- - -
Jak by? pi?kn? w czasie leczenia
Forum Amazonki Net > Rak piersi > Wszystko dla Amazonek
S001
Chcia?am si? podzieli? swoimi do?wiadczeniami w jaki sposób wygl?da? atrakcyjnie pomimo braku brwi, rz?s, w?osów, nie?wie?ej cery itp.

1. Na brak w?osów na g?owie - peruka, turban, chusta lub inne gustowne nakrycie g?owy.
Najta?sze peruki (tak samo dobre gatunkowo jak te w sklepie po 300-500 z?otych) s? na www. sagatia.pl W tym sklepie (internetowym) peruka kosztuje tyle co gruntowna zmiana fryzury u fryzjera, tzn oko?o 100 z?otych. Wybór peruk olbrzymi, ró?ne d?ugo?ci i kolory, proste lub falowane. Polecam.

2. Na brak brwi - cie? do brwi Sefory. Nale?y dokupi? sobie sztywny, ?ci?ty ukosem p?dzel w Seforze lub Inglodzie. S? dwa zestawy cieni. Nale?y dobra? do cery i peruki.

3. Na brak rz?s - cienka kreska na górnej powiece. Bezpieczniej malowa? kresk? br?zow? kredk?. Bardziej naturalnie to wygl?da.

4. W czasie radioterapii stosowa?am na na?wietlan? skór? flanelowy opatrunek i przed?u?enie do biustonosza. Mo?na ubiera? biustonosz, a skóra nie b?dzie dodatkowo podra?niana.

Flanelowy opatrunek:
1 metr flaneli, dzielimy na 8-12 prostok?tów, obszywamy brzegi bez podwijania. Stosujemy z?o?one na pó? na na?wietlana skór?. Biustonosz sam b?dzie trzyma? opatrunek na miejscu.

B?d?cie pi?kne tak?e w czasie leczenia. To poprawia nastrój i pozwala szybciej doj?? do zdrowia.

Doris
dzi?kuj? z rady. powiem jednak ?e nie jedynie Sefora czy Inglod s? odpowiednie i jedynie konieczne.
aneta71
hmmm... czy to w ogóle jest mo?liwe....
S001
Tam gdzie obecnie przybywam, p?dzle do brwi bywaj? tylko w Seforze i Inglodzie.

Je?eli macie inne patenty na pi?kny wygl?d, to prosz? podzielcie si? z nami. Nie znalaz?am w internecie jednej recepty na to czym namalowa? to czego nie ma i czym zamalowa? to czego by? nie powinno.

Powy?ej spisa?am swoje do?wiadczenia, pomys?y oraz informacje otrzymane od sprzedawczy? w Seforze.
Masza70
no, mo?e ?e ja jestem pi?kna to zbyt wiele powiedziane ale przed chemi? te? nie by?am to nie ma co tak du?o wymaga? ;P Napisz? co robi?, ?eby nie rzuca? si? w oczy.
1) nie wychodz? z domu bez makija?u
2) na brak brwi - jak wy?ej: kreski namalowane grafitow? kredk? i zamalowane/roztarte ciemnoszarym cieniem
3) na brak rz?s czarna kreska na górnej powiece plus ciemny cie? do powiek
4) dobrze jest mie? okulary, wtedy wcale nie wida? ?e nie ma rz?s
5) u?ywa? dobrych kremów i dobrych podk?adów, skóra na twarzy podczas chemioterapii jest taka jaka? gumowa i sucha
6) stroi? si? i kupowa? sobie nowe ciuchy, ?eby nie k?apali dziobami ?e z rakiem to ju? jedn? nog? w trumnie. Osobi?cie uwielbiam ten element zaskoczenia w oczach kole?anek, ?e zamiast p?aka? i si? zamartwia? to jak ta trzpiotka sobie w torebkach czy kosmetykach przebieram wink.gif
7) na g?ow? jak kto woli, albo peruka, albo chusteczka, albo turban gustowny albo nic.... niektórym z ?ysin? bardzo ?adnie:) te turbany frotte okropnie mi si? nie podobaj?, jakby jakie skarpetki na ?eb, fe!
8) du?o si? u?miecha?, naj?adniejsza buzia u?miechni?ta, poza tym inni te? si? zara?aj? wtedy optymizmem.
To tyle od siebie powiem. A ja b?d? mia?a nied?ugo w?oski, chyba w maju trallala bardzo si? ciesz?:)
anna66
Masza, ?ycz? Ci tych w?osków jak najszybciej!!
Mi, niestety tak szybko nie rosn?.
Ostatni? chemi? mia?am 13 pa?dziernika i do tej pory musz? nosi? "czap? na ?bie".
Mam nadziej?, ?e na wakacje b?d? paradowa? w swoich w?oskach.

sorry, pewnie nie w tym miejscu to powinnam napisa?!!!
strawberry
Ja w czasie chemii tak dosta?am w ko??, ?e wygl?d zewn?trzny to by? na dalekim planie. Oczywi?cie, jak wypad?y mi rz?sy to malowa?am kredk? , zak?ada?am peruk? itd itd. Ale pami?tam , ze w tamtym okresie najwa?niejsze by?o - przetrwa? chemi? i tylko to si? liczy?o. A wygl?da?am ?le - szara na twarzy, opuchni?ta, ?ysa. Cokolwiek bym nie zrobi?a to wygl?da?am ?le. Zwyczajnie- by?o po mnie wida?, ?e jestem w trakcie leczenia. Chemia si? sko?czy?a- w?osy odros?y i dobry wygl?d powróci?.
.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.