem?} Reszta po badaniu histopatologicznym.
Kasie?ka bidulka jest za?amana.Powiedzcie dziewczyny jak to wygl?da dalej.Wiem ?e to zale?y od wyników bad his-pat ,ale tak teoretycznie?
ToJa
witaj....
czy by?a operacja oszczedzajaca...tak jak planowano ?

skoro wartownik by? czysty to bardzo dobrze.......

jesli nie wywalili teraz reszty w?z?ów to nie powinni juz wywalic......Kasia bedzie mia?a sprawna reke smile.gif

raczka inwazyjnego mia?a wiekszo?c z nas.......

zaraz zajrze do swoich wyników, to napisze Ci w jakim terminie daja w WCO dalesze wyniki

gdzie operowana by?a Kasia....u dr M czy na tym drugim?
Bond
U dr Murawy,operacja oszcz?dzaj?ca
ToJa
bo cos nie kojarze dr A. - no cóz mog?a byc na urlopie......

zajrza?am do swoich wyników.....
rok temu w WCO by?o tak:

materia? (czyli guz i doci?te tkanki z otoczenia guza) - oczekiwany czas badania 7 dni roboczych..... wtedy okreslaj? receptory (czy ujemne czy dodatnie) i oznaczaja bia?ko HER2 (czy jest + czy - )
calkowity wynik jest najpó?niej po oko?o 14 dniach (mój im sie gdzies zawieruszy?......musia?am dzia?ac, coby nie przegapi? terminów, zeby dalsze leczenie przebieg?o sprawnie, ale zdazy?am)
w poniedzia?ek albo we wtorek juz Kasia bedzie w domku.....
mniej wi?cej za 7 dni po wyj?ciu ze szpitala bedzie mia?a kontrole chirurgiczn?.....(czy szew jest ok....), a po nastepnych 7 zdjete szwy

a jakie bedzie dalsze postepowanie to zalezy w?asnie od wyników....i chyba nie ma sensu myslec do przodu i teoretyzowa?.....wyczyta?es juz wszystko na forum.......

czekanie na wyniki jest okropne......ale Kasia ma super m?za, wiec razem napewno dacie rad?......
mo?e to bedzie tylko taki raczek nieboraczek z G1 to Kasia bedzie mia?a tylko radioterapie (nic strasznego) i bedzie git........
Bond
Dziewczyny mam ju? moj? "Rybk?" w domku.Za tydzie? do wyj?cia szwów.Nie bardzo rozumiem niektórych spraw w wypisie,je?li chodzi o w?z?y.
"Obraz histologicznyodpowiada: Sinus histiocytosis lymphonodorum No II

I drugie dot guzka Carcinoma invasivum mammae ?rednicy 1 cm.
Z Pani? dr. A za bardzo nie mog?em si? dogada?.Najpierw mówi?a,?e w?z?y zosta?y wszystkie,a dzisiaj tak, jak by dwa zosta?y wywalone.Czy mo?e z dwóch pobrali wycinki?
Je?li kto? mo?e to prosz? o wyja?nienie.
b.angel
witaj
je?eli twojej zonie sprawdzali wartownika ..... to faktycznie mogli dla pewno?ci usun?? dwa w?z?y ....... najwa?niejsze, ze czyste i ?e reszta nie zosta?a wyci?ta .....
radioterapia b?dzie na pewno bo tak jest zawsze w przypadku oszcz?dzaj?cej ......... chemia pewnie te? (teraz najcz??ciej spotykanym schematem jest 6 AC-tzw czerwonych)

Sinus histiocytosis lymphonodorum N0 II- ozn. usuni?to 2(II) w?z?y pachy lewej - N0 czyli wolne od komórek raka
Carcinoma invasivum mammae (rak naciekowy /inwazyjny/) ?rednicy 1 cm.

to s? bardzo_bardzo wst?pne wyniki ......... jak mówi?a ToJa wi?kszo?? z nas mia?a raka naciekowego ..... spokojnie poczekaj na pe?ne wyniki histopatologiczne i wtedy lekarz zadecyduje o dalszym przebiegu leczenia......
ToJa
na wizycie, na której beda wyciagali szwy (wyciagaja w tym gabinecie na parterze, gdzie by?a przyjmowana do szpitala), niech zona poprosi aby zajrzeli do komputera czy sa juz jakie? inne wyniki.....patolog jak juz cos zbada to wklepuje do kompa......moze juz beda receptory i Her smile.gif

Bond
Mam ju? jakie? wyniki,prosz? o komentarz.Lekarz mówi,?e nie jest ?le,ja chce pozna? wasz? opini?.

Wynik badania immunohistochemicznego;
Wykazano obecno?? receptorów estrogenowych w ponad 75% j?der komórek nowotworowych.
Wykazano obecno?? receptorów progesteronowych w ponad 75% jader komórek nowotworowych
Oznaczono bia?ko HER2 za pomoc? testu HercepTest TM firmy Dako
Odczyn negatywny w komórkach raka naciekaj?cego{Score=1+}

Opis makroskopowy:

Cz??ciowa resekcja gruczo?u piersiowego:
Fragment piersi o wym.7x7,5x3,5 cm z p?atem skóry o wym.4x2 cm oznakowany w sposób typowy ze zdj?ciem RTG
Na przekroju guz o wym 1,4x0,9x1,3cm.
Margines: do pod?o?a 1,1cm do powierzchni przedniej 1,5cm,domostkowy 2,5 cm dopachowy 2cm, doobojczykowy 2cm, dolny 1,5cm.
Marginesy od pod?o?a 0,3 cm,od skóry 1,8 cm,domostkowo 1,5cm,dopachowo 4,5cm,doobojczykowo 1,7cm,dolna granica 1,6cm.

Opis mikroskopowy:

Carcinoma tabulare invasivum NHG1 {1+2+1/1mitoza/10HPF/?rednica pola widzenia 0,55mm}

Najwi?kszy wymiar zmiany w badaniu mikroskopowym 1,3cm.
Minimalny margines tkanek prawid?owych od pod?o?a preparatu operacyjnego 0,6 cm,pozosta?e marginesy jak w opisie makroskopowym.
W odleg?o?ci 0,5 cm drugi nowotwór:carcinoma duktale invasivum NHG1{1+2+1/2 mitozy/10HPF/?rednica pola widzenia 0,55} Najwi?kszy wymiar w badaniu mikroskopowym 0,95cm.Marginesy tkanek prawid?owych jak w opisie makroskopowym.
W utkaniu preparatu operacyjnego poza guzem:mastopathia fibrosa patrim lipomatosis.

Wynik badania pooperacyjnego :
Carcinoma duktale et invasivum bifocale mammae dextrae NHG1,pT1c
ToJa
ToJa zaczne pierwsza....tylko ja nie ekspert jestem....
eksperci to b.angel, A_la i mag_dag.......
ale powiem Ci tak

napewno jest to raczek hormonozalezny....... przy herach ujemnych......to zdaje sie bardzo dobrze smile.gif
no i jeszcze rozpoznaje G1 - to pikus a nie raczek biggrin.gif
o w?z?ach nic nie ma, czyli wycieli tak jak chyba pisa?es wartownika i by? czysty

a lekarz mówi Wam, ze nie jest ?le....ja bym na jego miejscu powiedzia?a....jest bardzo dobrze.....biggrin.gif

Bond namów zonke.....wielkopolanki maja spotkanie w pa?dzierniku w Browarze....poznamy sie.....smile.gif
Bond
Lekarz mówi,?e jest dobrze,od poniedzia?ku Kasia ma radioterapi? 25 solarek i do tego jakie? tabletki.Zostawi?em recept? w aptece ina jutro maj? by?,a zapomnia?em nazwy.
Powiedzcie prosz?,czy w trakcie, czy tez po radio zawsze s? te skutki uboczne{my?l? o strupach i spalonej skórze itp} oraz czy mo?na jako? zabezpieczy? si? przed tym?
Kaza?em tez ?onie bra? BIOMARINE,tak na wszelki wypadek,je?li ?le ,to ka?? odstawi? ,albo sam"wszami?"
wako47
Bond,o jakich Ty strupach mowisz ,spalonej skórze!!!!
Solarka,to miodzio w porównaniu z chemi?.
Nie bójcie sie oparze?, - Kasia ich nie bedzie miec ze wzgledu na to,ze aparatury sa dobre i nie powoduja oparze?.
Musicie zaopatrze? sie w puder np.Alantan i pudrowac po kazdym opalaniu,albo tez lekarz radiolog cos zaproponuje innego.
Kasia po opalaniu,nie moze sie kapa? - chodzi o to ,aby nie moczy?a miejsca opalanego, a pozostale czesci ciala moze ?mia?o my?.

.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.