- - -
Co do szpitala?
Forum Amazonki Net > Rak piersi > Leczenie
szczecinianka
Witam serdecznie.
W poniedzia?ek id? na wyci?cie 2 guzków ( prawdopodobnie w?ókniaki ) , co mam wzi?? ze sob? do szpitala ? Jaki? specjalny biustonosz ? Jestem tak zdenerwowana , nie mog? si? skupi? na tym co wzi??. Biopsji nie mia?am od razu id? na ci?cie. Kochane pomó?cie, co b?dzie mi potrzebne ? Id? na 3 dni.
Agaba190
1. Pi?ama, najlepiej rozpinana
2. Bia?e majtki bawe?niane i skarpetki (te? bia?e) - to po to ?eby za?o?y? na czas operacji/zabiegu (nie wiem czy masz w narkozie czy tylko znieczulenie miejscowe.
3. Koniecznie zmyj lakier z paznokci.
4. Szlafrok
5. Kapcie
6. Co do stanika to je?eli w ogóle to najlepszy jest zapinany z przodu. Je?eli nie masz to we? jakikolwiek bia?y, ale na pewno b?dziesz mia?a za?o?ony opatrunek, wi?c najlepszy by?by taki rozci?gaj?cy si?.
Ja po zabiegu nie zak?ada?am ?adnego stanika tylko by?am obanda?owana.
7. Reszta to ju? dowolnie: szklanka sztu?ce, r?cznik, myd?o itd.
8. Co? do poczytania
9. Co? do jedzenia biggrin.gif
Pozdrawiam
ewela
Kochana nie denerwuj sie wszystko bedzie dobrze trzymam kciuki i pozdrawiam...
szczecinianka
Dzi?kuj? ?licznie za odpowiedzi i za mi?e s?owa. Sama nie wiem jak b?d? mia?a wykonywany zabieg, nie mia?am jak si? zpayta? wizyta u onkologa trwa?a tak szybko ,po wykonanym usg dosta?am skierowanie do szpitala, a umówi?am si? na biopsj?, lekarz powiedzia? , ?e wycinamy szybko i tyle. Mam tylko 23 lata guzy s? dosy? du?e oko?o 1,5 cm i pewnie dla tego wycina? bo i tak trzeba je wyci??. Nie wiem co mam o tym my?l?. A szpital ju? w pon bardzo chc? mie? to ju? za sob?.
BeataM
ja bra?am swój ulubiony jasiek w bia?ej pow?oczce smile.gif
na dzie? lekki dres, ?eby nie ?azi? ca?y czas w pi?amie, przynajmniej chocia? spodnie
ma?y r?cznik do r?k
muzyk? koniecznie !!!
i bardzo lekk? rozweselaj?c? lektur? smile.gif

nie martw si? smile.gif wytn? i b?dziesz mia?a spokój smile.gif trzymam kciuki smile.gif
kgs
Jeszcze wygodn? rzecz? jest smycz ( taka do kluczy) , rozwiazuje problem pojemnika na ch?onk? - przypinasz zawieszasz na szyji i nie musisz si? martwi? co z nim zrobi?.
Pozdrawiam smile.gif
ToJa
proponuje odnale?? watek agawy w przedstaw sie......tam bardzo dok?adnie opisywa?ysmy co ma zabrac biggrin.gif
Agaba190
Ale ty nie b?dziesz mia?a usuwanych w?z?ów, wi?c smycz nie jest chyba potrzebna.
agawa
Mo?e przyda? ci si? herbatka, kawa, cukier. W szpitalu pewnie jest automat i bufet, ale czy b?dzie chcia?o si? tam i???... a przy oddzia?ach zazwyczaj s? czajniki. Pami?taj o swoich sztu?cach. Szpitalne s? paaaskudneeee...
Trzymaj si?.
I daj zna?, jak by?o.
szczecinianka
Dzi?kuj? wszystkim , powoli zaczynam ogarnia? wszystkie rzeczy do szpitala, strasznie si? denerwuj? ca?ym zabiegiem nic si? nie dopyta?am , przez ten stres nawet nie wiem co to mo?e by? :\ biopsji brak.
to mój wynik usg :
"piersi o utkaniu gruczo?owym, w piersi lewej na godz 11 5 cm od brodawki i na godzinie 12 4 cm od brodawki dwie HYPOECHOGENICZNE JEDNORODNE O WYRA?NYCH GRANICACH LITE ZMIANY OGNISKOWE O MAX wymiarach odpowiednio 13mm i 14mm , innych zmian ogniskowych w badaniu usg nie stwierdzono, jamy pachowe ultrasonograficznie w granicach normy. wskazane usuni?cie zmian. "Czy to mo?e by? co? z?ego , czy prawdopodobnie w?ókniam , dodam ?e pó?tora roku temu robi?am usg i wysz?o czyste. Czy tak szybko mog? guzki rosn?? ?
b.angel
spokojnie
dopóki nie otrzymasz wyniku histopatologicznego , jeste? zdrowa //poza tym lepiej od razu wyci?? ni? przed?u?a? "spraw?" biopsj? .....

przy takim wyniku usg- to mo?e by? gruczolakow?ókniak ale mo?e te? by? zmiana z?o?liwa .....

.... guzki maj? to do siebie, ze mog? rosn?? bardzo szybko

.... ja mia?am guzek usuwany w znieczuleniu miejscowym//jednego dnia posz?am do szpitala , nast?pnego usuni?to zmian? a trzeciego posz?am do dom smile.gif wi?c tobo?ków zbyt wielu nie tacha?am tam ze sob? wink.gif
.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.