- - -
serenia
Forum Amazonki Net > Witamy serdecznie > Przedstaw si?
1, 2, 3, 4
serenia
Witam ---jestem Beata--co prawda jeszcze nie amazonka ale jutro moze sie okazac ze tak---mam --Carcinoma ductale in situ---strasznie sie boje jutro jade do szpitala, w czwartek operacje lecz nie wiem jeszcze jaka--mam nadzieje ze oszczedzajaca--guzek ma 12 mm i w pachach nie wykryto komorek raka zlosliwego---wesprzyjcie mnie i powiedzcie ze uratuja mi pier? :-(
dani
Hej Beata.
W takim razie jutro mocno bedziemy trzyma? za Ciebie kciuki..
O pier? na Twoim miejscu nie martwi?abym si? wcale....
Oby wyci?li wszystko,co niepotrzebnie si? zagnie?dzi?o....
Ale mam nadziej?,?e uda Ci si? i zrobi? Ci oszcz?dzaj?c?.
Fajnie,?e za?ozy?a? swój watek... wink.gif
Trzymaj si? dzielnie i pisz z nami...Bedzie Ci ?atwiej..
Aha...Ja jestem prawostronna od czerwca 2008 r.
Po 6 x FEC.....bleee...
serenia
oj jestescie kochani........... to ktoras z kolei stronka gdzie probowalam sie dowiedziec czegokolwiek---Wy jestescie pierwsi ktorzy odpisali!!!!!!---pomimo wsparcia z wWaszej strony i mojej rodzinki wciaz sie jednak boje i to baaaardzo
Parabola
Witaj Serenia ....
Jestem po oszcz?dzaj?cej juz ponad 6 lat, czego i Tobie ?ycz?.
Mój guzek mia? prawie 2 cm.
Trzymam kciuki smile.gif za Ciebie.
serenia
Witam Parabola:-)---kochana powiedz mi jakie mam szanse na operacje oszczedzajaca?
BeataM
Beatko smile.gif masz podobnie jak mia?am ja smile.gif , jest du?a szansa na oszcz?dzaj?c? smile.gif ! w jakim jeste? wieku?

ju? przeczyta?am w Twoim profilu ile masz lat smile.gif

serenia
niepokoi mnie moj her2 mam 3+ przeczytalam ze jest agresywny ---co to oznacza?:-(
BeataM
Beatko napisz nam jakie masz wszystkie wyniki , czy jeste? te? hormonozale?na?
Al_la
Witaj na forum smile.gif

Ja jestem po radykalnej ju? ponad 6 lat, ale Ty masz duuuu?e szanse na oszcz?dzaj?c?.
Potrzymam kciuki, ?eby Twoje marzenie si? spe?ni?o.
Gdyby si? jednak nie uda?o, pami?taj, ?e zdrowie najwa?niejsze, a pier?...
Pier? sobie sprawisz now? smile.gif
kgs
to oznacza, ?e jest sposób ?eby Ci? leczy? smile.gif
Pozdrawiam
wiki123
Witaj Serenia .Ja jestem po amputacji lewej piersi te? by?a brana pod uwage oszcz?dzaj?ca lecz na stole operacyjnym okaza?o si? ?e s? jeszcze dwa guzki i trzeba ci?? po ca?o?ci ale najwa?niejsze jest ?e uratowano mi ?ycie ,a co do piersi to idzie si? przyzwyczai? proteza j? zast?puje i o rekonstrukcji te? my?le.Nie jest to wszystko takie straszne da si? przezy? i jeszcze jedno wiekiem jeste?my prawie podobne.
aurora
Witam imienniczk? na forum.

Jeste? na pocz?tku drogi i mocno przera?ona, ale to norma my te? wszystkie by?y?my.
Przy tak ma?ym guzku masz szans? na oszcz?dzenie piersi, mój guz w lewej piersi mia? 14 mm dzi?ki temu pier? zachowa?am. Ale uwierz ?e nawet gdyby lekarz zdecydowa? ?e potrzebna jest amputacja to te? nie koniec ?wiata. Pier? po leczeniu zawsze mo?na zrekonstruowa? a efekt jest powalaj?cy.

W chwili obecnej wszystko zale?y od Twoich wyników.
mgie?ka
Witaj Beatko smile.gif Kiedy ja stawa?am do starcia z gadem mia?am tyle lat, co Ty teraz. Jad?c do szpitala jeszcze si? zastanawia?am, czy zdecydowa? si? na oszcz?dzaj?c?, czy mastektomi? - mój buzek mia? niewiele ponad 1cm. I my?la?am mniej wiecej tak: jak oszcz?dzajac? to dojazdy do Warszawy (200km) na na?wietlania, a jak ca?o?? odetn? to... jak to b?dzie jak dziecko (m?odsza córcia by?a wtedy w drugiej klasie szko?y podstawowej, starsza w pierwszej gimnazjum) b?dzie si? chcia?o do piersi przytuli?, a piersi nie ma... Na t? moj? w?tpilowo?? zgrabnie odpowiedzia?a mi moja siostra: to si? do drugiej piersi przytuli! To by? argument, który mnie otrze?wi?, który zapami?ta?am do dzisiaj, a min??o ponad 6 lat od operacji. Rozmowa z chirurgiem dzie? przed operacj? do ko?ca rozwia?a w?tpliwo?ci: a co tu ja zostawi?, jak ma pani piersi ma?e? Ale najwa?niejsze by?o to, co us?ysza?am od kobiet b?d?cych na mojej sali jak mnie przyjmowali: pozby? si? gada, niech tn? jak najwiecej byleby wszystko wyci?li. Bo to daje szans? na ?ycie, na zdrowie!
I ciachn?li mi ca?? lew?... Nigdy, ju? po operacji, nie ?a?owa?am, ?e posz?a ca?a (tym bardziej, ?e okaza?o si? i? trzy w?z?y by?y ju? zaj?te) Nie my?l? o rekonstrukcji (z w?asnej woli i?? pod nó?! smile.gif ), przyzwyczai?am si?.
Wiem, ?e si? boisz... Ale wiem te?, ?e rozmowa o tym, co jest powodem strachu, pomaga. Posiedz tu z nami... To co Ci? czeka nie musi wcale wygl?da? dok?adnie tak ?le, jak Ty to teraz widzisz. Dobre nastawienie to du?o, ale to ju? pewnie wiesz. Uda si?. Trzymam kciuki, by straszek poluzowa?. I przytulam smile.gif
serenia
do mgielka

mieszkam w Cieszynie a do szpitala jade do Bielska Bialej a to godzinka jazdy wiec dalsze leczenie to jakby nie problem od strony dojazdow :-)
serenia
CYTAT(BeataM @ 2.03.2010, 12:40) *
Beatko napisz nam jakie masz wszystkie wyniki , czy jeste? te? hormonozale?na?

podziwiam was kobietki--ja tez uchodze za silna ale ta sytuacja calkiem mnie rozbroila:-( a oto moje wyniki ---biopsja cienkoiglowa pachy--male limfocyty, komorki centrow rozrodczych wezla chlonnego, makrofagi--komorek nowotworu zlosliwego nie stwierdzono --badanie immunohistochemiczne wykazalo---receptory ER PS5+IS1=TS6 receptory PR PS4+IS2=TS6 kochane to wszystko co mam :-(
wanda
Witaj Serenia.
ja jestem 3 lata po operacji oszcz?dzaj?cej .
po chemii i radioterapii
pozdrawiam Ci? rolleyes.gif ze stolicy.
serenia
Wandziu zazdroszcze wam ale w dalszym ciagu nie wiem jakie byly wasze wyniki badan ze zalapalyscie sie na oszczedzajaca :-(
betty
Witaj Imienniczko:)))
U mnie te? doktory planowali oszcz?dzaj?c?, ale ostatecznie ciachn?li ca?? praw? - to by?o ju? ponad 5 lat temu. Przy oszcz?dzaj?cej jak ju? dziewczyny pisa?y obligatoryjnie s? na?wietlania. Zaufaj lekarzom, oni wiedz? co robi?. A piersi nie ?a?uj - zrobisz sobie now?:) Tak naprawd? dla mnie osobi?cie utrata piersi nie by?a tragedi?, bardziej si? przej??am jak mi wypad?y w?osy (chocia? wiedzia?am ?e odrosn?).
Pozdrawiam cieplutko:)))

serenia
o ranyyyyy jak cie?ko mi to wszystko prze?kn?? sad.gif
kgs
Moim zdaniem nie powinna? kurczowo trzyma? si? my?li o operacji oszcz?dzaj?cej.M?dre doktorki zrobi? jak bedzie dla Ciebie najlepiej. W tej chwili najwa?niuejsze jest ?YCIE. Jak si? da to z pewno?ci? cycuszka oszcz?dz?. Mój poszed? ca?y,cho? wcze?niej by?a mowa o operacji oszcz?dzaj?cej i wdzi?czna jestem lekarzom ,?e tak si? sta?o. Wcze?niej ?adne badanie nie wykry?o,ze w moim cycuchu zal?g?y si? 4 gadziny, dopiero podczas operacji si? okaza?o...
Pozdrawiam.
Agaba190
Jestem 6 lat po oszcz?dzaj?cej.Mia?am chemi?, radio i hormonoterapi?.
Czy jest amputacja czy oszcz?dzaj?ca to ma równie? znaczenie po?o?enie guza, jego wielko??, sposób ograniczenia, no i jaki b?dzie efekt kosmetyczny.
Ja mia?am co? oko?o 13 mm, pod piersia (na godz. 18-ej).
Chirurg uzna?, ?e warto zrobic oszcz?dzaj?c?. Niestety wyci?li wszystkie w?z?y i to mi najbardziej dokucza.
B?dziemy za ciebie trzyma? kciuki.
lulu
Kochana, jeste? na pocz?tku drogi i takie Twoje zachowanie jest naturalne, przecie? boimy si? tego czego nie znamy. Mam nadziej?, ?e Twoja znajomo?c z tym gadem szybko si? zako?czy i b?dzie po strachu. Zdaj si? na lekarzy, Oni wiedz? co robi?, a robi? to co dla nas najlepsze. Nie staraj si? bardzo porównywa? swojej sytuacji do innych, ka?dy przypadek jest odmienny. G?owa do góry, nastaw si? na pozytywne my?lenie i to wszystko co teraz masz robi?. Strach staraj si? opanowa?, on w niczym nie jest pomocny. Trzymaj si? b?dzie dobrze.
Magda
biggrin.gif wita ci? amazonka lewostronna
od maja 2007 6xFAC chemia
potrójnie ujemna
kochana dasz rad?
widz? ?e nie daleko siebie mieszakmy
serenia
ale ja mam tylko jednego takiego malutkiego gada 12 mm :-( jest na 12 godzinie 2 cm od brodawki i jest dobrze ograniczony :-(
mag_dag
witaj serenia na forum //u?miech

my?l?, ?e masz du?e szanse na oszcz?dzaj?c? - ale i tak lekarz sam musi powiedzie?, ?e jest ona mo?liwa
my, nawet jak napiszemy Ci tu swoje wyniki, to nic z tego nie wyniknie, nie ma co porównywa? si? do innych - bo o operacji oszcz?dzaj?cej decyduj? nie tylko wyniki z biopsji (te masz akurat ca?kiem fajne)
wa?na jest te? wielko?? piersi, jak masz miseczk? A - to gdy wytn? Ci guza z marginesem zdrowej tkanki (to musi by? zawsze) to niewiele Ci zostanie
wa?ne jest te? ogólne zdrowie pacjentki, bo po oszcz?dzaj?cej ZAWSZE jest radioterapia i nie jest ona oboj?tna dla zdrowia - o tym wszystkim powinien Ci powiedzie? lekarz
a je?li nie mówi?, to id? do niego i popro? o rozmow?, niech Ci wyja?ni wszystkie mo?liwe drogi leczenia - b?dzie Ci na pewno ?atwiej

je?li masz wi?cej pyta?, dawaj ?mia?o //u?miech

buziakowuj? serdecznie //big buziak

serenia
kurcze i znow pocieszajacy post :-) zdaje sobie sprawe, ze kazdy przypadek jest inny---wy juz moj znacie wiec kazda z was cos pozytywnego napisala --co do rozmiaru biustu to chyba nie mam az tak malego w zeszlym roku nosilam 85 c ;-) troszke sie mi schudlo( mogl sie troszke zmniejszyc ) i dzieki bogu bo wykrylam tego chama :-)
ewela
Witam kolezanko pisz z nami razniej pozdrawiam.
serenia
smile.gif
Janina.S
Witaj Serenia - ja prawostronna juz 4 lata po - 4 chemie i 20 na?wietla?.
Pocz?tkowo sz?am na ma?y zabieg INTRA - wy?uskanie ale z?o?liwy gad G3 wymusi? ca?kowita mastekt..
i wez?y te? ciachni?to.
Operacjw i chemie mia?am w mojej mie?cinie ale na radio skierowano mnie do Biel..-Bia?ej.
Kontrole mam co pó? roku u dr J.Zygulskiej - mi?a , fachowa i przyjazna pacjentom.
U Ciebie dopiero si? oka?e czy chemia , czy lampy i wogóle jaki zabieg.
Nie zamartwiaj sie lekarze podejm? najlepsz? dla Ciebie opcje i nast. ustal? co dalej.
Pewnie kiedy? spotkamy si? w BCO w BB...... pozdrawiam trzymaj si? dzielnie.
serenia
wszystkie trzymacie sie dzielnie a ja mam wszystko przed soba :-(--niech to sie wreszcie skonczy :'-(
dani
Serenia....
Ty nie mysl sobie,?e z nas to nie wiadomo jakie bohaterki s?.... wink.gif
Poczytaj sobie nasze watki.
Oprócz tego,ze sporo si? z nich dowiesz o chorobie,leczeniu,problemach,to zobaczysz te?,ze kazda z nas ma lepsze i gorsze dni..
Prawie ka?da,co jaki? czas,wpada w do?ek.....
Ale wtedy inne próbuj? j? z tego do?ka wyci?gn??.
I tak jako? razem nam ra?niej....
Rozejrzyj si? po forum.
Zauwa?ysz,ze oprócz w?tków o chorobie ( tych w dziale -Przedstaw si? ),s? te? w?tki typowo rozrywkowe...
O filmach,muzyce,hobby,jedzeniu..
Jest nawet watek Pogaduszki......
Tam sobie pijemy kawk? i gaw?dzimy o tzw.d..e Maryni... wink.gif
serenia
dani b?d? pewna , ?e do??cz? do Was na tym forum gdzie gadacie o d...e Maryni :-) ---uchodz? za dusz? towarzystwa wi?c czekajcie na moje ?mieszne historie a mam ich wiele w zanadrzu hahahaha........
joakil
Witaj. Wydaj mi si?, ?e wczoraj , no mo?e tydzie? temu pisa?am tu pierwsze posty po operacji...... a tu ju? min??o 1,5 roku. Mam usuni?t? praw? pier? i wszystkie w?z?y pachowe. W marcu ko?cz? leczenie. Dziewczyny w zasadzie napisa?y ju? wszystko. Strach parali?uje ale w ko?cu mija. Powoli uczymy si? ?y? z my?l?, ?e nas to dotkn??o. Dzisiaj trudno w to uwierzy?, ale ju? nie d?ugo b?dziesz ?mia?a si? razem z nami.
Teraz najwa?niejsze jest, ?eby usun?? gada a o piersi pomy?lisz potem....
Jestem niewiele starsza, rozmiar biustu podobny..... a o rekonstrukcji nie my?l?. Dobrze mi tak jak teraz. Protezy s? teraz dobre i to nie koniecznie te z górnej pó?ki.
Pozdrawiam serdecznie
mag_dag
serenia, Ty we? jutro u tego doktora dok?adnie zapytaj o interpretacj? tego "in situ" co masz w wyniku, bo to rak przedinwazyjny i wg mnie jak nic zrobi Ci oszcz?dzaj?c? - ale tu jeszcze wa?ne jest to, co tam jeszcze masz w tej piersi ...
zapytaj te? czy robi? co? takiego jak wycinanie samego w?z?a wartowniczego - warto ocali? te? w?z?y - to wa?ne dla r?ki

na HER2 dodatni nale?y si? herceptyna, ale jak masz ma?ego guza in situ i czyste w?z?y, to mo?esz si? nie ?apa? - te? o to zapytaj - koniecznie!
zanotuj sobie pytania na kartce - bo si? cz?sto zapomina j?zyka w g?bie przy doktorach //oczko

buziakowuj? serdecznie //big buziak

serenia
kurcz? my?l? , ?e jutro czeka tego doktora ........100 pyta? do.... haha---ok ok zapytam o wszystko --tylko je?li natrafi? na pani? doktor która jest dobra ale stawia diagnozy i nie ma dyskusji z ni? za bardzo sad.gif wi?c nie wiem czy w ogóle da si? z ni? dyskutowa? ----powie pier? do usuni?cia a ja si? chyba po.....am ---chcia?a bym mie? wybór sad.gif i szanse na pe?ne wyleczenie sad.gif

mag dag piszesz , ze nie wiadomo co jeszcze mam w piersi hm na usg nic nie wykryto sad.gif
mag_dag
je?li to "in situ" b?dzie dla tej pani doktor wa?ne, a pier? masz (oprócz tych 12 mm) w usg i na mammografii czyst?, to nie powinno by? k?opotu z oszcz?dzaj?c?

tak czy siak - szanse na pe?ne wylecznie i tak s? - ja jestem po mastektomii ju? prawie 10 lat, a 3,5 po rekonstrukcji
?yj? jak zdrowa osoba //u?miech

serenia
bardzo ale to bardzo Wam dzi?kuj? --teraz id? da? troszk? odpoczynku mojej g?owie bo tysi?ce my?li si? w niej pojawi?o---zajrz? jeszcze dzisiaj do Was tymczasem wszystkim Wam ?ycz? du?o zdrówka smile.gif
ToJa
CYTAT(serenia @ 2.03.2010, 14:03) *
..... ale w dalszym ciagu nie wiem jakie byly wasze wyniki badan ze zalapalyscie sie na oszczedzajaca :-(

hejka smile.gif
ja tez po oszczedzajacej...zanim mnie po?o?yli na stó? chirurg powiedzia?, ze raczej bedzie oszczedzajaca - o ile okaze sie, ze to raczek (guzek ma?y 13 mm, dobrze polozony - godz.12, innych wyników nie mia?am, bo by?am po biopsji cienkoig?owej, nawet nie mieli 100% pewno?ci ze to raczek) ..... hm.....wtedy nie mysla?am, ?eby oszcz?dzic cycka......nawet mu (znaczy chirurgowi) powiedzia?am, ze mnie interesuje zycie a nie cycek....niech se robi co chce (hehe, dobrze, ze mnie nie poci?? na kawa?ki biggrin.gif ) ...... no to zrobi? co chcia?...... mia?am oszczedzajaca, ale za to wywali? mi 17 wez?ów.....hm....móg? obci?c cycek, a weze? wywalic jeden....eh.....teraz wiem, ze lepiej jak w?z?y zostaja a nie cycek

trzymam kciuki...... buziaczki
agawa
Witaj smile.gif
Ja te? po in situ... i wyci?li mi tylko w?z?y wartownicze - koniecznie zapytaj, czy to mo?liwe...
I trzymam kciukasy z ca?ej si?y.
Hanka
Witaj, Serenia:) U mnie bylo tak - guzek w prawej piersi , nagodz 12 , nad brodawka - na usg i mammo wlk 12mm. Chirurg wyt?umaczy? mi , ?e male piersi, ?e nic nie zostanie i przekona? do mastektomii.Uzna?am racj? i zgodzilam si?. Operowal inny chirurg i po operacji obudzilam si? z piersi?. Przyznam, ?e poczatkowo by?am w?ciek?a, ze tak bez porozumienia sam zadecydowa?...I co? czego do dzi? nie rozumiem - po operacji okazalo si?, ?e guzek mial 2,1 cm... Jakim cudem tak uros? w ciagu 2 tygodni ? Dzi? jestem zadowolona z ocalonej piersi, przesz?am chemie, radioterapi?, herceptyn? / bo her mia?am +3/ Nied?ugo minie 2 lata, mam si? dobrze i my?l? sobie, ?e trzeba zaufa? lekarzowi, w koncu widzi, co tnie....
Ale podobnie jak Toja, chetnie zamieni?abym pier? na w?z?y smile.gif...Ciachneli mi 34 szt, a wszystkie byly wolne....
Nie zamartwiaj si? juz, dziewczyno, bedzie dobrze, a lekarz wybierze najlepsze dla Ciebie rozwi?zanie.
Pozdrawiam cieplutko i trzymam kciuki:)
aurora
Do pewnych wniosków niestety dochodzi si? du?o pó?niej. Przy lewej piersi któr? zoperowano mi metod? oszcz?dzaj?c? mam usuni?te wszystkie w?z?y mimo tego ?e by?y czyste. Jestem przez to kalek?. Nie mam wprawdzie obrz?ku ale to oszcz?dzanie r?ki odbija si? na ca?okszta?cie, a o kr?gos?upie nie wspomn?.

Za drugim razem by?am ju? m?drzejsza, najwa?niejsze by?y w?z?y, mia?am wybór bo guz male?ki 6 mm, upar?am si? na mastektomi?. Nie mam cycka ale mam w?z?y i sprawn? r?k?, a to dla mnie jest najwa?niejsze.
W o?rodku w którym si? lecz? czyli RCO w Bydgoszczy standardem s? operacje oszcz?dzaj?ce w przypadku braku przeciwwskaza?. Coraz cz??ciej te? usuwa si? tylko wartownika.

Przesz?am operacj? obiema metodami i jedno wiem na pewno obie maj? wady i zalety.
W przypadku oszcz?dzaj?cej oprócz bezwzgl?dnej radioterapii z jej skutkami, cz?ste kontrole, badania i stres z tym zwi?zany. Mastektomia nie wymaga comiesi?cznych kontroli a pier? zawsze mo?na zrekonstruowa?.
ewa m
i ja ci? pozdrawiam i kciuki zaciskam biggrin.gif i mam nadziej? ?e wszystko b?dzie po twojej my?li pozdrowionka
hanka 565
CYTAT(serenia @ 2.03.2010, 11:39) *
Witam ---jestem Beata--co prawda jeszcze nie amazonka ale jutro moze sie okazac ze tak---mam --Carcinoma ductale in situ---strasznie sie boje jutro jade do szpitala, w czwartek operacje lecz nie wiem jeszcze jaka--mam nadzieje ze oszczedzajaca--guzek ma 12 mm i w pachach nie wykryto komorek raka zlosliwego---wesprzyjcie mnie i powiedzcie ze uratuja mi pier? :-(

Hej mam na imie Hania jestem juz po tym 2 lata moj guzek mial 7 mm i 2 gozki byly we wezlach ale nie ucieli mi tylko wyluskali takze ty jestes w lepszym polozeniu.Nie boj sie rak to nie wyrok jak mawiaja.Daj znac jak wrocisz od lekarza trzymaj sie i gnaj padline.Pozdr
Pere?ka
Witej Beatko
Ja po oszcz?dzaj?cej z lipca 2008 r. Jestem po radio i na hormonoterapii. Mia?am te? usuwane wszystkie w?z?y ch?onne.
My?l?, ale specem nie jestem, ze jednak b?dziesz mia?a oszcz?dzaj?ca.
G?owa do góry. Bedzie dobrze.
serenia
witam Was kochane dziewczynki--juz jestem po wszystkim---mialam operacje oszczedzajaca --zalapalam sie i uratowalam cycusia---lekarz powiedzialm ze gad jest niezlosliwy wiec przeprowadza kwadratektomi---co do wezlow to nic jeszcze nie wiem cos tam ciachneli ale raczka ladnie pracujetzn trzepie jak to mowi rechabilitantka---ciesze sie bardzo ze operacje mam juz za soba lecz zdaje sobie sprawe ze to nie koniec ---pozwolili miec laptopka w szpitalu wiec pierwsze co zrobilam to przybieglam do was ------czuje sie swietnie i psychika tez sprawna co dla mnie bylo najwazniejsze --pozdarawiam serdecznie----

Beatko M odezwe sie na gg jak wroce do domku bo mam slabego neta(bezprzewodowka) dostalam tez na gg numer telefonu nie wiem od kogo bo przekazal mi to moj kochany rowniez prosze o kontakt na gg jesli to mozliwe lecz jak wroce do domku biggrin.gif
kgs
Jak mi?o smile.gif
Wracaj szybko do dmku w dobrej formie.Pozdrawiam smile.gif
Al_la
Ciesz? si? bardzo, ?e uda?o si? lekarzowi spe?ni? Twoje marzenie, je?li tak mo?na to uj??...
Teraz ju? b?dzie z górki smile.gif

Chcia?am jeszcze sprostowa?.... lekarz powiedzia?, ze Twój gad jest niez?o?liwy smile.gif
Carcinoma ductale in situ (to Twój wynik) to znaczy rak przewodowy nieinwazyjny i o to s?owo chodzi?o pewnie lekarzowi wink.gif bo ka?dy rak (carcinoma) jest z?o?liwy.
Nie pisz? tego, ?eby Ci? zdo?owa?, ale dlatego, ?eby innych czytaj?cych nie wprowadza? w b??d.
I tak wygra?a? "los na loterii" lub mo?e lepiej "masz szcz??cie w nieszcz??ciu", bo rak nieinwazyjny nie robi inwazji, wi?c jest ma?e prawdopodobie?stwo, ze zaatakuje przerzutem i i to chodzi.
B?dziesz - a w?a?ciwie ju? jeste? - ZDROWA KLEMPA biggrin.gif
b.angel
teraz jeszcze rehabilitacja po operacji //radioterapia i ju? zdrowiutka jeste? smile.gif

a z t? z?o?liwo?ci? to jest w?asnie tak jak ala napisa?a
serenia
oj tak mysle ze jakby tego nie nazwac ........mam juz to za soba ----niech sie nie wznawia niech mi da spokoj ja mam dla kogo zyc---co do dalszego leczenia to mam nadzieje ze to juz tylko z gorki smile.gif
Kris

Sereniu, jasne, ze teraz to bedzie juz z gorki...

...moge wyobrazic sobie jak cieszysz sie, ze operacje i to oszczedzajaca masz juz za soba...

...ja tez, jak sie juz obudzilam, to poczulam ogromna ulge...choc u mnie to byla operacja radykalna...
.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.