- - -
St?uszczona w?tróbka i co dalej???
Forum Amazonki Net > Medycyna > Preparaty
gonia 10
Ostatnio stwierdzono u mnie st?uszczenie w?tróbki mellow.gif
Prawdopodobnie po lekach i trzeba j? podratowa?
Wyczyta?am ?e dobry jest
OSTROPEST PLAMIASTY
# Surowiec zielarski : owoce, zawieraj?ce do 2-3% sylimaryny, która jest silnym przeciwutleniaczem. Wytwarza si? z nich lek Sylimarol (w postaci pastylek). Mo?na te? samodzielnie sporz?dza? z nich odwar lub nalewk?. Lek ten ma zastosowanie zarówno profilaktycznie (np. podaje si? go ludziom pracuj?cym w oparach substancji chemicznych i napromieniowaniu), jak i lecznicze – przy marsko?ci w?troby, st?uszczeniu w?troby, nie?ytach dróg ?ó?ciowych, kamicy ?ó?ciowej, po ?ó?taczce, w trakcie leczenia nowotworów. Jest nieszkodliwy nawet dla kobiet ci??arnych i karmi?cych.
# Dzia?anie : przeciwzapalne, stymuluj?ce regeneracj? i wytwarzanie nowych komórek w?troby, a przede wszystkim odtruwaj?ce. Chroni w?trob? przed licznymi truciznami, m. in takimi, jak: alkohol, dwusiarczek w?gla, pestycydy, a nawet truciznami muchomora sromotnikowego.
# Interakcje : Hamuje aktywno?? CYP i innych enzymów. Prowadzi to do os?abienia dzia?ania takich leków jaki metronidazol (o 50%) i indinowir (nieznacznie).

A mo?e wy znacie jeszcze inne metody podratowania w?tróbki blush.gif

kudlatam
Ja stosowa?am Essentiale Forte
wskazania Toksyczne uszkodzenie w?troby, alkoholowe i wirusowe zapalenia w?troby, st?uszczenie, marsko??. Tak?e: zespó? popromienny, ?uszczyca, zatrucie ci??owe, ?wierzbi?czka.
Ja mia?am kiedys podwyzszony ALAT i pomóg? mi
Wiem ze zazywa to kolega który mia? w dziecinstwie ?ó?taczk? B i tez z dobrymi efektami

Pere?ka
U mnie tak?e w otatnim USG pojawilo si? st?uszczenie w?troby. Próby w?trobowe s? ok, ale st?uszczenie jest. Pani onolog zalecila Essentionale Forte, ale zaciekawi? mnie ten OSTROPEST PLAMIASTY.
Al_la
Te? do klubu st?uszczonych si? zapisuj? biggrin.gif

Leki to se mo?na bra?, ale najgorsza ta dieta, bo ja lubi? to, czego nie lubi moja w?tróbka.
Ot problem rolleyes.gif
Agaba190
Niestety i ja do tego klubu powinnam wst?pi?.
Najlepsza (i najta?sza) na st?uszczenie w?troby jest dieta. angry.gif
lotka4
Ja te? si? niestety musz? tu zapisa?.?yka?am Hepatil ,próby mam w normie ale st?uszczenie jest.Agaba ,masz racj? najlepsza jest dieta,tylko nie zawsze
wychodzi jej przestrzeganie.
basia1959
Wtam,rownez zapisuj? si? do klubu st??uszczonych,próby w?trobowe w normie.
zuzanna
mnie tez prosze zapisa? do klubu...
agawa
I ja si? tutaj zapisuj?....
Esentiale ?ykam... Usg niezmiennie pokazuje st?uszczenie...
Emi
Ja te? wst?puj? do klubu,
w zesz?ym roku na usg wida? by?o niest?uszczony kawa?ek ale ostatnie ju? go nie ma
od dwóch miesi?cy ?ykam hepatil i
syliprom ale jak na razie zero efektów a tranzaminazy id? w gór?
W czwartek id? do onki i rozwa?am odstawienie arimidexu który bior? ponad cztery lata ciekawe co pani dr na to
Ajaka
To te? moje miejsce....w?tróbk? mam ?adnie st?uszczon?....nic nie robi?, nic nie ?ykam.....na razie my?l?, ?e co? trzeba zacz?? robi? biggrin.gif
Parabola
Hmm ...jakie fajowe towarzystwo laugh.gif
Ja te? sie tu zapisuje... znaczy moja st?uszczona w?tróbka....
Selena
Ja tez si? zapisuje do klubu...od roku bior? Essentiale Forte ale w?tróbka nadal jest st?uszczona...codziennie postanawiam sobie,
?e zastosuje diet?, ale na tym si? ko?czy... wacko.gif
gonia 10
o cho cho biggrin.gif ............... spory klubik
A powiem wam dziewczyny ?e by?am u znajomej zielarki .............
cha cha nie takiej babule?ki ale super kobitki biggrin.gif
Powiedzia?am o w?tróbce i powiedzia?a ?e ten ostropest plamiasty i essentiale forte razem brane
to daje super wynik ,ale trza bra? przez kilka miesi?cy
A i dobrze by by?o i dietka a z tym u mnie kiep?ciutko moja silna wola to przy pi?tach biggrin.gif
Tak wi?c zió?ko zacze?am bra? a essentiale to bior? ca?y czas ,tylko zwi?kszy?am dawk?
popatrzymy co z tego wyjdzie
agawa
a powiedz, Goniu, czy to zió?ko trzeba tylko zala? i parzy?, czy gotowa?? Ja z tych zielnych_ch?tnie_pij?cych... tylko wiem, ?e ka?de z zió? wymaga innego traktowania... I, gdyby? mog?a dopyta? znajomej wied?my (wied?ma od: tej co 'ma wiedz?' smile.gif) czy mo?na ??czy? z innymi zio?ami, poprosz?....
kudlatam
Dobrze ze mamy chociaz jeden organ który sam sie regeneruje!
agawa
sam jak sam... trzeba mu jednak troch? pomóc...
Emi
TU jest troch? o specyfikach na nasze w?tróbki
http://www.domzdrowia.pl/czytelnia/page/38...wojej-watrobie-
Jaggoda0
te? nale?? do tego klubu moja w?tróbka te? st?uszczona ale tak samo jak Ajaka narazie nic nie bior? ...nie wiem czy to cos boli bo narazie to nie odczuwam nic ...gdyby nie badanko to nawet bym nie wiedzia?a ?e mam ja st?uszczon?...
gonia 10
Agawko ja kupi?am mielone nasionka i bior? 2 ?y?eczki dziennie rano i wieczorem i popijam ciepl? wod? a mo?na dodawa? do sa?atek ,kanapek i jak kto woli
agawa
Dzi?ki smile.gif
Ella
Witam w klubie smile.gif
Jestem przekonana, ?e chemia czerwona jest winowajczyni? stanu mojej w?tróbki.
Na szcz??cie nie mam ?adnych dolegliwo?ci, np. typu kolka, w?a?ciwie nie wiem, ?e mam w?trob? i dlatego zapominam o lekach.
Mimo ?e na podor?dziu mam Hepatil i resztki EssForte.
Ale mo?e nie powinnam odpuszcza??
gonia 10
Eluniu moja w?tróbka do tej pory by?a ok pomijaj?c torbielik przed radio
Ale ostatnio bralam du?o przeciwbólowych tabletek na ?epetynk? i po pó?roczku w?tróbka st?uszczona ( a w lipcu usg by?o ok) huh.gif
Emi
Ca?y czas mam dylemat . . . czy bra? Essentiale Forte , lek ten jest robiony z nasion soi a moja gadzina by?a hormonozale?na i soja nie jest wskazana.
Co Wy na to?

A to znalaz?am na stronie konkurencji co prawda chodzi tu o siemi? lniane ale . . .
http://abcrakpiersi.pl/pytania/czy-mozna-s...ormonozaleznych
lulu
Radzi?abym zachowa? du?? ostro?no?? przy stosowaniu tego typu preparatów. Owszem, aktualnie trwa wiele bada? nad stosowaniem substancji pochodzenia ro?linnego (m.in. oleju z nasion lnu) w leczeniu, jednak?e s? na zbyt wczesnym etapie, ?eby z jednej strony potwierdzi?, ?e faktycznie wykazuj? dzia?anie przeciwnowotworowe u ludzi, a jednoczesnie stwierdzi?, czy stosowanie ich jest bezpieczne. To ma szczególne znaczenie w przypadku nowotworów hormonozale?nych, takich jak m.in. hormonozale?ny rak piersi, poniewa? wiele leków ro?linnych mo?e wykazywa? dzia?anie podobne jak estrogeny, czyli potencjalnie zamiast hamowa?, mog? wspomaga? rozrost komórek raka.

Jak zwykle jeden artyku? przeczy drugiemu, powy?szy ostrzega, poni?szy zaleca.

Coraz wi?cej bada? wykazuje, ?e odpowiednia dieta mo?e dzia?a? ochronnie na organizm. W??cz do menu jak najwi?cej pro-duktów bogatych w antyoksydanty (przeciwutleniacze). Zwalczaj? one niebezpieczne wolne roniki, uszkadzaj?ce komórki. Do najsilniejszych przeciwutleniaczy nale?? flawonoidy, witaminy C, E i A (lub beta-karoten) oraz selen. Najwi?cej tych zwi?zków jest w warzywach i owocach.To samo dotyczy b?onnika, który wi??e w jelitach substancje rakotwórcze obecne w po?ywieniu. Dzi?ki temu organizm wydala je, zanim przedostan? si? do krwi. B?onnik prawdopodobnie obni?a te? poziom estrogenów. Zalecana dzienna dawka to 18–40 g b?onnika (równowarto?? 2–3 ?y?ek otr?b).Kwasy t?uszczowe omega-3, których ?ród?em jest ?oso?, makrela, ?led?, tu?czyk i sardynka, równie? pomagaj? zapobiega? rakowi piersi. Dlatego cz??ciej staraj si? je?? ryby ni? mi?so (z niego mo?esz nawet ca?kiem zrezygnowa?).Kwasy omega-3 zawieraj? równie? niektóre oleje ro?linne (np. rzepakowy, lniany) oraz siemi? lniane.To ostatnie ma tak?e lignany, które w organizmie przekszta?caj? si? w substancje o dzia?aniu przeciwestrognowym.

I komu wierzy?, same musimy sobie odpowiedzie?.
Ella
Na tej stronie znalaz?am te? pytanie o olej lniany dla diety Budwig.
http://abcrakpiersi.pl/pytania/czy-moge-uz...niany-budwigowy
Troch? si? przestraszy?am, bo Amorek ca?y czas jest na tej diecie.
Ale nie pami?tam, czy jej rak by? hormonozalezny...
Amor
Nie boj ?aby Ellu! Ja nie wchodze na te linki bo tyle juz przeczytalam na temat oleju, soi, siemienia i w ogole ?ywienia antynowotworowego ?e naprawde moglabym wyk?ady robic. Z lekarzami tez`rozmawailam ale cz?sto zauwazam ze oni wcale nie siedza w tych tematach. Tak,jestem hormonozalezna po drugim razie i biore tamoksifen.Ginekolog mowilam zebym soi raczej nie jadala.O oleju i siemieniu nic nie wiedziala. Ja wierze w zdrowe jedzenie przynajmniej chronie inne narzdy ,, wierze w tluszcze nienasycone, oczywiscie nie powinno sie przesadzac z niczym...nic tez do konca nie jest udowodnione- oprocz tego ze tluszcze zwierz?ce sprzyjaj? chorobom serca i nowotworm ?e cukrem zywi sie rak itp...Moim przewodnikiem jest tez ksi?zka ANytrak i cyt-"jednak w literaturze fachowej panuje zgoda co do tego ze soja nie stanowi zagrozenia w przypadku raka piersi.Moze ona zmniejszyc zagrozenie xenoestrogenami,zwlaszcza jesli stanowia czesc diety bogatej w skladniki antyrakowe ( zielona herbata,warzywa krzyzowe).Nalezy unikac natomiast suplementow diety ( tabletek ziolowych na menopauze bo zawieraja skoncentrowane ekstraty izoflawonow )AFSSA zaleca by kobiety po raku piersi ograniczyly spozywanie soi do np jednego jogurtu lub szklanki mleka sojowego. Rozne postaci soi ( tofu, miso, fasola mong, pedy fasoli ) stanowia pozyteczny skladnik diety. Fitoestrogeny ( a to nie tylko soja ) sa tysiac razy mniej aktywne biologicznie niz naturalne estrogeny.Dzia?aja podobnie do tamoksifenu. Ich obecnosc we krwi znacznie ogranicza nadmierne pobudzenie organizmu przez estrogeny i w konsekwencji moze spowalniac wzrost guzow estrogenolubnych. "
Niech k?zdy odzywia sie tak jak mu pasuje, ide na szklanke zielonej herbatki i salatke owocowa ( szkoda ze owoce nie sa eko)
Agaba190
Amorku, ale surowe owoce i warzywa podobno nie robi? dobrze w?trobie. A te które maj? st?uszczenie (do których te? si? zaliczy?am) to powinny je?? gotowane lub duszone.
Amor
Jak sie ma zdrowa watrobe to mozna jesc, ja ( odpukac ,odpluc po 3 razy ) dzieki Bogu nie mam stluszczonej.... i nigdy mnie nie bolala.Oczywiscei jak sa z nia problemy to dieta watrobowa ...
Jola52
Obszerny artyku? nt st?uszczenia w?troby

http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,...cych,index.html

Te? mam st?uszczenie w?troby i z?e wyniki.Od kilku miesi?cy bior? Essentiale Forte mimo,ze jestem hormonozale?na.
Za 2-3 tygodnie powtórz? badania.
Per?a
Ja rozmawia?am z babeczk?, która fascynuje si? dietami oczyszczaj?cymi i powiedzia?a mi: Teraz, po chemii koniecznie w??czy? ziarna zmielonego ostropestu, lub olej z tego?...tu pad?y nazwy(mam nadziej?, ?e dobrze zapisa?am) Liv-52 oraz Liver-aid...super oczyszczaj? w?trob? z kancerogenów. Tak ?e ten ostropest, to chyba dobre to jest:)))
Jola52
Po kilkumiesiecznej kuracji Essentiale Forte wska?niki w?trobowe nic nie drgn??y.
Lekarka zalecila zmienic styl ?ycia -wi?cej si? rusza?,zrzuci? kilka kilogramow (co w moim przypadku jest bardzo wskazane) bo w?troba to bardzo lubi jak rownie? calkowicie zmienic nawyki zywieniowe .
Wzi??am sobie to do serca na powa?nie i juz s? efekty odnosie wagi-w ci?gu 2 tygodni straci?am 3 kg . Najwa?niejsze ,?e moja psychika zaakceptowa?a nowe warunki -szkoda ,?e dopiero teraz .
akwe
Silimarol (35mg lub 70mg ) zawiera koncentrat sylimarynowy z nasion ostropestu ,lek znany od dawien dawna ,niedrogi i do?? skuteczny ...to info dla "leniwych" co nie chc? bawi? si? w zaparzanie zió?ek ,a ?ycz? sobie gotowy preparat smile.gif
Pere?ka
Nie wiecie czy Sylimarol mo?na ??czy? z Essentiale forte?
gonia 10
mozna i dobry jest Syliprom
podobny jest do sylimarolu
Grazyna S
Warto sobie poczyta? na temat w?tróbki naszej smile.gif

http://zdrowie.onet.pl/1604731,2039,,,,5_s...ofilaktyka.html

Haniap.
Czy to znaczy, ?e st?uszczenie w?troby to dodatkowy prezencik od chemii?
Jaka ja g?upia jestem. Mia?am wyrzuty sumienia, ?e chc?c schudn??, zacz??am diet? bez w?glowodanów i objadam si? mi?skiem i kie?bach? (mniam).
Co prawda nie lubi? t?ustego, ale zdaje si? nazwa "st?uszczenie" nie pochodzi od t?uszczu. A mo?e tak?
W necie wyczyta?am, ?e to powoduje nadu?ywanie alkoholu unsure.gif co mnie akurat nie dotyczy...
baniula
Dzi? znalaz?am na onet
http://zdrowie.onet.pl/1604731,2039,,,,5_s...ofilaktyka.html
Grazyna S
CYTAT(baniula @ 5.04.2010, 12:31) *

baniula spojrzyj na wczesniejszy mój post ,w???nie ja o tym pisa?am i wklei?am ten adres biggrin.gif
Haniap.ja naprzyk?ad mam st?uszczon? w?tóbke mimo ,ze t?usto nie jem -od chemi i antybiotyków bo za duzo bra?am ,ale nei mia?am wyj?cia bo cz?sto chorowa?am na oskrzela i gard?o tongue.gif
Haniap.
To dok?adnie jak ja, tylko, ?e mnie dopadaj? zatoki.... niestety do?? regularnie i wtedy musz? si? podtruwa? antybiotykami unsure.gif Dzi?ki
lotka4
Te? mam st?uszczon? w?trob?.Mysla?am,?e po chemi,bo t?usto nie jem ,ma?o w?dlin i wogóle staram si? je?? wi?cej warzyw i owoców.Z alkoholu te? na pewno nie.Ale ciekawe, bo na USG posz?am razem z m??em ,który chemi nie dostawa? a st?uszczon? watrob? te? ma.Mo?e jest jednak w naszej diecie co? co
wp?ywa na to st?uszczenie.Mog?y by to by? s?odycze???Ja i m?? jemy ich dosy? du?o cho? ci?gle staram si? ich unika? jako? nie wychodzi!!!
Amor
Niealkoholowe st?uszczenie w?troby – Przyczyny

Nadwaga, oty?o??
Niew?a?ciwa dieta (Fast foody, du?a ilo?? t?uszczów)
Cukrzyca t.2
Zaburzenia gospodarki lipidowej
Niektóre leki
Wspó?istniej?ce wirusowe zapalenia w?troby
Predyspozycje genetyczne
Pere?ka
No dodajmy jeszcze do tych przyczyn za?ywanie Nolvadexu ( Tamoxifenu).
Nawet na ulotce mam napisane jak bykw dzia?aniach niepo??danych " st?uszczenie w?troby".
Amor
Jest wypisane - niektore leki!!!!!!
A to tez nie oznacza ze kazde stluszczenie lwatroby jest po Nolwadexie- tak to kazda z nas by je miala!
Pere?ka
Pewnie, ze nie oznacza.
Amorku, dopisa?am Nolvadex, bo mnie akurat ten problem dotkn?? i nie jest wykluczone, ?e takich jak ja jest wiele na tym forum, bo wiele z nas stosuje ten, a nie inny lek.
Pewnie, ?e nie ka?dego dotykaj? skutki uboczne jakiego? leku.
Nie ka?dy organizm identycznie reaguje te? na chemie czy na?wietlania.
.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.